10 مرحله طلایی برای اپیلاسیون ناحیه حساس که نمی دانستید!

تاریخ انتشار: 12 آبان 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 1213

یکی از مهم ترین اقدامات برای حفظ بهداشت فردی، مراقبت از ناحیه حساس با از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی است.بسیار مهم است که این مرحله را به طور منظم و به روش صحیح انجام دهید.البته روش های زیادی وجود دارد که به از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی مانند لیزر،تیغ یا موم کمک می کند. روش دوم یکی از مؤثرترین روش ها در نظر گرفته می شود،زیرا نتیجه ای بین 4 تا 6 هفته را تضمین می کند. از اینجا باید نکات ومراحل مهم را قبل و بعد از برداشتن مو از ناحیه حساس مد نظر قرار دهید، به خصوص اگر از موم استفاده می کنید.

10 مرحله برای برداشتن مو با موم از ناحیه حساس

10 مرحله برای برداشتن مو با موم از ناحیه حساس
10 مرحله برای برداشتن مو با موم از ناحیه حساس

1. شستشوی قبل از اپیلاسیون ناحیه حساس

قبل از برداشتن مو با موم، پوست ناحیه حساس را به خوبی بشویید، زیرا این روش به باز شدن منافذو تسهیل روند حذف موهای زائد کمک می کند. البته قبل از برداشتن موهای زائد باید پوست را خشک کنید.

2.از اپیلاسیون ناحیه حساس قبل از پریود خودداری کنید

مطمئن شوید که مرحله قاعدگی نزدیک نیست، زیرا در این دوره پوست شما حساس شدهو احساس درد خواهید کرد. در دوران قاعدگی نیز بهتر است این مرحله انجام نشود.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین وکس صورت چیست مطالعه کنید.

3. لایه برداری قبل از اپیلاسیون ناحیه حساس

بسیار مهم است که یک یا دو روز قبل از برداشتن موهای زائدبه لایه برداری پوست در خط بیکینی و ناحیه حساس متوسل شوید که به خلاص شدن از شر پوست مرده کمک می کند.از یک پارچه نرم یا لوفا برای لایه برداری استفاده کنید، البته از یک اسکراب با بافت سبک استفاده کنید.

4. تست دمای موم قبل از برداشتن مو با موم از ناحیه حساس

قبل از استفاده از موم باید صبر کنید تا گرمای موم قابل حمل شود وبا قرار دادن کمی از آن روی مچ دست خود در ناحیه داخلی، این جزئیات را آزمایش کنید. موم نباید خیلی داغ باشد،زیرا منجر به سوختگی روی پوست می شود و نباید خیلی سرد باشد، زیرا روی پوست پخش نمی شود.برای به دست آوردن نتایج رضایت بخش باید از موم در دمای متوسط ​​استفاده کنید.

5. حذف موم از ناحیه حساس به سمت رشد موهای ناحیه تناسلی

هنگام برداشتن مو از ناحیه حساس، مطمئن شویدکه موم در جهت رویش موهای ناحیه تناسلی باشد، 10 ثانیه صبر کنید و سپس در جهت مخالف آن را بردارید.

6. توسل به پودر بچه هنگام برداشتن مو با موم از ناحیه حساس

همانطور که در بالا اشاره کردیم، بهتر است زمانی که در دوره قاعدگی خود نیستید موهای زائد را حذف کنید تا احساس دردبیش از حد نداشته باشید، این به این معنی نیست که در بقیه ماه عذاب نخواهید کشید.علاوه بر کرم بی حس کننده که بهتر است قبل از مراجعه به آن با پزشک مشورت کنید،می توانید از پودر بچه برای تسکین درد موهای زائد استفاده کنید.تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از استفاده از موم،آن را روی پوست خود پخش کنید تا از چسبیدن آن به پوستتان جلوگیری کنید. نتیجه: درد کمتر و ناراحتی کمتر.

7.بعد از اپیلاسیون ناحیه حساس از کرم تسکین دهنده استفاده کنید

یکی از بهترین راه ها برای آرام کردن سوزش پوست در صورت بروز این اتفاق، پس از اپیلاسیون،استفاده از کرم تسکین دهنده برای آرام کردن التهاب و کاهش خارش و قرمزی است.همچنین بهتر است با پزشک مشورت کنید تا بهترین محصول را برای شما انتخاب کند.

8. استفاده از روغن های طبیعی پس از اپیلاسیون ناحیه حساس

می توانید به جای کرم های تسکین دهنده مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل از روغن های طبیعی روی پوست خود استفاده کنید.این مواد نه تنها به آرامش پوست کمک می کنند، بلکه به از بین بردن باقی مانده موم از روی پوست نیز کمک می کنند.

9.پس از اپیلاسیون ناحیه حساس از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید

برای جلوگیری از هرگونه تحریک ناشی از حمام کردن با آب داغ، پس از اپیلاسیون ناحیه حساس از این مرحله خودداری کنید.

10.پس از اپیلاسیون ناحیه حساس از لباس های تنگ خودداری کنید

منافذ پوست شما هنگام اپیلاسیون باز می شود، بنابراین یک روز لباس های گشادبپوشید تا در اثر چسبیدن لباس ها به بدن، پوست خود را در معرض باکتری ها و عفونت ها قرار ندهید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃