7 تا نکته برای ساخت و قیمت پروتز انگشت دست مصنوعی که باید بدانید!؟

تاریخ انتشار: 6 خرداد 1403
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 549

در گذشته، وقتی فردی انگشت دستش قطع می شد، هیچ چاره ای برای او وجود نداشت و مجبور بود تا آخر عمر خویش به همان شکل به زندگی ادامه دهد. اما از زمانی که به بشر ثابت شد می تواند با ساخت پروتز انگشت دست به خیلی از محدودیت های افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه انگشت دست کمک کند، زندگی روی خوش خود را به کسانی که انگشتشان قطع شده بود، نشان داد. اگر نمی دانید انگشت مصنوعی چیست و قیمت آن چقدر است در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت پروتز انگشت دست

پروتز انگشت دست مصنوعی چیست؟ با کاربردهای عجیب آن آشنا شوید!؟

پروتز انگشت دست یک نوع اندام مصنوعی است. کسانی که در اثر حادثه و یا به صورت مادرزاد، انگشت دست ندارند می توانند برای ساخت انگشت مصنوعی دست اقدام کنند. مواقعی که انگشت دست قطع می شود، اگر بتوان با کمک عمل پیوند، آن را دو مرتبه در جای خود پیوند زد که چه بهتر، در غیر این صورت فرد می بایست برای ساخت انگشت مصنوعی اقدام کند. در حال حاضر پروتزها بهترین و مناسب ترین جایگزین برای انگشت قطع شده هستند.

نکته ی مهمی که خوب است متقاضیان ساخت انگشت مصنوعی دست به آن توجه داشته باشند این است که عملکردی که هر پروتز از خود نشان می دهد، به نوع پروتز بستگی دارد و در مواقعی که فرد، قسمتی و یا فقط یک انگشتش قطع شده است، پروتزی که ساخته می شود کاربرد چندانی ندارد. به این پروتزها، پروتزهای سیلیکونی می گویند که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

آیا با انواع پروتز انگشت دست تهران (پروتز انگشت دست مصنوعی) آشنایی دارید؟

حال که می دانید پروتز انگشت دست مصنوعی چیست، خوب است اشاره ای مختصر و مفید به انواع انگشت مصنوعی داشته باشیم. این آشنایی می تواند به افراد درگیر با قطع انگشت دست کمک کند تا برای داشتن بهترین نوع پروتز اقدام کنند. انواع پروتز انگشت دست تهران به شرح زیر است:

1- انگشت های مصنوعی سیلیکونی

یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین انواع انگشت های مصنوعی دست، انگشت های سیلیکونی هستند. سیلیکون یک نوع پلیمر بوده و به کمک آن می توان اندام مصنوعی بسیار شبیه به بدن انسان ساخت؛ از این پروتزها به عنوان پروتزهای زیبایی یاد می کنند. با توجه به گزارش های به دست آمده از مشرق، ایلنا و فارس، کلینیک ارتوپدی فنی پایار می تواند یکی از معتبرترین و مطرح ترین مراکز ساخت پروتز انگشت سیلیکونی در کشور باشد. تجربه، تخصص و مهارت همه آن چیزی است که در این کلینیک و کلینیک های معتبر کشور به چشم می خورد.

2- انگشت مصنوعی ایمپلنت

از دیگر انواع پروتز انگشت دست مصنوعی می توان به انگشت مصنوعی ایمپلنت اشاره کرد. ایمپلنت، یکی از روش هایی است که در آن، طی یک عمل جراحی، انگشت مصنوعی به استخوان دست فرد پیوند داده می شود. این روش، درصد ثبات پروتز را افزایش می دهد.

3- پروتز مایو الکتریک

یکی دیگر از انگشت های مصنوعی که خوب است با آن آشنایی داشته باشید، پروتز مایو الکتریک است. این انگشت مصنوعی، به کمک الکترودهایی که در مچ دست افراد قرار می گیرد، کار می کنند. وقتی الکترودهای این پروتز، تکانه ها یا سیگنال هایی را از مچ دست دریافت کردند، به آنها پاسخ می دهند و به کاربر کمک می کنند تا پروتز را حرکت دهد. کسی که به دنبال رفع محدودیت های ناشی از قطع انگشت دست است و می خواهد اجسام را بلند و یا جا به جا کند، خوب است برای ساخت این پروتز اقدام کند.

ساخت پروتز انگشت دست

4- انگشت های مصنوعی خودکار

یکی از پیشرفت های پزشکی در حوزه ساخت پروتز انگشت دست مصنوعی ، انگشت های مصنوعی خودکار (Self-powered prosthesis) هستند. این پروتزها به صورت الکتریکی، کنترل نشده و در واقع، کاربر آن را به کمک نیروی بدن خود کنترل می شود. خم و راست کردن انگشتان یکی از مزیت های استفاده از این نوع پروتز به شمار می رود.

5- انگشت های مصنوعی با نیروی خارجی

انگشت های مصنوعی با نیروی خارجی نوع دیگری از انگشت های مصنوعی به شمار می روند. یک سیستم قلاب، در این نوع پروتز تعریف شده که به دور سینه و یا شانه های فرد نصب می شود. فرد به کمک این سیستم می تواند انگشتان را بهتر کنترل کند. این نوع پروتز از جمله انگشت های مصنوعی قابل اعتماد و با دوام بوده و معمولا در جاهایی که میزان گردوغبار زیاد است، می توان از آن استفاده کرد. البته، برخی کاربرها با این نوع احساس راحتی زیادی را تجربه نمی کنند و اعتقاد دارند که این پروتز، دست و پا گیر است.

قیمت پروتز انگشت دست چقدر است؟

قیمت پروتز انگشت دست تابع عوامل و پارامترهای متفاوتی است. این عوامل را به صورت خلاصه در ادامه آورده ایم:

1- نوع پروتز

در مورد انواع پروتز انگشت دست مصنوعی در خطوط بالایی نکاتی را بیان کردیم. همان طوری که متوجه شده اید، انواع پروتز هم از نظر پیچیدگی و هم از نظر عملکرد تفاوت های زیادی با هم دارند. این تفاوت هاست که باعث شده انواع مختلف پروتز با قیمت های متفاوتی ساخته شده و در اختیار کاربران قرار داده شود.

2- ماده به کار برده شده در ساخت پروتز

در ساخت هر پروتز، مواد اولیه متفاوتی استفاده می شود. این مواد اولیه تاثیر زیادی بر دوام پروتزها و خصوصا انگشت های مصنوعی دارند. متریال های با دوام و سبک، بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای ساخت انگشت های مصنوعی دست به شمار می روند.

پروتز انگشت دست

3- کلینیک سازنده پروتز

مورد دیگری که آن نیز روی قیمت انگشت مصنوعی تاثیر دارد، کلینیکی است که پروتز را می سازد و در اختیار کاربر قرار می دهد. کلینیک های فعال در کشور، قیمت های متفاوتی را برای ساخت این نوع پروتز تعیین می کنند. برای اطلاع از قیمت باید با آنها تماس بگیرید و مشورت بخواهید.

کلام آخر

پروتز انگشت دست مصنوعی، معرفی انواع و بررسی قیمت از جمله مباحث مطرح شده در این مقاله بود. امیدواریم که توانسته باشیم نکات خوبی را به شما آموزش داده و اطلاعات شما را در مورد این پروتز افزایش داده باشیم.

برچسب ها : پروتز انگشت دست,ساخت پروتز انگشت دست,قیمت پروتز انگشت دست

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃