8 نکته که باید درباره گربه ها بدانید

تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 176

هنگامی که صاحب یک گربه جدید هستید، باید بتوانید به خوبی از حیوان خانگی خود نگهداری کنید. پس چه کاری می‌توانید انجام دهید تا به بچه گربه خود کمک کنید تا احساس امنیت، سلامتی و شادی کند؟ راه‌های بسیاری وجود دارند که به شما در مراقبت صحیح از گربه کمک می‌کنند. نگهداری از گربه ها فقط به تغذیه و واکسیناسیون مربوط نمی‌شود، بلکه شما باید شرایط لازم برای تفریح، سرگرمی، آموزش و نیازهای رفتاری حیوان را برآورده کنید. در این بررسی به شما نکات مهم در نگهداری از گربه ها را بیان می‌کنیم.

1- به گربه خود کمک کنید احساس امنیت کند

گربه شما در ابتدا کمی خجالتی خواهد بود، بنابراین سعی کنید پذیرای حیوان باشید. اگر گربه شما عصبی باشد و از شما پنهان شود، کاملاً طبیعی است. گربه ها به طور کلی تغییر را دوست ندارند و ممکن است به زمان نیاز داشته باشد تا به همه بوها و صداهای جدید خانه شما عادت کنند. شما می‌توانید با اتاق یا فضایی را به گربه خود اختصاص دهید تا حیوان بتواند در آنجا احساس امنیت کند. یک تخت راحت در آنجا قرار دهید تا حیوان بتواند بخوابد.

اسباب بازی و لوازم گربه

برخی از گربه ها ممکن است یک تخت دربسته را ترجیح دهند که وقتی احساس می‌کنند خسته هستند، این امکان را دارند در آن پنهان شوند. همچنین، خرید اسباب بازی برای گربه و قرار دادن پتوی نرم داخل می‌تواند ایده‌های خوبی باشند. اسپری‌های آرامش بخش را در اطراف خانه قرار دهید، تا حیوان احساس آرامش کند. وقتی بچه گربه شما احساس امنیت بیشتری می‌کند، احتمال کمتری دارد که واکنش‌های استرسی مانند خاراندن وسائل یا ادرار کردن برای علامت گذاری قلمرو را داشته باشد.

2- به دامپزشک مراجعه کنید

یک دامپزشک خوب برای گربه خود پیدا کنید، برای معاینه برنامه ریزی نمایید و مطمئن شوید که حیوان واکسن‌های خودش را به موقع دریافت می‌کند. دامپزشک همچنین به شما در مورد نحوه نگهداری، نکات مهمی را ارائه خواهد داد. هر موقع نیاز به سوال پزشکی و رفتاری داشتید، دامپزشک آماده است تا شما را مجهز به اطلاعات مربوط به حیوان خانگی کند. در نظر بگیرید که یک میکروچیپ برای حیوان نیز تهیه کنید. در صورت فرار گربه، شماره ریزتراشه و عکسی از گربه جدید می‌تواند به شما کمک کند تا حیوان را سریع پیدا کنید.

3- گربه خود را به آرامی با حیوانات خانگی دیگر آشنا کنید

وقتی گربه جدیدی را به خانه می‌آورید، حیوان را به آرامی با سایر حیوانات خانگی خود مانند سگ آشنا کنید. گربه خود را در یک اتاق جداگانه نگه دارید. پتوی هر حیوان خانگی را در اتاق حیوان دیگر قرار دهید و گاهی اوقات اتاق را عوض کنید تا آنها به بوی یکدیگر عادت کنند. در نهایت، حیوانات را در دو طرف یک دروازه بسته تغذیه کنید و سپس به رفتار آنها نظارت داشته باشید. در هر مرحله به زبان بدن حیوانات دقت کنید تا در صورت نیاز بتوانید آنها را از هم جدا کنید.

4- انواع مختلف جعبه زباله را امتحان کنید

معمولاً داشتن یک جعبه زباله برای هر گربه، به اضافه ظرف خاک ایده خوبی است. گربه‌ها در مورد جعبه‌های بستر خود حساس هستند، بنابراین مطمئن شوید که گربه جدید شما نسبت به جعبه خود احساس خوبی دارد. همچنین ممکن است بخواهید سبک‌های مختلف زباله و جعبه را امتحان کنید. برخی از گربه ها بستر نرم‌تری را ترجیح می‌دهند، در حالی که گربه‌های مو بلند شاید بستر کریستالی را ترجیح دهند که به خز آنها نچسبد.

ظرف خاک گربه

گربه ها ممکن است جعبه‌های سرپوشیده، جعبه‌های بدون پوشش، جعبه‌هایی با لبه‌های کم یا انواع دیگر را دوست داشته باشند.. به یاد داشته باشید که خاک بستر گربه خود را هر روز تمیز کنید. شما با بررسی قیمت انواع ظرف خاک گربه می‌توانید محصول مناسب نیازهای خود را خریداری کنید.

5- از غذای باکیفیت استفاده کنید

گربه ها با غذای باکیفیت زندگی خوبی و سالمی دارند. غذای مرطوب و خشک برای گربه ها یک مرحله عالی برای شروع یک رژیم غذایی است. غذای مرطوب دارای آب زیاد، بافت نرم و مزه بهتر است، اما غذای خشک شامل آب کمتر، کالری بیشتر و مدت ماندگاری بالاتری است. بهتر است هر دو غذا را در برنامه تغذیه‌ای حیوان قرار دهید. همچنین از غذاهای انسان که برای گربه ها سمی هستند اجتناب کنید و فقط گیاهان خانگی را نگه دارید که برای بچه گربه شما ایمن هستند.

6- کاسه‌های آب و غذای مناسب را تهیه کنید

استفاده از کاسه غذا که به پنجره وصل می‌شود را برای گربه خود خریداری کنید. شما می‌توانید این کاسه را بالا نگه دارید، جایی که سگ شما نمی‌تواند به آن برسد. گربه ها تمایل دارند کمتر از آنچه واقعاً نیاز دارند آب بنوشند. کاسه‌های آب را در مکان‌های مختلف خانه خود نصب کنید و از کاسه‌های فیلتر شده استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید یک کاسه آبنما را امتحان کنید، زیرا برخی از گربه ها ترجیح می‌دهند آب جاری بنوشند. آب جاری اکسیژن بیشتری دارد، بنابراین برای آنها طعم بهتری خواهد داشت.

7- یک فضای زندگی مناسب ایجاد کنید

اگرچه گربه ها در داخل خانه ایمن‌تر هستند، اما ممکن است حوصله‌شان سر برود. کاندوها و درختان گربه را خریداری کنید تا بچه گربه شما بتواند از آن بالا برود. نشیمنگاه‌های پنجره را خریداری کنید تا گربه شما بتواند روی آن بنشیند و بیرون را تماشا کند. اسباب ‌بازی‌های زیادی را برای بازی گربه‌تان تهیه کنید را حیوان بتواند بازی کند و شاد بماند.

زمان زیادی را صرف بازی با گربه جدید خود کنید. این کار مغز حیوان را درگیر نگه می‌دارد و به او کمک می‌کند تا مهارت‌های اجتماعی خود را توسعه دهد. یک خوراکی در دستتان بگذارید و گربه خود را تشویق کنید که شما را در راهرو تعقیب کند. آموزش کلیکر یکی دیگر از راه‌های عالی برای ایجاد پیوند با گربه و به چالش کشیدن ذهن حیوان است.

اسکرچر یا درخت گربه

8- اسکچر را برای خراشیدن تهیه کنید

خراشیدن می‌تواند راهی برای نشان دادن شادی یا کاهش استرس باشد. گربه شما برای خراشیدن به فرش یا مبلمان شما روی خواهد آورد. بهتر است هر چه سریع‌تر برای خرید اسکرچر گربه ارزان اقدام کنید تا وسایل خانه شما از بین نرفته‌اند. خراش‌ها را در اتاق‌های مختلفی که گربه شما دوست دارد در آنجا بنشیند، قرار دهید. خراش‌های عمودی و افقی را امتحان کنید، زیرا برخی از گربه ها فقط از یک نوع استفاده می‌کنند.

کلام آخر

نگهداری از گربه ها همیشه چالش برانگیز است ‌و شما باید الزامات مهم برای مراقبت صحیح از حیوان را انجام دهید. تغذیه مناسب، توجه به خصوصیات رفتاری حیوان، واکسیناسیون، خرید اسباب بازی یا سایر مورد را بررسی کنید تا ببینید نیازهای گربه‌تان چیستند. همچنین از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر برای خرید محصولات گربه استفاده کنید. وبسایت اینترنتی «پت آباد» می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات را خریداری کنید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃