بهترین بالش طبی برای خواب و رهایی از دیسک گردن به توصیه متخصصین ارتوپدی (25 مدل)

تاریخ انتشار: 6 آبان 1402
تعداد دیدگاه: 4
تعداد بازدید: 20016

بهترین بالش طبی(best medical pillow) مخصوص چه کسانی ست؟ بسیاری گمان می کنند این بالش مخصوص به افرادی است که به درد گردن دچار هستند و یا از ناحیه نخاعی ضعیف تر از دیگرانند؛ حقیقت این است که همه میتوانند از بالش طبی استفاده کنند. هرکسی که می خواهد خواب راحتی داشته باشد،سر و گردنش در وضعیتی مناسب قرار بگیرند، به شانه هایش در تمام طول خواب فشار وارد نشودو در نهایت خوابی راحت و امن داشته باشد از این بالش استاندارد استفاده می کند.

ویژگی ای که بهترین بالش طبی را از دیگر بالش ها متمایز می کند، این است که مناسب همه است، استفاده از آن محدودیت سنی ندارد و از بیماری های مفصلی گردن که در آینده ممکن استبه سراغ فرد بیایند پیشگیری می کند. به شما توصیه می کنیم از سنین جوانی از این محصول استفاده کنید تا در میانسالی و به دنبال آن سنین پیری، گرفتار گردن‌درد و بیماری هایی مثل آرتروز گردن نشوید.در انتهای توضیحات، بهترین و با کیفیت ترین برندهای این محصول را به شما معرفی کرده ایم.

بهترین بالش طبی برای خواب آرام و بدون درد، بالشی است که طراحی شده است تا ستون فقرات را در موقعیت صحیح قرار دهد وبه بدن شما کمک کند تا به شکل طبیعی تری دراز کشیده شود. اگر دچار دیسک گردن هستید، بهترین بالش طبی برای شما،بالشی است که به گردن و ستون فقرات شما حمایت کافی می‌کند، در حالی که به شما اجازه می‌دهد دراز کشیده و راحت بخوابید.

بالش طبی چیست؟

بالش طبی ، بالشی است که به گونه ای طراحی شده تا سر بر روی تخت یا سطوح دیگر وضعیتی درست داشته باشد.معمولا ظاهری شبیه به بالش های معمولی دارد اما ساختار آن به گونه ای طراحی شده که فشار وارد بر ستون مهره ها یا گردن را به حداقل می رساند.مهم ترین ویژگی این بالش ها برگشت پذیر بودن آنهاست،به طوری که اگر وسط یک بالش را با دست فشار دهید و سپس دستتان را بردارید، سطح بالش دوباره بر می گردد و صاف می شود.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین کرم سفید کننده ناحیه تناسلی مطالعه کنید.

15 مدل از بهترین بالش طبی برای خواب و دیسک گردن [فوق العاده]

ابعاد۱۷*۳۰*۵۰سانتی‌متر
وزن۱۰۰۰ گرم
جنسفلامنت
الیاف داخلیالیاف داخلی بال فایبر
قابلیت شست‌وشوبا دست با ماشین لباس‌شویی

این بالش از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و این اطمینان را به به شما می دهد تا خواب و استراحت راحتی داشته باشید و بعد از بیدار شدن حس سبکی وشادی منتظر شماست الیاف موجود در بالش سر و گردن را در وضعیت راحت و مناسبی قرار می دهد.این بالش استاندارد است .این بالش قابل شستشو میباشد که با قابلیت جدا سازی الیاف و جنس رویه به راحتی میتوان شستشو داد

ابعاد۱۲×۳۵×۵۵ سانتی‌متر
وزن۲۰۰۰ گرم
جنسرویه گردباف آنتی‌باکتریال
الیاف داخلیفوم مموریال
قابلیت شست‌وشوبا دست

استفاده از فوم مموریال موجب گردش خون بیشتر در نواحی پرفشار شده و از بروز زودهنگام احساس خستگی در آنها جلوگیری می‌کند.مموری فوم پس از تغییر شکل توسط محرک خارجی، به دلیل خاصیت ارتجاعی، به شکل اولیه خود باز می‌گردد. بالش طبی ژینورا با بهره‌گیری از ویژگی‌های فوم مموریال«حافظه‌دار هوشمند»،دارای قابلیت تطبیق‌پذیری عالی با بدن بوده که از مهره‌ها‌ و مفاصل گردن و ستون فقرات در هنگام خواب محافظت کرده و خوابی آرام وانرژی بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد. استفاده از این بالش سبب عدم گسستگی و استمرار خواب عمیق گشته و انرژی لازم برای تجدید قوای پس از خواب را فراهم می آورد.

ابعاد۴۰×۷۰×۱۰ سانتی‌متر
وزن۲۰۰ گرم
جنسروکش پنبه ای
الیاف داخلیالیاف هالوفایبر
قابلیت شست‌وشوبا دست با ماشین لباس‌شویی
ابعاد۵۰ × ۳۰ × ۱۷ سانتی‌متر
وزن۱۰۰۰ گرم
جنسفلامنت
الیاف داخلیالیاف داخلی بال فایبر
قابلیت شست‌وشوبا دست با ماشین لباس‌شویی

این بالش از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و این اطمینان را به شما می دهد تا خواب و استراحت راحتی را داشته باشید و بعد از بیدار شدن حس سبکی و شادی منتظر شماست الیاف موجود در بالش سر و گردن را در وضعیت راحت و مناسبی قرار می‌دهند. این بالش استاندارد است.این بالش قابل شستشو نیز میباشد که با قابلیت جدا سازی الیاف و جنس رویه به راحتی میتوان شستو داد.

ابعاد۴۵ × ۷۰ سانتی‌متر
وزن۱۴۵۵ گرم
جنسروکش پلی‌استر
الیاف داخلیتوپی
قابلیت شست‌وشوبا دست

بالش «ایپک» (Ipak) کد «004» این بالش حجم بسیار خوبی دارد که سایز آن 45 × 75 سانتی‌متر است.داخل آن با الیاف توپی پر شده که خوابتان را سرشار از آرامش و راحتی می‌کند. این الیاف سر و گردن را در وضعیت راحت و مناسبی قرار می‌دهند؛ به‌این‌ترتیب به انحنای طبیعی گردن آسیبی وارد نمی‌شود. الیاف داخلی در قیاس با بالش‌های دیگر کمی سفت تر است و دلیل آن هم قابلیت استفاده طبی از این بالش است. روکش بالش پلی‌استربوده که از لطافت و نرمی مطلوبی برخوردار است و برای پوست، حساسیت و آلرژی ایجاد نمی‌کند.

ابعاد۶۰x۱۲.۱۰x۴۰ سانتی‌متر
وزن۱۴۵۰ گرم
جنسمموری فوم
الیاف داخلیمموری فوم
قابلیت شست‌وشوبا دست با ماشین لباس‌شویی

طراحی این مدل بعنوان تحولی شگرف در معرفی بالش های طبی شناخته میشود.قالب این بالش به نحوی طراحی شده است که بالاترین حد راحتی و پشتیبانی از سر و گردن را ارائه میکند. فوم الاستیک فوق العاده باکیفیت به همراه بالاترین دقت در حساسیت به دما مجهز شده به تکنولوژی پیشرفته، خود را با وزن بدن شما تطبیق میدهد. با استفاده از این مدل خستگی و درد در نقاطی که در زمان استراحت بالش بر آنها فشار میاورند را فراموش خواهید کرد. روكش داخلي 100% كتان بوده و روكش بيروني 20% پلي استر و 80% كتان ميباشد، همچنين روكش از جنس الیاف طبیعی بامبو ميباشد.

ابعاد۶۰x۴۰x۱۰ سانتی‌متر
وزن۱۴۰۰ گرم
جنسپنبه
الیاف داخلیمیکروژل
قابلیت شست‌وشوبا دست با ماشین لباس‌شویی

بالش تمام طبی پریمیوم پیلولند با طراحی منحصر بفرد خود را از بقیه بالش ها متمایز کرده و محصولی بینظیر را عرضه نموده است. این بالش به واسطه ساختاری که دارد تمامی گردن شما را پوشش داده و از گردن درد جلوگیری نموده و در آزمایشاتی که بر روی 64 نفر در سنین مختلف به عمل آمد، هر نفر حداقل 6 ساعت از این بالش در هنگام خواب استفاده نموده و 98% رضایت کامل داشتند. این محصول برای اولین بار مجوز صادرات به کشورهای ارمنستان و گرجستان را اخذ نموده است. همچنین این بالش به عنوان بالش طبی نسل جدید شناخته می شود.

ابعاد۵۰x۱۰.۸x۴۰ سانتی‌متر
وزن۱۳۵۰ گرم
جنسمموری فوم
الیاف داخلیمموری فوم
قابلیت شست‌وشوبا دست با ماشین لباس‌شویی
ابعاد۷ ×۱۹ × ۲۸ سانتی‌متر
وزن۱۶۰ گرم
جنسپارچه‌ی پلاشی
الیاف داخلیالیاف پلی‌استر
قابلیت شست‌وشوبا دست
ابعاد۵۰×۷۰ سانتی‌متر
وزن۱۲۰۰ گرم
جنسپارچه ماکرو فایبر
الیاف داخلیمموری فوم
قابلیت شست‌وشوبا ماشین لباس‌شویی
ابعاد۷۰x۵۰x۲۳ سانتی‌متر
وزن۱۰۰۰ گرم
جنساسپان باند و پارچه گردبافت
الیاف داخلیپلی استر
قابلیت شست‌وشوبا دست با ماشین لباس‌شویی

بالش طبی کلاسیک بالینو تولید شده با پارچه گرابافت و دارای الیافت پلی استر سیحان که رویی آن ضد حساسیت و ضد آلرژی هست.این ویژگی باعث جلوگیری از هرگونه مشکلات تنفسی و یا پوستی خواهد شد.

ابعاد۶۵x۴۵x۱۷ سانتی‌متر
وزن۱۰۰۰ گرم
جنسپنبه الیاف ضد حساسیت
الیاف داخلیبالفایور

بالش ضد حساسیت گرین اسلیپ Green Sleep به دلیل استفاده از الیاف ( بالفایور) بال فایبر کره ای در طراحی آن کاملا ضدحساسیت می باشد و وجود باکتری در آن ممکن نخواهد بود. این بالش کاملا راحت بوده و سر و گردن را در حالتی متناسب با آناتومی بدن قرار خواهد داد که تضمین کننده یک خواب آرام بخش و انرژی کافی پس از بیدار شدن می باشد. این بالش ایرگونومیک بوده و ضد تعرق می باشد .از مواد گیاهی و ضد تعریق در ان استفاده شده است که بتواند خوابی راحت را برای شما به ارمغان اورد.

ابعاد۷۰x۵۰x۱۰ سانتی‌متر
وزن۱۰۰۰ گرم
جنسفلامنت
الیاف داخلیالیاف ژله ای
قابلیت شست‌وشوبا دست با ماشین لباس‌شویی
ابعاد۴۷x۳۰x۱۲ سانتی‌متر
وزن۱۲۵۰ گرم
جنس۱۰۰% پنبه آغشته به آلوئه‌ورا
الیاف داخلیفوم مموری هوشمند با بالاترین دانسیته
قابلیت شست‌وشوبا دست

بسیاری از مشکلات فیزیکی از قبیل خروپف، درد گردن و ستون فقرات ممکن است به نحوه‌ی اشتباه‌خوابیدن یا استفاده از بالش نامناسب مربوط باشند. بالش طبی مموری فوم هوشمند با رویه گردباف آنتی باکتریال و ضد حساسیت 100% پنبه‌ای ، با انطباق سریع با بدن ، موجب تسهیل جریان گردش خون و پیشگیری و درمان دیسکوپاتی و دردهای عضلانی ناحیه گردن می‌شود؛ از نظر درجه نرمی و سفتی متوسط بوده و در ارتفاع استاندارد تولید‌ شده‌ است و دارای انحنا برای هم‌راستا بودن سر و گردنتان می‌باشد تا سر و گردن شما طوری روی این بالش‌ قرار بگیرد که دم و بازدم شما بدون هیچ گرفتگی به‌راحتی انجام ‌گیرد.

ابعاد۵۸x۴۰x۱۰ سانتی‌متر
وزن۱۸۶۰ گرم
جنس۱۰۰% پنبه آغشته به آلوئه‌ورا
الیاف داخلیفوم مموری هوشمند با بالاترین دانسیته
قابلیت شست‌وشوبا دست


بعد از اتمام کار روزانه برای رفع خستگی نیازمند یک خواب راحت بر روی یک بالش مناسب هستید. «بالش طبی آکسون مدل ژلدار موجدار سایز 14 × 30 × 45» از جنس مموری فوم می‌باشد که اولینبار در سال 1996 برای رفع مشکلات فضا‌نوردان در فضا استفاده شده است. ساختار آن‌ دارای جدیدترین‌ متد علمی در طراحی است که کمکی برای افزایش جریان هوا، دور شدن گرما از سر و گردن در طول شب است. این بالش به‌دلیل استفاده از فوم منحصر به‌فرد، نگهدارنده فاصله مناسب بین گردن و چانه است که به تسهیل گردش‌خون در سراسر بدن کمک می‌کند.بالش در شکل و میزان فشار وارده به مهره‌های گردن، ستون فقرات و انحنای آنها نقش مهمی دارد. استفاده از بالش نامناسب سبب بروز کشیدگی در مهره‌ها و وارد شدن فشار زیاد به آنها خواهد شد که ادامه این وضعیت به کوفتگی و گرفتگی عضلات شانه و گردن، بد خوابی، بی‌خوابی، سردرد و احساس خستگی منجر می‌شود. فوم مموریال ترکیب خاصی از لاتکس اســت که اولـین بار در ســـال 1980 بـرای ساخت لباس فضانوردان در ناسا استفاده شد که به دلیل خاصیت ارتجاعی آن، در مدت زمان طولانی، فضانورد از پوشیدن لباس احساس خستگی نمی‌کرد.


بالش «هوشمند» (Hooshmand) مدل «Cool Super Wave» را می‌توان ترکیبی از دو بالش سوپر موج و بالش موج شیاردار دانست. بالش Cool Super Wave یا سوپر موج نسیم از لحاظ ابعاد مانند بالش سوپر موج است و از طرف دیگر ویژگی‌های بالش موج شیاردار را دارد. ابعاد این مدل برابر 50 × 31 × 13.5 سانتی‌متر است و از لحاظ ارتفاع در دسته‌ی بالش‌های با ارتفاع زیاد قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توان گفت این بالش برای افرادی با قد و عرض شانه‌ی زیاد و کسانی که به بالش‌های بلند عادت دارند مناسب است. ویژگی بارز بالش سوپر موج نسیم وجود سوراخ‌های گردش هوا زیر روکش آن است.برند ویسکوتکس با تنوع بالشهای طبی با کیفیت و استفاده از تکنولوژی برتر، یکی از برندهای معتبر در زمینه لوازم خواب می باشد، بصورتیکه بسیاری از برندهای دیگر از ظاهر محصولات این کمپانی کپی برداری مینمایند. بالش دورگردنی مدل NECK ، یکی از ضروری ترین لوازم برای سفر است. این بالش که همراه کیف بند دار ارائه می گردد از رویه دارای تنفس زنبوری(Honey Borad Cover) از جنس کتان تشکیل شده است که به همراه میکرو کپسول های حرارتی، از عرق جلوگیری و باعث تبادل گرمایی می شود.
طبی، واژه‌ای است که به کالاهای زیادی اطلاق می‌شود ولی این واژه مرتبط به هر نوع بالشی نمی‌شود. بلکه بالشی که شاکله اصلی آن از مموری فوم نیست طبی محسوب نمی‌شود. بالش طبی بومرنگ کاملاً با ساختار بدن سازگار است و هنگام خواب از تمام مفاصل گردن و ستون فقرات محافظت می‌کند. درنتیجه‌ استفاده از مموری فوم در بالش، تمام فضای پشت گردن پوشیده می‌شود که سبب قرار گرفتن سر و گردن در بهترین و مطمئن‌ترین حالت خود می‌شود. استفاده از بالش‌های مموری فوم سردردهای شدید، کوفتگی بدن، خروپف به هنگام خواب را از بین می‌برد و مانع مبتلا شدن به آرتروز گردن می‌شود. درصد زیادی از کسانی که با گردن درد از خواب بیدار می‌شوند با مصرف بالش طبی به حد زیادی از گردن درد رها می‌شوند.

انواع بالش طب

بالش های طبی دو نوع هوشمند و ساده دارند.

بر اساس کاربرد نیز به شکل های گوناگون در بازار عرضه می شوند؛ بالش مناسب زیر نشیمن،بالش طبی مناسب سالن های آرایشی برای کار اکستنشن مژه و ...، بالش طبی قابل استفاده در خودرو و بسیاری انواع دیگر.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین مارک ماساژور پا مطالعه کنید.

مزایای استفاده از بالش طبی

با قرار دادن سر روی بالش طبی، می بینید که حالت می‌گیرد و فرد احساس بهتری در هنگام خواب خواهد داشت.این ویژگی در پخش بهتر نیروی وزن سر بر روی بالش کمک زیادی خواهد کرد و مانع از وارد شدن فشار بیش از حد به گردن و ستون فقرات می‌شود.

معایب استفاده طولانی مدت از بالش طبی چیست؟

ببینید استفاده از یک بالش نرم یا طبی موجب می شود عضله های گردن دچار کشیدگی شوند و در نهایت باعث کاهش جریان خون به سر می شودکه این امر باعث می شود افراد احساس راحتی بیشتری کنند؛ اما دقت کنید کاهش جریان خون به سر اگر طولانی مدت اتفاق بیفتد می تواند در عملکرد مغز اختلال ایجاد کند!

بهترین ویژگی‌های بالش‌های طبی گردنی

این بالش ها اگر از برند با کیفیت باشند معمول از خاصیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشند که سبب می گردد هنگام تکیه دادنروی صندلی فشار کمتری به گردن و ستون فقرات وارد شود و از دردهای عضلانی ناشی از گرفتگی ماهیچه ها و آرتروز پیشگیری می نمایند.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین ریش تراش فیلیپس مطالعه کنید.

نحوه استفاده مناسب از بالش های طبی برای دیسک گردن

هر بالش طبی به گونه ای خاص طراحی شده و نحوۀ استفاده از هرکدام متفاوت است. طبق توضیحات روی بسته یا توضیحات فروشندۀ محصول از آن به درستی استفاده کنید.درصورتی که به هیچ کدام از اینها دسترسی نداشتید توجه کنید حین استفاده از بالش، اطراف گردن شما باید با بافت بالش پر شود و سر موقعیتی راحت داشته باشد.

نکات لازم جهت تهیه بالش طبی مناسب و با کیفیت:

مهم ترین ویژگی یک بالش طبی مناسب، طراحی ارگونومیک آن است؛ بالش طبی باید طبق دستورالعمل های ارتوپدی طراحی شده باشد تا استفاده از آن نتیجه بخش باشد.

مورد بعدی که باید در نظر بگیرید جنسو رویه بالش است؛جنس پارچه یا فوم بالش باید ضد حساسیت و غبار باشد. رویۀ خارجی آن نیز باید به راحتی جدا شود و قابل شستشو باشد.

بالش طبی باید نه زیاد نرم و نه بیش از حد سفت باشد.

بهترین مارک بالش طبی ایرانی

استفاده از بالش طبی برای تمامی افراد مخصوصا کسانی که آرتروز گردن و دیسک گردن دارند توصیه می شود . بالش طبی در انواع مدل ها و برند های ایرانی و خارجی در بازار موجود می باشد . از بهترین برند های ایرانی بالش طبی می توان به برند دکتر بیست و هوشمند اشاره کرد .

نتیجه گیری (سخن آخر)

همه ی ما حداقل یک سوم از عمر خود را در خواب به سر می بریمو یکی از عوامل بسیار مهمی که در سلامت گردن و ستون فقرات تأثیر می گذارداستفاده از بالش است. بهترین بالش طبی در کنار اینکه به شما خوابی راحت هدیه می دهد،از بروز بعضی بیماری ها مثل آرتروز گردن، دیسک و کمردرد پیشگیری می کند.

متناسب با سر و گردن شما طراحی شده و یا تغییر شکل می دهد؛این ویژگی آن از حرکت ناگهانی سر جلوگیری می کند و نمی گذارد عضلات گردن دچار کشیدگی شوند.توصیه می شود به خصوص افرادی که از گردن درد رنج می برند حتما یک نمونه از این بالش های طبی را خریداری کنند.

دوستان عزیز، مقاله بهترین بالش طبی همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید. خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
دیدگاه کاربران
 • مرتضی حیدرزاده 22 آبان 1402

  استفاده از بالش طبی برای آرتروز گردن ویسکوتکس یک تجربه فوق‌العاده بود. حسابی راحت بود و به گردنم حمایت کافی می‌کرد. به شدت توصیه می‌شود!

  • یحیی فاضلی مهربانی 22 آبان 1402

   بالش طبی ویسکوتکس برای آرتروز گردن خریدم. این بالش با مواد ویسکو الاستیک ساخته شده و خیلی حالت پذیر و انعطاف پذیره. باعث می شه که گردنم در هر وضعیتی راحت باشه و درد و التهابش کم بشه. همچنین پارچه اش هم خیلی با دوام و ضد آبه. این بالش رو به کسانی که مشکل آرتروز گردن دارن معرفی می کنم

   • نیلوفر جعفری 22 آبان 1402

    من بالش طبی ارکیده برای دیسک گردن استفاده می کنم و خیلی ازش راضی هستم. این بالش با تشخیص حرکات سر و گردنم، شکل و ارتفاعش رو تغییر می ده و باعث می شه که گردنم در حالت صحیح قرار بگیره. همچنین خیلی خنک و راحته و پارچه اش هم ضد حساسیت و ضد باکتریه. این بالش رو به همه کسانی که دنبال یک بالش طبی خوب هستن پیشنهاد می کنم.

    • هانی احمدی 10 تیر 1401

     برای همسر از مدل بالش طبی تنفسی زانکو خریدم چون همسر همیشه خروپف میکنه و این موضوع باعث آزارم میشه اتفاقی تو اینترنت با این بالش طبی تنفسی آشنا شدم،دل زدم به دریا و برای همسرم خریدم تا از شر خروپفش راحت شم. خدا رو شکر با این بالش دیگه خروپفش کم شده.پیشنهاد میکنم کسانی که خرو پف میکنن بجای بالش معمولی از این بالش ها استفاده کنند.

     ارسال دیدگاه
     امتیاز شما:
     🔃