40 مدل بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست های چرب و جوش دار + قیمت خرید

تاریخ انتشار: 31 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 3158

ضد آفتاب چیست؟

ضد آفتاب فرمولی است که باید در همه گروه های سنی استفاده شود. زیرا استفاده از آن برای جلوگیری از اشعه خورشید با محافظت در برابر اشعه ماورابنفش مضر خورشید در تابستان و زمستان به جلوگیری از سرطان پوست کمک می کند.

طبق مطالعات آکادمی پوست آمریکا ، هر کسی می تواند به سرطان پوست مبتلا شود ، صرف نظر از سن ، جنس ، نژاد. تخمین زده می شود که از هر پنج آمریکایی یک نفر در طول زندگی خود به سرطان پوست مبتلا می شود!

بهترین کرم های ضد آفتاب برای پوست چرب و جوشدار 2021

ضد آفتاب برای پوست چرب این روزها یک ضرورت است ، به خصوص در فصول تابستان و زمستان برای محافظت کامل در برابر اشعه آفتاب ، محافظت از پوست در برابر تغییر رنگ پوست و جلوگیری از اشعه ماورا بنفش قبل از اینکه به پوست آسیب برساند ، و انواع مختلفی از آن وجود دارد در جایی که چیزی مربوط به پوست چرب و طبیعی و خشک وجود دارد ، و برخی از آنها می پرسند که آیا استفاده از ضد آفتاب برای پوست ضروری است یا خیر ، و در مورد پوست چرب شما طبق نظر متخصصان پوست روزانه لازم است.

چراافرادی که پوست چرب دارند باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنند؟

افرادی که پوست چرب دارند حتما باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنند ،زیرا پوست چرب ترشحات زیادی ایجاد می کند ، که باعث افزایش چربی های موجود در صورت می شود ، بنابراین جوش ها و سرهای سفید و سیاه ظاهر می شوند ، بنابراین پوست باید گرفته شود اقدامات زیادی برای حفظ پوست شما انجام می شود ، و این مراحل عبارتند از:

 • صورت را هر روز دو بار صبح و عصر بشویید .
 • استفاده از لوسیون مخصوص صورت از مواد زغال سنگ یا خاک رس ساخته شده است ، زیرا این مواد برای تمیز کردن عمیق ، به ویژه پوست چرب ، و همچنین جذب روغن های ساخته شده از صورت کار می کنند و برای تمیز کردن منافذ پوست بسته می شوند.
 • از کرم مرطوب کننده ای استفاده کنید که هیچ روغنی را در ساخت آن استفاده نشده است.
 • استفاده از اسکراب پوست یک بار در هفته ضروری است و استفاده از اسکراب برای از بین بردن پوست مرده از پوست ، بستن منافذ پوست و تمیز کردن آن از هر گونه سبوم(چربی) است.
 • به هیچ عنوان جوش هایی که بروی صورت ظاهر میشوند را دستکاری نکنید.
 • هنگام بیرون رفتن از ضد آفتاب برای محافظت در برابر آفتاب سوختگی و مرطوب نگه داشتن پوست استفاده کنید.

پس از دانستن تمام این مراحل برای حفظ پوست چرب ، هرکسی که پوست چربی داردباید یک ضد آفتاب برای پوست چرب انتخاب کند که مناسب نوع پوست خود باشد زیرا در غیر اینصورت می تواند باعث بروز برخی مشکلات شود.

اهمیت استفاده از ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از رنگدانه سازی پوست و سوختگی که ناشی از مصرف بیش از حد ملاتونین و اشعه ماورا بنفش است ، عمل می کند.

 • این ماده از پوست در برابر چین و چروک هایی که زود اتفاق می افتند و از علائم پیری مانند خطوط ریز و خشکی پوست ، محافظت می کند.
 • این باعث سلامت پوست می شود و برای ایجاد یکنواختی در رنگ پوست کار می کند.
 • همچنین ، قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب باعث ایجاد سرطان های پوستی می شود و ضد آفتاب به عنوان محافظی در برابر چنین آسیب هایی عمل می کند
 • این یک مرطوب کننده خوب برای پوست است زیرا فرمول آن حاوی انواع مختلفی از ویتامین ها است که باعث تغذیه پوست و احساس مرطوب شدن آن می شود.

فواید استفاده ازضد آفتاب

 1. جلوگیری از علائم اولیه پیری

طبق آنچه برخی از محققان در ژوئن 2013 پس از انجام مطالعه ای که در آن مقایسه ای با مقدار ضد آفتاب توصیه شده برای آن انجام شد ، گزارش داد که استفاده منظم از ضد آفتاب آسیب پوست به علائم پیری و پیری زودرس را کاهش می دهد. خود را در سن کمتر از پنجاه و پنج سال قرار دهند و پس از چهار سال و نیم از مطالعه ، محققان دریافتند که گروهی که طبق مقدار توصیه شده به طور منظم از کرم ضد آفتاب استفاده می کردند ، 24 نفر بودند احتمال پیری زودرس در مقایسه با گروه دیگری که به تشخیص شخصی خود از ضد آفتاب استفاده کرده اند کمتر است. پیری با تخمین نسبت خطوط ریز و بافت خشن پوست اندازه گیری شد. موسسه ملی پیری همچنین تحسین کرد که استفاده از ضد آفتاب به پوست مانع از ایجاد ظاهر می شود لکه ها و رنگدانه هایی که با افزایش سن ظاهر می شوند

 1. پیشگیری از سرطان پوست

پزشکان موریسون و وانگ در مورد اعضای کمیته فوتوبیولوژی در بنیاد سرطان بحث کردندپوست ، کمیته فوتوبیولوژی یک کمیته داوطلب از متخصصان فوتوبیولوژیست و ماورا بنفش (UV) است طی تحقیقاتی اعلام کردند تقریباً 90٪ سرطان های پوست مربوط به قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید است و ضد آفتاب یکی از مهمترین و مهمترین راهکارهای محافظت در برابر تابش مستقیم و زیاد نور خورشید است که طبق دستورالعمل صحیح استفاده می شود و یک اونس معادل بیست و هشت و نیم گرم در کل بدن توزیع می شود. قبل از بیرون رفتن و بعد از قرار گرفتن در معرض هوا یا شنا یا بعد از آن دوباره اعمال می شود تعریق بیش از حد هر دو ساعت یکبار ، و رعایت این دستور می تواند خطر ابتلا به کراتودرمی آکتینیک را کاهش دهد ، همچنین از کارسینوم سلول سنگفرشی ، که دومین نوع شایع سرطان پوست است ، که حدود 700000 نفر در ایالات متحده به آن مبتلا هستند ، محافظت می کند. ایالات آمریكا هر ساله ، همچنین ، برخی از تحقیقات كه در سال 2010 مورد مطالعه قرار گرفت نشان داد كه ضد آفتاب از خطر سرطان پوست ملانوم محافظت می كندملانوما کشنده ترین نوع سرطان پوست است.

 1. جلوگیری از آفتاب سوختگی قرار گرفتن

مستقیم در معرض نور خورشید منجر به سوختگی و آسیب رساندن به رگ های خونی می شود و با ادامه تماس با نور خورشید ، پوست در معرض خشکی ، ایجاد چین و چروک ، خطوط ریز ، ضخامت ضعیف پوست و کبودی های بیشتری ظاهر می شود و پوست دچار کبودی می شود. در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست در نتیجه آسیب به سلولهای پوست در اثر اشعه ماورا بنفش است. کرم ضد آفتاب بنفش در صورت استفاده روزانه از پوست و در صورت تبدیل شدن به عادت روزمره که ترک آن به یک عادت معمول تبدیل می شود ، محافظت از پوست را ایجاد می کند ، استفاده از ضد آفتاب با نسبت محافظت حداقل 30٪ ترجیح داده می شود و افرادی که به سرطان پوست مبتلا شده اند می توانند از کرم ضد آفتاب با سرعت بالاتر از آن استفاده کنند.

نحوه انتخاب ضد آفتاب برای پوست های چرب

هنگام انتخاب ضد آفتاب مهم است که نوع پوست را به خوبی بشناسید تا بتوانید کرممناسب را انتخاب کنید ، ضریب محافظتی نباید کمتر از 15 SPF باشد ، باید دارای فاکتور محافظت در برابر UV-AB باشد وفاقد مواد عطری باشد

کرم باید بدون روغن باشد و هرچه فاکتور محافظتی بالاتر باشد ، درصد حفظ پوست بیشتر است ، بهترین کار استفاده از فاکتور محافظتی بالاتر از 50 SPF است.

 • برای انتخاب یک ضد آفتاب مناسب برای پوست چرب این است که سریع خشک می شود و مواد آن روی پوست سبک است و از جمله اجزای اصلی آن موادی است که پوست به سرعت جذب می کند و از جمله این مواد سیلیس است .
 • ضد آفتابی را انتخاب کنید که حس غیر چربی داشته باشد.
 • عدم استفاده از محصولات مرطوب کننده پوست که حاوی برخی از مواد مضر مانند اسیدهای چرب هستند و هنگام استفاده بر روی صورت می درخشند.
 • باید 30SPF یا بالاتر داشته باشد.
 • یکی از آیتم های اصلی در انتخاب کرم ضد آفتاب این است که حاوی آنتی اکسیدان در ترکیبات آن باشد، که در درمان و مبارزه با تحریکات پوستی نقش بسزائیدارد ، و این آنتی اکسیدان ها همچنین توانایی هر ضد آفتاب را برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر UV بهبود می بخشند.
 • انتخاب ضد آفتاب ضدآب: جستجوی ضد آفتاب ضدآب ضروری است ، زیرا بدن با تعریق آب را دفع می کند و اگر فرد فعالیت خاصی داشته باشد مانند دویدن یا راه رفتن در مسافت های طولانی یا در صورت قرار گرفتن در معرض ، این مسئله ضروری است. آب و هر 40-80 دقیقه یا طبق دستور از ضدآفتاب ضد آب استفاده مجدد کنید ، و بعضی ترجیح می دهند کرم های ضد آفتاب را اسپری کنید ، در حالی که دیگران کرم یا ژل را ترجیح می دهند ، و این با استفاده از یک لایه ضخیم از آن است و اسپری های ضد آفتاب بهتر است نواحی مودار و کرم های ضد آفتاب برای پوست های خشک بهتر است و کرم ها و ژل های ضد آفتاب برای پوست های چرب مفید هستند. می توان موم حاصل از کاندوم را در ناحیه نزدیک چشم قرار داد تا از آفتاب در امان باشد. برای کودکان چون ممکن است وارد چشم نشود.

انواع ضد آفتاب

ضد آفتاب متناسب با رنگ چهره خود انتخاب کنید و انواع پوست آن عبارتند از:

 1. پوست چرب و مختلط: مناسب کرم ضد آفتاب برای او که حاوی پایه آب است و این نوع ضد آفتاب با عبارت Oil Free نشان داده می شود.
 2. پوست خشک: برای ضد آفتاب های روغنی سنگین مناسب است و برای جلوگیری از جمع شدن ضد آفتاب در چروک ها ، پوست باید به طور مداوم مرطوب شود.
 3. پوست طبیعی: این پوست یکی از آسان ترین انواع پوست است ، زیرا به ضد آفتاب ملایم نیاز دارد و مقدار متوسطی از رطوبت را در خود دارد.
 4. پوست حساس: شما باید از ضد آفتاب غنی از ویتامین ها و عناصر تسکین دهنده برای پوست استفاده کنید و شایسته است که دارندگان این پوست از ضد آفتاب با بوی معطر شدید خودداری کنند ، زیرا این نوع ضد آفتاب باعث حساسیت این پوست می شود.

بهترین روش استفاده از ضد آفتاب

 • هنگام استفاده از ضد آفتاب برای پوست های چرب ، یکی از بهترین راه های استفاده از آن استفاده از لایه ای است که کمی روی پوست نباشد و این بعد از استفاده از مرطوب کننده مناسب است.
 • حدود نیم ساعت قبل از بیرون آمدن از آفتاب ضد آفتاب بزنید.
 • برای اطمینان از بیشترین محافظت ، هر دو ساعت یکبار در بیرون از خانه استفاده می شود.
 • هنگامی که دمای خانه یا هر مکان در آن مانند آشپزخانه بیش از حد بالا می رود ، یا خانه دارای نور شدید است ، در این حالت ، شما باید از ضد آفتاب استفاده کنید.

نکاتی هنگام استفاده از ضد آفتاب

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب بهترین ضد آفتاب رعایت کنید.

 • بررسی تاریخ ساخت: لازم است از اعتبار ضد آفتاب اطمینان حاصل کنید ، زیرا مواد موجود در ضد آفتاب می توانند به سرعت تجزیه شوند ، بنابراین مهم است که مطمئن شوید نوع مناسب پوست است یا نه ، به طوری که تا زمان انقضا هیچ ضد آفتابی در کمدها ذخیره نشود.
 • اطمینان حاصل کنید که ضد آفتاب فاقد مواد خطرناک است: با اطمینان از مواد موجود در بسته بندی ، و این به شما کمک می کند تا بدانید که ضد آفتاب از اکسی بنزون ، یک عامل هورمونی که باعث اختلالات آلرژیک می شود ، چه چیزی را شامل می شود.
 • از وجود دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی اطمینان حاصل کنید: هنگام بررسی لیست مواد تشکیل دهنده ، دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی را جستجو کنید ، زیرا این اجزا از اشعه ماورا بنفش محافظت می کنند ، اما اکسید روی باعث رنگ پریدگی پوست می شود و همچنین به پوست آسیب می رساند.
 • محافظت از پوست مستعد آکنه: در صورت چرب بودن پوست ، یا در معرض آکنه بودن ، از کرم ضد آفتاب با پایه آب استفاده می شود .

بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب موجود در بازار چیست؟

حجم40 میلی لیتر
وزن40 گرم
مناسب برایپوست‌های چرب
میزان SPF30
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهدارد
نوع عصارهعصاره گیاهان شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا ، آلوئه ورا و پاپایا
کشور مبدا برندایران
شماره مجوز56/13550
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتمقدار کافی از کرم را 15 دقیقه قبل از تماس با اشعه خورشید روی پوست خود بمالید و هر 2 الی 4 ساعت تکرار کنید.
حجم40 میلی لیتر
وزن40 گرم
مناسب برایپوست‌های چرب
میزان SPF50
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهدارد
نوع عصارهعصاره گیاهان شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا ، آلوئه ورا و پاپایا
کشور مبدا برندایران
شماره مجوز56/13550
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتمقدار کافی از کرم را 15 دقیقه قبل از تماس با اشعه خورشید روی پوست خود بمالید و هر 2 الی 4 ساعت تکرار کنید.
حجم50 میلی لیتر
وزن200 گرم
مناسب برایپوست‌های چرب ,انواع پوست ها ,پوست‌های مختلط
میزان SPF60
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهندارد
کشور مبدا برندفرانسه
شماره مجوز1174733219982466
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
مناسب برایپوست‌های چرب ,پوست‌های مختلط
میزان SPF60
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهندارد
کشور مبدا برندایران
شماره مجوز1394627904470370
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتدارای بافت سبک و غیر چرب
با رنگ مات
مانع از ایجاد چربی اضافی بر روی پوست
رنگیبله
حجم40 میلی لیتر
وزن40 گرم
مناسب برایپوست‌های چرب
میزان SPF50
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهندارد
نوع عصارهندارد
کشور مبدا برندایران
شماره مجوز1061/ظ/48
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتمقاومت بالا در برابر تعریق و شستشو، هنگام تعریق یا شنا کردن ضد آفتاب از روی پوست پاک نمیشود
حداکثر حفاظت پوست در برابر اشعه آفتاب
مهار کننده آنزیم تولید سبوم
حفظ رطوبت لایه شاخی پوست و جلوگیری از خشکی آن
حجم40 میلی لیتر
وزن70 گرم
مناسب برایپوست‌های چرب
میزان SPF50
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهدارد
نوع عصارهآلوئه ورا-بابونه
کشور مبدا برندایران
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتفاقد چربی
بدون رنگ
غنی شده با ویتامین E و B5
محافظت در برابر اشعه های UVB و UVA
ضد آب
رنگیخیر
حجم50 میلی لیتر
مناسب برایپوست‌های چرب ,پوست‌های مختلط
میزان SPF50
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهندارد
کشور مبدا برندایران
شماره مجوز1202374529420572
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتبا قدرت محافظت بالای +SPF50
فاقد چربی با پخش سریع و آسان
دارای رنگ بژ تیره
جلوگیری از پیری زودرس، لک‌های تیره و سرطان پوست
بهبود شرایط پوست‌های چرب و تقویت ذخایر آنتی اکسیدانی آن (سبوماین)
دارای خاصیت ضد التهاب (آلفا بیزابولول)
پایه‌ی مناسب برای آرایش
فاقد پارابن
رنگیبله
حجم65 میلی لیتر
وزن65 گرم
مناسب برایپوست‌های چرب
میزان SPF30
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهدارد
نوع عصارهآلوورا، روغن جوانه گندم، روغن آووکادو، بیزابولول، آلانتوئین، عصاره برگ زیتون، ویتامین cپایدار
کشور مبدا برندایران
شماره مجوز56/10258
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتاثرات ضد التهاب و قرمزی پوست، التیام بخش و مرطوب کننده و کاهش دهنده تعریق دارد. در ضمن میزان چربی کنترل شده در فرمولاسیون پیشرفته کرم، آن را برای مصرف انواع پوست مناسب می سازد.
حجم40 میلی لیتر
مناسب برایپوست‌های چرب ,پوست های حساس ,پوست‌های مختلط
میزان SPF45
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهندارد
کشور مبدا برندفرانسه
شماره مجوز7115714069406923
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
رنگیبله
نوع رنگتیره
جلوه نهاییمات
حجم40 میلی لیتر
وزن50 گرم
مناسب برایپوست‌های چرب ,پوست‌های مختلط
میزان SPF50
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهدارد
نوع عصارهعصاره گل قاصدک جهت ممانعت از جذب آلودگی هوا بر روی صورت
کشور مبدا برندفرانسه
شماره مجوز4829616160364962
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتSPF 50
رنگ: بژ متوسط
حجم55 میلی لیتر
وزن55 گرم
مناسب برایپوست‌های چرب
میزان SPF50
نوع محفظه نگه دارندهتیوپی
جنس محفظه نگه دارندهپلاستیک
محافظت کننده در برابر اشعه UVAدارد
محافظت کننده در برابر اشعه UVBدارد
عصارهندارد
کشور مبدا برندفرانسه
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو
سایر توضیحاتمناسب برای پوست های چرب و مستعد جوش و آکنه
خاصيت ضد میکروبی و تنظیم کننده ترشح چربی پوست
دارای خاصیت مات کنندگی و ضد براقی
دارای ساختاری بسیار سبک
مقاوم در برابر تعريق
رنگیبله
نوع رنگمتوسط
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف