راهنمای خرید بهترین آبسلانگ (یا چوب معاینه) [معرفی 10 مدل]

تاریخ انتشار: 26 فروردین 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 466

بهترین آبسلانگ (best absolang): حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که قرص های آبسلانگ یا چوب معاینه یک ابزار پزشکی است که کار آن فشار دادن و نگه داشتن زبان در جای خود است تا امکان معاینه دهان و گلو توسط پزشک را فراهم کند.

آبسلانگ یک واژه فرانسوی است که در نوع چوبی و پلاستیکی تولید می شود. آبسلانگ چوبی روی سطح خود دارای تراشه هایی است که روی فرم پلاستیکی آبسلانگ وجود ندارد. آبسلانگ با مخاط سطحی دهان و مجرای گوش تماس مستقیم دارد. بنابراین این وسیله باید به خوبی نگهداری شده تا به تمیزی آن آسیبی وارد نشود. هنگام کار با این ابزار باید از دستکش یکبارمصرف استفاده کرد و تنها یک بار مورد استفاده قرار گیرد.

انواع آبسلانگ

شاید فکر کنید آبسلانگ یک وسیله کاملا پیش پا افتاده در پزشکی باشد اما امروز در سایت آبی بیوتی شما را با انوع مختلف و اهمیت آبسلانگ آشنا می کنیم. آبسلانگ دارای پنج نوع مختلف می باشد:

آبسلانگ چوبی
این نوع آبسلانگ ظاهری مانند چوب بستنی دارد و از چوب درختان بالسا یا توس ساخته می شود.
آبسلانگ نوری
از جدید ترین آبسلانگ های امروزه، دپرسور نوری یا زبانی است. این آبسلانگ یکبارمصرف نیست و بعد از هر معاینه باید استریل شود.
آبسلانگ کودکان
این آبسلانگ ها در اندازه های کوچکتر و به صورت طعم دار ساخته می شوند تا کودک در برابر معاینات پزشک آرام باشد.
آبسلانگ استریل
این آبسلانگ ها برای معاینه نقاط حساس بدن که احتمال انتشار عفونت در آن زیاد بوده و نیاز به ضدعفونی است؛ کاربرد دارد. این ابزار بهداشتی به صورت تکی و بدون لاتکس در بسته بندی های جداگانه ای قرار داده می شوند.
آبسلانگ فلزی
این نوع آبسلانگ ها چندین بار مصرف هستند و باید بعد از استفاده به خوبی استریل شوند. آبسلانگ فلزی در داندان پزشکی و جراحی بسیار پرکاربرد است.
آبسلانگ پلاستیکی
آبسلانگ پلاستیکی دارای ویژگی هایی چون سطح صاف، فاقد شیار روی سطح، قیمت پایین، وجود انحنا بر روی دسته، انعطاف پذیری، استحکام بیشتر نسبت به نوع چوبی آبسلانگ است.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین گوشی پزشکی یا گوشی طبی مطالعه کنید.رایج‌ترین نوع آبسلانگ بوده و شبیه چوب بستنی است. این آبسلانگ ها از جنس چوب « بالسا » یا «توس» ساخته می‌شوند. آبسلانگ چوبی قدیمی‌ترین نوع آبسلانگ های پزشکی است. آبسلانگ چوبی بسیار سبک و نازک بوده و به سختی تمیز و استریل می‌شوند بنابراین یکبار مصرف هستند و از هر آبسلانگ چوبی باید برای یک فرد استفاده شده و بلافاصله بعد از معاینه دور انداخته شود.
تفاوت آبسلانگ های دندانپزشکی با آبسلانگ های بیمارستانی در متریال مورد استفاده در آبسلانگ (Abslang) می باشند . به دلیل اینکه در دندانپزشکی ها جهت معاینه ، آبسلانگ ها بیشتر از معاینه های بیمارستانی در دهان قرار می گیرند بنابرین نوع چوب استفاده شده در این آبسلانگ ها باید بدون حساحسیت و با نفوذ ناپذیری مایعات بالا ، بوده باشد . آبسلانگ چوبی دندانپزشکی گلدن بیوتی از چوب طبیعی و بدون بو و حساسیت و با نفوذ ناپذیری استاندارد ساخته شده است .


آبسلانگ چوبی در موراد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد که از جمله میتوان به معیانه حلق، تست دررفتگی چانه، ساخت بعضی داروها و... اشاره کرد. آبسلانگ ابزاری ساده است که هنگام معاینه حلق بیماران به کار می‌رود تا بالا آمدن زبان مانع معاینه نباشد. سطح آبسلانگ مسطح بوده و دو سر آن تقریباً گرد است. این محصول به صورت کارتنی ارسال می شود.


آبسلانگ یکبار مصرف پل ایده آل پارس از پلی‌ استایرن ساخته شده و بر خلاف آبسلانگ های چوبی رایج بدون پرز، دارای سطحي صاف، لبه‌های گرد و بدون زائده، فاقد هرگونه بو و طعم ناخوشایند است. ویژگی دیگری که این وسيله را از سایر آبسلانگ‌ ها متمایز می‌کند انحناي بدنه آن است که باعث مي‌شود دست فرد معاينه‌ گر پايين‌تر از سطح دهان بيمار قرار بگيرد و در نتيجه مشاهده‌ ی درون دهان بسيار آسان شود. استحکام و انعطاف بیشتر و عدم وجود تراشه‌ های آسیب رسان به مخاط دهان از مزایای این آبسلانگ نسبت به آبسلانگ‌ های چوبی است. می‌توان از این آبسانگ‌ ها جهت مالیدن پماد، مخلوط کردن داروها و… نیز استفاده نمود.


آبسلانگ نوری تسلامد مدل All-in-One یکی از بهترین و بهداشتی‌ترین و در‌عین‌حال دقیق‌ترین آبسلانگ‌ها در دنیا است و این دقت را مدیون نوری است که از آن انتشار می‌بابد. این آبسلانگ از جنس پلاستیک بوده و سری‌های آن هم از پلاستیک فشرده شفاف است تا نور را به‌راحتی عبور دهد. آبسلانگ نوری تسلامد مدل All-in-One تنها 10 گرم وزن دارد و کارکرد آن بسیار ساده است. شما زمانی که سری را روی آن قرار می‌دهید چراغ‌های LED آن روشن می‌شوند و دید بسیار خوبی را به پزشک در زمان معاینه ارائه می‌دهد. باید به این توجه داشته باشیم که سری‌های این محصوصل تنها و فقط بک‌بارمصرف هستند.


سری آبسلانگ تسلامد مدل All-In-One بسته 100 عددی، یک بسته 100 عددی از سری‌های این آبسلانگ هستند و می‌توان آن را برای 100 بیمار مورد استفاده قرار داد. این سری‌ها یکباز مصرف بوده و فقط برای یک بیمار است. این سری‌ها دارای 13 سانتی‌متر طول هستند و می‌توانند تا اعماق دهان برای معاینه مورد استفاده قرار گیرند.


جای آبسلانگ یا چیتل آبسلانگ گلدن بیوتی در واقع ظرف نگهدارنده آبسلانگ می باشد . جنس این ظرف نگهداری آبسلانگ بیمارستانی از استیل درجه یک و با کیفیت بوده و بنابراین دوام و ماندگاری آن بسیار بالا می باشد.فولاد ضد زنگ به کار رفته در این محصول مانع از ایجاد خوردگی در آن، توسط انواع مواد شوینده و یا خورنده می شود و بنابراین به راحتی می توان این محصول را پس از استفاده به خوبی شست و شو داده و برای استفاده های مجدد بعدی ضدعفونی و استریل نمایند.

دوستان عزیز، مقاله بهترین آبسلانگ همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید. خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃