چگونه در مدت 3 دقیقه چسب ناخن مصنوعی رو پاک کنیم؟

تاریخ انتشار: 6 آبان 1402
تعداد دیدگاه: 3
تعداد بازدید: 48926

چگونه چسب ناخن را از روی ناخن هایم پاک کنم این سوالی است که اغلب برای بسیاری از خانم ها به خصوص کسانیکه ترجیح می دهند ناخن های مصنوعی را به صورت دائمی و مداوم نصب کنند، با وجود سهولت نصب این ناخن ها در زمان سریع،ممکن است زمان زیادیبرای برداشتن چسب استفاده شده برای چسباندن ناخنطول بکشد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای داشتن ناخن های زیبا به استفاده از ناخن های مصنوعی روی می آورید،باید به چسب ناخنی که برای چسباندن این ناخن ها استفاده می شود دقت کنید، زیرا برداشتن تصادفی آن آسیب زیادی به ناخن های طبیعی شما وارد می کندو ظاهر آن ها را زشت می کند. پس از آن، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه چسب ناخن را به روشی ایمن و آسان پاک کنید.

چسب ناخن چیست؟

چسب ناخن چیست؟
چسب ناخن چیست؟

چسب ناخن به عنوان ماده چسبنده ای که برای چسباندن ناخن های مصنوعی استفاده می شود، شناخته می شود، زیرا اغلب خانم ها برای زیبایی و درخشندگی ظاهر دست خود، مخصوصاً در مواقع خاص،مجبورند آن را روی ناخن های طبیعی خود قرار دهند و در اینجا لازم به ذکر است که این چسب که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیردحاوی یک ماده شیمیایی موجود است.در انواع چسب خانگی مرغوب نیز حاوی تعدادی مواد مفید است که به طور خاص با هدف تغذیه، حمایت از رشد و حفظ آنها طراحی شده است.

نحوه پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از دست

معمولا اکثر خانم ها به دنبال چیزی هستند که ناخن به خوبی پاک کند و در واقع روش های مختلفی برای تمیز کردنناخن های مصنوعی از چسب بدون ایجاد سوزش در پوست یا پوست استفاده می شود و مهمترین این روش ها برای مثال می باشد. :

 1. 1. آب صابون

  آب صابون
  آب صابون

  یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای از بین بردن چسب ناخن مصنوعی است که با خیس کردن ناخن‌ها به مدت ۱۰ تا ۴۰ دقیقه در کاسه‌ای حاوی آب .

 2. 2. وازلین

  این روش با استفاده از وازلین برای تمیز کردن ناخن ها انجام می شودبه این صورت که مقداری از آن را روی ناخن ها قرار داده و با حرکات دایره ای به مدت چند دقیقه ماساژ داده وسپس با آب و صابون خوب بشویید تا باقی مانده های گیر کرده از بین برود و در نهایت مرحله را انجام دهید. آبرسانی با یکی از انواع کرم های مرطوب کننده.

 3. 3. ناخن ها را در نوشابه خیس کنید

  این روش در گازها و حباب های موجود در آب گازدار است که به متلاشی شدن چسب کمک می کند و از استحکام چسبندگی آن می کاهد که منجر به ضعیف شدن چسب می شود وبا در نظر گرفتن تجدید نوشیدنی که در آن وجود دارد، آن را خارج می کند. دست ها هر چند دقیقه یکبار خیس می شوند تا بیشترین سود را ببرند.

 4. 4. ناخن ها را با فویل بپیچید

  ناخن ها را با فویل بپیچید
  ناخن ها را با فویل بپیچید

  یکی از راه هایی که به راحت شدن ناخن های مصنوعی کمک می کند،زیرا این روش بستگی به این دارد که یک تکه پنبه را به استون آغشته کنید و سپس آن را روی ناخن ها وروی آن را با فویل حلبی قرار دهید و بگذارید نیم ساعت بماند. با برداشتن قلع متوجه می شویم که به راحتی جدا می شود.

 5. 5. استون

  یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برای از بین بردن چسب ناخن استفاده می‌شود، استفاده از استون است،به این صورت که ناخن‌های مصنوعی را به استون آغشته می‌کنند و قطعه‌ای را در ماده فرو می‌کنند، آن را برای مدتی مناسب روی ناخن قرار می‌دهندو سپس با استفاده از مسواک به آرامی می‌روند. این چسب را بمالید تا از بین برود و سپس به خوبی دستان آن مرطوب شود.

 6. 6. لوسیون دست

  یکی از مراحل موفق در پاک کردن چسب ناخن استفاده از لوسیون دست است که مقداری از آن را روی ناخن گذاشتهو به خوبی مالیده تا پوست کنده شود، سپس دست‌ها را با آب و صابون بشویید و سپس مرحله مرطوب‌سازی را انجام دهید.

 7. 7.الکل سفید ضد عفونی کننده

  این کار به این صورت است که یک تکه پنبه را با الکل سفید مرطوب کرده و سپس چسب ناخن را به طور مداوم با آن مالیده تا پاک شودو مهم است که هنگام استفاده از الکل سفید از استشمام بوی تند ناشی از آن خودداری کنید و آن را رها نکنید.مدت طولانی روی پوست یا ناخن ها علاوه بر شستن دست ها با آب و صابون بلافاصله پس از اتمام استفاده از آن.

 8. 8.کندن ناخن مصنوعی با سرکه

  برای کندن ناخن مصنوعی با سرکه باید ابتدا مقداری وازلین به انگشتانتان بزنید تا سرکه آسیبی به پوست اطراف ناخن هایتان نرساند سپس مقدار مساوی سرکه و آبلیمو را در یک کاسه ریخته و بعد انگشتانتان را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آن بگذارید . سپس ناخن های خود را چک کنید اگر ناخن هایتان نرم بود می توانید آن ها را بکنید اما اگر کاملا نرم نشده بود چند دقیقه دیگر انگاشتانتان را درون کاسه بگذارید .

چگونه چسب ناخن را از لباس پاک کنم؟

مشکل چسباندن چسب ناخن در لباس یکی از آزاردهنده ترین مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با آن مواجه هستند،اما در واقع چند روش ساده وجود دارد که به پاک کردن دائمی این چسب از روی لباس کمک می کند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • استفاده از استون: این کار با قرار دادن مقدار کمی و مناسب استون روی محل چسب انجام می‌شودو دقت شود که از سایر نواحی اطراف پارچه خودداری شود، سپس از یک برس کوچک برای مالیدن چسب استفاده می‌شود.در پایان شسته می شود تا از شر بقایای معلق خلاص شود.
 • استفاده از آب و صابون: در این روش لباس‌ها را در کاسه‌ای پر از مخلوط آب و صابون خیس کنید،سپس از یک برس کوچک برای مالیدن چسب استفاده می‌شود و در پایان لباس‌ها با آب آبکشی می‌شوند.

نحوه پاک کردن چسب ناخن از روی مبلمان

اگر می خواهید میز یا مبلمان را از لکه های چسب ناخن تمیز کنید، لطفاً مراحل زیر را برای پاک کردن آنها دنبال کنید:

 1. از استون دور از هرگونه منبع حرارتی استفاده کنید زیرا بسیار قابل اشتعال هستند و خانه را تهویه کنید.
 2. یک تکه پنبه یا سواب را با استون مرطوب کنید، اما آن را کاملا خیس نکنید.
 3. چسب را با دقت پاک کنید، زیرا ممکن است استون باعث تغییر رنگ چوب شود.
 4. وقتی چسب به اندازه کافی شل شد، آن را با یک چاقوی پلاستیکی یا کارت پلاستیکی قدیمی به آرامی از روی سطح میز بتراشید.
 5. باقی مانده چسب روی میز را پاک کنید.

چگونه چسب ناخن را از روی کاناپه پاک کنیم

یک سواب پنبه ای بردارید و نوک آن را به استون آغشته کنیدو آن را روی قسمت کوچکی از مبل آزمایش کنید تا مطمئن شوید که استون به پارچه آسیبی نمی رساند،سپس چسب را از بیرون به داخل بمالید و مطمئن شوید که محل را مرطوب نگه دارید تا چسب حل شود،سپس به آرامی چسب را از روی مبل بتراشید، زیرا ممکن است لازم باشد چندین بار پنبه را آغشته کنید و پاک کنید.

چگونه چسب ناخن را از روی فرش پاک کنیم

یک فنجان آب گرم، دو قاشق غذاخوری سرکه سفید و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را بردارید و با استفاده از یک پارچه یا اسفنج تمیز خوب مخلوط کنید،آن را در محلول فرو کنید و محل را خوب بمالید تا چسب از بین برود و سپس بگذارید.محل را خشک کنید و در صورت وجود اثری از لکه، لطفاً دوباره آن را بمالید پارچه را در استون خیس کنید و به آرامی مالش دهید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
دیدگاه کاربران
 • میتن احمدی 23 آبان 1402

  روغن آرگان نیز می‌تواند به عنوان یک راه حل طبیعی برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی باشد. روغن آرگان را به ناخن بمالید و پس از مدتی، ناخن را کنده تا چسب به طور آسان از روی آن جدا شود.

  • محدٍثه رامین 23 آبان 1402

   من برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی ناخن هایم از یک روش موثر و ارزان استفاده می کنم. اول از همه، با یک چاقوی کوچک، ناخن مصنوعی رو از روی ناخن واقعی برمی دارم. بعد با یک قیچی، چسب قطره ای رو از روی ناخن مصنوعی بریده می شوم. در آخر، با یک حوله کاغذی و اسپری ضد عفونی کننده، چسب ناخن رو از روی ناخن واقعی تمیز می کنم. این روش خیلی ارزان و موثره و ناخن هام رو عفونی نمی کنه.

   • ریحانه اخواص 23 آبان 1402

    من برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی ناخن هایم از یک روش ساده و سریع استفاده می کنم. اول از همه، با یک آچار ناخن، ناخن مصنوعی رو از روی ناخن واقعی کند می کنم. بعد با یک پنسه، چسب قطره ای رو از روی ناخن مصنوعی جدا می کنم. در آخر، با یک پد آرایشی و الکل، چسب ناخن رو از روی ناخن واقعی پاک می کنم. این روش خیلی سریع و راحته و ناخن هام رو صدمه نمی زنه.

    ارسال دیدگاه
    امتیاز شما:
    🔃
    تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف