40 مدل از بهترین پرایمر برای انواع پوست چرب و خشک

تاریخ انتشار: 28 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 1
تعداد بازدید: 3920

اگر من یک عصای جادویی داشتم اولین کاری که می کردم این بود که همه را به استفاده از روش آغازگر(پرایمر) صحیح قبل از آرایش وادار کنم! ... این آرزو از پوست شما محافظت می کند و آرایش شما را برای طولانی ترین زمان عالی نگه می دارد.یک آرایش حرفه ای و بی نقص باید علاوه بر زیبایی و از ماندگاری فوق العاده ای برخوردار باشد.پرایمر بعنوان پایه میکاپ شناخته می شود و استفاده از آن جز ضروریات است تا بتوانید یک آرایش صاف و یکدست و عاری از هر گونه عیب داشته باشید

تشخیص و انتخاب مارک مناسب بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر پوست شما بدرستیو با محصول مناسب زیر سازی نشودبطور حتم استفاده از پرایمر هم نتیجه نامناسبی بهمراه خواهد داشت.بنابراین استفاده از محصول مناسب ،زیبایی آرایش ما را تضمین خواهد کرد.از پرایمرها با دو هدف زیر استفاده میشود:

 • 1.: پوشاندن و محو منافذ پوست و جای جوش (عیوب صورت)
 • 2.: ماندگاری آرایش

آبی بیوتی در این مقاله به معرفی 40 مورد بهترین مارک پرایمر انواع پوست (چرب،خشک،حساس و..)و می پردازیم.تمام سعی خود را کردیم که در این مطلب برترین برندها را معرفی کنیم .

پرایمر چیست؟

پرایمر به عنوان یک ماده آرایشی شناخته شده است که مستقیماً روی پوست استفاده می شود ، در ابتدا قبل از آرایش استفاده می شود ، که پایه و کانسیلر را محکم نگه می دارد و همچنین در برنامه روزانه مراقبت نیز استفاده می شود.

و هنگام استفاده از پرایمر تقویت شده با هیالورونیک ، پرایمر باعث رطوبت و محافظت در برابر آفتاب می شود و سپس از میزان بیس می کاهد و لازم به ذکر است که نسخه جدید و پیشرفته پرایمر می تواند پوست را روشن کرده و با آکنه نیز مبارزه کند. .

و اگر به دنبال حلقه گمشده برای داشتن پوست بهتر هستید ، می توانید پرایمر را به برنامه مراقبت روزانه خود اضافه کنید و بلافاصله تفاوت را احساس خواهید کرد.

ترجیحا از پرایمرهایی استفاده کنید که در ترکیبات آن‌ها آب بیشتر و سیلیکا کمتری وجود دارد. چرا که سیلیکا باعث صاف شدن پوست می‌شود ولی از طرف دیگر به خشکی پوست هم منجر می‌شود.

پرایمر چه چیزی به پوست و آرایش شما می دهد؟

اگر می خواهید پوستی صاف و درخشان داشته باشید ، پرایمر مهمترین چیز در کیف آرایش شما خواهد بود زیرا مزایای زیادی برای مراقبت و محافظت از پوست و همچنین مراقبت و محافظت از آرایش شما را تضمین می کند. پرایمر ارائه می شود:

 1. باریک شدن منافذ بزرگ پوست

منافذ بزرگ در نقطه ظاهر آزار دهنده متوقف نمی شوند ، بلکه می توانند تهدیدی برای پوست باشند ، زیرا دروازه هایی باز برای عوامل خارجی مانند گرد و غبار ، باکتری ها ، باقی مانده مواد آرایشی و سایر مواردی هستند که می توانند به عمق پوست برسند.

از طرف دیگر ، پرایمر باعث کاهش منافذ پوست می شود ، یعنی ظاهر ایده آلی به پوست شما می دهد و از طرف دیگر لایه ای را تشکیل می دهد که پوست و آرایش را جدا می کند ، یعنی منافذ پوست را از مواد آرایشی ، عرق ، گرد و غبار و غیره محافظت می کند.

 1. بافت ابریشمی به پوست شما می بخشد

پرایمر علاوه بر مواد مغذی مورد نیاز پوست حاوی مواد مرطوب کننده بسیار موثری است و این امر تضمین کننده بسیاری است: این ماده با خشکی پوست سروکار دارد و شما را از زبری و تیرگی نجات می دهد و به آن بافت ابریشمی می بخشد.

 1. رنگهای روشن و شفاف آرایش

سایه انداختن روی پلک ها و بسیاری از آنها ، اثر مطلوبی ندارند و فقط رنگ های کمرنگی به شما می دهند ، شاید بدترین احساسی که در هنگام ایستادن جلوی آینه احساس می کنید! اما این تمام شد ، زیرا پرایمر باعث می شود رنگ و اثرات لوازم آرایشی قوی تر ، زیبا تر و سرزنده تر شود.

 1. آرایش کمتری خواهید داشت

قرار دادن پرایمر روی پوست ، آن را برای دریافت آرایش آماده می کند و مانع از جذب آن می شود ، و به ویژه از جذب روغن موجود در کرم ها جلوگیری می کند ، علاوه بر این که رنگ ها شفاف تر و محصولات موثرتر هستند ، بنابراین مقدار کمی آرایش بیش از اندازه کافی خواهد بود و نتیجه بهتری نسبت به مقدار زیادی که قبل از پرایمر استفاده می کردید به دست می دهد.

 1. مناسب برای انواع پوست

ممکن است فکر کنید یک پرایمر برای پوست های چرب در نظر گرفته شده است ، اما این طور نیست! فوایدی که تضمین می کند برای انواع پوست مورد نیاز است و برای پوست های حساس می توان به جای پرایمرهای پایه سیلیکونی به یک پرایمر پایه آب اعتماد کرد.

 1. با علائم پیری سر و کار دارد

پرایمر فاقد خاصیت ضد پیری است و چین و چروک را درمان نمی کند!

پرایمر با باریک شدن خطوط و کاهش اندازه آنها علاوه بر پوشاندن منافذ ، می تواند علائم پیری را پنهان کند و به این ترتیب پوستی جوان تر به شما می دهد.

 1. روی پوست شما سبک و ملایم است

اگر آنچه در مورد پرایمر به ذهن شما خطور می کند این است که این یک لایه افزودنی است که می تواند روی پوست شما سنگین باشد ، پس دیگر هیچ وقت نگران نخواهید شد ، چرا؟ از آنجا که پرایمر بسیار سبک است شما به هیچ وجه آن را احساس نخواهید کرد و علاوه بر این ، شما فقط باید مقدار بسیار کمی را استفاده خواهید کرد.

 1. روش استفاده از پرایمر بسیار آسان است

در چند لحظه چقدر می توان سود کسب کرد! از آنجا که استفاده از پرایمر بسیار آسان است ، قبل از آرایش و بعد از کرم مرطوب کننده اعمال می شود ، به شرطی که بسته به دست کشیده و پخش شود.

 1. با قرمزی پوست شما سر و کار دارد

شما می توانید در اثر عوامل زیادی از قرمزی پوست رنج ببرید ، مهمترین آنها جوش ، آلرژی ، سوختگی های سطحی ، سوختگی پوست از آفتاب و سایر موارد است ... از طرف دیگر ، به لطف طبیعی بودن این مواد اولیه برای آرام کردن پوست و مقابله با قرمزی و کاهش آن کار می کند.

 1. چربی های پوست و عرق را محدود می کند

نه تنها پوست چرب ، بلکه انواع پوست با روغنهای ترشح شده و ظاهر براق ناشی از آنها همراه با عرق و آنچه این چربی ها هنگام تجمع بین منافذ تحریک ، جوش ها و سرهای سیاه و سفید ایجاد می کنند ، رنج می برند. در اینجا نقش پرایمر ظاهر می شود زیرا برای کاهش روغن و عرق کار می کند و مقدار آن را تنظیم می کند.

 1. آرایشی که مدت زمان بیشتری می درخشد

چگونه استفاده از پرایمر باعث می شود که آرایش با همان درخشندگی و درخشش ماندگاری بیشتری داشته باشد؟ پرایمر به چندین روش به این مهم دست می یابد ، از یک طرف روغن ها و عرقی که باعث ایجاد آرایش می شوند را محدود می کند و از طرف دیگر مانع از جذب روغن از پوست به پوست می شود و در نتیجه آن را مرطوب نگه می دارد.

انواع پرایمرها و نحوه انتخاب از بین آنها

انواع مختلفی از پرایمرها وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • پرایمر چشم و لب برای پوستهای ظریف که حساس ترین پوست است ، مشخص می شود و سبک بودن آن بیشتر اوقات بر پایه آب به جای سیلیکون است.
 • یک پرایمر مه آلود به شکل یک کرم شفاف سبک که پوست را صاف می کند ، با مشکلات آن مقابله کرده و نقایص را پنهان می کند.
 • یک پرایمر تصحیح کننده رنگ ، که یک پرایمر است که در چندین رنگ وجود دارد ، هر رنگ با توانایی خود در مقابله با مشکلات خاص برای پوشاندن آنها متمایز می شود ، به عنوان مثال رنگ آبی برای پنهان شدن رنگ پریدگی پوست کار می کند - رنگ نارنجی پنهان می شود حلقه های تیره - رنگ سبز با قرمزی سروکار دارد - رنگ صورتی پوست خسته را زنده می کند.
 • پرایمر ضد پیری ، که یک پرایمر است که علاوه بر فاکتور محافظت در برابر آفتاب و سایر مواد سالم و طبیعی ، دارای خواص محافظتی در برابر چین و چروک است.
 • پرایمرهای سفت کننده منافذ با روغن و عرق ، پنهان کردن منافذ بزرگ و چاله های خوب صورت سرو کار دارند.
 • یک پرایمر آبرسانی که صاف بودن رنگ پوست را تضمین می کند و با زبری ، شکاف و ظاهر کسل کننده برخورد می کند.

بهترین پرایمر صورت

محتوی این پرایمر دارای مواد ضد چروک است که با تشکیل لایه نازک بر روی پوست به حفظ رطوبت آن کمک می کند. استفاده از این محصول برای از بین بردن حساسیت پوست، یکنواخت سازی آن و ایجاد درخشندگی قبل از استفاده از کرم پودر توصیه می شود. با استفاده از پرایمر، دیگر به استفاده ی مداوم از کرم پودرهایی با کاور بالا که بافت سنگینی داشته و در طول روز باعث مسدود شدن منافذ پوست می گردد، نیازی نمی باشد. علاوه بر این به مرور استفاده از این پرایمر، باعث کوچک شدن منافذ پوست تان و یکدست شدن آن می گردد. این پرایمر با جذب چربی اضافی پوست ظاهری مات و زیبا به میکاپ میدهد و باعث تثبیت آن در طول روز می شود و از بروز آکنه نیز پیشگیری می کند.

پرایمر امروزه به فراوانی در زمینه آرایش صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول به عنوان یک پایه آرایشی قبل از هرگونه آرایش بر روی صورت قرار می‌گیرد و عملکردی به عنوان زیرسازی، صاف کردن و محو کننده دارد. اگر تاکنون از این محصول استفاده نکرده‌اید، موارد زیادی از یک آرایش بی عیب و نقص را از دست داده‌اید. فرقی نمی‌کند می‌خواهید یک آرایش ساده داشته باشید یا غلیظ و مجلسی؛ در هر صورت به عنوان پایه اساسی از پرایمر استفاده کنید تا هم پوستی یکدست و باطراوت داشته باشید، هم مجبور نباشید از حجم زیادی از کرم پودر و پنکیک برای پنهان کردن نواقص صورتتان استفاده کنید.

پرایمر ژله ای بی بی اسکین یکی از جدیدترین محصولات برند محبوب میبلین می باشد؛که همانطور که از نامش پیداست، پوست صورت را همچون پوست کودک نرم و لطیف می سازد.پرایمر بی بی اسکین برای داشتن آرایش طبیعی با ماندگاری بالا، بهترین زیر ساز محسوب می شود.این پرایمر با فرمول نرم و ابریشمی خود، پس از استفاده، فوراً روزنه های آشکار پوست را کاهش می دهد.

پرایمر مناسب برای پوست های معمولی

 • ترشح منافذ "ترشح سبوم" طبیعی است و بنابراین صاحبان پوست طبیعی نیازی به استفاده از پرایمر برای روشن شدن پوست ندارند.
 • برای کسانی که پوست طبیعی دارند استفاده از پرایمر حاوی "ضد آفتاب" برای محافظت از پوست و رفع آرایش ترجیح داده می شود. به طور معمول ، پوست طبیعی هیچ مشکلی ندارد ، یعنی "قرمزی یا جوش. ممکن است از پرایمر استفاده شود بعنوان یک جایگزین برای کرم پایه ".

پرایمر مناسب پوست چرب

 • منافذ پوست چرب گسترده است و بنابراین مقدار زیادی چربی در این حالت ترشح می شود ، ترجیح داده می شود از پرایمرهایی استفاده کنید که پوست را مات کرده و به کاهش ترشح سبوم کمک می کند ، پوست چرب مستعد آکنه است
 • در این مورد از پرایمر استفاده می شود تا مانعی بین منافذ و گرد و غبار برای محافظت از پوست در برابر آکنه باشد

پرایمر برای خشکی پوست

 • پوست خشک همیشه نیاز به مرطوب شدن دارد زیرا در این حالت ترشح سبوم اندک است ، برای جذب آسان باید از یک آغازگر سبک روی پوست استفاده شود و باعث آبرسانی زیاد می شود

پرایمر برای پوست های ترکیبی "خنثی"

 • پوست مخلوط : ترکیبی از پوست چرب و پوست خشک ترجیحاً یک آغازگر خنثی به آنها پوست نرم یا مات نمی دهد ، شما می توانید از دو نوع پرایمر همزمان استفاده کنید پرایمر مخصوص پوست چرب و پرایمر پوست خشک

بهترین پرایمر برای پوست های حساس

 • پرایمر برای پوست چرب ترجیح داده می شود زیرا یک لایه عایق برای محافظت از پوست می دهد. آغازگر برای پوست حساس به موادی که پوست را آرام می کنند بستگی دارد

نحوه استفاده از پرایمر

روش استفاده از پرایمر بسیار ساده است و فقط به 3 مرحله بستگی دارد:

اولین قدم - پوست خود را تمیز کنید

پوست شما باید تمیز باشد ، به دور از روغنها ، عرق ، ناخالصی ها و گرد و غبار جمع شده باشد ، بنابراین اولین و اساسی ترین مرحله تمیز کردن پوست با لوسیون مناسب است و این کار با توزیع کمی آب روی پوست و سپس مالش آن با کمی لوسیون و 30 تا 60 ثانیه صبر کنید و سپس پوست را با آب تمیز کرده و به آرامی خشک کنید.

مرحله دوم - مرطوب سازی پوست

اگرچه پرایمر خاصیت مرطوب کنندگی دارد ، اما این بدان معنی نیست که باید از یک مرطوب کننده صرف نظر کنید! شما باید مقدار كمی از كرم (به اندازه یك قسمت كوچك) را مالیده و آن را به خوبی روی پوست پخش كنید و سپس حدود 6 - 10 دقیقه صبر كنید تا مطمئن شوید كه پوست رطوبت مورد نیاز خود را بدست می آورد.

مرحله سوم - استفاده از پرایمر

سرانجام ، پس از پایان دقایقی که کرم مرطوب کننده را دنبال می کنید ، می توانید پرایمر بزنید و باید مقدار کمی معادل اندازه کشمش بزنید و سپس بسته به انگشتان خود آن را روی کل پوست پخش کنید زیرا دست ها قادر به افزایش اثربخشی پرایمر و تحریک پوست برای بدست آوردن فواید آن هستند.

پس از اتمام توزیع پرایمر باید 6 تا 10 دقیقه صبر کنید تا حداکثر سود را از آن ببرید ، در غیر این صورت با فونداسیون ترکیب شده و آرایش شما را خراب می کند!

پس از پایان چند دقیقه برای انتظار ، می توانید آرایش خود را تکمیل کرده و کرم ضد آفتاب ، فونداسیون ، کانتور ، هایلایتر و موارد دیگر استفاده کنید ... با اهمیت تمیز کردن پوست در انتهای پوست روز با تکیه بر لوسیون.

یادداشت ها و خطاهای نحوه استفاده از پرایمر

مجموعه ای از نکات ، مشاهدات و خطاها وجود دارد که باید هنگام استفاده از آغازگر مورد توجه قرار گیرد ، یعنی:

 • بدون شروع چند دقیقه صبر کردن مستقیم از پرایمر را نباید انجام دهید ، زیرا این امر منجر به مخلوط شدن آستر و مرطوب کننده و پخش نشدن یکنواخت آغازگر می شود.
 • شما نباید بدون انتظار صبر را مستقیماً بعد از پرایمر بزنید ، زیرا این کار پوست شما را از فواید پرایمر محروم می کند و باعث تغییر بافت زیرسازی می شود و ممکن است با آرایش خود با مشکل روبرو شوید.
 • آغازگر را باید با دست و بدون اتکا به برس یا اسفنج استفاده کرد ، زیرا گرمای دست به پرایمر کمک می کند و مزایای تضمین شده آن را افزایش می دهد.
 • حتی اگر پرایمر دارای فاکتور محافظت در برابر آفتاب باشد ، هنگام بیرون رفتن زیر آفتاب لازم است کرم محافظ بزنید.
 • می توانید به پرایمر معمولی چشم و لب اعتماد کنید ، اما باید اطمینان حاصل کنید که همه مواد ملایم ، سبک و مناسب پوست لطیف هستند.
 • آغازگر محافظت از پوست شما را تضمین می کند ، بنابراین مجبور نیستید که به آن به عنوان یک ماده آرایشی نگاه کنید ، بلکه به عنوان پایه ای برای آرایش خود نگاه می کنید.
 • حتی اگر به طور کامل روی پوست خود آرایش نکنید ، می توانید به پرایمر اعتماد کنید و از آن راضی باشید تا ظاهری روشن و شاداب به دست آورید.
 • شما باید یک پرایمر متناسب با طبیعت پوست خود انتخاب کنید ، یعنی با تکیه بر پرایمرهای مرطوب کننده پوست خشک ، پرایمرهای بدون روغن برای پوست چرب و پرایمرهایی با مواد طبیعی برای پوست های حساس ...
 • همچنین برای انتخاب آغازگر مناسب باید مشکلاتی را که پوست شما از آن رنج می برد در نظر بگیرید.
 • شما باید پرایمر را روی سطح کوچکی از پوست خود امتحان کنید و سپس اثر آن را یادداشت کنید و مطمئن شوید که ایمن است و باعث حساسیت به آن نمی شود (این مرحله نه تنها از نظر استفاده از پرایمر بلکه با همه محصولات و محصولات ضروری است )

فواید پرایمر بر روی پوست

بسیاری از متخصصان پوست استفاده از پرایمر را توصیه می کنند زیرا علیرغم بروز برخی از عوارض جانبی ، فواید زیادی برای پوست به همراه دارد

پرایمر برای تنظیم ترشح روغن در سلول های پوست کار می کند

 • پرایمر مستقیماً از پوست در برابر مشکلات محافظت می کند
 • پرایمر آرایش را برای مدت طولانی حفظ می کند زیرا می تواند ترشحات پوست را تنظیم کند و به پر کردن و پنهان کردن خطوط چین و چروک کمک می کند
 • با کنترل سبوم منافذ پوست را سفت می کند
 • آغازگر انواع پوست را نرم و مرطوب کرده و به رشد سلول های جدید کمک می کند
 • پرایمر از رسیدن "مواد شیمیایی" به آرایش جلوگیری می کند زیرا لایه ای را تشکیل می دهد که آرایش را از روی پوست عایق می کند
 • پرایمر از آکنه و خارش پوست جلوگیری می کند ، ظاهر و زیبایی پوست را حفظ می کند ، برای درمان آکنه کار می کند
 • پرایمر به چشم ها جلوه جذابی می بخشد زیرا به ثابت ماندن سایه چشم کمک می کند و از مخلوط شدن رنگ جلوگیری می کند.
 • آسیب اولیه پوست و عوارض جانبی آن
 • پرایمر فواید زیادی برای پوست می دهد ، اما برخی از متخصصان پوست توصیه می کنند که روزانه از آن بر روی پوست استفاده نکنید ، که باعث ایجاد برخی اثرات منفی روی آن می شود و آن را در فواصل طولانی روی پوست قرار دهید.
 • پرایمر باعث جمع شدن گرد و غبار روی پوست می شود و چربی های پوست را به دام می اندازد زیرا به بسته شدن منافذ پوست کمک می کند
 • پرایمر از تنفس سلولی که باعث از بین رفتن منافذ پوست می شود ، جلوگیری می کند
 • پرایمر عامل اصلی ایجاد جوش و جوش است

دوستان عزیز، مقاله بهترین پرایمر برای انواع پوست چرب و خشک همیشه بروزرسانی خواهد شد.مجددا به ما سر بزنید .خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
دیدگاه کاربران
 • Arezoo Salahi 11 اردیبهشت 1400

  پرایمر کالیستا خیلی خوبه و فرانسوی هست و کلا برند کالیستا رو بهتون پیشنهاد میکنم ، این پرایمر باعث میشه وقتی کرم پودر می زنید صورت تون جوش نزنه و براحتی منافذ می پوشونه .

  ارسال دیدگاه
  امتیاز شما:
  🔃