راهنمای کامل خرید اسکیت برد: نکاتی برای انتخاب بهترین مدل

تاریخ انتشار: 5 خرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 630

بهترین اسکیت برد(best skateboard): از گذشته های بسیار دور تا به امروز افراد زیادی هستند که علاقه زیادی به موج سواری دارند اما به دلیل شرایط جغرافیایی از دریا دور هستند و امکان موج سواری از آنها گرفته شده است. اسکیت بردها در طول زمان دستخوش تغییراتی شدند که فقط برای موج سواری استفاده نشوند و در خشکی هم لذت و هیجان تفریح را به افراد بدهند. اسکیت برد صرفا یک تفریح هیجانی نیست و به عنوان یک فعالیت بدنی و ورزش نیز دارای اهمیت فراوان است. اگر به اندازه کافی با اسکیت برد آشنایی ندارید، به شما پیشنهاد میکنیم ادامه این مطلب از سایت آبی بیوتی را مطالعه کنید و با اسکیت برد آشنا شوید.

اسکیت برد چیست؟

اسکیت برد به طور ساده یک تخته مستطیلی شکل با لبه های گرد است که در قسمت زیری آن چرخ هایی تعبیه شده است. افراد با قرار گرفتن بر روی تخته و ایجاد فشار توسط یک پا بر روی زمین میتوانند اسکیت برد را به راه بیاندازند.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین میز و صندلی مسافرتی مطالعه کنید.

پیشنهاد 12 مدل بهترین اسکیت برد


اسکیت برد دارای جنس مقاومی است و برای کودکانی که تازه می خواهند شروع به یادگیری کنند در این ورزش بسیار مناسب است، تحمل وزن تا60 کیلوگرم را دارا می باشد


این اسکیت برد بسیار سبک و بادوام است و برای کسانی که دنبال بالابردن مهارت های اسکیت برد خود هستند، بهترین گزینه برای افزایش مهارت های اسکیت است. بلبرینگ این اسکیت برد abec5 است که سرعت مناسبی را برای شما فراهم می نماید.اسکیت برد های المنت جزو معروف ترین و باکیفیت ترین بردهای دنیا میباشند که مورد استفاده ی بازیکنان حرفه ای این رشته است.از ویژگی های این محصول استفاده از چوب قابل انعطاف است


اسکیت برد های المنت جزو معروف ترین و باکیفیت ترین بردهای دنیا میباشند که مورد استفاده ی بازیکنان حرفه ای این رشته است.از ویژگی های این محصول استفاده از چوب قابل انعطاف است.


اسکیت برد دارای جنس مقاومی است و برای کودکانی که تازه می خواهند شروع به یادگیری کنند در این ورزش بسیار مناسب است، تحمل وزن تا60 کیلوگرم را دارا می باشد


اسکیت برد دارای جنس مقاومی است و برای کودکانی که تازه می خواهند شروع به یادگیری کنند در این ورزش بسیار مناسب است، تحمل وزن تا60 کیلوگرم را دارا می باشد


اسکیت برد مبتدی کامل mite طرح برگ درخت افرا ساخته شده از چوب افرا محکم، ۹ لایه و با نوار ضد لغزش در قسمت بالا برای داشتن سواری کامل تر است. این اسکیت برد مبتدی از برند میت برای تازه کارها و علاقمندان به اسکیت برد که تازه قصد شروع این باری را دارند، توصیه می گردد. این اسکیت برد بسیار سبک و بادوام است و بهترین گزینه برای افزایش مهارت های اسکیت سواری است. چرخ های این اسکیت برد میت از جنس PU و بسیار باکیفیت و بلبرینگ این اسکیت برد abec5 است که سرعت مناسبی را برای شما فراهم می نماید.


سکیت برد های المنت جزو معروف ترین و باکیفیت ترین بردهای دنیا میباشند که مورد استفاده ی بازیکنان حرفه ای این رشته است.از ویژگی های این محصول استفاده از چوب قابل انعطاف است


اسکیت برد دارای جنس مقاومی می باشد و برای کودکانی که تازه می خواهند شروع به یادگیری کنند در این ورزش ، بسیار مناسب است . تحمل وزن بسیار تا 60 کیلوگرم را دارا می باشد .


اسکیت برد های المنت جزو معروف ترین و باکیفیت ترین بردهای دنیا میباشند که مورد استفاده ی بازیکنان حرفه ای این رشته است.از ویژگی های این محصول استفاده از چوب قابل انعطاف است


اسکیت برد های المنت جزو معروف ترین و باکیفیت ترین بردهای دنیا میباشند که مورد استفاده ی بازیکنان حرفه ای این رشته است.از ویژگی های این محصول استفاده از چوب قابل انعطاف است

انواع اسکیت برد

در انتخاب اسکیت برد باید به میزان مهارت فرد توجه کافی داشت. به طور کلی اسکیت بردها در سه دسته تقسیم میشوند که هر فرد متناسب با نیاز خود از بین آنها میتواند انتخاب داشته باشد.

  • اسکیت برد مینی یا تخته کوچک: کودکان میتوانند از این مدل اسکیت برد استفاده کنند و یکی از اصلی ترین ویژگی های این مدل از اسکیت بردها این است که برای انجام حرکات نمایشی بسیار مناسب هستند. اگر سطح توانمندی شما در انجام حرکات نمایشی قابل قبول است میتوانید از یک اسکیت برد مینی استفاده کنید.

  • اسکیت برد پاپسیکل دو ضربه ای: این مدل از اسکیت برد جز محبوب ترین و پرطرفدارترین نوعاسکیت بردها است. به عنوان اولین اسکیت برد گزینه مناسبی است. طراحی آن به گونه ای است که برای انواع سطوح متنوع کاربرد دارد و دارای یک ضربه در دم و جلو و یک انحنای مقعر در عرض است.

  • اسکیت برد کوتاه: این اسکیت بردها گزینه مناسبی برای حمل و نقل شهری هستند و دارای چرخ های بزرگتر و نرم تر میباشند که حرکت بر روی شکاف ها را راحتتر میکند. دور زدن و پیچیدن با این اسکیت بردها بسیار راحت است و مقاومت مناسبی دارند.

  • اسکیت برد بلند: این اسکیت بردها در جابه جایی های روزانه و حرکت های آهسته با مدت زمان طولانی کارایی خوبی دارند. این اسکیت بردها بر روی تپه های کم و بیش شیبدار عملکرد مناسبی دارند و اسکیت لذت بخشی را برای استفاده کننده فراهم میکنند. این مدل از اسکیت برد برای شروع یادگیری نیز انتخاب خوبی است.

  • اسکیت برد منحنی: این اسکیت برد سرعت خود را از طریق پمپاژ بدون زحمت ایجاد میکند و نوعی تقلید از اسکیت موج سواری است. این اسکیت بردها گزینه عالی برای چرخش و حرکات نمایشی است و معمولا مورد علاقه کاسه سواران میباشد. این مدل از تخته به نوعی ترکیبی از اسکیت برد بلند و کوتاه است.

  • اسکیت برد برقی: این اسکیت بردها دارای یک تخته پارویی بلند و چرخ های بسیار بزرگ میباشند که با کمک نیروی الکتریکی حرکت میکنند. اسکیت بردهای برقی دارای یک موتور کوچک میباشند.

قسمت های مختلف اسکیت برد

اسکیت بردها از قسمت‌های مختلفی مانند واشر، مهره محور، پیچ و مهره، تخته اسکیت برد، صفحه پایه، چرخ‌ها، یاتاقان و… تشکیل شده است و هر کدام از اسکیت بردها با توجه به نوع استفاده‌ از آن، طراحی و ساخته می‌شود.

نکات مهم هنگام خرید اسکیت برد

خرید اسکیت برد مناسب لذت ورزش و تفریح اسکیت را چند برابر میکند. در ادامه چند نکته مهم و اساسی جهت خرید اسکیت برد مناسب را بیان شده است.

اندازه طول و عرض: همان طور که پیش تر هم گفتیم در هنگام خرید اسکیت برد به سطح توانمندی خود دقت کنید اگر مبتدی هستید به هیچ عنوان تخته باریک را انتخاب نکنید،پهنای مناسب برای افراد مبتدی حداقل 22 سانتی متر است. طول مناسب نیز برای افراد مبتدی بین 70 تا 80 سانتی متر است. اگر جزء افراد حرفه ای هستید و علاقمند به انجام حرکات نمایشی می توانید انتخاب های کوچک تری داشته باشید.

شیب تخته : به شیب تخته توجه کنید. هرچه مقدار شیب تخته بیشتر باشد برای افراد حرفه ای مناسب تر است و هرچه مقدار شیب کمتر باشد برای افراد مبتدی سواری بهتری خواهد داشت.

اندازه و نرمی و سختی چرخ ها: اگر مبتدی هستید به سراغ چرخ های بزرگ و سفت نروید. زیرا، این چرخ ها سرعت بیشتری را در برخورد با زمین دارند. برای افراد مبتدی چرخ های با سختی 96a و 99a گزینه های مناسبی هستند.

یاتاقان: به کیفیت یاتاقان ها دقت کنید. معمولا یاتاقان های تولید شده کشور سوئیس دارای کیفیت بالایی هستند. کار یاتاقان در اسکیت بردها بسیار مهم است و باعث حرکت راحت تر و روان تر چرخ ها در اسکیت میشوند.

نوار گریپ: نوار گریپ به صورت دانه دانه است و باعث چسبیدن کفش به سطح اسکیت برد میشود. نوارهای مختلفی با رنگ ها و طرح های متنوعی در بازار موجود هستند اما نوارهای تیره و مشکی نسبت به رنگ های روشن دارای دوام بالاتری هستند.

سوالات متداول درباره بهترین اسکیت برد

1. آیا هنگام اسکیت برد به کلاه ایمنی و زانوبند نیاز دارم؟

بهتر است برای حفظ ایمنی و سلامت خود مخصوصا در در زمان یادگیری، حتما از کلاه و زانوبند استفاده کنید. برای افراد حرفه ای نیز داشتن کلاه یک گزینه حیاتی است که از ایجاد ضربه به سر جلوگیری میکند.

2. اسکیت برد ها چقدر دوام دارند؟

بستگی به نوع استفاده فرد از اسکیت برد دارد. به طور کلی اگر از اسکیت برد خود به صورت روزانه استفاده میکنید، دوام بین 6 تا 12 ماه بسیار مناسب است.

3. چه شکلی از اسکیت برد برای حرکت زدن ایده آل است؟

اسکیت بردهای مینی و منحنی برای انجام حرکات نمایشی گزینه های خوبی هستند.

4. بهترین مارک های اسکیت برد در بازار ایران

برندهای مناسب اسکیت برد در ایران عبارتند از: المنت، ساکریکس، پلن بی و ...

5. آیا اسکیت برد ورزش خوبی است؟

هر ورزشی متناسب با نوع فعالیت هایی که در آن انجام میشود دارای خطرات و ریسک های مختص به خود هستند. انجام ورزشی مانند اسکیت برد برای افرادی که به هیجان و حرکات نمایشی علاقمندند یک گزینه بسیار عالی است.

6.کجاها می توانم از اسکیت برد استفاده کنم؟

استفاده از اسکیت برد برای جابه جایی های کوتاه مناسب است اما باید به خاطر داشته باشید که در خیابان و مسیر های تردد اتومبیل ازاسکیت برد استفاده نکنید. پارک و بوستان های تفریحی بهترین مکان برای اسکیت است.

سخن آخر(نتیجه گیری):

اسکیت کردن یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین ورزش هایی است که علاوه بر آب بر روی خشکی هم انجام میشود. یک اسکیت برد خوب و مناسب دارای دوام و مقاومت خوبی است که باعث لذت بخش تر شدن این ورزش میشود. بهترین اسکیت برد را می توانید با توجه به وضعیت توانمندی خود خریداری کنید و از آن به عنوان یک وسیله مناسب برای حمل و نقل های کوتاه استفاده کنید. اسکیت بردها با توجه به نوع تخته و شکل به انواع مختلفی تقسیم می شوند و از افراد مبتدی گرفته تا حرفه ای میتوانند اسکیت مورد نظر خود را تهیه کنند.

دوستان عزیز، مقاله بهترین اسکیت برد همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید. خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃