9 تفاوت تکان دهنده بین پوست مردان و زنان که کسی از آن خبر ندارد!

تاریخ انتشار: 27 مهر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 3301

تفاوت های زیادی بین پوست مردان و زنان وجود دارد. بنابراین مراقبت از پوست در مردان و زنان با توجه به نوع آن باید متفاوت باشد. با این حال،هر دو جنس باید از محصولات مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب برای پوست خود استفاده کنند تا پوست خود را سالم نگه دارند.
در این مقاله از مجله زیبایی،آرایش و سلامت آبی بیوتی با 9تفاوت اصلی پوست مردانه و زنانه آشنا خواهید شد .تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

چرا محصولات جنس مخالف برای پوست شما مناسب نیستند؟

ابتدا باید توضیح دهیم که پوست بزرگترین عضو بدن انسان است واز سه لایه اپیدرم، درم و هیپودرم در سطح ساختاری تشکیل شده است. همچنین اکستنشن هایی روی پوست مانند مو، ناخن و غدد عرق وجود دارد.

دو متغیر عمده وجود دارد که تستوسترون یکی از آنهاست. تستوسترون هورمونی است که بین خصوصیات پوست زن و مرد تفاوت قائل می شود وساختار متفاوتی به پوست مردان می دهد که باعث می شود پوست با صورت و کل بدن متفاوت باشد و پوست حاوی تستوسترون بیشتر شود.چرب و غلیظ دلیل دوم تفاوت این دو نوع، کار روزانه اصلاح در آقایان است که فشار زیادی به پوست وارد می کند.

9 تفاوت عمده بین پوست مردان و زنان

در بخش زیر 9 تفاوت اصلی بین پوست مردان و زنان آورده شده است:

9 تفاوت عمده بین پوست مردان و زنان
9 تفاوت عمده بین پوست مردان و زنان

1. ضخامت پوست

پوست مردان به دلیل تولید هورمون آندروژن 20 درصد ضخیم تر از پوست زنان است. علاوه بر اینکه حاوی کلاژن است. بنابراین علائم پیری بعداً روی پوست آنها ظاهر می شود.

خانم ها معمولا پوست نازک تری دارند و بعد از یائسگی نازک تر می شود. به همین دلیل محصولات ضد چروک آقایان برای پوست خانم ها مناسب نیستند.

2.چربی پوست

چربی پوست
چربی پوست

تفاوت دیگر سطح لیپیدهای پوست است. پوست مردان سبوم بیشتری تولید می کند وغدد چربی آنها موثرتر است. بنابراین ترشح سبوم در پوست مردان بیشتر از زنان است. علاوه بر این، پوست مردان حفره های بزرگتری دارد.غدد مردانه که از طریق تحریک آندروژنی کار می کنند، دو برابر غدد زنانه سبوم تولید می کنند.

در نتیجه مشکلات پوستی مانند خشکی، آکنه و لک در خانم ها بیشتر دیده می شود. سطوح بالای سبوم باعث سلامت پوست مردان در سنین بالا می شود.بنابراین اگر آکنه و پوست چرب دارید، محصولات پوست مردانه ممکن است درمان دائمی برای شما نباشد.

3. رنگ پوست

رنگ پوست
رنگ پوست

پوست مردان معمولا تیره تر از زنان است، بنابراین پوست مردان در برابر نور خورشید مقاومت بیشتری دارد. استفاده از ضد آفتاب مردانه نیز برای خانم ها مناسب نیستزیرا خواص ضد آفتاب و آنتی اکسیدان ها برای خانم ها بیشتر است.

بنابراین، ضد آفتاب های مردانه وزنانه ترکیبات شیمیایی متفاوتی دارند و ضد آفتاب های زنانه حاوی سطوح بالاتری از عوامل محافظتی هستند.

4. کیفیت مو

کیفیت مو
کیفیت مو

پوست مردان ضخیم تر و حاوی زبری و کلاژن بیشتری است و موهای مردان با زنان متفاوت است و مانند پوست آنها ضخیم تر از موهای زنان است.ریش مردان در سن 15 یا 16 سالگی رشد می کند و ابتدا از چانه شروع می شود.

از این سن، موهای سینه، بازوها و پاها نیز رشد می کنند. موهای مردان معمولا ضخیم تر است ودر نتیجه باعث ایجاد تفاوت در پوست آنها می شود. تونیک ها و شامپوهای مو برای آقایان موهای خانم ها را پرپشت یا پرپشت نمی کنند.

5. سلولیت

ظاهر سلولیت در خانم ها بیشتر است.واقعیت ها حاکی از آن است که 90 درصد زنان از سلولیت رنج می برند، اما چرا این مشکل بر مردان تأثیر نمی گذارد؟ زیرا ساختار بافت پوست آنها متفاوت است.مطالعات نشان می دهد که بافت همبند در مردان قوی تر است.بنابراین تجمع چربی وجود ندارد و در واقع سلول های چربی در زنان بزرگتر و بافت همبند ضعیف تر است. محصولات مردانه خاصیت ضد سلولیتی ندارند.

6. تعریق

تعریق
تعریق

پوست مردان مودار است و بیشتر در برابر باکتری ها حساس است، بنابراین بیشتر از زنان عرق می کنند و عرق آنها بوی شدیدتر و ماندگارتری می دهد، بنابراین محصولات عطر مردانه قوی تر و بوی شدیدتری دارند.

7. عدم حساسیت

پوست مردان به اندازه پوست زنان حساس نیست و در مواجهه با عوامل خارجی مانند پوست زنان به سرعت قرمز و ملتهب نمی شود.بنابراین، اگر خانم ها از برخی محصولات مردانه استفاده کنند، ممکن است پوست حساس آنها ملتهب شود.

8. عمر

علائم پیری مانند چین و چروک روی پوست مردان در مدت زمان بیشتری ظاهر می شود،اما چین و چروک شدیدتر و عمیق تر است و پف زیر چشم و سیاهی در زنان بیشتر است. پوست آنها نیز بیشتر افتادگی می کند،زیرا توده عضلانی آنها کمتر است و چشمانشان خسته به نظر می رسد.

مشکلات پوستی مانند خشکی، آکنه و لک در زنان بیشتر دیده می شود. سطوح بالای سبوم باعث سلامت پوست مردان در سنین بالا می شود.بنابراین اگر آکنه و پوست چرب دارید، محصولات پوست مردانه ممکن است درمان دائمی برای شما نباشد.

9. کلاژن

کلاژن
کلاژن

از آنجایی که پوست مردان ضخیم‌تر از زنان است، اولین چین و چروک‌ها در سنین 35 تا 40 سالگی برای مردان ظاهر می‌شود،اما این ترک‌ها برای زنان بین 30 تا 35 سال ایجاد می‌شود و پوست آن‌ها چندین سال سریع‌تر از پوست مردان شل می‌شود.

بنابراین استفاده از محصولات ضد چروک برای مردان برای تحریک کلاژن سازی در پوست زنان و جلوگیری از ایجاد چین و چروک به اندازه کافی موثر نیست.

نتیجه گیری

البته محصولات زیبایی و مراقبت از پوست برای جنسیت های مختلف متفاوت است، به همین دلیل باید نوع پوست خود و تفاوت آن با یکدیگر را بشناسید.به عنوان مثال، مردان باید از محصولات خاصی برای مراقبت از پوست صورت استفاده کنند، زیرا پوست آنها تحت فرآیندهای سختی مانند اصلاح قرار می گیرد.اگرچه شباهت هایی بین پوست مردان و زنان وجود دارد، اما تفاوت ها تعیین کننده مراقبت هایی است که باید از پوست آنها انجام شود.

همچنین می توانید اطلاعات مفید دیگری در مورد سلامت پوست و مو از مقالات ما در آبی بیوتی به دست آورید.اگر سوالی در مورد حفظ زیبایی پوست و مو دارید با ما در میان بگذارید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃