فروشگاه اینترنتی دندانساز | مرجعی برای خرید آسان لوازم دندان سازی

تاریخ انتشار: 4 اسفند 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 1074

ممکن است شما نیز مانند بسیاری از افراد دندانسازی و دندانپزشکی را در یک حوزه درمانی به شمار آورید.اگرچه هدف این دو رشته به صورت کلی بهبود وضعیت سلامت دهان و دندان استاما خوب است بدانید دندانسازی و دندانپزشکی کاملاً با هم متفاوت‌اند. افرادی که در حوزه دندان سازی تخصص پیدا می‌کنندبه هیچ وجه اجازه پذیرش بیمار و معاینه و تجویز برای او را ندارند. پس یک دندان ساز دقیقا چه کار می‌کند؟

فروشگاه اینترنتی دندان ساز
فروشگاه اینترنتی دندان ساز

در این مطلب ما ضمن بررسی تفاوت‌های دندانسازی و دندانپزشکی، بهترین مرجع توزیع تجهیزات دندان سازی را نیز به شما معرفی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

تفاوت های دندان سازی و دندان پزشکی

همانطور که می.دانید و ما نیز گفتیم حوزه فعالیت‌های دندانسازی و دندانپزشکی یکسان است ومربوط به سلامت دهان و دندان انسان است است با این حال این دو رشته درمانی تفاوت‌هایی نیز دارند.اولین تفاوت این است که یک دندانپزشک حتماً باید تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی داشته باشداما دندان سازی را می‌توان به صورت تجربی نیز آموخت. به عبارت دیگر دندانسازی حرفه‌ایست کهدر کنار دندان‌پزشکی به تهیه تجهیزات مورد نیاز برای خدمات درمانی آن می‌پردازد.با این حال باید به این نکته توجه داشت که برای تاسیس لابراتوار دندان سازی وجود مدرک دانشگاهی الزامی است.

یک دندانساز تحت هیچ شرایطی اجازه معاینه بیمار و انجام خدمات درمانی بر روی دندان‌های او را ندارد. در واقع شغل و وظیفه اصلی یک دندان ساز بهساخت پروتزهای دندانی برای قالبی که دندان پزشک به او می‌دهد محدود می‌شود و دندانساز حق معاینه و تجویز را ندارد. از طرفی هرگز نمی‌توانخدمات دندانسازی را نادیده گرفت چرا که در این صورت ادامه فرایندهای درمانی دندان‌پزشکی نیز مختل خواهد شد.

در ادامه همین مطلب ضمن آشنایی با انواع تجهیزات دندان سازی به معرفی دندانساز به عنوان مرجع خرید بااکیفیت ‌ترین تجهیزات پرداخته ایم.فروشگاه اینترنتی دندانساز آماده ارائه محصولات و تجهیزات دندانسازی با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت به شما می‌باشد.

تجهیزات دندان سازی کدامند؟

برای تجهیز کردن یک لابراتوار دندانسازی به تجهیزات و ابزار و وسایل خاصی نیاز دارید.ساخت پروتزهای دندانی ثابت و متحرک، انواع آتل‌های ارتودنسی، روکش‌های زیبایی و ده‌ها محصول دیگر در این زمینه، بدون تجهیزات تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد.در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین تجهیزات یک لابراتوار دندانسازی پرداخته‌ایم.تمامی این محصولات و ده‌ها محصول باکیفیت دیگر را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی دندانساز تهیه کنید.

کمپرسورهای دندانسازی یکی از پرکاربردترین تجهیزات هستند که کاربرد آن‌ها ایجاد هوای پرفشار است تا هندپیس‌ها بتوانند فعال باشند.وجود این دستگاه به قدری مهم است که از آن به عنوان قلب یونیت دندانپزشکی یاد می‌شود.

اگر تا به حال تجربه رفتن به دندانپزشکی را داشته باشید قطعاً از هندپیس‌ها متنفرید. هندپیس‌ها در واقع همان دستگاه‌های چرخشی هستند که دندانپزشک با آن‌ها دندان شما را خالی و یا پر می‌کند.

تجهیزات دندان سازی کدامند؟
تجهیزات دندان سازی کدامند؟

اسپاتول‌ها نیز از جمله ابزارهایی هستند که در دندان پزشکی و دندان سازی کاربرد دارند.این ابزار قاشق مانند در واقع برای نمونه برداری از مواد شیمیایی به کار می‌رودو نوع برقی آن نیز وجود دارد. انواع دو سر آن نیز در بازار موجود است.کاربرد سر دوم معمولاً خورد کردن و خراشیدن موادی است که از آن‌ها نمونه برداری می‌شود.

یکی از ابزاری که در ساخت دندان مصنوعی در لابراتوار دندانسازی به کار برده می‌شود آرتیکولاتورها هستند.کارکرد اصلی این دستگاه ایجاد رابطه بین دو فک با مفصل گیجگاهی فکی است. سندبلاست‌ها نیز یکی از ابزار پرکاربرد در دندان‌پزشکیو دندان سازی هستند که کارکرد آن‌ها ارتباط مستقیمی با پاکسازی دندان‌ها پس از کستینگ دارد.علاوه بر این سندبلاست‌ها با هدف جلوگیری از پخش پودرها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید تمامی این تجهیزات را با مقایسه قیمت و بررسی کیفیت از فروشگاه اینترنتی دندانساز تهیه کنید.علاوه بر این در صورتی که در خرید خود شک داشته باشید می‌توانید از طریق ارتباط با متخصصان فروشگاه، بهترین خرید ممکن را انجام دهید.

فروشگاه اینترنتی دندان ساز

فروشگاه اینترنتی دندان ساز توسط جمعی از کارشناسان و متخصصاناین حوزه با هدف سهولت خرید تجهیزات برای دندانپزشکان و دندان سازان و همچنین کاهش هزینه‌ها راه اندازی شده است.طراحی بهینه این سایت، ایجاد دسته بندی‌های هوشمند برای محصولات،امکان خرید در ۲۴ ساعت شبانه روز و پرداخت اینترنتی آسان و مطمئن از جمله ویژگی هایی است که اخرید راحت و بی دغدغه را برای دندانپزشکان میسر کرده است.

علاوه بر ابزارها و وسایلی که برای تجهیز یک لابراتوار دندانسازی مورد نیاز است از طریق ارتباط با متخصصانو کارشناسان فروشگاه دندانساز می توانید تمامی مواد مصرفی مورد نیاز در شغل خود را نیز با بهترین کیفیت و قیمت تهیه کنید.انواع گچ دندان سازی، پودر پرسلن و اینگات، انواع آکریل‌های رنگی موقت،مواد لازم برای قالب گیری پروتزها و ده‌ها محصول باکیفیت دیگر را می‌توانید از طریق مشورت با کارشناسان فعال در فروشگاه اینترنتی دندانساز تهیه کنید.

علاوه بر این با مراجعه به سایت دندان ساز شما ضمن دسترسی به‌روزترین مقالات در حوزه سلامتدهان و دندان،می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی در زمینه انواع بیماری‌های لثه، دهان و دندان و روش درمان آن‌ها به دست آورید. متخصصان و کارشناسان فعال درفروشگاه اینترنتی دندان ساز با تولید محتوای با کیفیتدر زمینه بهداشت دهان و دندان‌ها گام موثری در راستای آگاهی بخشی به شما برداشته‌اند. برای دسترسی به سایت کافیست روی dandansaz.com کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی دندان ساز
فروشگاه اینترنتی دندان ساز

با توجه به مطالبی که جمع آوری کردیم می‌توانیم نتیجه بگیریم که دندان سازی و دندان پزشکی واقعاً دو حرفه کاملاً متفاوت اما به هم وابسته‌اند.بسیاری از خدمات حوزه دندانپزشکی بدون انجام اقدامات لازم در لابراتوارهای دندانسازی هرگز ممکن نیست.

فروشگاه اینترنتی دندانساز بزرگترین و بهترین مرجع فروش تجهیزات دندانسازی در کشور است. این فروشگاه توسط جمعی از کارشناسان این حوزه و با هدف توزیع بهینه تجهیزات دندانسازی در لابراتوارها راه‌اندازی شده است.خرید بهترین تجهیزات از مطرح‌ترین برندها، امکان خرید اینترنتی در ۲۴ ساعت شبانهروز و همچنین مقایسه قیمت‌ها تنها گوشه‌ای از مزیت‌های خرید از فروشگاه اینترنتی دندان ساز است. با مراجعه به صفحه https://dandansaz.com/shop/ می‌توانید با اطمینان به کیفیت محصولات لابراتوار دندانسازی خود را تجهیز کنید.

منبع:

https://dandansaz.com/blog/
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃