از مزایا تا عوارض لیزر موهای زائد؛ آیا لیزر موهای زائد واقعا موثر است؟

تاریخ انتشار: 1 خرداد 1403
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 309
بهترین دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد

در سال های اخیر شمار افرادی که برای رفع موهای زائد خودشان از خدمات لیزر موهای زائد استفاده می کنند، بسیار افزایش پیدا کرده است. با لیزر موهای زائد، می توان موهایی که هر روز رشد زیادی دارند را به طور دائمی از بین برد و یا حداقل رشد آن ها را کاهش داد.

هم خانم ها و هم آقایان می توانند موهای زائد خودشان را با دستگاه های لیزر از بین ببرند؛ اما بهترین دستگاه لیزر و تعداد جلسات درمانی برای هر یک از افراد متفاوت می باشد.

لیزر موهای زائد چیست و با چه دستگاهی انجام می شود؟

لیزر به یک پرتوی تک نور گفته می شود که می تواند با طول موج مشخص وارد پوست شود و تاثیرات متنوعی را روی پوست و بافت های مختلف بدن بگذارد. لیزر موهای زائد یک روش جدید است که با تکنولوژی های مدرن و امروزی انجام می شود.

در واقع در این روش یک پرتوی لیزری که فقط روی فولیکول های تیره مو تاثیر می گذارد، وارد پوست شده و می تواند باعث از بین بردن و سوزاندن فولیکول های مو شود. البته همه فولیکول های مو در روش لیزر موهای زائد تحت تاثیر قرار نمی گیرند. فقط فولیکول هایی که در فاز رشد هستند، می توانند از بین بروند. به همین خاطر است که افراد باید هر چند ماه یک بار لیزر موهای زائد را انجام بدهند تا فولیکول هایی هایی که در فاز استراحت بودند نیز از بین بروند.

دستگاه های متنوعی برای لیزر موهای زائد انجام می شوند که از جمله آن ها می توان به دستگاه دایود، الکساندرایت، پلاتینیوم و ... اشاره کرد. هر کدام از این دستگاه ها اثربخشی متفاوتی دارند؛ ولی معمولا هر کدام می توانند باعث رفع موهای زائد به صورت دائمی و یا کاهش حجم آن ها شوند. پس با انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، می توانید از شر این موها راحت شوید و پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

مزایای لیزر موهای زائد در بدن

کدام دستگاه برای لیزر موها بهتر است؟

بسیاری از افرادی که به کلینیک ها و مراکز لیزر مراجعه می کنند، در مورد اینکه کدام دستگاه برای لیزر موهای زائد موثر هستند ابهام دارند. به طور کلی، دستگاه های مختلفی می توانند روی فولیکول های مو و کاهش موهای زائد موثر باشند. اما اینکه کدام دستگاه برای شما بهتر است، بستگی به نوع پوست و موهای شما دارد.

در واقع، هیچ گزینه مطلقی به عنوان بهترین دستگاه برای لیزر موها وجود ندارد. ممکن است پوست و نوع موی شما به لیزر الکساندرایت پاسخ بهتری نسبت به لیزر دایود بدهد. اما دوست شما با همین شرایط با کمک دستگاه دایود، اثربخشی بهتری را مشاهده می کند. بنابراین، شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی و چندین جلسه مراجعه، متوجه اثربخشی دستگاه لیزر روی پوست خودتان شوید.

مزایای لیزر موهای بدن

لیزر موهای زائد یک تکنولوژی جدید است که می تواند برای آقایان و خانم ها انجام شود. خانم ها تقاضای بیشتری برای لیزر موهای زائد در بدن دارند. همین موضوع باعث شده تا بتوان مزایای لیزر موهای زائد را بیشتر برای خانم ها بیان کرد. از جمله مزیت های لیزر موهای بدن عبارتند از:

  • کاهش حجم موها

یکی از مهم ترین مزایای لیزر موهای بدن، کاهش حجم موها است. شاید پس از چند جلسه لیزر، تمامی موهای زائد شما از بین روند، اما به هر حال حجم آن ها کاهش پیدا خواهد کرد.

  • بهبود بهداشت فردی

برخی از افراد تصور می کنند که لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد عوارض مختلفی شود. اما واقعیت این است که می توانید با لیزر کردن موهای خودتان بهداشت فردی خود را نیز بهبود ببخشید.

  • حفظ زیبایی و جوانی پوست

یکدست شدن پوست و از بین رفتن موهای اضافه، باعث حفظ زیبایی و جوانی پوست می شوند. اگر می خواهید پوستی شاداب و جوان داشته باشید، حتما از دستگاه های لیزر خوب برای موهای زائد خودتان استفاده کنید.

  • کاهش جوش و آکنه های زیر پوستی

لیزر موهای زائد می تواند برای کاهش جوش و آکنه های زیر پوست مورد استفاده قرار گیرد. اگر با هر اپیلاسیون و یا کشیدن ژیلت روی پوست خودتان، با جوش و آکنه مواجه می شوید، می توانید از دستگاه لیزر برای رفع موهای خودتان استفاده نمایید.

عوارض لیزر موهای زائد بدن

عوارض لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن هیچ گونه عوارضی را برای شما به دنبال نخواهد داشت. لیزر فقط روی فولیکول های مو اثر می گذارد و باعث بروز مشکلاتی از قبیل سرطان و یا نازایی نخواهد شد. بنابراین، می توانید با خیالی راحت از این روش برای رفع موهای زائد خودتان به صورت دائمی استفاده کنید.

چه افرادی نباید از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند؟

تقریبا همه افراد می توانند از دستگاه لیزر موهای زائد برای رفع موهای خودشان استفاده کنند. اما برخی از افراد به واسطه شرایط جسمی خاصی که دارند، حتما باید با مجوز و مشورت پزشک این کار را انجام دهند. به طور مثال بانوان باردار نباید از لیزر برای رفع موهای زائد خودشان استفاده کنند. چون مطالعات هنوز ایمنی اشعه لیزر را در طول دوران بارداری اثبات نکرده اند.

فارغ از این موضوع لیزر برای رفع موهای زائد برای افرادی که دارای مشکلات هورمونی هستند، اثربخشی خوبی ندارد و حتی می تواند باعث تشدید رشد موها شود. بنابراین افرادی که دارای مشکلات هورمونی هستند، ابتدا باید بیماری و مشکل خود را برطرف کنند و بعد به سراغ لیزر کردن موهای زائد خودشان بروند.

کلینیک آی گل؛ بهترین مرکز لیزر موهای زائد

آی گل یکی از مراکز زیبایی مطرح با دستگاه های بروز و جدید است که به شما خدمات متنوعی را ارائه می کند. اگر به دنبال زیبایی صورت، پوست و بدن خودتان هستید، می توانید از خدمات این مرکز استفاده کنید.

در کلینیک زیبایی آی گل ، بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد وجود دارند که به شما برای رفع دائمی موهای زائد شما کمک می کنند.کافیست که برای یک بار از این کلینیک وقت بگیرید و لیزر موهای خود را انجام دهید.مطمئنا از نتیجه کار شگفت زده می شوید و حتما برای انجام جلسات درمانی بعدی، داوطلب خواهید شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃