برای تبلیغات تماس بگیرید

19 مدل از بهترین خوشبو کننده دهان + خرید آنلاین

تاریخ انتشار: 4 بهمن 1401
تعداد دیدگاه: 4
تعداد بازدید: 2158

بهترین خوشبو کننده دهان(the best mouth freshener) از مواد خوراکی خوشبویی تشکیل شده است که بعد از جویدن آنها دهانتان احساس خنکی کرده و بو و مزه‌ی دلپذیری در فضای داخل دهانتان جا خوش می کند. خوشبو کننده های دهان در طعم ها و رایحه‌ های مختلف به بازار عرضه می شوند و شما می توانید طعم دلخواه خودتان را تهیه کنید. خوب است که هنگام صحبت کردن در تمام طول روز، هنگام خوردن و آشامیدن، و هنگام نفس کشیدن در همه حال، دهان آدمی بوی خوش بدهد تا هم خودش و هم اطرافیان احساس خوشایندی به او داشته باشند

بوی بد دهان یکی از مشکلاتی است که بسیاری از مردم از آن رنج می برند و باعث خجالت و ناراحتی آنها می شود و باعث می شود در نزدیکی کسی معامله نکنند تا از این بابت مزاحم نشوند ، اما امروزه محصولات زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای ایجاد طراوت و نفرت انگیز بوی بد دهان ، مانند دهانشویه و خمیر دندان بهترین آنها یک خوشبو کننده دهان است که می تواند تمام وقت مصرف شود و در طول روز برای درمان مشکل بوی بد دهان استفاده شود.

دلایل واقعی بوی بد دهان

 1. غذاهایی که باعث بوی بد دهان می شوند

ذرات ریز باقی مانده در دهان پس از جویدن ، ناشی از برخی از انواع مواد غذایی ، باعث می شود این بوی نامطبوع برای مدتی با وجود شستن دهان و دندان توسط فرد ایجاد شود.

برخی از مواد غذایی وجود دارند که هضم می شوند و برخی از ترکیبات آنها به ریه می رسد و در اثر بازدم با دی اکسید کربن از بین می روند ، این ترکیبات بوی بد می دهند و بدن با از بین بردن آنها به طور طبیعی ، بوی بد آنها را از بین می برد ، برجسته ترین از این غذاها می توان به کلم بروکلی ، پیاز ، کلم ، سیر ، تربچه ، ماهی علاوه بر بوی سیگار کشیدن و نوشیدن قهوه اشاره کرد.

 1. مشکلات دندانی

تجمع باقیمانده های غذای کوچک بین دندان ها و عدم علاقه به شستشو و تمیز کردن آنها ، منجر به تبدیل شدن دهان به محیطی مناسب برای رشد و تولید مثل باکتری ها می شود ، زیرا از بقایای مواد غذایی تغذیه می کند ، که باعث تولید واکنش های شیمیایی می شود ترکیبات گوگردی که باعث بوی بد دهان می شوند.

 1. مشکلات زبان

ماهیت تشکیل زبان ، آن را در برابر حمل برخی از انواع باکتری ها ، که از ذرات ریز مواد غذایی روی زبان تغذیه می کنند ، آسیب پذیر می کند.

 1. بزاق خشک

بزاق خشک حرکت ذرات غذا را به داخل دهان دشوار و کند می کند ، و به راحتی به سیستم گوارشی نمی لغزد ، که باعث می شود احتمال تجمع این ذرات در داخل دهان افزایش یافته و باعث ایجاد این بوی نامطبوع شود.

 1. مشکلات دهان ، بینی و گلو

برخی نقص های مادرزادی در سقف دهان منجر به ایجاد بوی بد می شود ، جایی که دهان سطح مناسبی برای تجمع ذرات غذا و جذب باکتری است.

عبور برخی از قطرات چرک از سینوزیت به پشت حفره دهان ، باعث می شود بوی چرک از نفس عبور کند.

 1. عفونت تنفسی

برخی از عفونت های تنفسی هنگام نفس کشیدن و صحبت باعث بوی بد می شوند.

 1. برخی بیماری های ارگانیک

عفونت با برخی از بیماری های ارگانیک منجر به عدم تعادل ترکیبات شیمیایی در خون شده و برخی از واکنش های حیاتی را در داخل سلول ها متوقف می کند ، که باعث تجمع ترکیبات ناخواسته در داخل بدن می شود.

بدن سعی می کند از شر این ترکیبات خلاص شود و یکی از مهمترین راههای خلاص شدن از آنها انتقال آنها به داخل ریه از خون به آلوئولها است ، جایی که آنها با بازدم با دی اکسید کربن از بدن خارج می شوند ، که منجر به ظاهر بوی بد

 1. استفاده از انواع خاصی از داروها

استفاده از برخی از داروها به عنوان عارضه جانبی استفاده از آنها باعث بوی بد دهان می شود. نمونه هایی از این داروها عبارتند از: تریامترن و پارالدئید. این کار با حل شدن در بدن و آزاد سازی مواد شیمیایی منتشر شده از طریق نفس یا ایجاد کمبود آب بدن به عنوان یک اثر جانبی ، که به نوبه خود باعث بوی بد دهان می شود ، انجام می شود.

 1. نوشیدن الکل نوشیدن

الکل با کاهش تولید بزاق همراه است که منجر به کاهش میزان پاکسازی طبیعی دهان و افزایش رشد باکتری می شود.

 1. محصولات دخانیات

علاوه بر اینکه محصولات تنباکو مانند سیگار و سایر محصولات تنباکو بدون دخانیات باعث بوی بد دهان می شوند ، منجر به برخی مشکلات سلامتی میشوند مانند بیماری: پریودنتال،تحریک لثه، از دست دادن توانایی چشایی و سرطان دهان.

 1. ارتودنسی و پروتزهای متحرک

ر مورد ارتودنسی ، بقایای غذا در اطراف سیم ها جمع می شود و اگر خوب تمیز نشوند ، محل پرورش باکتری ها می شوند که در نتیجه بوی بد دهان می دهند ، در حالی که دندان های مصنوعی بزرگ و مناسب برای فرد منجر به ظهور عفونت و زخم در دهان می شود که به نوبه خود بوی نامطبوعی را به دهان می دهد.

نکاتی برای خلاص شدن از شر بوی بد دهان به طور دائمی

 • با رعایت یک روال مناسب مراقبت از دهان و دندان می توان بوی بد دهان را درمان کرد ، از جمله:
 • دندانها را به درستی تمیز کنید ، دندانها باید بعد از خوردن هر وعده غذایی سه بار در روز خوب مسواک بزنند ، همچنین زبان را مسواک بزنید ، باکتریها را از بین ببرید و اصرار کنید که هر شش ماه یکبار مسواک را عوض کنید.
 • آدامس ، همانطور که آدامس با تحریک تولید بزاق و مرطوب و خشک نشدن دهان ، بوی بد دهان را از بین می برد.
 • به اندازه کافی آب بنوشید ، زیرا نوشیدن آب باعث مرطوب شدن دهان و گلو و از بین رفتن باکتری های ایجاد کننده بوی نامطبوع می شود.
 • با استفاده از نخ دندان یک بار در روز دندان ها را تمیز کنید ، از شر مواد غذایی مانده بین دندان ها که باعث ظهور باکتری و در نتیجه بوی بد می شود ، خلاص شوید.
 • درمان مشکلات لثه در صورت وجود ، یا وجود خونریزی ، برای جلوگیری از ایجاد بوی بد دهان.
 • از استعمال سیگار خودداری کنید ، زیرا سیگار کشیدن صدمات زیادی به لثه و دندان وارد می کند و رشد باکتری هایی را ایجاد می کند که بوی دهان را آزار می دهد.
 • برای تمیز کردن دهان و زبان از دهانشویه مخصوص استفاده کنید ، می توان از دهانشویه سه بار در روز استفاده کرد ، تا زبان و دندانها را به طور موثر تمیز کرده و از ایجاد بوی بد و باکتری محافظت کند.
 • قهوه و الکل حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که محیط دهان را تغییر داده و آن را برای بوی بد دهان مناسب می کنند.
 • از خوردن غذاهایی که باعث ایجاد گازهای معده می شوند خودداری کنید ، زیرا این غذاها باعث بوی بد نفس می شوند و غذاهایی را که حاوی ویتامین C هستند بخورید ، زیرا آنها برای از بین بردن باکتری های ایجاد کننده این بو مانند توت فرنگی ، هندوانه و پرتقال کار می کنند.
 • اسپری های خوشبو کننده دهان: خوشبو کننده های دهان زیادی در داروخانه ها وجود دارند که حاوی نعناع هستند تا بوی نفس را تغییر دهند و دهان را تازه کنند ، اما همانطور که گفتیم از کیفیت حاوی شکر خودداری کنید.

بهترین انواع خوشبو کننده های دهان

خوشبو کننده دهان به بیش از یک شکل مانند اسپری ، قرص و حتی آدامس موجود است ، بوی طراوتی به دهان می دهد که ساعت ها طول می کشد و معمولاً در طعم های قوی و تلخ نعناع ، دارچین ، لیمو و بسیاری دیگر موجود است بوی بد را کاملاً از بین ببرید ، و صدها یا شاید هزاران نوع وجود دارد و هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

1. قرص خوشبو کننده دهان وی وان مدل Hot Cinnamon حجم 10 گرم

قرص خوشبو کننده دهان وی وان مدل Hot Cinnamon حجم 10 گرم
حجم 10 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان خیر
نوع عصاره دارچین تند
کشور سازنده ایران
سایر توضیحات خنک کننده مجاری تنفسی و خوشبوکننده دهان
دارای طعم ماندگار در دهان
خوشبوکننده مجاری تنفسی
کمک به رفع عوارض ناشی از سرخوردگی نظیر گرفتگی بینی و مجاری تنفسی و التهاب گلو
شماره مجوز: 21/17076

بوها از تاثیرگذارترین عوامل در روابط اجتماعی هستند. افرادی که معمولا همیشه بوی خوش می‌دهند یا نفس آن‌ها به هنگام حرف‌زدن بوی نامطبوعی ندارد، بیشتر و با خاطره‌ای بهتر در ذهن دیگران می‌مانند. برعکس این امر نیز صدق می‌کند. یکی از راه‌ها برای داشتن نفسی تازه و معطر، استفاده از قرص‌های خوش‌بوکننده‌ی دهان است. قرص خوش‌بوکننده‌ی دهان مدل دارچین تند (Hot Cinnamon) یکی از موثرترین راه‌ها برای داشتن نفسی خوش‌بوست.

برند بهداشتی وی وان (Vi-one) این قرص را از عصاره‌ی دارچین تهیه کرده است. طعم آن کمی تند و دارای بوی مطبوع دارچین است. ماندگاری طعم و رایحه‌ی این قرص به‌خصوص بعد از شست‌وشوی دهان، نسبتا زیاد است. بسته‌بندی آن کوچک بوده و به‌راحتی قابل‌حمل درون جیب یا کیف است و به‌صورت کشویی باز و بسته می‌شود. این محصول هم مناسب افراد عادی و غیرسیگاری و هم مناسب افراد سیگاری است. می‌توان آن‌ را همیشه به همراه داشت و در زمان مناسب استفاده کرد.

طعم آن به‌ویژه برای افرادی که به دارچین علاقه‌مندند، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. از مزایای بسیار مهم این محصول بدون قند بودن آن و قابلیت استفاده برای افراد دیابتی و غیردیابتی است. با خرید این محصول می‌توانید در هر جا و هر موقعیتی، نفس خود را تازه کرده و تصویر بهتری از خود در ذهن دیگران ثبت کنید.


2. قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل Vitamin C وزن 15 گرم

قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل Vitamin C وزن 15 گرم
حجم 15 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان بله
نوع عصاره نعناع
کشور سازنده ایران

3. آبنبات سرد خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل Ocal مجموعه 6 عددی

آبنبات سرد خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل Ocal مجموعه 6 عددی
حجم 30 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان خیر
نوع عصاره نعنا، لیمو، پرتغال، توت فرنگی، اکالیپتوس، آویشن
کشور سازنده ایران
سایر توضیحات خنک کننده مجاری تنفسی و خوشبوکننده دهان
دارای طعم و عطر میوه ای ماندگار در دهان
خوشبوکننده مجاری تنفسی
کمک به رفع عوارض ناشی از سرخوردگی نظیر گرفتگی بینی و مجاری تنفسی و التهاب گلو
دارای ویتامین C و الکالیپتوس
شماره مجوز: 50/13142

4. قرص خوشبوکننده دهان سیم سیم مدل ORANGE وزن 15 گرم

قرص خوشبوکننده دهان سیم سیم مدل ORANGE وزن 15 گرم
حجم 15 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان بله
نوع عصاره پرتقالی
کشور سازنده ایران

قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم با طعم و عطر میوه ای ماندگار در دهان ، مجاری تنفسی شما را خوشبو می کند و به جهت داشتن ترکیبات موثره منتول و ویتامین C در رفع عوارض ناشی از سرماخوردگی نظیر گرفتگی بینی و مجاری تنفسی و التهاب گلو کمک قابل توجهی می نماید. ترکیبات شکر ، گلوکز ، ویتامین ث ، ماده موثره نعنا ( منتول ) ، اسید سیتریک ، صمغ عربی ،اسانس میوه ای ، استئارات منیزیم ، واکس کارنوبا ، رنگ مجاز خوراکی.

مصرف این فرآورده غذایی برای بزرگسالان و کودکان بالای 5 سال توصیه میشود. در صورت تمایل یک عدد به صورت مکیدنی مصرف شود . شرایط نگهداری : در جای خشک و خنک دور از نور و در دمای پایین تر از 25 درجه سانتی گراد نگهداری شود . قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم در بسته های 15 گرمی تولید و عرضه می شود .

5. اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Cool Mint حجم 20 میلی لیتر

اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Cool Mint حجم 20 میلی لیتر
حجم 20 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان بله
نوع عصاره نعناع
سایر توضیحات ساخت کشور انگلستان

6. اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Extra Strong Mint حجم 20 میلی لیتر

اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Extra Strong Mint حجم 20 میلی لیتر
حجم 20 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان بله
نوع عصاره نعناع
سایر توضیحات ساخت کشور انگلستان


8. قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل لیمو وزن 15 گرم

قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل لیمو وزن 15 گرم
حجم 15 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان بله
نوع عصاره لیمو
کشور سازنده ایران11. اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Lime حجم 20 میلی لیتر

اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Lime حجم 20 میلی لیتر
حجم 20 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان بله
نوع عصاره لیمو
سایر توضیحات ساخت کشور انگلستان

دیگر نگران بوی بد دهانتان نباشیدبا خیالی آسوده با نزدیکان و دوستانتان گفتگو نماییدضد عفونی کننده و خوشبو کننده دهان «فروستی» (Frostie) با رایحه و طعم لیمو (Lime) جهت حفظ سلامتی دهان و دندان ارائه شده استخوشبو کننده ی دهان فروستی حاوی زایلاتول می باشد که شیرین کننده ی طبیعی بوده که کمک می کند تا از پوسیدگی دندان جلوگیری شودمناسب برای بیماران دیابتی و همچنین کودکان تحت نظارت بزرگسالان نیز می باشد.

این محصول جهت اسپری‌کردن مستقیم داخل دهان تولید شده و در ازبین‌بردن بوی بد دهان بسیار موثر است؛ البته تاثیر بیشتر آن زمانی است که قبل از آن دندان‌ها را مسواک زده باشید. با اسپری‌کردن این محصول در دهان به‌سرعت محیط دهانتان خنک، تازه و خوش‌بو می‌شود. از این محصول می‌توان به صورت روزانه و درهر زمانی استفاده کرد.

اسپری خوشبو کننده دهان فروستی به صورتی طراحی گردیده است که حمل و استفاده از آن راحت بوده و شما می توانید هر جایی که هستید به راحتی از آن استفاده کرده و از احساس طراوت و تازگی در دهان خود لذت برده و در ارتباطات روزانه خود هرگز نگران مشکلی چون بوی بد دهان نباشید.

12. آبنبات سرد خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل آویشن مجموعه 2 عددی

آبنبات سرد خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل آویشن مجموعه 2 عددی
حجم 32 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان بله
نوع عصاره آویشن و اکالیپوس
کشور سازنده ایران

13. قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل +C مجموعه 8 عددی

قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل +C مجموعه 8 عددی
حجم 15 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان خیر
نوع عصاره نعنا، لیمو، پرتغال، توت فرنگی
کشور سازنده ایران
سایر توضیحات خنک کننده مجاری تنفسی و خوشبوکننده دهان
دارای طعم و عطر میوه ای ماندگار در دهان
خوشبوکننده مجاری تنفسی
کمک به رفع عوارض ناشی از سرخوردگی نظیر گرفتگی بینی و مجاری تنفسی و التهاب گلو
دارای ویتامین C
شماره مجوز: 50/13139

قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم با طعم و عطر میوه ای ماندگار در دهان ، مجاری تنفسی شما را خوشبو می کند و به جهت داشتن ترکیبات موثره منتول و ویتامین C در رفع عوارض ناشی از سرماخوردگی نظیر گرفتگی بینی و مجاری تنفسی و التهاب گلو کمک قابل توجهی می نماید. ترکیبات : شکر ، گلوکز ، ویتامین ث ، ماده موثره نعنا ( منتول ) ، اسید سیتریک ، صمغ عربی ،اسانس میوه ای ، استئارات منیزیم ، واکس کارنوبا ، رنگ مجاز خوراکی. مصرف این فرآورده غذایی برای بزرگسالان و کودکان بالای 5 سال توصیه میشود. در صورت تمایل یک عدد به صورت مکیدنی مصرف شود .

شرایط نگهداری : در جای خشک و خنک دور از نور و در دمای پایین تر از 25 درجه سانتی گراد نگهداری شود . قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم در بسته های 15 گرمی تولید و در داروخانه های معتبر سراسر کشور عرضه می شود . این محصول در 4 طعم لیمو ، توت فرنگی ، نعناع و پرتقال به منظور جلب رضایت مصرف کنندگان تهیه و تولید میگردد .

توضیحات بیشتر : ویتامین ث : این فرآورده حاوی آسکوربیک اسید ( ویتامین ث ) نیز بوده که در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر است . منتول : منتول ماده ای طبیعی به صورت کریستال است که از گیاه نعناع استخراج می شود . و دارای مزایای بسیار و متنوعی برای سلامتی می باشد . منتول به رفع گلو درد ، سرفه ، و ناراحتی های دهان و گلو کمک می کند . همچنین برای از بین بردن و کاهش احتقان بینی و قفسه سینه برای افرادی که سرماخوردگی دارند مفید است . منتول دهان را تمیز ، خنک و تازه نگه می دارد و از بوی بد دهان جلوگیری می کند . همچنین نعنا در پیشگیری و رفع نفخ موثر می باشد .


18. قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل vitamin C مجموعه 4 عددی

قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل vitamin C مجموعه 4 عددی
حجم 30 میلی‌لیتر
عصاره دارد
ضد عفونی کننده دهان خیر
نوع عصاره نعنا، توت فرنگی، پرتقال و لیمو

این محصول به دلیل داشتن سولفتال روی، سیترات روی، نیترات روی و همچنین نمک روی سبب از بین بردن پلاک های دندانی می­شود. عصاره جعفری و ریحان موجود در این محصول، عملکردی طبیعی در خوشبو ساختن دهان و هوای تنفسی دارند.

سخن پایانی

از شما دوستان عزیز سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله هم با ما همراه بوده اید و توانسته اید خرید بهترین خوشبو کننده دهان خود را انجام دهید و همه چیز درباره بهترین خوشبو کننده دهان را متوجه شده باشید. اگر شماهم نظرات و مطالبی بیشتر درباره خرید خوشبو کننده و طریقه مصرف آن بیشتر می دانید در کامنت زیر به دوستان دیگر ارائه دهید.

به نظر شما این مقاله خوب بود ؟ اگر این مطلب برای شما مفید بوده با اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و با نظرات و امتیاز دهی خود ما را به ادامه ی این مسیر دلگرم کنید. تیم بانوآرت قدردان همراهی شما عزیزان می باشد.

دوستان عزیز، مقاله بهترین خوشبو کننده دهان همیشه بروزرسانی خواهد شد.مجددا به ما سر بزنید .خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
دیدگاه کاربران
 • عزیز دل مادر 11 اردیبهشت 1400

  چرا داروخانه ها انقدر گرون می فروشنن من قبلا از داروخونه می خریدم اما متوجه شدم دیجی کالا ارزون تر میده ، من که ترجیح میدم از دیجی کالا خرید کنم. https://www.digikala.com/search/category-mouthth-spray/

 • سارا آقالو 1 اردیبهشت 1400

  تقریبا تمامی این محصولات استفاده کردم ، همگی شون خوبه خیلی خنک و خوش بوعه و واقعا بوی بد دهانو میگیره حتما استفاده کنید.

 • Mohammd Mahdi Najjar 28 فروردین 1400

  کاملا خوشبو و کار آمد است حتما توصیه میکنم ب وی خوبی داره و در دهان احساس طراوت ایجاد میکنه

 • سهیلا نادری 10 فروردین 1400

  من از قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم استفاده میکنم واقعا عالی هست .من چند ساله از این مارک استفاده میکنم خرید این محصول رو پیشنهاد میکنم.

ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
آبی بیوتی
لوازم آرایشی لوازم بهداشتی
لوازم شخصی برقی عطر و ادکلن