اهمیت استفاده از کرم آبرسان برای پوست های چرب را می دانید؟

تاریخ انتشار: 11 بهمن 1401
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 556
اهمیت استفاده از کرم آبرسان برای پوست های چرب

اهمیت و ضرورت استفاده از کرم آبرسان برای پوست مانند کرم های مراقبتی دیگر مانند ضد آفتاب و… می باشد.زیرا باعث حفاظت از پوست در برابر عوامل محیطی خواهد شد. متاسفانه کسانی که پوست چربی دارندهمواره در معرض مشکلات پوستی مخصوصا در فصل های سرد زمستان که رطوبت پوست از بین می رود، قرار دارند.به همین خاطر باید به دنبال راهی برای کاهش چربی و در عین حال آبرسانی آن باشند.یکی از بهترین روشها استفاده از کرم آبرسان پوست چرب می باشد.

گفته می شود که افراد با پوست چرب،بهتر است از همان سال های اول جوانی از آبرسان مخصوص استفاده کنند تا از آسیب های جبران ناپذیر جلوگیری نمایند.بهترین زمان استفاده از کرم آبرسان پوست چرب،بعد از شستن صورت با ژل شست و شو می باشد. همچنین اگر قصد بیرون رفتن از خانه را دارید هیچ گاه آبرسان را فراموش نکنید.برخی از کرم های آبرسان مخصوص روز یا شب تولید شده اند که بر روی آنها زمان خاصی برای استفاده تعیین شده است.

فواید مصرف کرم آبرسان برای پوست های چرب

استفاده روزانه کرم آبرسان پوست چرب می تواند مزایای زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد، این مزایا عبارت اند از:

 • جلوگیری از ایجاد جوش های زیر پوستی:یکی از عوامل ایجاد جوش زیر پوستی بالا بودن میزان چربی پوست است. هر چه چربی سطح پوست بیشتر باشد،باعث بسته شدن منافذ شده و در نتیجه جوش های زیر پوستی به وجود خواهد آمداما اگر از آبرسان های مناسب (کرم آبرسان پوست چرب) استفاده شود،با جلوگیری از تولید چربی بر روی پوست، از ایجاد جوش‌های زیر پوستی تا حد زیادی جلوگیری خواهد شد.
 • حفظ رطوبت پوست: اگر رطوبت مورد نیاز پوست تامین نشود، لایه بالایی پوست خشک شدهو همین موضوع باعث افزایش چربی بر روی سطح پوست خواهد شد.برای همین باید با روش های مختلف و استفاده از کرم آبرسان پوست چرب این رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کنید.
 • کمک به کنترل میزان چربی: مواد به کار رفته در آبرسان هایی که برای پوست های چرب تولید می شوند،میزان چربی پوست را کنترل کرده و از بسته شدن منافذ پوست به آن جلوگیری خواهند کرد.

لازم به ذکر است که به اشتباه، کرم آبرسان پوست چرب را با کرم های مرطوب کننده اشتباه نگیرید.این دو کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و مزایای مختلفی نیز دارند. مرطوب کننده هابه علت دارا بودن انواع روغن و چربی ممکن است برای پوست‌های چرب، نه تنها مفید نبوده بلکه مضر نیز باشد.

بنابراین در هنگام خرید دقت داشته باشید تا کرم آبرسان مخصوص پوست چرب با ساختاری بر پایه آب را انتخاب کنید.در غیر اینصورت ممکن است چربی سطح پوست به طور قابل توجهی زیاد شود و مشکلاتی را برای پوست شما به وجود آورد.همچنین از سایت ارس خرید می توانید تمام محصولات آرایشی و زیبایی اصلی را تهیه نمائید.

کم آبی پوست چه عوارضی را می تواند داشته باشد

کم آبی پوست چه عوارضی را می تواند داشته باشد

پوست به علت قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، مواد آلاینده موجود در هوا، استرس های روزانه و استفادهبیش از حد از مواد آرایشی مستعد از دست دادن آب و خشکی می باشد، که در اثر این پدیده پوست تکیده، پیر و بیمار به نظر خواهد رسید.پوست کم آب پوستی خسته، کدر و غیر شفاف است و مواد مغذی مانند ویتامین سیرا به سختی جذب می کند.

کم آبی باعث خشکی پوست و روند پیری و چین و چروک را تشدید می کند.کم آبی در پوست های چرب معمولا ناشی از مراقبت نادرست است.پوست دهیدراته یا کم آب، بیشتر از پوست سالم استعداد بیماری های پوستی را داردو زودتر دچار اگزما، پسوریازیس و دیگر بیماری های التهابی پوست می شوند.

چه عواملی باعث از دست دادن آب پوست می شود؟

 • شستشوی بیش از حد:

  برخی از افراد به دلایلی مانند وسواس یا داشتن پوست چرب، بیش از حد پوست صورت شان را می شویند.این کار چربی طبیعی پوست را از بین می برد و سطح محافظ پوست برای جلوگیری از تبخیر بیش از حد پوست را نیز از بین می برد.بنابراین آب درون پوست، بیشتر از حد نرمال تبخیر می شود و پوست دچار کم آبی می شود.

  برای افرادی که پوست چرب دارند، شستن روزی یکبار و حداکثر دوبار کافی است. پیشنهاد می شود اگر پوست چرب دارید و می خواهید روزی دو بار صورت تان را بشویید، یک بار با شوینده و یک بار بدون شوینده و تنها با آب پوست تان را شستشو دهید.

 • شستشو با آب گرم:

  کم آبی پوست چه عوارضی را می تواند داشته باشد

  شستن پوست با آب گرم چربی های مفید پوست را نیز از بین می برد. چربی طبیعی که بر روی پوست وجود دارد، بصورت لایه محافظ عمل می کند و از تبخیر آب درون پوست جلوگیری می کند. بنابراین با از بین بردن چربی های مفید پوست، پوست آب بیشتری از دست می دهد و کم آب و کدر و خسته می شود. پیشنهاد می شود در فصول گرم سال با آب خنک و در فصول سرد سال از آب ولرم برای شستشوی صورت استفاده کنید.

 • استفاده از شوینده های نامناسب:

  در بسیاری از مواقع افراد یک شوینده نامناسب برای پوست خود انتخاب می کنند و این باعث می شود پوست به شدت خشک شود. انتخاب شوینده بسیار اهمیت دارد چرا که شستن صورت اولین گام مراقبت از پوست است که می بایست بطور صحیح انجام شود.

  افرادی که پوست چرب دارند تصور می کنند هر چه شوینده قوی تری مصرف کنند، بهتر است. در حالیکه این کار آنها را در یک سیکل معیوب قرار می دهد. پوست با از دست دادن چربی خود بطور کامل، برای جبران، چربی بیشتری تولید می کند و برعکس پوست چرب تر می شود و آلودگی های بیشتری به خودش جذب می کند. همچنین با خرید شامپو اصل می توانید تا حدود زیادی به این مشکل کمک کنید.

  شوینده باید حتما متناسب نوع پوست باشد و حتما از شوینده های مخصوص پوست صورت استفاده شود و باید از استفاده از صابونها که PH بالایی دارند و به پوست آسیب می زنند، اجتناب کرد. فروشگاه اینترنتی منطقه آزاد ارس بهترین فروشنده محصولات بهداشت و مراقبت از بدن است که شما به راحتی این محصولات را تهیه نمائید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃