میکرونیدلینگ معجزه جوانسازی و رفع لکه‌های پوستی

تاریخ انتشار: 25 اسفند 1401
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 191
میکرونیدلینگ معجزه جوانسازی و رفع لکه‌های پوستی

در دوران مصر باستان جهت جوانسازی صورت به نوعی از روش میکرونیدلینگ استفاده می‌شد. این روش جهت تحریک پوست برای بازسازی بافت خود و رسیدن به مرحله ایده آل انجام می‌شود. به بیان دیگر میکرونیدلینگ به درمان تحریک کلاژن سازی شهرت دارد که نوعی روش تحریک مکانیکال به منظور ترمیم بافت‌های آسیب دیده است. هدف از انجام این روش بهبود ظاهر و عملکرد پوست بوده و به همین دلیل در حال حاضر میکرونیدلینگ معجزه جوانسازی و رفع لکه‌های پوستی است.

میکرونیدلینگ و تاثیرگذاری آن در جوانسازی پوست

برای تعریف میکرونیدلینگ باید به القای کلاژن سازی پوست به روش مکانیکال اشاره نمود. این روش با ورود و خروج سوزن به پوست موجب می‌‌شود تا التهاب پوست برطرف شده و پوست ترمیم و بازسازی گردد. در نتیجه پس از انجام این روش شاهد یک بافت جدید با عملکرد بهتر هستیم.

این روش برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک روش جدید و نوین معرفی شد که برای درمان تخصصی انواع بافت‌های آسیب دیده استفاده می‌شد. درمان پوست با میکرونیدلینگ یکی از روش‌های کم تهاجمی و بدون عوارض شناخته می‌شود. از این روش برای درمان منافذ باز پوست و به منظور ترمیم جای جوش و اسکار استفاده می‌شود.

میکرونیدلینگ و تاثیرگذاری آن در جوانسازی پوست

اقدامات قبل از انجام میکرونیدلینگ

پیش از انجام این روش نیاز است تا برخی از موارد مهم را مد نظر قرار دهید؛ بسیاری از افراد استفاده از روش میکرونیدلینگ را برای جوانسازی و رفع لکه‌های پوستی ترجیح می‌دهند. در روز انجام این روش نیاز است تا هیچ گونه آرایشی نداشته باشید. در صورت داشتن هر گونه ضایعه پوستی حتماً آن را با متخصص در میان بگذارید؛ چرا که در برخی از مواقع نیاز به درمان ضایعه مورد نظر پیش از انجام این روش خواهد بود.

اقدامات قبل از انجام میکرونیدلینگ

مراقبت‌های پس از میکرونیدلینگ

پس از انجام این روش باید نکاتی را نیز رعایت کنید تا عوارض آن به حداقل برسند. به طور کلی می‌‌توان گفت که عوارض خاصی برای انجام این روش گزارش نشده؛ اما نیاز است تا پس از انجام میکرونیدلینگ از گرفتن دوش آب گرم و رفتن به سونا خودداری کنید. چند ساعت پس از درمان به این روش، ناحیه مربوط را به آرامی با آب بشویید.

استفاده از کرم ترمیم کننده به مدت یک هفته پس از درمان می‌تواند بسیار موثر باشد. در صورتی که احساس سوزش در ناحیه درمان شده داشتید، نگران نباشید؛ چرا که معمولاً این سوزش امری طبیعی است. در این گونه مواقع استفاده از کمپرس یخ می‌تواند به بهبود علائم بسیار کمک کند. در صورتی که از کمپرس یخ استفاده می‌کنید آن را کاملاً بایک حوله بپوشانید تا از نشت آب به داخل پوست جلوگیری به عمل آید.

درمان پوست با میکرونیدلینگ به دلیل برخورداری از عوارض بسیار کم و دوره نقاهت پایین بسیار پرطرفدار و محبوب است. ایجاد خونریزی نقطه ای در زمان انجام این روش طبیعی بوده، بنابراین در صورت بروز خونریزی روی محل مورد نظر مقداری پنبه قرار داده و فشار دهید. پس از انجام آن از داروهای آنتی بیوتیک و کرم‌هایی که به واسطه متخصص تجویز می‌شوند استفاده نمایید؛ نکته بسیار مهم در رابطه با داروهای مصرفی این است که اقدام به مصرف داروهای ضد التهاب نکنید.

عوارض انجام میکرونیدلینگ

باید توجه داشته باشید که عوارض این روش بسیار کم بوده و در سطح حداقلی قرار دارد. در صورتی که با پزشک متخصص خود مشورت کرده باشید می‌توانید در رابطه با عوارض احتمالی سوالاتی را مطرح کنید؛ اما به طور کلی می‌توان گفت عوارض این روش معمولاً خشک شدن یا تشکیل فلس‌هایی روی پوست است. در برخی مواقع و در شرایط نادر امکان به وجود آمدن عفونت وجود خواهد داشت.

با در نظر گرفتن این موضوع که کانال‌های ریز پوست بلافاصله پس از اتمام انجام میکرونیدلینگ بسته می‌‌شوند و این روش در کلینیک‌های عاری از عوامل عفونت‌زا انجام می‌گیرند؛ لذا خطر بروز عفونت بسیار کم است. انجام میکرونیدلینگ به عنوان یک عمل غیرساینده پوست به شمار می‌آید. بنابراین خطر به وجود آمدن عوارض رنگدانه یا تیره شدن رنگ پوست نیز وجود ندارد یا بسیار کم خواهد بود. پیشنهاد می‌شود در صورتی که به عوارض احتمالی دچار شده‌اید با پزشک متخصص مشورت نمایید

پیش از انجام میکرونیدلینگ به منظور جلوگیری از بروز مجدد علائم نیاز به استفاده از داروهای ضد ویروسی است. این داروها می‌بایست توسط متخصص تجویز شوند. در صورت ابتلا به پسوریازیس و اگزما نباید برای انجام این روش اقدام نمایید. علاوه بر این اگر سابقه زخم‌های پوستی یا زخم باز دارید نیز این روش برای شما مناسب نخواهد بود.

کلام پایانی

در حال حاضر یکی از روش‌هایی که برای جوانسازی و رفع انواع لکه‌های پوست صورت و نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد میکرونیدلینگ نام دارد. این روش یک روش کم تهاجمی و بدون عارضه بوده که از دوره نقاهت بسیار کمی برخوردار است. به دلیل مزایای بسیار زیادی که این روش داشته در حال حاضر میکرونیدلینگ معجره جوانسازی و رفع لکه‌های پوستی به شمار می‌رود و افراد زیادی با استفاده از این روش نتایج مناسبی را کسب کرده‌‌اند.

شما می‌توانید برای تزریق بوتاکس در تهران و انجام میکرونیدلینگ به مطب دکتر پیشگاهی مراجعه نمایید. ایشان در زمینه پوست، مو و زیبایی بصورت تخصصی فعالیت دارند. برای دریافت مشاوره تخصصی و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۵۲۱۶۱۲۲ و ۰۲۱۲۲۶۵۰۲۳۰ - ۰۲۱۲۲۶۵۰۶۳۰ تماس بگیرید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃