آشنایی با کارایی و عملکرد دستگاه لیزر پلاتینیوم 2023 اورجینال

تاریخ انتشار: 16 فروردین 1403
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 1792

آشنایی با کارایی و عملکرد دستگاه لیزر پلاتینیوم

استفاده از دستگاه لیزر پلاتینیوم یک انتخاب حرفه ای و عالی برای درمان موهای زائد و رفع همیشگی آنها می باشد.هر یک از دستگاه های لیزر موهای زائد برای طیف های مختلف رنگ پوستی و قسمت های مختلف بدن مناسب می باشد.دستگاه لیزر پلاتینیوم نیز با قدرت و انعطاف پذیری کاملی که دارد برای انواع پوست و مو های سبک مناسب می باشد.در ادامه این مقاله قصد داریم تا در خصوص دستگاه پلاتینیوم و مزایای آن برای رفع موهای زائد بپردازیم.

مشخصات دستگاه لیزر پلاتینیوم

مشخصات دستگاه لیزر پلاتینیوم
مشخصات دستگاه لیزر پلاتینیوم

استفاده از دستگاه لیزر پلاتینیوم روشی مناسب و غیر تهاجمی برای رفع موهای زائد می باشد.استفاده از این دستگاه کاملا بدون درد و کاملا ایمن گزارش شده است.لیزر پلاتینیوم برای افرادی که به دنبال روش غیر تهاجمی و بدون خطر هستند بسیار مناسب می باشد. دستگاه لیزر پلاتینیوم مدل جدید لیزر سوپرانو می باشد.این دستگاه از طیف آلفا محسوب می شود که برای پوست های سبک کاربرد زیادی دارد.

موارد مورد استفاده از دستگاه لیزر platinum

دستگاه لیزر پلاتینیومو دستگاه لیزر تیتانیوم آلما از بهترین های این حوزه درمانی می باشد. ابن دستگاه برای انواع پوست های و مو های مختلف مناسب است.پوست های با طیف رنگی سفید و سبزه با استفاده از این دستگاه نتیجه خوبی را برای رفع مو های زائد خود خواهند داشت.

همچنین افرادی که دارای مشکلات پوستی هستند برای رفع این مشکلات می توانند از این دستگاه لیزر استفاده کنند. بر طرف کردن انواع خالکوبی و آثار تاتو یکی از موارد استفاده از لیزر پلاتینیوم می باشند. در کل این دستگاه به دلیل شیوه طراحی و استفاده از پرتو آلفا برای پوست های سبک بسیار مناسب تر خواهد بود. این دستگاه در مدل های مختلفی ساخته شده اند که در بروز ترین مدل آن از سیستم خنک کننده قوی نیز استفاده شده است.

عملکرد دستگاه لیزر پلاتینیوم

دستگاه لیزر مو پلاتینیوم با تولید انرژی گرمایی زیادی فولیکول های مو را مورد هدف قرار خواهد داد.گرمای ایجاد شده به تدریج وارد لایه های پوست می شود زیرا ممکن است گرمای شدید ایجاد شده به سطح پوست آسیب وارد کند.در نتیجه برای از بین بردن ریشه مو ها نیاز است تا از این انرژی قوی به صورت تدریجی استفاده شود.

هدف قرار دادن فولیکول مو منجر به از بین بردن کامل ریشه مو در تعداد جلسات مورد نیاز می باشد. در نتیجه رشد مجدد مو تقریبا غیر ممکن خواهد شد.مهم ترین موضوع در لیزر پلاتینیوم استفاده از سه طول موج می باشد که بر عملکرد دستگاه تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

فناوری دستگاه لیزر پلاتینیوم

در دستگاه لیزر پلاتینیوم از فناوری به روزی استفاده شده است که استفاده سه طول موج در این دستگاه نتیجه این دانش می باشد.فناوری الکس با طول 755 نانومتر دارای جذب عالیو برای عموم طیف رنگ های پوست و انواع ضخامت مو موثر می باشد. فناوری اندیاک با 1064 نانومتر با عمق زیادضخیم ترین موهای زائد را مورد هدف قرار خواهد داد. همچنین برای انواع پوست های تیره نیز مناسب می باشد.

در نهایت استفاده از فناوری 810 tm نانومتر منجر شده است که پرتو نفوذ عمیقی بر روی ریشهو فولیکول های مو داشته باشد.لازم به ذکر است که قدرت این طول موج متوسط خواهد بود.علاوه بر استفاده از این فناوری استفادهاز تکنولوژی سیستم خنک کننده نیز در این دستگاه مورد مهمی است که موجب به عملکرد بالا و ایمن بودن دستگاه شده است.لیزر پلاتینیوم به عمیق ترین لایه های پوستی تاثیر می گذارد که لزوم وجود این سیستم برای از بین بردن درد و ایجاد سوختگی نیاز می باشد.

استفاده از دستگاه لیزر platinum

در نسخه های به روز و مدرن دستگاه لیزر پلاتینیوم از سیستم خنک کننده در ساخت آن استفاده شده است.به همین جهت مزایای استفاده از این دستگاه عمدتا عدم بروز عوارضی چون سوختگی و بدون درد در زمان درمان می باشد.

  • همچنین این دستگاه برای انواع پوست های تیره و روشن مناسب می باشد. در مقابل برای انواع موهای زائد با هر ضخامتی کاربرد خود را داشته و نتیجه مطلوبی را برای افراد ارائه خواهد داد.
  • در این دستگاه از سه طول موج کلاسیک، الکس و اندیاک با طول نانومتر های مختلف استفاده شده است.
  • به دلیل استفاده از سه طول موج مزبور روند درمان با استفاده از این دستگاه بسیار سریع می باشد.
  • قابل استفاده بودن این دستگاه برای هر نقطه از بدن دیگر مزیت مهم لیزر پلاتینیوم می باشد.
  • ایمنی دستگاه بسیار بالا بوده و خطر سوختگی در این دستگاه بسیار کم می باشد.

مزایای دستگاه لیزر تیتانیوم

  • قطعا استفاده از انواع دستگاه های لیزر با هدف رفع دائمی موهای زائد می باشد. اما برخی از این دستگاه ها نتیجه مطلوب تری به مراجعه کننده خواهند داد. دستگاه لیزر پلاتینیوم روشی دقیق برای رفع موهای زائد در میان انواع این دستگاه ها می باشد.
  • از این دستگاه برای قسمت های حساس مانند اطراف ابرو و خط فک و یا بینی استفاده می شود. همچنین استفاده از این روش بسیار مقرون به صرفه بوده که دلیل آن تعداد جلسات کمی است که برای دستیابی به نتیجه مورد نیاز است.
  • پوست فرد در استفاده از این دستگاه بسیار نرم و لطیف خواهد شد که به یکی از مزیت های عالی این دستگاه تبدیل شده است.
  • ایمن بودن و عدم سوختگی در استفاده از این روش نیز از مزیت های پلاتینیوم می باشد. علاوه بر تمامی این موارد انجام لیزر قبل از رشد مو یکی از مزیت های تمیز کننده این دستگاه از سایر دستگاه های لیزر است. لازم نیست برای لیزر مجدد به رشد ضعیف موهای زائد نیاز باشد. بلکه قبل از رشد آن نیز می توان جلسه درمانی دیگر را برگزار کرد.

جمع بندی

دستگاه پلاتینیوم یکی از مجهزترین و بهترین دستگاه های لیزر در کلینیک های درمانی است. استفاده از این دستگاه در بردارنده مزایایی است که بسیاری از افراد را مجاب به استفاده از آن برای رفع موهای زائد خواهد کرد.در بسیاری از کلینیک های لیزر مو در ایران به دلیل کارایی عالی دستگاه از آن استفاده می شود.بهتر است در زمان مراجعه به کلینیک های لیزر موهای زائد در خصوص نوع دستگاه از اپراتور و پزشک متخصص سوالاتی بپرسید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃