بهترین مولتی ویتامین برای دیابتی ها چیه؟

تاریخ انتشار: 16 خرداد 1403
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 376

مقدمه

سلامتی افراد مبتلا به دیابت به اشکال مختلف تحت تأثیر قرار می‌گیرد. در این بین کمبود ریزمغذی های ضروری نیز ممکن تأثیر مضاعفی بر سلامت عمومی این افراد داشته باشد. به همین دلیل مکمل ویژه تقویت افراد دیابتی برای این افراد تجویز می‌شود. برای آگاهی از این مکمل ها و اینکه بهترین مولتی ویتامین برای دیابتی ها چیه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین مولتی ویتامین برای دیابتی ها چیه؟

افراد مبتلا به دیابت نیازهای غذایی منحصر به فردی دارند بنابراین ممکن است نیاز به مولتی ویتامین یا مواد معدنی خاص داشته باشند. به عنوان مثال، افرادی که قرص دیابت متفورمین استفاده می‌کنند، به عنوان عارضه جانبی مصرف این دارو دچار کمبود ویتامین B12 می‌شوند.

استفاده از مولتی ویتامین با تجویز پزشک می‌تواند به بهبود کیفیت بیماران دیابتی کمک کند. در حال حاضر مولتی ویتامین های خاص نیز برای افراد مبتلا به دیابت در دسترس هستند که در ترکیب آنها قند بکار نرفته است. بهترین مولتی ویتامین برای دیابتی ها مکملی است که با توجه به نیاز این بیماران طراحی و تولید شده است.

دیابت چیست و انواع دیابت

دیابت یک اختلال مزمن در سیستم های تنظیم کننده قند خون بدن است. این بیماری انواع مختلفی دارد و شامل دیابت شیرین، دیابت نوع 2، دیابت بارداری و دیابت بی مزه است. دیابت معمولاً با مقاومت به انسولین شروع می‌شود، جایی که بدن شما به خوبی به انسولین موجود پاسخ نمی‌دهد.

لوزالمعده در پاسخ انسولین بیشتری ترشح می‌کند که لوزالمعده را خسته می‌کند و در نهایت تولید انسولین نمی‌تواند نیازهای بدن را تأمین کند. وقتی لوزالمعده قادر به تولید انسولین کافی برای تنظیم سطح قند خون شما نیست، عملکرد سلول ها را مختل می‌کند. در نتیجه باعث می‌شود قند کمتری مصرف کنند و باعث افزایش گلوکز خون در جریان خون شما می‌شود.

دیابت باعث التهاب و اختلالات احتمالی در سیستم گردش خون، عصبی و ایمنی می‌شود. همچنین خطر ابتلا به بیماری های جدی دیگر مانند بیماری عروق کرونر قلب ، بیماری های خود ایمنی و حتی سرطان را افزایش می‌دهد.

ویتامین E

ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای افراد دیابتی

ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای افراد دیابتی ریزمغذی هایی هستند که به تنظیم و کنترل قند خون کمک می‌کنند. در ادامه به این ترکیبات می‌پردازیم.

 1. منیزیم

کمبود منیزیم می‌تواند با مقاومت به انسولین مرتبط باشد. منیزیم در مدیریت قند خون و تنظیم عملکرد انسولین نقش دارد. قند خون بالا و افزایش سطح انسولین (هیپرانسولینمی)، بر جذب منیزیم تأثیر می‌گذارند.

 1. کروم

کروم یک ماده معدنی ضروری است که می‌تواند به بدن ما در استفاده مؤثر از گلوکز کمک کند. یافته‌ های تحقیقات بهبود مدیریت قند خون را برای افراد مبتلا به دیابت با استفاده از کروم مفید و مؤثر می‌دانند.

 1. زینک

زینک نقش مهمی در کمک به پانکراس برای تولید انسولین دارد. انسولین مهمترین هورمونی است که کنترل سطح قند خون را به عهده دارد. زمانی که مقدار زینک کافی نباشد، پانکراس انسولین کمتری تولید می‌کند. به همین دلیل است که مصرف مکمل های زینک می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت کمک کند.

 1. ویتامین C

مطالعات نشان داده‌اند که ویتامین C می‌تواند حساسیت به انسولین را بهبود ببخشد. این امر توانایی بدن برای پاسخ به انسولین و تنظیم سطح قند خون را افزایش می‌دهد. انسولین هورمونی است که به انتقال گلوکز از خون به سلول‌ها کمک می‌کند و در آنجا برای انرژی استفاده می‌شود.

 1. ویتامین های گروه B

ویتامین‌های B برای حفظ سلامت عمومی ما کلیدی هستند، اما گاهی اوقات کسانی که دیابت نوع 2 دارند ممکن است در معرض خطر کمبود ویتامین B باشند. برخی از مطالعات نشان داده‌اند غذاها و مکمل ‌های B2 خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 10 درصد کاهش می‌دهد.

 1. ویتامین D

افرادی که سطح ویتامین D پایینی دارند در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستند. بنابراین مصرف این ویتامین احتمال مقاومت به انسولین را کاهش می‌دهد. همچنین ممکن است سطح پایین ویتامین D در ایجاد دیابت نوع 1 نقش داشته باشد.

 1. ویتامین E

ویتامین E به مدیریت قند خون کمک می‌کند. در عین حال از رگ های خونی و نورون ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد ناشی از دیابت محافظت می‌کند. در نتیجه یکی از بهترین ویتامین ها برای بیماران دیابتی است. مکمل های ویتامین E با دوز بالا برای درمان آسیب عصبی دیابتی و محافظت در برابر تصلب شرایین و آب مروارید مؤثر هستند.

دیابت چیست و انواع دیابت

بهترین مکمل و داروی تقویتی برای افراد دیابتی

افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر آسیب های مختلف ناشی از قند خون بالا هستند. بنابراین مصرف مکمل یا مولتی ویتامین برای دیابتی ها در کنترل این آسیب ها و یا پیشگیری از آنها بسیار مؤثر است. در این بخش تعدادی از بهترین مکمل های تقویتی برای بیماران دیابتی را به انتخاب داروساز داروخانه داروبوم و از صفحه مولتی ویتامین های دیابتی ها به آدرس https://darooboom.com/191-ضد-چروک-و-لیفت  معرفی می کنیم:

 1. سافت ژل مولتی ویتامین دیابتیک دانا

سافت ژل مولتی ویتامین دیابتیک دانا حاوی ویتامین ها و مینرال هایی است که به کنترل قند خون کمک می‌کنند. ترکیبات بکار رفته در فرمولاسیون این مکمل ویژه تقویت افراد دیابتی همچنین سیستم ایمنی فرد دیابتی را تقویت کرده و عوارض دیابت را کاهش می‌دهند.

 1. قرص دیـابتس نـوتری پـک ویواتون

قرص دیـابتس نـوتری پـک ویواتون برای کمک به عملکرد سیستم عصبی و حفظ سطح قند خون افراد دیابتی طراحی و تولید شده است. این مکمل مواد مغذی و املاح مورد نیاز افراد مبتلا به دیابت را تأمین می‌کند. مصرف قرص دیابتس نوتری پک به عنوان داروی تقویتی برای افراد دیابتی به بهبود وضعیت سلامت افراد دیابتی و پیش دیابتی کمک می‌کند.

 1. کپسول دیافیت یوروویتال

کپسول دیافیت یوروویتال یک مکمل تخصصی برای افراد مبتلا به دیابت است. این کپسول به تقویت سیستم ایمنی و تولید انرژی کمک می‌کند. همچنین با دارا بودن ویتامین هایی با خواص آنتی اکسیدانی از سطح سلامت اعصاب و قلب و عروق افراد دیابتی محافظت می‌کند.

 1. مولتی ویتامین افراد دیابتی آپوویتال

کپسول مولتی ویتامین افراد دیابتی آپوویتال با دارا بودن ویتامین ها و مینرال های ضروری به کنترل قند خون در افراد دیابتی کمک می‌کند. این مکمل علاوه بر تأثیر مثبت بر سیستم ایمنی فرد، کاهش ویتامین B12 ناشی از مصرف قرص دیابت متفورمین را جبران می‌کند. همچنین به دلیل داشتن ویتامین C و زینک به بهبود سریع تر زخم های دیابتی کمک می‌کند.

 1. قرص دیابتون ویتابیوتیکس

قرص دیابتون ویتابیوتیکس حاوی ترکیب کاملی از ویتامین ها و مینرال های ضروری برای حفظ سلامتی است. این مکمل به بهبود عملکرد انسولین در بدن کمک کرده و باعث کاهش چربی و تری گلیسیرید خون در افراد دیابتی می‌شود. همچنین به کاهش قند خون و افزایش حساسیت سلول ها به انسولین کمک می‌کند.

مولتی ویتامین دیابتی ها را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید بهترین مولتی ویتامین برای دیابت را از داروخانه های حضوری و آنلاین تهیه کنید. داروخانه داروبوم بزرگ ترین داروخانه آنلاین ایران است که مکمل های غذایی و بدنسازی را با قیمت مناسب و امکان پرداخت درب منزل ارائه می کند.

نتیجه گیری

دیابت یک بیماری پیشرونده و مزمن است که اندام های مختلف را تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای کاهش عوارض این بیماری استفاده از داروی تقویتی و مولتی ویتامین برای دیابتی ها به شدت توصیه می‌شود.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف