خرید 30 مدل بهترین و پرفروش ترین روغن بچه برای ماساژ کودک

تاریخ انتشار: 3 اسفند 1402
تعداد دیدگاه: 5
تعداد بازدید: 6758

روغن بچه(Baby Oil) یکی از آن محصولاتی است که در زندگی مدرن به قدری فراگیر است که بیشتر مردماز فکر کردن در مورد اینکه واقعاً چیست فکر نمی کنند. روغن بچه برای نوزادان ساخته می شود و والدین همواره در تلاش هستند بهترین روغن بچه(Best Baby Oil) را برای پوست حساس نوزاد خود انتخاب کنند. کودکان و نوزادان پوست حساسی دارندو به همین خاطر محصولاتشان هم مناسب خودشان طراحی و تولید می‌شود. برخی ادعا می کنند که روغن بچه بهترین مرطوب کننده بدن است.

برخی دیگر می گویند که این محصول خطرناکی است که باید از آن دوری کنید، یک تصور ناراحت کننده،با توجه به اینکه روغن بچه برای پوست حساس نوزادان در نظر گرفته شده است.این مسئله به تنهایی باعث می شود که روغن بچه ارزش یک نگاه مجدد را داشته باشد. روغن کودک در بسیاری از خانواده ها یک ماده اصلی است:نه تنها پوست حساس کودک را پرورش می دهد، بلکه پوست بزرگسالی را که به راحتی تحریک می شود صاف نگه می دارد.به همین دلیل این محصول از محبوبیت بالایی برخوردار است و باید ساختار و نحوه استفاده درست از آن بررسی شود.

پوست نوزادان به قدری حساس و نازک است که پس از هربار شستشو رطوبت خود را از دست می دهد و باید روزانه مراقبت شوداما به دلیل داشتن پوست حساس و لطیف کودکان نمی توان از هر محصولی برای آن ها استفاده کرد.روغن بچه مناسب ترین روغنی است که برای رفع خشکی و عرق‌سوز شدن پوست او ساخته شده است. ماساژ دادن پوست نوزاد با روغن بچه نیز باعث آرامش او می شود؛لمس و تماس نزدیک کودک توسط مادر و پدرش به او احساس امنیت می دهد اما باید از موادی استفاده کنید که این امنیت و آرامش به قیمت بروز مشکلات پوستی تمام نشود.

در این مقاله از سایت آبی بیوتی اطلاعات کاملی در رابطه با بهترین روغن بچه برایتان جمع آوری کرده ایم.تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با پرفروش ترین و بهترین روغن بچه موجود در بازار آشنا شوید.

راهنمای خرید روغن بچه

در خرید روغن بچه باید توجه داشته باشید که از مواد شیمیایی استفاده نشده باشد. روغن بچه با توجه به موادی کهدر آن به کار رفته است ماده ای است که عوارض چندانی ایجاد نمیکند وبرای پوست حساس کودک ساخته می شود؛ با این حال باید توجه داشته باشید در آن از مواد شیمیایی دیگری استفاده نشده و خالص باشد.

در حالی که روغن‌های سنتی بچه معمولاً شامل روغن معدنی می‌شوند، می‌توانید گزینه‌های زیادی را بدون مواد مورد بحث در بازار پیدا کنید.اگر به دنبال جایگزین پاک‌تری هستید، پیشنهاد می‌کند روغن کودک باروغن نارگیل یا جوجوبا را در فرمول انتخاب کنید. روغن‌ های گیاهی و میوه ‌ای مانند روغن نارگیل و روغن جوجوبا به اندازهروغن معدنی پتانسیل مرطوب‌کنندگی دارند. روغن های حاوی آرگان،گل رز، مارولا، تخمه آفتابگردان، چریش، شاهدانه و روغن هسته انگور می توانند گزینه های مناسبی برای انتخاب روغن بچه باشند.

راهنمای جامع قیمت 30 مدل بهترین و پرفروش ترین روغن بچه [فیروز،ماستلا،جانسون]

روغن کودکجانسون(Johonson) بهرنگ صورتی یکی از بهترین انتخاب ها برای مرطوب کردن و ماساژ بدن کودک است. این روغن باعث می شود که جریان خون به خوبی در بدنشان انجام شده وخواب عمیق داشته باشند.روغن بدن کودک جانسونمی تواند بخشی از روال شبانه مادران باشدکه به کودکشان آرامشی لذت بخش تقدیم کنند. این روغن حاوی مرطوب کننده طبیعی است که پوست کودک را نرم و لطیف می سازد.بوی ملایم و خوب آن، حس آرامش عمیقی به کودک می دهد. این روغن کمک می کند که پوست کودک، تا 10 برابر بیشتر، رطوبت را در خود نگه دارد.

مناسب پوستمعمولی
خصوصیتمرطوب‌کننده

اسپری روغن بدن آلوئه‌ورا فیروز دارای مواد نرم کننده و مرطوب کننده است که باعث برطرف کردن التهاب پوست می‌شود.آلوئه‌ورا موجود در ترکیبات این روغن اگزما و سوختگی پای کودکان را تسکین می‌دهد و فادقد هرگونه مواد حساسیت زا، ترکیبات رنگی و مواد نگهدارنده است. بعد از التیام جوش ممکن است پوست کودک پوسته پوسته شود که با مالیدن روغن بچه فیروز بر روی آن پوست نرمی و لطافت خود را باز می‌یابد.اسپری روغن فیروز را می‌توان برای ماساژ بدن کودک و بزرگسالان و یا زمان حمام آفتاب بر روی پوست استفاده کرد تا پوست صدمه نبیند.

مناسب پوستمعمولی
خصوصیتنرم‌کننده
کشور مبدا برندایران
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتویتامین
مناسب پوستمعمولی
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده
مناسب پوستانواع پوست/حساس/خشک/معمولی
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتعصاره/روغن
مناسب پوستانواع پوست

روغن بچه لابراتوار نلا مدل Aloe Vera یکی از این محصولات است که می‌تواند به والدین کمک کند تا کودکان خود رااز آسیب‌های پوستی در امان نگه دارند. نوع عصاره‌ای که در این روغن به کار رفتهاست از نوعی گل راعی و آلوئه‌ورا است و علاوه بر آن حاوی روغن کنجد و زیتون است.این روغن بچه حجمی برابر 200 میلی‌لیتر دارد و برای انواع پوست هم مناسب است.

ویژگی‌های بهداشتی و سلامتروغن
مناسب پوستانواع پوست/حساس
خصوصیتتسکین‌دهنده/نرم‌کننده/مرطوب‌کننده/ضدسوزش/ضدالتهاب
کشور مبدا برندایران

روغن بچه گل سیتو مناسب برای نوزادان و همچنین بزرگسالان میباشد.این روغن مقوی، پوست را نرم کرده و باعث آرامش فرد می شود.روغن بچه گل سیتو حاوی روغن های گیاهی و خالص بادام، کنجد، زیتون، لیمو، آرگان، لاوندر و روغن گل همیشه بهار (کالاندولا) می باشد که در ضمن تغذیه کردن پوست، از خارش و التهابات آن جلوگیری می کند.یکی دیگر از استفاده های روغن بچه گل سیتو، ماساژ روزانه کودک می باشد که باعث تقویت استخوان ها می گردد.

ویژگی‌های بهداشتی و سلامتمعطر/ویتامین/فاقد مواد سمی/روغن/بدون BPA
مناسب پوستمعمولی
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده
مناسب پوستانواع پوست
کشور مبدا برندایران

حاوی جوجوبا، روغن زیتون و ویتامین ای و گلیسیرین – با خاصیت رطوبت رسانی و با خاصیت آنتی اکسیدانی برای پوست کودک – استحکام سد محافظتی پوست در برابر عوامل خارجی – کمک به گردش طبیعی خون – دارای فرمولاسیون اختصاصی مناسب برای کودک، نوزاد و پوست های حساس

ویژگی‌های بهداشتی و سلامتعصاره
کشور مبدا برندآلمان

روغن ماساژ کودک بابچن یک روغن نرم و لطیف با پایه گیاهی است و کاملا سازگار با پوست که برای ماساژ کودک و پس از هر بار تعویض استفاده میشود.استفاده از عناصری چون روغن درخت قلم و روغن بدون رنگ آفتابگردان همزمان با عدم بکاگیری روغنهای معدنی،پارافین و مواد نگهدارنده و آلرژی زا ، موجب تجربه موثر این محصول و توصیه متخصصین پوست شده است.

کشور مبدا برندایران
مناسب پوستخشک
خصوصیتنرم‌کننده
کشور مبدا برندایران

روغن بچه سوییت اسلیپ ایروکس با جذب سریع از پوست کودک در مقابل خشکی، خارش و پوسته ریزی محافظت می‌کند. روغن‌های گیاهی موجود در این محصول از قدرت نرم کنندگی بالایی برخوردار بوده و به حفظ رطوبت پوست کمک شایانی می‌کنند. همچنین دارای خواص ضد التهاب و آرامش بخشی نیز می‌باشند.

مناسب پوستانواع پوست
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده

روغن ماساژ چیکو بدون ایجاد احساس چسبندگی و سنگینی بر روی پوست سریعا جذب شده و به شکل مطلوبی به پوست کودک طراوت و تازگی می‌بخشد.این روغن سبک می‌تواند از دوران نوزادی هم مورد استفاده قرار گیرد و پس از حمام با ماساژ آن بر روی پوست کودک خوابی آرام را برای او مهیا کرد. شرکت چیکو باتست کلیه‌ی محصولاتش این اطمینان خاطر را به والدین می‌دهد که مشکلی برای هیچ کودکی حتی آن‌هایی که پوست و مویی فوق‌العاده حساس دارندپیش نخواهد آمد.

مناسب پوستحساس
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده

عصاره روغن کالاندولا که در این روغن بچه (نوزاد) است ضد قارچ، ضدالتهاب و ضد باکتری بوده و می‌تواند در بهبود زخم‌ها یا سوختگی‌های پوست کمک زیادی کند.

مناسب پوستحساس
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتویتامین
مناسب پوستخشک/معمولی
خصوصیتنرم‌کننده
مناسب پوستحساس/خشک/معمولی
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده
کشور مبدا برندایران
ویژگی‌های بهداشتی و سلامتویتامین
مناسب پوستمعمولی
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده
مناسب پوستانواع پوست
کشور مبدا برندایران
مناسب پوستحساس/خشک/معمولی

روغن بچه یکی از لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد است؛ وقتی می خواهید فرزند خود را ماساژ دهید و به آرامش او کمک کنید یک روغن می تواند کار شما را تسهیل کنید. انواع روغن هایی که به طور مخصوص برای نوزادان تولید می شوند، دارای بهترین مواد اولیه و فاقد مواد مضر هستند و نسبت به سایر روغن های ماساژ تفاوت های مهمی دارند. پس اگر قصد ماساژ دادن نوزادتان را دارید حتما از روغن های مخصوص بچه استفاده کنید.

ویژگی‌های بهداشتی و سلامتویتامین
مناسب پوستحساس/خشک/معمولی
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده

روغن ماساژ موستلا با 98٪ پایه طبیعی و گیاهی با جذب بالا، برای نوزاد و کودک کاملاً بی‌ضرر بوده و اثر چربی از خود باقی نمی‌گذارد. ترکیب روغن‌های گیاهی موجود در این محصول سرشار از اسیدهای چرب ضروری، روغن‌های معدنی و کمپلکس غنی‌شده از ویتامین‌های مختلف بوده که پوست را مرطوب کرده و دفاع طبیعی را تقویت می‌کند.

مناسب پوستحساس/خشک/معمولی
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده
مناسب پوستانواع پوست
کشور مبدا برندفرانسه

روغن مرطوب کننده و نرم کننده پوست کودک یک روغن نرم کننده و مغذی برای پوست بدن کودکان بوده و حاوی ترکیبات زیر می‌باشد:- روغن گل آفتابگردان: نرم کننده پوست، منع از دست رفتن آب پوست در نوزادان، یک سد دفاعی برای جلوگیری از ورود آلرژن‌ها- روغن بادام و ویتامین‌های A, E, B2, B6, D: نرم کننده، باعث کاهش رفلاکس معده در نوزادان- روغن زیتون: مرطوب کننده و نرم کننده، التیام بخش علائم خشکی و اگزما، کمک به خواب آرام‌تر

مناسب پوستانواع پوست

روغن بدن کودک سیوند یک محصول مراقبتی-کنترلی می باشد که جهت پیش گیریو کنترل دیاپر راش، عرق سوختگی، انواع اگزما و به خصوص اگزمای اتوپیک، خشکی پوست،پیش گیری از زخم بستر و بعد از استحمام و ماساژ بدن کودک کاربرد دارد در واقع این محصولنه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان هم بعد از استحمام ، استخر،ماساژ قابل استفاده استهمچنین در بانوان در دوران بارداری برای مراقبت از پوست (بهبود استریا) توصیه می گردد.

مناسب پوستخشک/انواع پوست
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده

روغن ماساژ تسکین‌دهنده کودک سبامد، غنی از ویتامین F (اسیدهای چرب ضروری: لینولئیک اسید و لینولنیک اسید) در روغن سویا و فاقد نگه‌دارنده، رنگ، روغن‌های معدنی، روغن‌های سیلیکونی، ترکیبات آلی هالوژن دار است. ماساژ کودک با روغن ماساژ کودک سبامد باعث تقویت سیستم ایمنی کودک شده و مقاومت پوست لطیف کودک را تقویت می‌کند همچنین ماساژ با روغن تسکین‌دهنده سبامد گردش خون و سیستم گوارش را تحریک کرده و به تشکیل سیستم عصبی کمک می‌کند، به تسکین دردهای شکمی، دردهای ناشی از نفخ، درآوردن دندان و سایر بیماری‌ها کمک می‌کند و پیوند عاطفی بین کودک و والدین را تقویت کرده و سلامت روانی کودک را تأمین می‌کند.

ویژگی‌های بهداشتی و سلامتویتامین
مناسب پوستحساس/خشک/معمولی
خصوصیتنرم‌کننده/مرطوب‌کننده

روغن بچه آردن دارای فرمولاسيونی ملايم و تركيبي از روغن هاي فاقد اثر حساسيت و با چربي ملايم است که سبب بازگشت نرمي و لطافت به پوست كودكان مي شود، رطوبت مورد نیاز پوست حساس کودکان را تامین می کند و از خشک شدن پوست آن ها جلوگیری می کند. همچنین خاصيت جذب مناسب روغن بچه آردن موجب نفوذ سريع ويتامين ها و مواد مغذي به پوست آن ها مي گرددو باعث می شود هیچ اثر چربی روی پوست باقی نماند.

روغن بچه سوییت اسلیپ ایروکس با جذب سریع از پوست کودک در مقابل خشکی، خارش و پوسته ریزی محافظت می کند. روغن های گیاهی موجود در این محصول از قدرت نرم کنندگی بالایی برخوردار بوده و به حفظ رطوبت پوست کمک شایانی می کنند. همچنین دارای خواص ضد التهاب و آرامش بخشی نیز می باشند.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین روغن آرگان مطالعه کنید.

نکات کاربردی که هنگام ماساژ نوزاد با روغن بچه باید بدان توجه کنید

روغن بچه از فرآیند تصفیه روغن بدست می‌آیدو در اصل به عنوان یک روان کننده برای ماساژ و تقویت کننده پوست کودک بکار برده می‌شود. روغن بچه یک مایع شفاف و مرطوب کننده استکه برای تسکین و صاف کردن پوست ظریف کودک، معمولاً بعد از حمام استفاده می شود. با توجه به توانایی آن در قفل شدن در آب،بسیاری از بزرگسالان به روغن بچه سوگند یاد می کنند که پوست خود را نیز مرطوب کنند، به خصوص اگر پوستی که به راحتی تحریک می شود.

آشنایی با ترکیبات اساسی انواع روغن بچه

بیشتر روغن های تجاری کودک از روغن معدنی (معمولاً 98 درصد) و رایحه (2 درصد) تشکیل شده است. روغن معدنی یک ماده غیر کومدون زا است (یعنی منافذ شما را مسدود نمی کند)که مانعی برای پوست شما ایجاد می کند تا رطوبت را مسدود کند. به همین دلیل است که به نرم و صاف نگه داشتن پوست ظریف نوزادان کمک می کند.

روغن معدنی یک ماده بی اثر است، به این معنی که تغییر نمی کند یا با سایر موادی که با آنها در تماس است واکنش نشان نمی دهد.به طور کلی در نظر گرفته می شود که غیر کومدون زا است، به این معنی که منافذ شما را مسدود نمی کند. در عوض، در واقع روی پوست شما می نشیند ومانعی برای پوست شما ایجاد می کند تا رطوبت خود را از دست ندهد. هنگامی که استفاده می شود، پوست شما را تسکین می دهد و به پوست شما کمک می کند رطوبت را حفظ کند.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین روغن ماساژ برای رفع خستگی مطالعه کنید.

راهنمای استعمال روغن بدن بچه روی صورت و بدن

فقط چند قطره روغن بچه که به آرامی روی بدن مالیده شود، می تواند پوست خشک شده را با حفظ رطوبت، تغذیه کند.برای بهترین نتیجه، بلافاصله پس از بیرون آمدن از حمام یا دوش گرفتن، روغن بچه را به تمامی بخش های صورت و بدن خود بمالید.

آشنایی با عوارض جانبی روغن بدن بچه روی پوست

با توجه به اینکه روغن بچه برای پوست حساس کودکان ساخته می شود، عوارض جانبی خاصی روی پوست ندارد و با خیال راحت می توانید برای بخش های گوناگون پوست خود استفاده کنید.گزینه های سنتی روغن ها هم معمولاً حاوی روغن معدنی هستند. این ماده بسیار انسدادی است که به روغن کودک قدرت مرطوب کنندگی می دهدبرای نوزادانی که راش یا تحریک پوشک دارند، روغن می تواند محیطی انسداد ایجاد کند تا پوست به پوسته پوسته شدن ادامه ندهد.با این حال مراقبت از پوست و مواد تشکیل دهنده مراقبت از پوست پیچیده است. و فقط به این دلیل که چیزی می تواند به اثر دلخواه برسدبه این معنی نیست که از سلامت پوست، بدن یا محیط در دراز مدت پشتیبانی می کند. به همین دلیل باید مقدار استفاده از روغن را کنترل کنید.

با وجود تمامی مزایایی که روغن معدنی دارد،این روغن عاری از هیچ گونه عوارضی نیست. روغن معدنی دارای اندازه مولکولی بسیار بزرگی است،بنابراین در حالی که بسیار انسدادی است، نمی‌تواند واقعاً به پوست نفوذ کند. این می تواند در درازمدت مشکلات زیادی ایجاد کندو به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان شروع به انتقاد از استفاده از آن کرده اند.

پیشنهاد میکنم مقاله روغن گلیسیرین مطالعه کنید.

پاسخ به چند پرسش رایج در مورد بهترین روغن بچه

روغن بچه چه کاربردی دارد؟

فقط چند قطره روغن بچه که به آرامی روی بدن مالیده شود، می تواند پوست خشک شده را با حفظ رطوبت، تغذیه کند.برای بهترین نتیجه، بلافاصله پس از بیرون آمدن از حمام یا حمام، روغن را به همه جای بدن بمالید. با استفاده از روغن بچه برای کمک به صاف شدندست ها روی پوست، یک تجربه آبگرم مجلل در خانه ایجاد کنید. پاک کردن خط چشم سرسخت می تواند یک درد واقعی باشد.در اینجا یک نکته وجود دارد: یک پنبه را با روغن بچه آغشته کنید و به آرامی روی پلک های خود بکشیدتا آرایش پاک شود. این یک راه موثر برای از بین بردن سایه چشم و خط چشم بدون تحریک پوست ظریف اطراف چشم است.

قبل از خواب مقداری روغن بچه روی پاشنه های خود بمالید، سپس یک جفت جوراب بپوشید تا رطوبت آن را مسدود کند.به خواب بروید و با پاهای نرمتر ونرمتر از خواب بیدار شوید. رویاهای شیرین. با استفاده از یک تکه پنبه آغشته به روغن بچه، قبل از رنگ کردن ناخن‌ها،اطراف کوتیکول‌های خود را با دقت ردیابی کنید. این به جلوگیریاز نفوذ لاک شما به طرفین کمک می کند. همچنین می توانید از روغن بچه برای مرتب کردن هر گونه آشفتگی تصادفی استفاده کنید.

تاثیر روغن بچه بر روی پوست چیست؟

روغن بچه با استفاده از روغن معدنی که در تولید آن به کار رفته است به عنوان یک نرم کننده عمل می کند، به این معنی که پوست را تسکین/نرم می کند.بنابراین، می توان از آن برای درمان شوره سر، کلاه گهواره، و پسوریازیس پوست سر، پوست خشک، سوختگی و غیره استفاده کرد.

بهترین سن برای ماساژ کودک با روغن

اکثر پزشکان توصیه می کنند که ماساژ را تنها پس از سه ماهگی کودک شروع کنید. از آنجایی که پوست نوزاد حساس است و نیازی به ماساژ روغن ندارد،والدین می توانند طبق دستور پزشک از لوسیون ها یا کرم هایی با رایحه خنثی روی پوست نوزاد استفاده کنند،اما ماساژ با روغن باید بعد از سه تا چهار ماهگی شروع شود و تا زمانیک سالگی کودک ادامه یابد.

نتیجه گیری (سخن آخر)

روغن بچه با توجه به خواص و کاربردهای متعددی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.باید توجه داشت که روغن بچه فقط برای نوزادان نیست. این نرم کننده ملایم را نه تنها می توان روی پوست بزرگسالان استفاده کرد،بلکه یک ماده موثر برای تمیز کردن، باز کردن، باز کردن چسبندگی و موارد دیگر در خانه است.

دوستان عزیز، مقاله بهترین روغن بچه همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید .خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
دیدگاه کاربران
 • برنا باقری 28 آبان 1402

  روغن بچه باربارا را برای نوزادم خریدم و خیلی عالی بود. این روغن بچه برای ماساژ بدن بسیار مناسب است چون دارای ویتامین E و آلوئه ورا است که پوست بچه را تقویت و التیام می‌بخشد. این روغن همچنین جذب سریعی دارد و چربی روی پوست بچه نمی‌گذارد.

  • آزیتا اخگر 28 آبان 1402

   روغن بچه بیبی فرست را برای پسرم استفاده می‌کنم و خیلی خوشم می‌آید. این روغن بدن کودک را مرطوب و محافظت می‌کند و جلوی خشکی و تحریک پوست را می‌گیرد. این روغن همچنین بوی خوشایندی دارد که بچه را شاد می‌کند.

   • آرزو احمدی 28 آبان 1402

    روغن بچه آردن را از یکی از دوستانم شنیدم و خریدم. این روغن به نظرم بهترین روغن برای ماساژ کودک است چون فاقد هرگونه مواد شیمیایی و حاوی عصاره‌های گیاهی است. این روغن پوست بچه را تغذیه می‌کند و باعث می‌شود بچه آرام و خوشحال باشد.

    • آذر آقایی 28 آبان 1402

     روغن بچه جانسون را برای ماساژ دخترم استفاده می‌کنم و خیلی راضی هستم. این روغن بچه برای ماساژ بسیار مناسب است چون باعث می‌شود پوست بچه نرم و لطیف بماند و همچنین بوی خوبی دارد. من توصیه می‌کنم این روغن را امتحان کنید.

     • آیدا حیدری 2 تیر 1401

      من از محصولات فیروز برای بچه م استفاده میکنم واقعا عالیه بوی خوب میده برای بدن عالیه خیلی نرم و لطیف میکنه من خیلی راضیم دوسش دارم💕 به نظرم روغن بچه فیروز از تمامی برندهای دیگه ی سر و گردن بالاتره 💕

      ارسال دیدگاه
      امتیاز شما:
      🔃
      تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف