30 مدل از بهترین خوشبو کننده دهان + خرید آنلاین

تاریخ انتشار: 20 آبان 1402
تعداد دیدگاه: 8
تعداد بازدید: 8860

بهترین خوشبو کننده دهان از مواد خوراکی خوشبویی تشکیل شده است که بعد از جویدن آنها دهانتان احساس خنکی کرده و بو و مزه‌ی دلپذیری در فضای داخل دهانتان جا خوش می کند. خوشبو کننده های دهان در طعم ها و رایحه‌ های مختلف به بازار عرضه می شوند و شما می توانید طعم دلخواه خودتان را تهیه کنید. خوب است که هنگام صحبت کردن در تمام طول روز، هنگام خوردن و آشامیدن، و هنگام نفس کشیدن در همه حال، دهان آدمی بوی خوش بدهد تا هم خودش و هم اطرافیان احساس خوشایندی به او داشته باشند

بوی بد دهان یکی از مشکلاتی است که بسیاری از مردم از آن رنج می برند و باعث خجالت و ناراحتی آنها می شود و باعث می شود در نزدیکی کسی معامله نکنند تا از این بابت مزاحم نشوند ، اما امروزه محصولات زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای ایجاد طراوت و نفرت انگیز بوی بد دهان ، مانند دهانشویه و خمیر دندان بهترین آنها یک خوشبو کننده دهان است که می تواند تمام وقت مصرف شود و در طول روز برای درمان مشکل بوی بد دهان استفاده شود.

بهترین انواع خوشبو کننده های دهان

خوشبو کننده دهان به بیش از یک شکل مانند اسپری ، قرص و حتی آدامس موجود است ، بوی طراوتی به دهان می دهد که ساعت ها طول می کشد و معمولاً در طعم های قوی و تلخ نعناع ، دارچین ، لیمو و بسیاری دیگر موجود است بوی بد را کاملاً از بین ببرید ، و صدها یا شاید هزاران نوع وجود دارد و هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

حجم15 میلی‌لیتر
کشور مبدا برندایران
نوع عصارهنعناع
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد عفونی کننده دهان

خوشبو کننده دهان، دارای باکتری های فعال جهت بهبود عملکرد گوارشی.پروبیوتیک‌ها تعادل بین باکتری‌های «خوب» و «بد» را برقرار می‌کنند و این باعث عملکرد بهتر بدن ما می‌شود.الدر تنها برند گرانولی در ایران است، دلیل استفاده از این تکنولوژی این است که ترکیب گرانول و پودر میوه در کنار هم باعث آزاد شدن طعم همزمان دو میوه در دهان شده و حس متفاوتی می‌شود.

حجم20 میلی‌لیتر
نوع عصارهنعناع
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد عفونی کننده دهان
سایر توضیحاتساخت کشور انگلستان
حجم20 میلی‌لیتر
نوع عصارهنعناع
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد عفونی کننده دهان
سایر توضیحاتساخت کشور انگلستان

دیگر نگران بوی بد دهانتان نباشیدبا خیالی آسوده با نزدیکان و دوستانتان گفتگو نماییدضد عفونی کننده و خوشبو کننده دهان «فروستی» (Frostie) با رایحه و طعم نعناع فوق العاده قوی (Extra Strong mint) جهت حفظ سلامتی دهان و دندان ارائه شده استخوشبو کننده ی دهان فروستی حاوی زایلاتول می باشد که شیرین کننده ی طبیعی بوده که کمک می کند تا از پوسیدگی دندان جلوگیری شودمناسب برای بیماران دیابتی و همچنین کودکان تحت نظارت بزرگسالان نیز می باشد.

ترکیباتطعم

قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم با طعم و عطر میوه ای ماندگار در دهان ، مجاری تنفسی شما را خوشبو می کند و به جهت داشتن ترکیبات موثره منتول و ویتامین C در رفع عوارض ناشی از سرماخوردگی نظیر گرفتگی بینی و مجاری تنفسی و التهاب گلو کمک قابل توجهی می نماید.

حجم20 میلی‌لیتر
نوع عصارهلیمو
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد عفونی کننده دهان
سایر توضیحاتساخت کشور انگلستان
حجم17 میلی‌لیتر
کشور مبدا برندآلمان
نوع عصارهتوت فرنگی
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد عفونی کننده دهان
ترکیباتطعم

قرص خوشبو کننده دهان قهوه سیم سیم محصولی متفاوت در میان قرص های خوشبوکننده دهان است. این قرص ، با استفاده از پودر قهوه تولید شده است و با جویدن یا مکیدن آن طعم دلپذیر و آشنای قهوه را حس خواهید کرد. قرص قهوه می‌ تواند جایگزین مناسبی برای قهوه باشد، زیرا به سهولت قابل مصرف بوده و میتوانید همیشه و همه جا همراه خود این محصول را داشته باشید .

حجم15 میلی‌لیتر
کشور مبدا برندایران
نوع عصارههلو توت فرنگی
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد عفونی کننده دهان

خوشبو کننده دهان، دارای باکتری های فعال جهت بهبود عملکرد گوارشی. پروبیوتیک‌ها تعادل بین باکتری‌های «خوب» و «بد» را برقرار می‌کنند و این باعث عملکرد بهتر بدن ما می‌شود. الدر تنها برند گرانولی در ایران است، دلیل استفاده از این تکنولوژی این است که ترکیب گرانول و پودر میوه در کنار هم باعث آزاد شدن طعم همزمان دو میوه در دهان شده و حس متفاوتی می‌شود.

حجم10 میلی‌لیتر
نوع عصارهاکالیپتوس
ویژگی‌های محصول بهداشتیضد عفونی کننده دهان
وزن بسته‌بندی23 گرم
ابعاد بسته‌بندی7x3x3 سانتی‌متر
طعمچندمیوه
وزن بسته‌بندی35 گرم
ابعاد بسته‌بندی6.5x3x3 سانتی‌متر
طعمدارچین
تعداد در بسته60
سایر توضیحاتارزش غذایی در هر 340 میلی گرم انرژی : 0.78 کیلو کالریقند : 0 گرم چربی: 0 گرم نمک : 0 گرم اسید های چرب ترانس : 0 گرم

بوی بددهان اغلب به‌واسطه ترکیبات گوگردی فرار و در زمان گوارش آن‌ها شکل می‌گیرد. بوی بددهان اطرافیان را از آدم دور می‌کند و سبب می‌شود رابطه اجتماعی و میان مردم بودن برای انسان دشوار شود. ازاین‌رو بهتر است با استفاده از خوراکی‌هایی این بوی بددهان را از بین ببریم. قرص خوشبوکننده دهان ربودیان محصولی باکیفیت و خوش‌طعم است که می‌تواند بوی بددهان را از بین ببرد.

وزن بسته‌بندی14 گرم
ابعاد بسته‌بندی6x5x1 سانتی‌متر
طعمتوت فرنگی شاه توت تمشک بلوبری
تعداد در بسته50
ویژگی آدامسبدون قند
وزن14 گرم
وزن بسته‌بندی14 گرم
ابعاد بسته‌بندی4x4x1 سانتی‌متر
طعمانبه پشن فروت
تعداد در بسته50
گونه حیوانگربه/سگ

نحوه مصرفروزانه 2 الی 3 بار داخل محوطه دهان چند پاف اسپری کنید. باعث جلوگیری از تشکیل پلاک های دندانی جدید میشود . پر قدرت ترین ضدعفونی کننده محوطه دهان و دندان

وزن بسته‌بندی35 گرم
ابعاد بسته‌بندی4x2x8 سانتی‌متر
طعمکاپوچینو
وزن بسته‌بندی15 گرم
ابعاد بسته‌بندی7x4x1 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی14 گرم
ابعاد بسته‌بندی6x5x1 سانتی‌متر
طعمنعناع تند
تعداد در بسته50
وزن بسته‌بندی20 گرم
ابعاد بسته‌بندی5x3x1 سانتی‌متر
طعمقهوه
تعداد در بسته25
وزن بسته‌بندی9 گرم
ابعاد بسته‌بندی17 × 3.5 × 17 سانتی‌متر
تعداد در بسته50
گونه حیوانگربه/سگ

اسپری خوشبو کننده دهان سگ و گربه پرسا مدل نعنا، کاملا گیاهی است. این محصول بوی بد دهان را از بین برده و در کاهش التهاب لثه و نیز کاهش تشکیل پلاک های دندانی به خوبی موثر است. این محصول اگر به شکل منظم استفاده شود، مانع زرد شدن دندان های حیوان خانگی شما می شود. همچنین این محصول به شکل اسپری است که استفاده از آن بسیار آسان می باشد.

وزن بسته‌بندی21 گرم
ابعاد بسته‌بندی12x5x1 سانتی‌متر
طعمنعنا تند
ویژگی خوشبوکننده دهانخنک‌کننده دهان
وزن بسته‌بندی14 گرم
ابعاد بسته‌بندی5x5x1 سانتی‌متر
طعمنعنا تشدید شده
تعداد در بسته48
وزن بسته‌بندی50 گرم
ابعاد بسته‌بندی7x7x1 سانتی‌متر
طعمطعم توت فرنگی نعنا فلفی
تعداد در بسته24
وزن بسته‌بندی9 گرم
ابعاد بسته‌بندی17 × 3.5 × 17 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی14 گرم
ابعاد بسته‌بندی5x5x1 سانتی‌متر
طعملیمو
وزن بسته‌بندی50 گرم
ابعاد بسته‌بندی7x7x1 سانتی‌متر
طعمنعنا فلفلی تند
وزن بسته‌بندی14 گرم
ابعاد بسته‌بندی6x4x2 سانتی‌متر
طعمتوت فرنگی
وزن بسته‌بندی35 گرم
ابعاد بسته‌بندی7x3x2 سانتی‌متر
طعمنعناع

دلایل واقعی بوی بد دهان

 1. غذاهایی که باعث بوی بد دهان می شوند

ذرات ریز باقی مانده در دهان پس از جویدن ، ناشی از برخی از انواع مواد غذایی ، باعث می شود این بوی نامطبوع برای مدتی با وجود شستن دهان و دندان توسط فرد ایجاد شود.

برخی از مواد غذایی وجود دارند که هضم می شوند و برخی از ترکیبات آنها به ریه می رسد و در اثر بازدم با دی اکسید کربن از بین می روند ، این ترکیبات بوی بد می دهند و بدن با از بین بردن آنها به طور طبیعی ، بوی بد آنها را از بین می برد ، برجسته ترین از این غذاها می توان به کلم بروکلی ، پیاز ، کلم ، سیر ، تربچه ، ماهی علاوه بر بوی سیگار کشیدن و نوشیدن قهوه اشاره کرد.

 1. مشکلات دندانی

تجمع باقیمانده های غذای کوچک بین دندان ها و عدم علاقه به شستشو و تمیز کردن آنها ، منجر به تبدیل شدن دهان به محیطی مناسب برای رشد و تولید مثل باکتری ها می شود ، زیرا از بقایای مواد غذایی تغذیه می کند ، که باعث تولید واکنش های شیمیایی می شود ترکیبات گوگردی که باعث بوی بد دهان می شوند.

 1. مشکلات زبان

ماهیت تشکیل زبان ، آن را در برابر حمل برخی از انواع باکتری ها ، که از ذرات ریز مواد غذایی روی زبان تغذیه می کنند ، آسیب پذیر می کند.

 1. بزاق خشک

بزاق خشک حرکت ذرات غذا را به داخل دهان دشوار و کند می کند ، و به راحتی به سیستم گوارشی نمی لغزد ، که باعث می شود احتمال تجمع این ذرات در داخل دهان افزایش یافته و باعث ایجاد این بوی نامطبوع شود.

 1. مشکلات دهان ، بینی و گلو

برخی نقص های مادرزادی در سقف دهان منجر به ایجاد بوی بد می شود ، جایی که دهان سطح مناسبی برای تجمع ذرات غذا و جذب باکتری است.

عبور برخی از قطرات چرک از سینوزیت به پشت حفره دهان ، باعث می شود بوی چرک از نفس عبور کند.

 1. عفونت تنفسی

برخی از عفونت های تنفسی هنگام نفس کشیدن و صحبت باعث بوی بد می شوند.

 1. برخی بیماری های ارگانیک

عفونت با برخی از بیماری های ارگانیک منجر به عدم تعادل ترکیبات شیمیایی در خون شده و برخی از واکنش های حیاتی را در داخل سلول ها متوقف می کند ، که باعث تجمع ترکیبات ناخواسته در داخل بدن می شود.

بدن سعی می کند از شر این ترکیبات خلاص شود و یکی از مهمترین راههای خلاص شدن از آنها انتقال آنها به داخل ریه از خون به آلوئولها است ، جایی که آنها با بازدم با دی اکسید کربن از بدن خارج می شوند ، که منجر به ظاهر بوی بد

 1. استفاده از انواع خاصی از داروها

استفاده از برخی از داروها به عنوان عارضه جانبی استفاده از آنها باعث بوی بد دهان می شود. نمونه هایی از این داروها عبارتند از: تریامترن و پارالدئید. این کار با حل شدن در بدن و آزاد سازی مواد شیمیایی منتشر شده از طریق نفس یا ایجاد کمبود آب بدن به عنوان یک اثر جانبی ، که به نوبه خود باعث بوی بد دهان می شود ، انجام می شود.

 1. نوشیدن الکل نوشیدن

الکل با کاهش تولید بزاق همراه است که منجر به کاهش میزان پاکسازی طبیعی دهان و افزایش رشد باکتری می شود.

 1. محصولات دخانیات

علاوه بر اینکه محصولات تنباکو مانند سیگار و سایر محصولات تنباکو بدون دخانیات باعث بوی بد دهان می شوند ، منجر به برخی مشکلات سلامتی میشوند مانند بیماری: پریودنتال،تحریک لثه، از دست دادن توانایی چشایی و سرطان دهان.

 1. ارتودنسی و پروتزهای متحرک

ر مورد ارتودنسی ، بقایای غذا در اطراف سیم ها جمع می شود و اگر خوب تمیز نشوند ، محل پرورش باکتری ها می شوند که در نتیجه بوی بد دهان می دهند ، در حالی که دندان های مصنوعی بزرگ و مناسب برای فرد منجر به ظهور عفونت و زخم در دهان می شود که به نوبه خود بوی نامطبوعی را به دهان می دهد.

نکاتی برای خلاص شدن از شر بوی بد دهان به طور دائمی

 • با رعایت یک روال مناسب مراقبت از دهان و دندان می توان بوی بد دهان را درمان کرد ، از جمله:
 • دندانها را به درستی تمیز کنید ، دندانها باید بعد از خوردن هر وعده غذایی سه بار در روز خوب مسواک بزنند ، همچنین زبان را مسواک بزنید ، باکتریها را از بین ببرید و اصرار کنید که هر شش ماه یکبار مسواک را عوض کنید.
 • آدامس ، همانطور که آدامس با تحریک تولید بزاق و مرطوب و خشک نشدن دهان ، بوی بد دهان را از بین می برد.
 • به اندازه کافی آب بنوشید ، زیرا نوشیدن آب باعث مرطوب شدن دهان و گلو و از بین رفتن باکتری های ایجاد کننده بوی نامطبوع می شود.
 • با استفاده از نخ دندان یک بار در روز دندان ها را تمیز کنید ، از شر مواد غذایی مانده بین دندان ها که باعث ظهور باکتری و در نتیجه بوی بد می شود ، خلاص شوید.
 • درمان مشکلات لثه در صورت وجود ، یا وجود خونریزی ، برای جلوگیری از ایجاد بوی بد دهان.
 • از استعمال سیگار خودداری کنید ، زیرا سیگار کشیدن صدمات زیادی به لثه و دندان وارد می کند و رشد باکتری هایی را ایجاد می کند که بوی دهان را آزار می دهد.
 • برای تمیز کردن دهان و زبان از دهانشویه مخصوص استفاده کنید ، می تواناز دهانشویه سه بار در روز استفاده کرد ، تا زبان و دندانها را به طور موثر تمیز کرده و از ایجاد بوی بد و باکتری محافظت کند.
 • قهوه و الکل حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که محیط دهان را تغییر داده و آن را برای بوی بد دهان مناسب می کنند.
 • از خوردن غذاهایی که باعث ایجاد گازهای معده می شوند خودداری کنید ، زیرا این غذاها باعث بوی بد نفس می شوند و غذاهایی را که حاوی ویتامین C هستند بخورید ، زیرا آنها برای از بین بردن باکتری های ایجاد کننده این بو مانند توت فرنگی ، هندوانه و پرتقال کار می کنند.
 • اسپری های خوشبو کننده دهان: خوشبو کننده های دهان زیادی در داروخانه ها وجود دارند که حاوی نعناع هستند تا بوی نفس را تغییر دهند و دهان را تازه کنند ، اما همانطور که گفتیم از کیفیت حاوی شکر خودداری کنید.

سخن پایانی

از شما دوستان عزیز سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله هم با ما همراه بوده اید و توانسته اید خرید بهترین خوشبو کنندهدهان خود را انجام دهید و همه چیز درباره بهترین خوشبو کنندهدهان را متوجه شده باشید. اگر شماهم نظرات و مطالبی بیشتر درباره خرید خوشبو کنندهو طریقه مصرف آن بیشتر می دانید در کامنت زیر به دوستان دیگر ارائه دهید.

به نظر شما این مقاله خوب بود ؟اگر این مطلب برای شما مفید بوده با اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و با نظرات و امتیاز دهی خود ما را به ادامه ی این مسیر دلگرم کنید. تیم بانوآرت قدردان همراهی شما عزیزان می باشد.

دوستان عزیز، مقاله بهترین خوشبو کننده دهان همیشه بروزرسانی خواهد شد.مجددا به ما سر بزنید .خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
دیدگاه کاربران
 • مهدی باقری 20 آبان 1402

  من دنبال بهترین قرص خوشبو کننده دهان بودم که هم بوی بد دهان رو از بین ببره و هم ماندگاری بالایی داشته باشه. بالاخره قرص خوشبو کننده دهان الدر رو پیدا کردم که خیلی ازش راضی بودم. این قرص خیلی خوب بوی بد دهان رو از بین می بره و ماندگاری بالایی هم داره.

  • قاسم جعفری 20 آبان 1402

   من دنبال بهترین مارک خوشبو کننده دهان بودم که هم بوی بد دهان رو از بین ببره و هم قیمتش مناسب باشه. بالاخره قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم م رو پیدا کردم که قیمتش خیلی مناسب بود و از کیفیتش هم راضی بودم. این قرص خیلی خوب بوی بد دهان رو از بین می بره و قیمتش هم خیلی مناسبه.

   • روح الله احمدی 20 آبان 1402

    من دنبال اسپری خوشبو کننده دهان بودم که بوی نعناعش خیلی قوی باشه. چند وقت پیش اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Cool Mint رو خریدم و خیلی ازش راضی بودم. این اسپری بوی نعناعش خیلی قویه و خیلی خوب بوی بد دهان رو از بین می بره.

    • سمیرا حسینی 20 آبان 1402

     من همیشه دنبال اسپری خوشبو کننده دهان بودم که هم بوی بد دهان رو از بین ببره و هم ماندگاری بالایی داشته باشه. چند وقت پیش اسپری خوشبو کننده دهان فروستی رو خریدم و خیلی ازش راضی بودم. این اسپری خیلی خوب بوی بد دهان رو از بین می بره و بوی خوش نعناعش هم خیلی ماندگاره.

     • عزیز دل مادر 11 اردیبهشت 1400

      چرا داروخانه ها انقدر گرون می فروشنن من قبلا از داروخونه می خریدم اما متوجه شدم دیجی کالا ارزون تر میده ، من که ترجیح میدم از دیجی کالا خرید کنم. https://www.digikala.com/search/category-mouthth-spray/

      • سارا آقالو 1 اردیبهشت 1400

       تقریبا تمامی این محصولات استفاده کردم ، همگی شون خوبه خیلی خنک و خوش بوعه و واقعا بوی بد دهانو میگیره حتما استفاده کنید.

       • Mohammd Mahdi Najjar 28 فروردین 1400

        کاملا خوشبو و کار آمد است حتما توصیه میکنم ب وی خوبی داره و در دهان احساس طراوت ایجاد میکنه

        • سهیلا نادری 10 فروردین 1400

         من از قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم استفاده میکنم واقعا عالی هست .من چند ساله از این مارک استفاده میکنم خرید این محصول رو پیشنهاد میکنم.

         ارسال دیدگاه
         امتیاز شما:
         🔃