معرفی خلاصه یونیت صدف و ساکشن جراحی

تاریخ انتشار: 13 دی 1401
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 225

تجهیزات پزشکی ای سری لوازمی هستند که باید با ظرافت و دقت خاصی تولید شوند.به همین دلیل است که تولیدکنندگان اندکی توانایی رعایت استانداردهای لازم برای تولیداین گونه از محصولات را بدست می آورند. یونیت صدف از وسایلی است که در این لیست وجود دارد.قرار است به معرفی ساکشن جراحی و رادیوگرافی ایرانی نیز بپردازیم و اطلاعاتی در مورد اینها کسب کنیم.

یونیت دندانپزشکی صدف

یونیت دندانپزشکی صدف در کشور ایران طراحی و با استفاده از بهترین متریال تولید شده است.موتور این یونیت صندلی از نوع گیربکسی 220 ولت می‌باشد که مجهز به حافظه است.یکی از مزایای موتورهای دارای حافظه، فراهم کردن امکان ذخیره تنظیمات یونیت روی موتور می‌باشدو این کار موجب صرفه جویی در زمان و عدم نیاز به تنظیم مجدد برای هر بیمار توسط دندانپزشک است.در ساخت یونیت صدف از چراغ هالوژن استفاده شده است که شدت نور آن بین 12000 و 24000 قابل تنظیم استو دندانپزشک می‌تواند با توجه به شرایط و موقعیت از نور مناسب و کافی بهره مند شود .همچنین امکان سفارش چراغ LED فارو و سنسور NO Touch نیز به عنوان آپشن، هنگام سفارش این یونیت وجود دارد.

یونیت دندانپزشکی صدف
یونیت دندانپزشکی صدف

صندلی های یونیت دندان پزشکی مدل صدف

روکش یونیت مدل صدف دارای صندلی بسیار با کیفیت و از جنس چرم مصنوعی می‌باشدکه با توجه به سلیقه کاربر در رنگبندی‌های متنوع قابل ارائه است.روکش این یونیت با دوام است و می توانید طی مدت زمانی طولانی آن را مورد استفاده قرار دهید.در هر دو طرف یونیت دستگیره قرار گرفته که دستگیره سمت راست متحرک و دستگیره سمت سمت چپ ثابت است.همچنین زیرسری صندلی 2 محوره بوده و برای کودکان قابل تنظیم است.این ویژگی موجب بالا رفتن کارایی یونیت می باشد. لازم به ذکر است ارتفاع و پشتی صندلی یونیت دندانپزشکی صدف از طریق پدال،تابلت پزشک و تابلت دستیار بدون لرزش و صدا قابل تنظیم میباشد تا دندانپزشک و بیمار با احساسی کاملا راحت دوره درمان را طی کند.یک عدد دستگاه تابوره نیز به همراه یونیت صندلی است که هنگام سفارش کالا برای شما ارسال خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای یونیت دندانپزشکی صد،قفل پنوماتیک یونیت صندلی است. همچنین روی تابلت این یونیت صندلی،یک دستگاه صفحه کلید الکترونیکی طراحی شده است که می تواند به کنترل صندلی و بالا بردن سرعت کار دندانپزشک کمک بسیاری کند.

کاربرد ساکشن جراحی در دندان پزشکی

ساکشن جراحی که به آن پمپ وکیوم نیز گفته می شود، از تجهیزاتی است که کاربرد های فراوانی داشته و در شرایط متفاوتی استفاده می شود.همان طور که از اسم دستگاه پیداست، ساکشن عملکردی مکنده دارد که بسیار شبیه به جارو برقی است. از این وسیله برای تخلیهیا خروج موادی مانند انواع ترشحات و مایعات بدن مثل بزاق، مخاط، خون، خونابه، استفراغ و حتی بافت بدن، گاز و استخوان استفاده می شود.با جمع آوری این مایعات اضافی جراح بهتر می تواند محل جراحی را مشاهده کند و جراحی را انجام دهد.یک دستگاه ساکشن با کیفیت بالا می بایست از قدرت مکش بالایی برخوردار باشد.در واقع به هر دستگاه ساکشنی که از آن برای خروج مایعات از بدن استفاده شود، می توان آسپیراتور هم گفت.دستگاه ساکشن یکی از تجهیزات ضروری اتاق عمل است و از آن در هنگام بیهوشی و جراحی استفاده می شود.

در طول عمل جراحی از ساکشن برای تخلیه ی خون از ناحیه ای که جراحی در آن انجام می شوداستفاده می شود،تا دید بهتری به جراح داده شودو راحت تر جراحی را انجام دهد. در کل، عمل مکش ترشحات اضافی از دهان و گلو (Oropharynx)، از بینی و گلو (Nasopharynx) واز نای (Trachea) از طریق ساکشن جراحی انجام می شود.از ساکشن همچنین برای تخلیه ی ترشحات ریوی و خونی که پس از خونریزی مغزی در جمجمه جمع می شوند، استفاده می شود.

کاربرد ساکشن جراحی در دندان پزشکی
کاربرد ساکشن جراحی در دندان پزشکی

نحوهعملکرد ساکشن جراحی

پمپ مکش، خلا ایجاد می کند که باعث به وجود آمدن فشار منفی و در نتیجه قدرت مکش می شود.سپس دستگاه به کمک قدرت مکش ایجاد شده مایعات را از محل مورد نظر خارج می کند. ساکشن جراحی در واقع راه هوایی بیمارانرا با استفاده از یک کاتتر استریل باز کرده و به آن ها کمک می کند تا راحت نفس بکشند.با توجه به این که دستگاه ساکشن تمام مواد عفونی و کثیفرا به درون خود می کشد بسیار آلوده است و لازم است پس از هر بار استفاده به خوبی استریل شود.

رادیوگرافی ایرانی با کیفیت

رادیوگرافی کداک مدل CS 2100 مدل دیواری و پایه دار یکی از انواع محصولات با کیفیت ساخت کشور فرانسه می باشد.دندانپزشکان به کمک دستگاه رادیوگرافی و پرتوهای اشعه ایکس آن می توانند پوسیدگی ها را تشخیص داده،سلامت ریشه و استخوان ها را بررسی کرده و وضعیت دندان ها مورد مطالعه قرار دهند.رادیو گرافی کداک در دو نوع پایه دار و دیواری بوده که در ادامه به بررسی یکی از ویژگی های آن می پردازیم.ولتاژ تیوب رادیوگرافی دیواری و پایه دار کداک حداکثر 70 کیلو ولت قابل تنظیم بودهو کاربر می تواند جریان تیوب آن را بین 4 تا 7 میلی آمپر تنظیم نماید. نقطه یا لکه ی کانونی (focal spot) این دستگاه هم 0.7 میلی متر می باشد.

رادیوگرافی ایرانی با کیفیت
رادیوگرافی ایرانی با کیفیت

استفاده درست از این وسایل و تجهیزات پزشکی باعث افزایش طول عمر آنها میشود.همینطور خرید مدل مناسب با کیفیت مناسب نیز بر ماندگاری آنها تاثیر فراوانی دارد. در این راستا، شما میتوانید برای دیدن و خرید این محصولات به وبسایت Dentyshine.comمراجعه کنید و کاتالوگ متنوعی از این محصولات را مشاهده کنید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃