پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص

تاریخ انتشار: 17 خرداد 1403
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 304

پروتز مو چیست؟ پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص چگونه است؟ مزایای پروتز مو چیست؟ بهترین روش ترمیم مو برای سرطان و بیماری های خاص چیست؟ هزینه پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص چه قدر است؟ چه کسانی کاندید مناسب پروتز مو نیستند؟ فاکتورهای موثر در هزینه پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص چیست؟

متاسفانه بسیاری از هموطنان عزیز ما از بیماری های خاص یا حتی سرطان رنج می برند و تحت تاثیر شرایط سختی هستند که هم سلامتی آنها با مشکل مواجه است و هم زیبایی انها با خلل رو به رو می شود.

تحت تاثیر بودن زیبایی در این شرایط در روحیه این عزیزان بسیار موثر است و در صورتی که آنها بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند در وضعیت روحی مناسب تری قرار می گیرند و به شکل راحت تری میتوانند با بیماری خود کنار آیند و برای درمان آن اقدام نمایند.

یکی از روش هایی که این دسته از عزیزان میتوانند برای بهبود وضعیت خود به کار ببرند، پروتز مو است که در ادامه آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

پروتز مو چیست؟

پروتز مو روشی غیر تهاجمی و بدون درد است که از آن برای ترمیم مو استفاده می شود. در این روش تار موهای طبیعی به دست آمده از افراد دیگر در داخل لایه های توری مشبک قرار می گیرند و ظاهری شبیه به کلاه گیس را ایجاد می کنند که نتیجه آن را پروتز مو می گویند.

پس از انجام این کار پروتز های مویی بر روی سر متقاضیان قرار داده می شود و با چسب مخصوص بر روی پوست سر چسبانده می شود.لازم به توضیح است که این روش برای آقایان و بانوان مناسب است و هر کسی میتواند از مدل پروتز مو بر اساس میل و سلیقه خود استفاده کند.

پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص

پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص چگونه است؟

پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص روش مناسبی است و عزیزانی که به دلیل ابتلا به سرطان موهای خود را از دست داده اند، به راحتی میتوانند در طول مدت شیمی درمانی، پرتو درمانی و یا بعد از آنها از پروتز مو استفاده کنند و سر خود را با این روش پوشش دهند.

از طرف دیگر افراد مبتلا به سایر بیماری های خاص نیز میتوانند به راحتی از این روش استفاده کنند و به روحیه خود را بالا ببرند و یا به اعتماد به نفس خود بیفزایند.

چرا پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص مناسب است؟

اغلب کسانی که تحت تاثیر سرطان و یا بیماری های خاص هستند، به میزان زیادی تحت فشار جسمی بوده و درد زیادی را تحمل کرده اند که معمولا این عزیزان تا مدتی دچار ضعف اعصاب می شوند و آستانه تحمل درد در انها کاهش می یابد. به همین دلیل اغلب این افراد تمایل به استفاده از روش های تهاجمی که با درد و خونریزی و جراحت همراه هستند، تمایل ندارند و ترجیح می دهند که از روش های بدون درد استفاده کنند.

حال میتوان گفت که پروتز مو کاملا غیر تهاجمی است و برای انجام آن هیچ جراحتی به وجود نمی آید. از این جهت میتوان پروتز مو را به عنوان بهترین روش برای ترمیم موی افرادی در نظر گرفت که از سرطان و یا بیماری های خاص رنج می برند.

از طرف دیگر کسانی که به دلیل سرطان موهای خود را از دست داده اند، بانک موی مناسبی برای ترمیم مو ندارند که قادر به استفاده از روش های دیگر مانند: کاشت مو باشند. به همین دلیل پروتز مو برای آنها مناسب واقع می شود و محدودیتی را ایجاد نمی کند.

پروتز مو به صورت موقت قابل استفاده است و یک روش دائمی برای ترمیم مو به حساب نمی اید که با این وجود افرادی که در شرایط خاص از این روش استفاده می کنند از این امکان برخوردار هستند تا در مواقع بهبودی پروتز مو را از روی سر خود بردارند و به وضعیت عادی باز گردند و با موهای طبیعی خود رو به رو باشند.

مزایای پروتز مو چیست؟

 • غیر تهاجمی بودن
 • برخوردار بودن از هزینه مناسب
 • امکان استفاده از این روش برای همه افراد
 • عدم وجود محدودیت سنی و جنسی برای استفاده از این روش
 • ایجاد شرایط مناسب برای مبتلایان به بیماری های خاص و سرطان
 • امکان تعیین طرح و مدل پروتز مو
 • عدم وجود عوارض
 • و...

چه کسانی کاندید مناسب پروتز مو نیستند؟

در میان افرادی که به بیماری های خاص و سرطان مبتلا هستند، تنها گروهی از این عزیزان را نمی توان به عنوان کاندید مناسب برای پروتز مو در نظر گرفت که دارای حساسیت های پوستی در پوست سر باشند. زیرا این افراد با قرار دادن پروتز مو بر روی سر ممکن است که با مشکلاتی رو به رو شوند و حساسیت انها شرایط وخیم تری پیدا کند. در غیر این صورت تمامی هموطنان عزیز قادر به استفاده از این روش خواهند بود.

هزینه پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص

هزینه ترمیم مو برای کسانی که مبتلا به سرطان و بیماری های خاص با افراد عادی یکسان است و تفاوتی در این زمینه برای انها وجود ندارد. اما از انجایی که پروتز مو و هزینه آن تحت تاثیر عوامل مختلفی است، امکان تعیین یک مبلغ دقیق در این زمینه وجود ندارد بلکه باید هر کسی بر حسب شرایط خود در این زمینه هزینه کند.

فاکتورهای موثر در پروتز مو برای سرطان و بیماری های خاص

مهمترین فاکتورها و مسائلی که در هزینه پروتز مو موثر واقع می شوند و میتوانند موجب افزایش یا کاهش آن گردند، از قبیل زیر هستند:

 • نوع پروتز مو
 • زنانه یا مردانه بودن پروتز مو
 • میزان بلندی و یا کوتاهی موهای به کار رفته در پروتز
 • وضعیت جسمی افراد
 • مرکز زیبایی که پروتز از طریق آن تهیه می شود
 • پزشک زیبایی
 • و...

سخن پایانی

کلاه گیس طبیعی برای سرطان و بیماری های خاص بهترین روشی است که میتوانید به کار ببرید. در صورتی که قصد خرید بهترین و با کیفیت ترین پروتزهای مویی را دارید، از طریق مرکز موی ایندرا میتوانید اقدام کنید و خرید خود را انجام دهید. این مجموعه از معتبرترین و معروف ترین مراکز مو است که در ایران فعالیت دارد و خدمات زیبایی پوست و مو را به صورت تخصصی ارائه می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف