10 مدل بهترین شامپو برای ریزش موی کودکان {قیمت مناسب}

تاریخ انتشار: 25 مهر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 12703

شامپو ضد ریزش برای موهای کودکان نیز مناسب است، اما باید دقت داشته باشید نوع کودکانه آن را تهیه کنید؛زیرا پوست و موی حساسی دارند و قدرت چربیسار پوست سر زیادی ندارد و نیازی به استفادهاز شامپوهای قوی و قلیایی برای موی آنها نیست. اما گاهی در میان کودکان بنا به دلایل مختلف، ریزش دیده می شود؛ ریزش مو در کودکان بسیار حائز اهمیت است و باید رفع شود زیرا بدن انسان از کودکی خود را عادت به رفتاریا روتین خاصی می دهد و برای اینکه این عارضه در بزرگسالی ادامه نداشته باشد بهتر است کنترل شود.

ما در مجموعه آبـی بیوتـی مطالبی را درباره عوامل ریزش مو در کودکانو شامپو ضد ریزش مناسب آنها، برایتان گرد آورده ایم؛ تا انتهای این بخش با ما همراه باشیدزیرا لیستی از بهترین شامپوهای ضد ریزش مو برای کودکان را برایتان لینک کرده ایم.

هر آنچه که باید درباره شامپو بچه بدانید

هر آنچه که باید درباره شامپو بچه بدانید
هر آنچه که باید درباره شامپو بچه بدانید

این شامپوها ضعیف تر هستند که PHقلیایی آنها نزدیک به ۷ ، یعنی خنثی است؛ شامپو بچه باید برای سازگاری با پوست لطیف کودک ملایم و سبک باشد؛خاصیت ضد قارچی داشته باشد و باعث بروز حساسیت نشود.لطافت و نرمی موی کودک را حفظ کند و به پوست سر او، پروتئین رسانی و تغذیه رسانی داشته باشد.
اکثر کودکان از شانه خوردن موهایشان فراری اند،پس باید شامپوی بچه مو را شانه پذیر کند. و ویژگی ای که از همه مهم تر است چشم کودک نباید با ترکیبات شامپو بسوزد.

15 مدل بهترین شامپو ضد ریزش برای کودکان[ایرانی و خارجی]

حجم۲۵۰ میلی‌لیتر
سایر توضیحاتمناسب پوست و موی کودکان فاقد حساسیت، خشکی و خارش و قرمزی مرطوب کننده و نرم کننده پوست موی کودکان بدون سوزش چشم ها و ریزش اشک فرمول بندی و تولید شده با استفاده از مواد گیاهی و مواد موثره طبیعی فاقد سولفات و ۹ عامل تخریب‌ کننده دیگر مو(سرطان زا)
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتعصاره
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو

شامپوهای تخصصی استم سل نسل جدیدی از شامپوها است که با استفاده از مواد گیاهی و مواد موثره طبیعی فرمول بندی و تولید شده اند ومواد شوینده آن فاقد هرگونه مواد شیمیایی مضر می باشد به این صورت که برند بسیار خلاق استم سل ،10 عامل تخریب‌کننده پوست و مو را از فرمول شامپوها حذف کرده است (از جمله سولفات، پارابن، آمین ها، مواد اتوکسیله و...).

بنابراین شامپو تخصصی کودکان استم سل عاریاز کلیه مواد مضر، سرطان زا و خشن است که متاسفانه در اکثر شامپوها موجود است در نتیجه یک شامپو فوق ملایم بودهو هیچگونه اثرات خشکی و خارش و قرمزی بر جای نمی گذارد و مرطوب کننده و نرم کننده پوست موی کودکان بدون سوزش چشم ها و ریزش اشک است.

سایر توضیحاتکف ملایم پاک کننده چربی های روی پوست سر نوزاد عدم سوزش چشم نوزاد عدم خشک کردن پوست سر نوزاد بدون حساسیت و واکنش های آلرژیکمواد استفاده شده با منشا طبیعی به صورت روزانه استفاده گردد. سر نوزاد را خیس کرده و کف را به آرامی بر روی پوست سر ماساژ دهید و پس از چند دقیقه آبکشی نمایید.
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو

درماتیت سبوره عبارت است از افزایش فعالیت غدد چربی پوست و سلول‌های حاشیه‌ای این غدد که حالت کراتینی پیدا می‌کنند وخودشان را به صورت پوسته نشان می‌دهند. افزایش چربی، به افزایش جریان خون نیاز دارد،بنابراین زمینه پوست در افراد مبتلا قرمز می‌شود و التهاب و قرمزی پوست،خود عامل بروز خارش است. از عوامل دخیل در بروز یا تشدید این بیماری که در درمان آن هم نقش دارند،می‌توان به ارث، استرس، نوع تغذیه و برخی داروها اشاره کرد.

شامپو فوم موستلا جهت برطرف کردن این نوع دانه های چرب روی سر نوزاد است.کف ملایم این شامپو به دلیل اثر لایه‌بردار اسید سالیسیلیک، پوسته‌های چرب سر نوزاد را برداشته و مانع از پیدایش مجدد آنها می‌شود.

خصوصیتضدسوزش نرم‌کننده
حالت‌دهنده
حجم۸۲۸ میلی‌لیتر
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو

شامپو 3 در 1 کودک سواو Suave Purely Fun حاوی شامپو، نرم کننده و شامپو بدن است و به همراه فرمول بسیار ملایم، بدون پارابن، بدون رنگ مصنوعی و بدون سوزش چشم برای مراقبت از مو و پوست حساس کودک مناسب می باشد. شامپو کودک سواو همچنین حاوی عصاره گل همیشه بهار با خواص تسکین دهندگی جهت مراقبت ویژه از پوست حساس هست و رایحه ملایم و دلپذیری به همراه دارد.

حجم۲۰۰ میلی‌لیتر
نوع عصارهبابونه
سایر توضیحاتروشن و درخشان کننده مو- ترمیم کننده و استحکام بخش مو- بدون اشک و سوزش چشم- با رایحه ملایم و مطبوع
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتعصاره
کشور مبدا برندایران

شامپوی کودک لامینین حاوی عصاره‌ی بابونه استکه با خاصیت روشن و درخشان کنندگی مو باعث شاداب شدن موی کودک می‌شود همینطورعصاره‌ی بابونهدر آرام کردن پوست سر فوق العاده سریع عمل کرده و حس راحتی و سبکی را برای کودک به ارمغان می‌آورد.

در ترکیبات این شامپو از دی پنتنول استفاده شده که ترمیم کننده‌ی موی نازکو ظریف کودک است و باعث استحکام و براقی مو می‌شود.رایحه‌ی مطبوع و ملایم این شامپو در کنار خاصیت بدون اشکو سوزش چشم باعث آرامش کودک می‌شود.
استفاده از شامپوی مخصوص کودک لامینین علاوه بر حفظ رطوبت، باعث نرمی پوست و مو می‌شودکه شانه پذیری موها را آسان کرده و از وز شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

حجم۲۰۰ میلی لیتر میلی‌لیتر
نوع عصارهگلیسرین، آلوئه‌ورا، عصاره گیاهی بابونه
سایر توضیحاتشامپو مناسب استفاده نوزادان و کودکان میباشد.
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتعصاره

شامپو ملایم کودک matilda حاوی عصاره‌های گیاهی مختلفی بوده که علاوه بر تقویت پوست و موی سر کودک،یک پاک کننده‌ی طبیعی برای نوزادانی است که پوست بسیار حساسی دارند.این محصول با فرمولاسیون منحصر به‌فرد خود التهابات پوست را از بین برده و باعث التیامو تسکین پوست سر کودک می‌شود.

شامپو ماتیلدا حاوی مواد نرم کنندهو مغذی می‌باشد که از گره خوردن یا ایجاد الکتریسیته ساکن در مو جلوگیری می‌کند.همچنین این شامپو بچه دارای بوی بسیار ملایم و مطبوعی می‌باشد که باعث ایجاد حس آرامش در کودک شما می‌شود.

خصوصیتضدسوزش نرم‌کننده
حجم۸۲۸ میلی‌لیتر
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو

شامپو کودک 3 در 1 سوا و طرح جنگ ستارگان Suave Star Warsحاوی شامپو و نرم کننده بوده و علاوه بر این برای شستشوی بدن نیز مناسب می باشد.شامپو کودک سواو دارای فرمول ملایم بوده و پاک کنندهو نرم کننده پوست کودک با رایحه دلپذیر می باشد.
شامپو کودک سواو همچنین غیرحساسیت زا می باشدو برای پوست های حساس نیز مناسب است و چشم را نمی سوزاند.

حجم۲۰۰ میلی‌لیتر
نوع عصارهحاوی عصاره اسطوخودوس و بابونه
سایر توضیحات- مخصوص مو و پوست سر ظریف و حساس- حاوی عصاره اسطوخودوس و بابونه- فاقد هر گونه مواد شیمیایی حساسیت‌زا- PH سازگار با پوست سر و موی کودک- عدم تحریک مخاط چشم
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتعصاره

شامپو بچه ایروکس(سوئیت اسلیپ) از موهای نرم و نازک کودک محافظت کردهو موجب افزایش رطوبت و درخشندگی موی کودک می‌گردد.شامپو بچه ایروکس(سوئیت اسلیپ) به دلیل عدم استفاده از سولفات،پارابن، نمک و هرگونه مواد شیمیایی حساسیت‌زا موجب تحریک و سوزش چشم کودک نمی‌گردد.
شامپو بچه ایروکس(سوئیت اسلیپ) با استفاده از عصاره‌های گیاهی مانند اطوخودوس و بابونه و لوندر خواص بسیار زیادی برای پوست و موی کودک دارد.

حجم۵۰۰ میلی‌لیتر
نوع عصارهگل همیشه بهار
سایر توضیحات- مناسب برای تمیز کردن موی لطیف کودک - بدون رنگ، مواد نگهدارنده و الکل - ضد آلرژی
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتعصاره

این شامپو با رایحه‌ای ملایم و خوشبو چشم‌های کودک را نمی‌سوزاند ودارای عصاره‌ی گل همیشه بهار و یا همان کالندولا است که در تسکین خارش مو و پوست سر مفید است.این شامپو ضد آلرژی است.
در ترکیبات این شامپوی بی اشک از الکل، پارابن و رنگ استفاده نشده و مناسب انواع موها استو افراد بزرگسالی که مایل هستند از شامپویی ملایم استفاده کنندهم می‌توانند به صورت روزانه از این شامپوی چیکو استفاده کنند.

حجم۲۵۰ میلی‌لیتر
سایر توضیحات- فاقد مواد صابونی- غنی شده با پروتئین سویا- فاقد پارابن
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو

خصوصیتتسکین‌دهنده حالت‌دهنده
شفاف‌کننده
ضدالتهاب
ضدسوزش
مرطوب‌کننده
نرم‌کننده
حجم۷۵۰ میلی‌لیتر
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتعصاره ویتامین
ارگانیک
کشور مبدا برندایتالیا

ترکیبات شامپو بچه جانسون عاری از هرگونه مواد شیمیایی مضر برای پوست کودک است.این شامپو به سرعت کف کرده و موهای نرم و ریز نوزاد را به آرامی تمیز می کند ،همچنین به دلیل داشتن خاصیت مرطوب کنندگی بالا،از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری کرده و پوست و موی کودک را نرم و ابریشمی می کند.

شامپو بچه جانسون pH متعادلی داشته و به تایید متخصصان پوستی رسیده است.بوی بسیار مطبوع آن، بدن کودک را خوشبو و معطر کردهو استحمامی لذت بخش و آرام برای کودک به ارمغان خواهد آورد.

ریزش مو در کودکان چقدر شایع است؟

به طور کلی ریزش موی بزرگسالان نسبت به کودکان شایعتر و بیشتر است؛اما امروزه با توجه به الگوی نامناسب زندگی کودکانی پرخاشگر، مضطرب و غمگین در جامعه حضور دارند.با توجه به تاثیرات تنش های روحی بر فعالیت های هورمونی و ایججاد اختلال در آنها،می توان گفت آمار ریزش مو در کودکان نسبت به گذشته بالا رفته است و باید کنترل شود.

علت های ریزش مو در کودکان

علت های ریزش مو در کودکان
علت های ریزش مو در کودکان

بعضی نوزادان بعد از تولد، موی کم پشت و کرکی دارند که این موها طی چند هفته الی چند ماه اول تولد می ریزندو تا 6 ماه اول تولد امری عادی می باشد و جای نگرانی نیست. کم خونی و فقر آهن، کم کاریی تیروئید، کمبود ویتامین های گروه B،کمبود روی یا زینک و استرس در کودکان باعث ریزش موی سر آنها می شود.گاهی کودک خود، موهایش را می کند و یا بر اثر عفونت های قارچی سرش را می خاراند که این کار نیز موجب ریزش غیر طبیعی موی او می شود.

راهنمای انتخاب بهترین شامپو ضدریزش مو برای کودکان

از شامپو های ضد ریزش برای کودکان نوع سبک آن را تهیه کنید زیرا آبکشی راحت تری دارند و فرایند حمام کردن کودک را سریع تر می کنند.با توجه به حساسیت پوست در کودکی، از شوینده ای استفاده کنید که ترکیبات گیاهی بیشتری داشته باشد؛ترکیبات گیاهی با پوست و موی کودک سازگار تر است و عوارض ندارد.شامپو باید مواد صابونی زیادی نداشته باشد تا چشم کودک را نسوزاند.فاقد سیلیکون، پارابن و الکل باشد تا موی کودک را خشک و شکننده نکند.

درضمن توجه داشته باشید که نوع شامپو باید در پاسخ به علت ریزش موی فرزندتان باشد و حتما تحت نظر پزشک انتخاب شود!

دوستان عزیز، مقاله بهترین شامپو ضدریزش برای کودکان همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید .خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃