خمیر دندان زغالی چیست؟ راهنمای خرید 6 مدل بهترین خمیر دندان زغالی از بهترین مارک ها

تاریخ انتشار: 14 اسفند 1402
تعداد دیدگاه: 1
تعداد بازدید: 3406

استفاده دائم از بهترین خمیر دندان زغالی(best charcoal toothpaste) ، بی شک باعث سفید شدن دندان و از بین رفتن بوی بد دهان،ناشی از حضور باکتری‌ها می شود. همان طور که می دانید سفید کردن دندان با هر نوع خمیردندانی مشکل است امااین محصول به طور موثری لکه‌های روی دندان را از بین می‌برد و درواقع دندان ها را سفید تر از قبل نشان می دهد.

اگر تصمیم دارید که خمیر دندان زغالی را در روتین بهداشت دهان و دندان خود قرار دهید، بهترین کاری که می‌ توانید انجام دهیداین است که به صورت یک روز در میان از یک خمیردندان زغالی باکیفیت استفاده کنیدو با خیال راحت نوشابه میل بفرمایید زیرا بسیاری از خمیردندان ‌های زغالی سایندگی قابل توجهی در برابر موادی مثل سودا نشان داده‌اند. این خمیردندان ها ماده ای سیاه رنگدر تیوپ خود دارند که طبیعتا متاثر از حضور زغال است؛ درضمن حس خنکی و شادابی خاصی به دندان ها می دهندو توصیه می شود برای یک بار هم که شده مسواک زدن با آن را تجربه کنید.

خمیر دندان زغالی چیست؟

خمیر دندان زغالی نوعی خمیردندان است که حاوی زغال فعال است،نوعی کربن که به گونه‌ای تصفیه می‌شود که سطح غذا را تمیز می‌کند.گوشه ها و شکاف های حاصل مانند آهنرباهای قدرتمند عمل می کنندو ذرات حذف شده توسط اسکرابر زغال را جذب و جذب می کنند. در دندانپزشکی،زغال فعال به عنوان یک عامل اتصال دهنده برای چیزهایی مانند باکتری ها، لکه ها و تارتار فروخته می شود.در نتیجه برای سفید کردن دندان ها و تنفس تازه عالی است.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین چوب مسواک مطالعه کنید.

خرید 6 مدل بهترین خمیر دندان زغالی از بهترین مارک ها + قیمت

کشور مبدا برندایتالیا
سایر مشخصات- حاوی زغال چوب طبیعی غیر ساینده- لکه ها را از روی دندان پاک می کند- فاقد پارابن، تریکلوزان، سدیم- حس تازگی بدون آسیب به مینای دندان- ضد باکتری
ویژگی‌های محصول بهداشتیقدرت سفید کنندگی
ترکیباتدارای عصاره
ویژگی موادسفید کننده
حجم100 میلی‌لیتر
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد باکتری
ترکیباتبدون عصاره
ویژگی موادسفید کننده
حجم120 میلی‌لیتر
سایر مشخصاتسفید کننده طبیعی دنداناز بین برنده‌ی بوی ناخوشایند دهانحاوی کربن فعالکمک به جرم‌گیری دندان‌هاقابل استفاده به صورت روزانهفاقد مواد شیمیایی
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد باکتری
ویژگی موادسفید کننده
حجم100 میلی‌لیتر

خمیر دندان سفید کننده گیاهی پاپیتال حاوی ذغال، یک تمیزکننده کامل است که برای مبارزه با میکروب هایی که عامل بوی بد دهان هستند فرموله شده است. خمیر دندان ذغالی پاپیتال با فرمول گیاهی حاوی کربن فعال است و با حذف کامل لکه‌های مواد غذایی و دخانیات، سفیدکنندگی را برای دندان‌ها به همراه می‌آورد.

کشور مبدا برندایران
سایر مشخصاتسفید و درخشان کنندهجلوگیری از تشکیل جرممحافظت کننده از مینای دندانجلوگیری از تشکیل پلاکجلوگیری از رشد باکتری و قارچبرداشتن رنگدانه های سطح دندانخوشبو کننده و خنک کننده دهان
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد باکتری
ترکیباتبدون عصاره
ویژگی موادسفید کننده
حجم100 میلی‌لیتر

مهم ترین راه برای جلوگیری از بیماری های دهان و دندان استفاده از مسواک و خمیر دندان مناسب است. خمیر دندان زغالی پاتریکس دارای ذغال فعال است و از آنجاییکه زغال فعال دارای منافذ ریزی است،این منافذ باعث به دام انداختن مواد شیمیایی و سموم می شود. این محصول علاوه بر متعادل سازی PH دهانکه مانع از جلوگیری ازرشد باکتری و قارچ ها می شود،باعث رفع بوی بد دهان نیز می گردد. توانایی از بین بردن لکه های حاوی رنگدانه مانند چای و قهوه در این محصول وجود دارد. این محصول می تواند لکه ها و جرم های دندان را بدون آسیب به مینای دندان از بین ببرد. حجم این محصول 100 میلی لیتر می باشد.

کشور مبدا برندایران
سایر مشخصات- حاوی کربن اکتیو- مبارزه با بوی بد دهان- حذف کامل لکه های مواد غذایی و ناشی از دخانیات
نوع عصارهکربن اکتیو
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد باکتری
ویژگی موادسفید کننده
حجم100 میلی‌لیتر
کشور مبدا برندایران
سایر مشخصاتحاوی فلورایدســفــيد كـنندهضد باكتري و برطرف كننده التهابات لثهاز بيـن برنـده جــرم و بــوي بـد دهـــان
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد باکتری
ترکیباتبدون عصاره
ویژگی موادسفید کننده
حجم100 میلی‌لیتر

خمیردندان هربکس حاوی کربن فعال، به طور خاصی فرموله شده استکه تاثیر بسزایی در رفع جرم، تمیزی و سفیدی دندان هاو حذف لکه های ناشی از مصرف چای، قهوه و استعمال دخانیات را دارد.همچنین این محصول با از بین بردن باکتری هایی که مولد بوی بد دهان می باشند، نفسی تازه و خوشبو را برای شما به ارمغان می آورد.

بهترین خمیر دندان چیست؟ 8 ویژگی مهم که باید در نظر بگیرید!

 1. از آنجایی که زغال فعال موجود در خمیردندان چیزهاییمانند ذرات غذا و پلاک را جذب می کند، می تواند به خوشبو شدن و خوشبو کردن نفس شما کمک کند.برای اینکه دهانتان بوی خوبی بدهد، استفاده از خمیر دندان برای تمیز کردن دهان و تنفس توصیه می شود.
 2. کربن فعال فرسایش می یابد. به این ترتیب، می تواند به حذف لکه های روی سطح هنگام مسواک زدن کمک کند.از آنجایی که آن را جذب می کند، می تواند برخی از لکه هایی را که پس از شستشوی خمیر دنداناز دهان پاک می شود، جذب کند. لطفا توجه داشته باشید که از آنجایی که این محصولات حاوی فلوراید نیستندو نسبت به خمیردندان های دیگر تحریک کننده تر هستند، توصیه می شود روزانه از آنها استفاده نکنید.
 3. سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت برای محصولاتی که از نظر علمی ایمن و موثر ارزیابی شده اند،برچسب استاندارد صادر می کند. شرکت های خمیردندان باید مجوز فروش محصول را داشته باشندو مانند اکثر محصولات غذایی، زیبایی و بهداشتی، محصول آنها باید حاوی سیب سبز سالم باشد.
 4. استفاده از فلوراید برای جلوگیری از پوسیدگی و پوسیدگی دندان مهم است زیرا مقاومت لایه خارجی دندان به نام مینارا در برابر اسیدها و پوسیدگی دندان افزایش می دهد. هنگام خواندن برچسب خمیردندان،به دنبال موادی مانند فلوراید سدیم، فلوراید قلع یا مونو فلوراید فسفات (MFP)باشید. تا زمانی کههر یک از این مواد حاوی فلوراید در خمیر دندان وجود دارد، می توانید روی حفظ لبخند زیبا و دندان های سالم حساب کنید.
 5. تارتار نوعی پلاک سخت دندانی است که باعث پوسیدگی می شود. بهترین خمیردندان باید حاوی مواد سایندهمانند کربنات کلسیم یا سیلیس باشد تا ذرات غذا و باکتری هایی که باعث تارتار می شوند را از بین ببرد.ماده تترا سدیم پیروفسفات موجود در خمیر دندان از تشکیل تارتار جلوگیری می کند.
 6. مینا پوشش نازک و سخت دندان استکه از حساسیت به مواد سرد و گرم محافظت می کند. از آنجایی که مینای دندان به مرور زمان فرسایش می یابدو بدن نمی تواند آن را بازسازی کند، استفاده از خمیر دندانی که مینای دندانرا در برابر اسیدهای موجود در برخی غذاها تقویت و محافظت می کند بسیار مهم است.
 7. تمام خمیردندان های قابل اعتماد حاوی مواد مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هستند.برای اطمینان از کیفیتاستانداردمحصولی کهخریداری می کنید،توصیه می کنیم بهترین خمیردندان هارا از برندهای معروفی مانند کرست،کولگیت وسنسوداین خریداری کنید.
 8. اگر دندان ها یا لثه های حساسی دارید، یک خمیر دندان ضد حساسیت تهیه کنید.موادی مانند کلرید استرانسیم و نیترات پتاسیم توانایی عصب دندان را برای انتقال درد کاهش می دهند.بدانید که خمیر دندان ضد حساسیت نمی تواند درد ناشی از پوسیدگی دندان را معکوس کند.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین زبان شور مطالعه کنید.

چگونه بهترین خمیردندان ذغالی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین محصول از بین محصولات استاندارد و معتبر موجود در بازار،توجه به مواد تشکیل دهنده محصول به شما در انتخاب خمیر دندان زغالی مناسب کمک می کند.در زیر برخی از مواد مورد استفاده در خمیر دندان زغالی آورده شده است که هنگام خرید باید در نظر بگیرید.

زغال چوب فعال / زغال چوب: زغال فعال ماده اصلی خمیردندان است.اگرچه همه خمیردندان های زغالی از این ماده استفاده می کنند، اما فرآیند فعال سازی زغالیو کیفیت آن در همه محصولات یکسان نیست و این موضوع استفاده از محصولات برندهای معتبر را ایجاب می کند.
جوش شیرین: جوش شیرین یک ماده سفید کننده معروف استکه در برخی از خمیردندان ها نیز استفاده می شود. خمیر دندان های زغالی حاوی جوش شیرین می تواننددندان های شما را دو برابر سفیدتر کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید کهاگر دندان های حساس یا مینای دندان آسیب دیده دارید،هرگز نباید از خمیردندان های حاوی این مواد استفاده کنید.در غیر این صورت، اگر آن را کم و چند بار در هفته استفاده کنید،می توانید از مزایای سفید کنندگی و زیبایی آن بهره مند شوید.
خاک رس بنتونیت: مانند زغال چوب استفاده شده، با اثر آسیب مکانیکی، توانایی جداسازی بیماریو مکانیسم های چسبیده به دندان را دارد و البته در صورت استفاده زیاد، منجر به پوسیدگی می شود.
زایلیتول: زایلیتول یا الکل کریستالی از توسو سایر گیاهان به دست می آید و طعم شیرینی دارد. مزیت آن نسبت به سایر شیرین کننده هااین است که در طولانی مدت اسیدی نمی شود. به همین دلیل خمیردندان های حاویزایلیتول بدون ایجاد عوارض جانبی مانند پوسیدگی دندان نسبت به خمیردندان های دیگر طعم بهتری دارند.
روغن های طبیعی / ضروری: روغن درخت چای یا روغن نعناعاز جمله روغن های گیاهی هستند که برای کاهش عوارض جانبی به خمیر دندان زغالی اضافه می شوند.این روغن از حساسیت و ناراحتی لثه جلوگیری می کند و اثرات مضر زغال چوب بر روی مینای دندان را کاهش می دهد.
طعم: از آنجایی که خمیر دندان های زغالی گیاهی هستند،طعم اصلی اغلب نعناع فلفلی است که از روغن نعناع به دست می آید. برخی از تولیدکنندگان فقط از زایلیتولبرای بهبود طعم خمیردندان استفاده می کنند. با این حال، برخی از تولید کنندگان ممکن استاز اسید سیتریک برای طعم دادن به خمیر دندان خود نیز استفاده کنند،بنابراین اگر دندان های حساسی دارید، باید از این مارک ها اجتناب کنید.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین نخ دندان مطالعه کنید.

پاسخ به چند پرسش رایج در مورد بهترین خمیر دندان زغالی

بهترین خمیر دندان‌های زغالی کدامند؟

خمیردندان زغالی سفید کننده پاپیتالو خمیر دندان زغالی بنسر دو نمونه از بهترین خمیر دندان‌های زغالی با خاصیت سفید کنندگی دندان‌ها هستند.

خمیر دندان زغالی چیست و چه کاربردی دارد؟

خمیر دندان زغالی باقیمانده مواد غذایی،لکه ها، پلاک ها و زباله ها را از بین می برد، دهان و دندان ها را سفید می کند و بوی خوبی می دهد.این نوع خمیر دندان نسبت به خمیردندان های دیگر ساینده تر است و استفاده روزانه توصیه نمی شود.

آیا می توان هر روز از خمیردندان زغالی استفاده کرد؟

اگرچه در بسته بندی این محصول گفته شده که برای استفاده روزانه مناسب است، اما پزشکان توصیه می کنند از خمیر دندان زغالی حداکثر 2 تا 3 بار در هفته استفاده کنید.

دوستان عزیز، مقاله بهترین خمیر دندان زغالی همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید. خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
دیدگاه کاربران
 • فیض اله عدالتی 13 مرداد 1401

  خمیر دندان زغالی فقط بنسر خیلی عالیه، تابحال خمیر دندونی به این خوبی ندیدم. قیمت خمیر دندان بیرون زیاده اما تو دیجی کالا قیمتش مناسب تره دندان ها رو بشدت سفید میکنه و بوی خوبی هم داره.

  ارسال دیدگاه
  امتیاز شما:
  🔃