چگونه از استاد راهنما بخواهیم پایان نامه شما را بخواند؟

تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 244

اگر قصد دارید برای مقطع دکترا در تخصص انتخابی خود درخواست دهید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد پایان نامه خود تصمیم بگیرید. هنگامی که این کار را انجام دادید، گام بعدی این است که این پایان نامه توسط استاد راهنما دکترای انتخابی شما مورد بررسی قرار گیرد. این می تواند کاری ترسناک باشد. شما توجه زیادی به پایان نامه خود کرده اید، و این چیزی است که واقعاً به آن علاقه دارید. با این حال، این اولین قدم در مسیر کسب دکترا است.

اینجا ، ما سال‌ها تجربه در کمک به دانشجویان دکترا با ارائه پایان‌نامه‌هایشان پس از نگارش آن‌ها داریم، و خدمات انجام پایان‌نامه را ارائه می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا آنجا که ممکن است خوب است. اما چگونه اولین قدم را برای در نظر گرفتن پایان نامه خود در وهله اول بردارید؟

"بایدها و نبایدها" در ارتباط با سرپرست خود

چگونه از استاد راهنما بخواهیم پایان نامه شما را بخواند؟

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اولین کاری که باید انجام دهید این است که نحوه تماس با سرپرست خود را تعیین کنید و اینکه آیا آنها واقعاً هنوز می خواهند از شما بشنوند یا خیر. اگر هنوز در دانشگاه انتخابی خود ثبت نام نکرده اید، ممکن است قبل از همسان شدن با استاد راهنما، ابتدا باید به طور رسمی در آنجا درخواست دهید. با این حال، بسیاری از دانشگاه‌ها ترجیح می‌دهند که دانشجویان دکترا قبل از درخواست با سرپرستان احتمالی تماس بگیرند. با دانشگاه انتخابی خود بررسی کنید که کدام گزینه را ترجیح می دهند.

با فرض اینکه سرپرست شما می‌خواهد با او تماس گرفته شود، در اینجا بایدها و نبایدهای مختصری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • برای اولین تماس از ایمیل استفاده کنید. برای مثال، این کار رسمی‌تر و حرفه‌ای‌تر از برقراری ارتباط از طریق رسانه‌های اجتماعی است.
  • به آنها چیزی برای پاسخ دادن بدهید. این می تواند یک پرس و جو کلی در مورد اینکه آیا دانشگاه در حال حاضر ابراز علاقه می کند یا خیر و احتمال پاسخ به ایمیل شما را افزایش می دهد.
  • به اغراق متوسل نشوید. اجازه دهید پایان نامه شما صحبت کند و آنها را با ایده های خود تحت تأثیر قرار دهید بدون اینکه به آنها بگویید که پایان نامه شما بهترین پایان نامه در جهان است.
  • اگر پاسخ فوری دریافت نکردید نگران نباشید. سرپرستان دکترا افرادی پرمشغله هستند و ممکن است فوراً به سؤالات پاسخ ندهند، اما این بدان معنا نیست که هرگز پاسخ نخواهند داد.

سوالاتی که باید در طول جلسه با سرپرست خود بپرسید

چگونه از استاد راهنما بخواهیم پایان نامه شما را بخواند؟

بنابراین، بگویید که پروپوزال شما طوفانی شده است و شما یک جلسه با استاد راهنمای دکترای خود ترتیب داده اید. چه سوالاتی باید از آنها بپرسید؟ برای اینکه از اولین جلسه حداکثر استفاده را ببرید و ثابت کنید که پایان نامه شما قطعا در مسیر درستی قرار دارد، می توانید سوالاتی مانند موارد زیر بپرسید:

  • آیا روش تحقیق من کافی است؟
  • آیا استراتژی تحقیق من در پارامترهای زمانی قابل دستیابی است؟
  • آیا استراتژی تحقیق من با دستورالعمل های اخلاقی دانشگاه مطابقت دارد؟

موارد دیگری که باید در نظر بگیرید

وقتی نوبت به نوشتن پایان نامه تحت هدایت استاد راهنما می رسد، ممکن است بخواهید به خدمات تصحیح نگاه کنید . نوشتن پایان نامه کار بزرگی است و داشتن دو چشم تازه برای مراقبت از عوامل کوچک (در عین حال مهم) مانند املا و نقطه گذاری می تواند زمان زیادی را برای شما صرفه جویی کند. بسته به اینکه دکترای شما در چه رشته ای است، ممکن است بخواهید خدمات ویرایش مقاله را نیز بررسی کنید

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃