تفاوت کانسیلر، کانتور و پودر فیکس چیست؟

تاریخ انتشار: 26 فروردین 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 560

انجام آرایش صورت نیازمند داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه است. به نحوه آرایش صورت باید مانند یک اثر هنری نگاه کرد.در صورتی که در این زمینه خلاقیت و ظرافت کافی را به کار نبرید، نمی‌توانید یک میکاپ بی‌عیب و نقص را داشته باشید. تکنیک‌های مختلفی برای داشتن یک میکاپ زیبا وجود دارد. یکی از این تکینیک‌ها استفاده از کانسیلر Concealer و کانتورینگ Contour برای زاویه‌سازی و برجسته‌سازی صورت است. بعد از کامل شدن زیرسازی آرایش، می‌توان از پودر فیکس Fix powder برای تثبیت آرایش و افزایش ماندگاری آن استفاده کرد.تا به این قسمت، توضیحات مختصری در خصوص زیرساز آرایش، کانتورینگ و پودر فیکس در اختیار شما گذاشتیم.در ادامه این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل‌تری در خصوص این سه محصول و تفاوت بین آن‌هادر اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر شما نیز می‌خواهید اطلاعات کامل‌تری در این خصوص داشته باشید،پیشنهاد می‌کنیم ادامهاین مطلب را از دست ندهید.

تفاوت کانسیلر، کانتور و پودر فیکس چیست؟

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یا به اصطلاح دیگر تصحیح‌کننده، یک نوع کرم پودر است؛ اما با این تفاوت کهضخامت و فشردگی بیشتری نسبت به کرم پودر دارد.معمولا این نوع از کرم‌ها دو یا سه درجه روشن‌تر از رنگ پوست هستند. با توجه به بافت ضخیمی که دارد،برای کاور و پوشش‌دهی انواع جوش،لک و تیرگی دور چشم در آرایش صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که قدرت پوشش و کاور Concealer را کرم پودر ندارد. علاوه بر این از کانسیلرها برای تصحیح رنگ پوست ،زیرسازی و یک دست کردن پوست استفاده می‌شود. نکته مهماین است که این موارد را باید قبل از آرایش انجام داد.پیشنهاد می‌کنیم که برای تاثیر و جلوه بیشتر،از کانسیلرهای اورجینال استفاده کنید؛زیرا استفاده از کانسیلرهای نامرغوب و فیک می‌تواندباعث برجسته‌تر کردن تیرگی و لک‌های صورت شود.برای اطمینان از مرغوب بودنلوازم آرایشی خود،می‌توانیداز فروشگاه‌های معتبرخرید خودرا انجام دهید.

تقسیم‌بندی کانسیلر بر اساس تناژ پوست

رنگ پوست، عامل مهمی برای انتخاب و خرید Concealer به شمار می‌رود. کانسیلرها دارای ۵ تناژ رنگی متفاوت هستند که هر کدام مناسب افرادی با رنگ پوست متفاوت است. در ادامه انواع کانسیلر را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • کانسیلر نارنجی: این رنگ بیشتر برای افرادی مناسب است که تناژ پوستی سبزه و گندمی دارند. همچنین این رنگ می‌تواند لکه‌های تیره و روشن روی پوست را به طور کامل پوشش دهد. بهتر است افرادی که پوست سفیدی دارند، از این رنگ Concealer استفاده نکنند؛ زیرا باعث غیر طبیعی نشان دادن پوست در آرایش صورت می‌شود.
  • کانسیلر زرد: رنگ زرد بیشتر برای محو کردن کبودی و تیرگی حلقه دور چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین می‌توان از این رنگ به عنوان پرایمر سایه نیز استفاده کرد.
  • کانسیلر بنفش: رنگ بنفش می‌تواند تا حد زیادی زردی و رنگ پریدگی پوست را کاهش دهد. همچنین برای از بین بردن جای جوش می‌توان از آن در آرایش صورت استفاده کرد.
  • کانسیلر سبز: رنگ سبز برای ازبین بردن قرمزی و التهاب پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این برای کاور جوش‌های صورت نیز کاربرد دارد.
  • کانسیلر صورتی: رنگ صورتی برای کاور کردن خستگی از چهره و شاداب‌تر نشان دادن صورت کاربرد دارد. این نوع از Concealer برای افرادی مناسب است که پوست سفیدی دارند.
تقسیم‌بندی کانسیلر بر اساس تناژ پوست

کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ معمولا با نام آرایش ترمیمی نیز شناخته می‌شود.کانتورینگ یکی از تکنیک‌های بسیار پر طرفدار در آرایش صورت به شمار می‌رود. معمولا با استفاده از محصولات کانتورینگ می‌توانبه صورت فرم دلخواه را داد و تا حد زیادی عیب‌های صورت را رفع کرد. برای کانتورینگ صورت از کرم‌هایی که دو یا سه درجه تیره‌تر از رنگ پوست هستند،استفاده می‌شود. کانتور دارای بافت نسبتا ضخیمی است. به عبارت دیگر می‌توان گفت که کانتورینگ یعنی پوشاندن عیوب صورت و برجسته کردن نقاط قوت آن .

می‌دانید که هر صورتی فرم مخصوص به خود را دارد، پس هر فرم صورتی فرمول مخصوصی برای کانتورینگ دارد.برای مثال نحوه کانتورینگ صورت بیضی با صورت گرد متفاوت است. در کانتورینگ صورت، باید قسمت‌هایی که می‌خواهیم کوچک‌تر به نظر برسند را تیره وقسمت‌هایی که برجسته‌تر دیده شوند را روشن‌تر کنیم. قسمت‌هایی از صورت که باید کانتور شوند عبارت‌اند از: تیغه بینی، زیر استخوان گونه،قسمت استخوانی فک، اطراف پیشانی، چانه و شقیقه. کانتورها به سه حالت پودری، مایع و کرمی وجود دارد.

کانتورینگ چیست؟

پودر فیکس چیست؟

همانطور که پیش‌تر هم گفتیم از پودر فیکس برای افزایش ماندگاری آرایش صورت و جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر روی صورت استفاده می‌شود. برای فیکس کردنآرایش صورت، تنها کافیست با استفاده از براش یا پد اسفنجی مقداری از پودر را بردارید و روی آرایش صورت به‌صورت ضربه‌ای بزنیدتا روی آرایش بخوابد. در نظر داشته باشید که باید لایه نازکی از پودر فیکس روی آرایش باشد. پس از گذشت 30 ثانیه با استفاده از یک براش بزرگ، پودر اضافه از روی صورت خود را بردارید. برای خرید پودر فیکس در نظر داشته باشید که هر چقدر ذرات آن ریزتر باشد،کیفیت بهتری دارد؛ زیرا ذرات ریز بهتر روی میکاپ صورت می‌خوابد. پودر فیکس آخرین مرحله از آرایش صورت به شمار می‌رود.

تفاوت بین کانسیلر، کانتورینگ و پودر فیکس

عمده‌ترین تفاوت‌های کانتورینگ و کانسیلر و پودر فیکس آرایش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کانتور و کانسیلر معمولا در مراحل اولیه آرایش صورت انجام می‌شود. در صورتی که پودر فیکس جزو مراحل پایانی میکاپ صورت به شمار می‌رود.
  • کانتور باید چندین درجه از پوست تیره‌تر باشد. کانسیلرها باید نسبت به رنگ پوست دو یا سه درجه روشن‌تر باشند. پودر فیکس بهتر است که بدون رنگ باشد تا میکاپ را خراب نکند.
  • هم قبل از زدن کرم پودر و هم بعد از آن می‌توان از Concealer استفاده کرد. برای کانتورینگ صورت، حتما باید ابتدا از کرم پودر استفاده کرد. پودر فیکس هم برای تثبیت کرم پودر و کانتورینگ استفاده می‌شود.
  • از Concealer برای پوشش جای جوش، لک یا سیاهی‌های دور چشم استفاده می‌شود؛ اما کانتورینگ به زاویه‌سازی صورت شما کمک می‌کند.

جمع بندی

امروزه آرایش صورت در بین خانم‌ها بسیار پرطرفدار است. اگر شما نیز می‌خواهید یک میکاپ بی‌عیب و نقص داشته باشید، نیازمند آزمون و خطا هستید. در این صورت می‌توانیدنحوه کانتورینگ صورت خود را پیدا کنید و در نهایت زیباتر از همیشه به نظر برسید. فراموش نکنید که در انجام میکاپ اصولی، زیرساز آن بسیار مهم و ضروری است؛ پس از آن غافل نشوید. از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید از شما متشکریم.

منبع: سایت سفیر

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃