20 مدل بهترین بی بی چک برای تست سریع بارداری + طرز استفاده + نحوه استفاده

تاریخ انتشار: 6 اسفند 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 4257

بهترین بی بی چک(best pregnancy test) یکی از راحت ترین و در دسترس‌ ترین وسیله ها برای برای این است که از بارداری یا عدم آن مطمئن شوید. بی بی چک یا کیت خانگی بارداری در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به سایر روش ها بارداری را تشخیص می دهد اما دقت داشته باشید که استفاده از این کیت زمان خاص خودش را داردو گاها نتیجه اش کاذب است؛ برای داشتن اطلاعات بیشتر دربارۀ بی بی چک و نحوۀ استفاده از آن این مقاله را از دست ندهید.

بی ‌بی چک یا کیت تشخیص بارداری چیست؟

بی بی چک ، یا کیت تشخیصبارداری، وسیله ای است که از طریق تماس با ادرار خانم، نشان می دهد که خانم باردار هست یا خیر.استفاده از این وسیله بسیار راحت هست و در منزل و بدون هیچ تجهیزاتی می توانید برای اطلاع از وضعیت بارداری تان از آن کمک بگیرید.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین بالش طبی برای خواب راحت مطالعه کنید.

انواع بی بی چک

2 بی بی چک در بازار موجود است؛ بیبی چک مدادی و بی بی چک نواری.

20 مدل بهترین مارک تست سریع بارداری بی بی چک + قیمت خرید

کشور مبدا برندایتالیا
سایر توضیحاتدارای راهنمای ساده برای استفادهتشخیص بسیار سریعتشخیص بسیار دقیقاستفاده خیلی ساده
کشور مبدا برندایران
سایر توضیحاتدارای راهنمای ساده برای استفاده
کشور مبدا برندایتالیا
کشور مبدا برندایران
سایر توضیحاتدارای راهنمای استفاده

تست سریع تشخیص بارداری مید استریم ریما، آزمونی با دقت، کارایی و صحت بسیار بالا (بیش از 99 درصد)، بسیار سریع (جواب زیر 5 دقیقه)، ساده و ارزان می باشند. انجام این آزمون بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی و به صورت مستقیم بوده و هر شخصی به تنهایی قادر به انجام و تفسیر نتایج آن می باشد.

ویژگی‌ محصولات بهداشت جنسیکلاسیک و ساده
کشور مبدا برندایران
سایر توضیحاتدارای تاییدیه از وزارت بهداشت, درمان و آموزش پزشکی ایرانشماره پروانه ساخت: 16565170

تست تشخیص سریع بارداری مدیکور خودکاری در مدت زمان 1 الی 2 دقیقه میباشد.راهنمای استفاده از تست بارداری از طریق ادراربه طور دقیق در بسته بندی آن ذکر شده است.

سایر توضیحاتتشخیص سریع تشخیص دقیق 99.9 %دارای راهنمای استفاده داخل بسته بندی آن
کشور مبدا برندایران

شاید سریع ترین و در دسترس ترین روش برای اطمینان از بارداری استفاده از کیت های تشخیص بارداری ستاستفاده از این کیت های خانگی که به اصطلاح بی بی چک نامیده می شوند بسیار ساده و مقرون به صرفه می باشد شرکت ریما که یک شرکت دانش‌بنیان می باشد سالهاست که در تولید کیت های تشخیصی خانگی مشغول به فعالیت است از محصولات این شرکت می توان به کیت تشخیص بارداری مدادی میداستریم با نام تجاری Hello Baby اشاره کرد این کیت در کمتر از 3 دقیقه با دقت بالای 99.8 درصد مثبت یا منفی بودن تست شما را مشخص می کند

سایر توضیحاتتست تشخیص بارداری یکبارمصرف کاستی (Cassette)دارای یک عدد کاست تشخیص بارداری و یک عدد قطره چکان نمونه برداری دارای دستورالعمل فارسیتشخیص بسیار دقیق( 99% )تشخیص بسیار سریعاستفاده آسان

تست بارداری کاستی ویتاساین جهت تشخیص بارداری در منزل با دقت بسیار زیاد می باشد و شما می توانید بصورت خانگی بدون مراجعه به آزمایشگاه و پزشک این تست را انجام دهید. این تست بارداری قادر به تشخیص هورمون‌های بارداری در ادرار بوده و قادر است نتایج را ظرف مدت کوتاهی نشان دهد. نتایج این آزمایش اگر در زمان صحیح انجام شود تا ۹۹ % درصد قابل اطمینان بوده و دیگر نیازی به انجام آزمایش خون نمی‌باشد. تست بارداری ویتاساین حاوی یک کاست جهت تشخیص تست ، قطره چکان بلند جهت برداشتن نمونه ادرار بدون برخورد دست و رطوبت گیر جهت سالم ماندن تست در بسته می باشد . استفاده از آن بسیار ساده بوده و راهنمای فارسی در بسته موجود می باشد .

کشور مبدا برندایتالیا
سایر توضیحاتدارای راهنمای ساده برای استفادهتشخیص بسیار سریعتشخیص بسیار دقیقاستفاده خیلی ساده
سایر توضیحاتراهنمای استاده در روی جعبه مندرج شده است
سایر توضیحاتدارای راهنمای استفاده

شاید سریع ترین و در دسترس ترین روش برای اطمینان از بارداری استفاده از کیت های تشخیص بارداری ستاستفاده از این کیت های خانگی که به اصطلاح بی بی چک نامیده می شوند بسیار ساده و مقرون به صرفه می باشد شرکت ریما که یک شرکت دانش‌بنیان می باشد سالهاست که در تولید کیت های تشخیصی خانگی مشغول به فعالیت است از محصولات این شرکت می توان به کیت تشخیص بارداری خودکاری میداستریم با نام تجاری Hello Baby اشاره کرد این کیت در کمتر از 3 دقیقه با دقت بالای 99.8 درصد مثبت یا منفی بودن تست شما را مشخص می کند از ویژگی های این نوع بی بی چک استفاده آسانتر نسبت به مدل کاستی می باشد

کشور مبدا برندایران
ویژگی‌ محصولات بهداشت جنسیکلاسیک و ساده
سایر توضیحاتدارای راهنمای ساده برای استفادهدارای یک عدد کاست و یک عدد قطره چکان نمونه برداریبا دقتت تشخیص 99%

بی بی چک یا تستر بارداری لومنت بازار فروش مناسبی نسبت به سایر برندها در تهران و سایر شهرها به دست آورده و بازار و فروش بیش از حد این بی بی چک دلیلی جز توصیه اکثر پزشکان به خانم ها است.این محصول دارای مجوز سازمان غذا و دارو می باشد. زمان مشاهده نتیجه تست این تستر بارداری، بین ۱ الی ۲ دقیقه می باشد و دقت آن ۹۹ ٪ صحیح می باشد استفاده از آن بسیار ساده بوده و می توانین مراحل آن را از روی راهنمای تصویری محصول مطالعه کنید این محصول داری یک کاست و یک قطره چکان برای برداشتن نمونه ادرار می باشد که فقط برای یکبار می توان از آن استفاده کنید

سایر توضیحاتتشخیص سریعتشخیص دقیق 99.9 % دارای راهنمای استفاده داخل بسته بندی آن

چه زمانی باید به سراغ کیت تست بارداری برویم؟

بهترین زمان برای انجام تست بارداری،حداقل 7 روز پس از موعد نرمال هرماه برای شروع پریود است؛ اگر حداقل 7 روز عادت ماهیانه تان عقب افتاد می توانیداز این کیت خانگی تشخیص بارداری استفاده کنید.این تست ها مقدار هورمون گنادوتروپین جفتی یا همان HCG، در ادرار را اندازه گیری می کنند اما فقط وقتی که این هورمون به سطح خاصی رسیده باشد!

نکاتی که باید و باید و باید برای استفاده از بی بی چک رعایت کنید!

قبل از استفاده از بی بی چک و انجام تست بارداری، مایعات زیاد مصرف نکنیدو برای این‌ کهتست دقیق‌تر عمل نماید بهتر استصبح بعداز بیدار شدن این کار را انجام دهیدچون در طول خواب شبانه آب مصرف نمی‌کنید و میزان HCG موجود در ادرارتان بیشتر خواهد بود.

  • نحوۀ استفاده از بی بی چک نواری:

    بی بی چک را تا خط مشخص در ظرف ادرار فرو کنید.

  • نحوۀ استفاده از بی بی چک مدادی:

    با قطره چکان ادرار را در محل مشخص بریزید.

چطور نتیجه بیبی چک را متوجه شویم؟

پس از انجام تست، بی بی چک را روی یک سطح صاف بگذارید و چند دقیقه منتظر بمانید؛اگر بعد از 10 دقیقه خطوط روی بی بی چک ظاهر شوند قابل اعتماد نیست و تست را با بی بی چک دیگری مجدد انجام دهید.

اگر روی نوار خطوط بی بی چک، مقابل Tو C دو خط ظاهر شود (حتی اگر یکی از خطوط کمرنگ باشد) نتیجۀ تست مثبت است.

اگر تنها یک خط مقابل C نمایان شود، نتیجه منفی است؛ و اگر خطی ظاهر نشود یا تنها یک خط مقابل T نشان داده شود، نتیجه نامعتبر است.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین کاندوم مطالعه کنید.

انواع نتیجه بیبی چک

بی بی چک اگر نتیجۀ درستی را نشان دهد یا مثبت است یا منفی و یا نامعتبر.اگر مثبت باشد نشان دهنده این است که شما باردارید، اگر منفی باشد نشان دهندۀ عدم بارداری شماست.

البته گاهی ممکن است موارد منفی کاذب (زمانی که شما باردارید ولی بی بی چک نشان نمی دهد)و مثبت کاذب (زمانی که در واقع باردار نیستید و به اشتباه مثبت می شود) را هم با بی بی چک تجریه کنید.

دلایل منفی شدن بی بی چک

به دو دلیل اشتباها بی بی چک نتیجۀ منفی را نشان می دهد:

1-زمان نامناسب استفاده شود: اگر بیبی چک را وقتی استفاده کنید که ادرار رقیق است، مقدار هورمون در ادرارتان کم بودهو نتیجه منفی خواهد بود؛ همچنین بلا فاصله یا دو سه روز بعد از نزدیکی نتیجۀ کاذب را نشان می دهد (چه مثبت و چه منفی)
2-بی بی چک خراب باشد: اگر کیت شما به درستی کار نکند ممکن است نتیجه تست را منفی کاذب نشان دهد.

پاسخ به چند پرسش رایج در مورد بهترین بی بی چک

چرا تست بیبی چک منفی می‌شود؟

یا واقعا باردار نیستید که تست شما منفی می شود و یا بر اساس دلایلی که در بالا گفته شد نتیجۀ تست منفی نمایان می شود.

بی بی چک مثبت یا منفی چقدر دقت دارد؟

معمولا برای اطمینان از تست بیبی چک آن را با آزمایش خون تثبیت می کنند؛اما اگر اصرار بر استفاده از بیبی چک دارید می توانید در یک زمان از 2 کیت تشخیص بارداری استفاده کنید.

بی بی چک مثبت چه شکلی است؟

دو خط قرمز بر روی بستر نتیجه، نمایان می شود.

اگر جواب بی بی چک منفی بود، آیا باید دوباره تست بارداری را انجام دهید؟

توصیه می شود اگر می خواهید به اطمینان برسید آزمایش خون بدهید؛ این راه دقیق ترین راه تشخیص بارداری است.

بی بی چک کمرنگ به چه معناست؟

اگر خطوط روی بی بی چک کمرنگ باشد علت آن پایین بودن میزان hcg است.

سریعترین زمان ممکن برای انجام تست بارداری، چه وقتی است؟

حداقل 5 تا 10 روز بعد از نزدیکی و یا 7 روز عقب افتادن زمان پریودی.

آیا می توان تست بارداری را شب ها انجام داد؟

توصیه می شود اول صبح این تست را انجام دهید زیرا ادرار در این موقع غلیظ تر است و نتیجه قابل اعتمادتر خواهد بود.

نتیجه گیری (سخن آخر)

یادتان نرود برای رسیدن به یک نتیجۀ قابل اعتماد از طریق بهترین بی بی چک ، رعایت مواری که گفته شد الزامی است؛ درست انجام دادنِ تست تاثیر زیادی در ظاهر خطوط دارد،گرچه معمولا این کیت ها با خطا همراه هستند و توصیه می شود آزمایش بارداری یا بتا را انجام دهید تا در این باره به اطمینان برسید؛در آخر اگر نتیجه شما مثبت بود سریعا به پزشک یا ماما مراجعه کنید تا طبق شرح حالی که از شما میگیرد زمان سونوگرافی و بقیه مراحل را به شما بگوید.

دوستان عزیز، مقاله بهترین بی بی چک همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید. خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃