دلایل سیاهی زیر چشم و راه های رفع آن

تاریخ انتشار: 5 مهر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 847

رفع سیاهی دور چشم برای همه خانم ها در هر سنی مناسب است،زیرا این مشکل به خصوص به دلیل خستگی یا کم خوابی بیشتر میشود و نمی توان اهمیت عامل ژنتیکی را فراموش کرد.
علاوه بر مهمترین نکات و ترکیبات طبیعی برای از بین بردن سیاهی دور چشم ، دلایل پیدایش سیاهی دور چشم را با ما کشف کنید .

دلایل سیاهی زیر چشم

بر خلاف چین و چروک که به ندرت قبل از دهه بیست سالگی ظاهر می شود، همه می توانند سیاهی دور چشم را تجربه کنند.این هلال بنفش کوچک زیر چشم ظاهر می شود و در هیچ جای دیگری ظاهر نمی شود، زیرا پوست در این ناحیه به خصوص نازک است.

سپس حلقه های تیره به دلیل تنش گردش خون قابل مشاهده می شوند. سیاهی دور چشم به دلیل خستگی،کم خوابی یا رژیم غذایی نامناسب افزایش می یابد، اما اساساً می تواند یک مشکل ژنتیکی باشد که به دلیل نازک بودن پوست زیر چشم وجود دارد.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین تونر صورت مطالعه کنید.

راه های طبیعی برای خنک کردن دور چشم و رفع سیاهی دور چشم

گرمای کم گردش خون را تحریک می کند و از این رو حذف سیاهی زیر چشم ضروری است. ساده ترین راه ها را برای کمک به مراقبت از ناحیه چشم دنبال کنید:

 • کرم دور چشم
 • قاشق کوچک
 • خیار سرد
 • کرم دور چشمبرای رفع سیاهی دور چشم:

  این نکته می تواند اثربخشی کرم های دور چشم را افزایش دهد.کافی است یک کرم روشن کننده دور چشم یا یک کرم مرطوب کننده در یخچال بگذارید.سرما باعث کاهش تورم دور چشم و در نتیجه رفع سیاهی دور چشم می شود. (در این مقاله بهترین کرم دور چشم معرفی شده است.)

 • قاشق‌های کوچک و رفع سیاهی‌ها:

  دو قاشق چای‌خوری را یک شب در یخچال بگذارید و صبح‌ها دراز بکشیدو این دو قاشق را روی چشم‌هایتان بگذارید. سرما گردش خون را تحریک می کند و بافت های لنفاوی را فعال می کند.

 • خیار خنک شده و رفع سیاهی:
  خیار خنک شده و رفع سیاهی
  خیار خنک شده و رفع سیاهی

  این گزینه یکی از شناخته شده ترین محصولات برای رفع سیاهی دور چشم است، اما برش دادن آن و سرد کردن آن قبل از استفاده،اثربخشی خیار را در روشن شدن پوست وپف زیر چشم و رفع سیاهی دور چشم افزایش می دهد.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین دستگاه میکرودرم خانگی مطالعه کنید.

روشن کننده و رفع سیاهی پوست:

 • 1- آب پرتقال و گلیسیرین برای رفع سیاهی دور چشم:

  آب پرتقال حاوی مقدار زیادی ویتامینA و Cاست که به رفع سیاهی و پف زیر چشم کمک می کند.

  قبل از اینکه آب پرتقال را روی پد پنبه ای خیس کنید،چند قطره روغن گلیسیرین به آن اضافه کنید. قبل از شستن چشم با آب ولرم پنبه را روی چشمان خود قرار دهید.به این ترتیب از تمام ویتامین های پرتقال و فواید طبیعی گلیسیرین برای رفع سیاهی زیر چشم بهره مند خواهید شد.

 • 2- زردچوبه و آناناس برای رفع سیاهی زیر چشم::

  زردچوبه یکی از مهم ترین موادی است که سیاهی دور چشم را کاهش می دهد.زردچوبه را با آب آناناس مخلوط کنید تا خمیر غلیظ و چسبناکی به دست آید. خمیر را به مدت 10 دقیقه روی حلقه های تیره قرار دهید.سعی کنید این مخلوط را روزانه تکرار کنید تا سیاهی دور چشم برای همیشه از بین برود.

  ساده ترین راه را برای از بین بردن حلقه های سیاه انتخاب کنید و نظر خود را در مورد نتیجه در کادر نظرات به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین کرم موبر مردانه مطالعه کنید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف