بهترین دوچرخه‌های ثابت خانگی برای تقویت قلب و عروق: به همراه معرفی 20 مدل

تاریخ انتشار: 21 خرداد 1403
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 963

بهترین دوچرخه ثابت خانگی(best home stationary bike): ورزش کردن و داشتن تحرک برای حفظ سلامت جسمی و روانی هر شخص بسیار ضروری و حیاتی است. زندگی امروزه علاوه بر روان فرد به جسم و نحوه تغذیه افراد نیز آسیب زده و باعث بروز بیماری ها و ناراحتی های زیادی شده است. از طرفی سبک زندگی افراد امکان داشتن زمان کافی برای شرکت کردن در کلاس های ورزشی یا باشگاه را ندارد و اکثر اشخاص بعد از مدتی تداوم و استمرار خود را برای شرکت در کلاس های ورزشی از دست می‌دهند. رفت و آمد مداوم به باشگاه و ترافیک های شهری نیز از دیگر عواملی است که افراد از مراجعه به باشگاه ها خودداری میکنند. دورچرخه ثابت خانگی یک راه حل فوق العاده برای تمام اعضای خانواده است که در ادامه سایت آبی بیوتی به بررسی کامل آن می‌پردازد.

دوچرخه ثابت چیست؟

دورچرخه ثابت یکی از لوازم ورزشی پرطرفدار و محبوب است که کاملا به صورت دورچرخه می‌باشد با این تفاوت که با فشردن پدال ها دستگاه حرکت نمی‌کند و در جای خود ثابت است. این وسیله ورزشی در قیاس با بسیاری از لوازم ورزش خانگی دارای نقاط قوت زیادی است و استفاده از آن دارای فواید زیادی برای سلامت بدن و روان می‌باشد.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین تردمیل خانگی مطالعه کنید.

پیشنهاد 20 مدل بهترین دوچرخه ثابت خانگی


ورزش بروی دوچرخه های ثابت برای افرادی که ممکن است از لحاظ تنفس و یا قوای بدنی در فعالیت های هوازی دچار ضعف باشند بسیار مناسب است . در صورتی که به دنبال ورزش در محل کار یا منزل هستید یکی از مناسبترین وسیله ها دوچرخه ثابت ND2046D میباشد. این دستگاه با توجه به ابعاد آن توانایی تحمل وزن تا 90 کیلوگرم را دارا میباشد.دوچرخه ثابت خانگی به‌عنوان یک محصول بسیار کم جا و کاربردی با قیمتی مناسب جهت مصارف خانگی به بازار عرضه‌شده است. این محصول دارای دیسکی به وزن 3 کیلوگرم و باقابلیت تنظیم درجه سختی عملکردی روان و بی‌صدا را حین تمرین ارائه می‌دهد. مانیتور دیجیتالی این محصول با نمایشگر LCD پارامترهای مختلفی را ازجمله زمان، کالری، مسافت و ضربان قلب را نمایش می‌دهد.


ورزش بروی دوچرخه های ثابت برای افرادی که ممکن است از لحاظ تنفس و یا قوای بدنی در فعالیت های هوازی دچار ضعف باشند بسیار مناسب است . در صورتی که به دنبال ورزش در محل کار یا منزل هستید یکی از مناسبترین وسیله ها دوچرخه ثابت KLS-FITNESS میباشد. این دستگاه با توجه به ابعاد آن توانایی تحمل وزن تا 110 کیلوگرم را دارا میباشد. ازنقاط قوت این دستگاه کیفیت ساخت و رنگ دستگاه است که در کشور چین تولید میشود.


اگر می‌خواهید در خانه یا محل کار خود ورزش هوازی انجام دهید دوچرخه ثابت پروتئوس مدل JC-500 گزینه ی بسیار مناسب و اقتصادی است. این محصول دارای وزن 16 کیلوگرم است و در کنار سبکی می‌تواند بدون اینکه مشکلی برای آن پیش بیاید تا وزن 100 کیلوگرم را به راحتی تحمل کند. سیستم این دوچرخه به صورت مگنتی در 8 حالت مختلف قابل تنظیم است و کاربر می‌تواند با تنظیم آن دوچرخه را در سطح های متفاوت امتحان کند.


این دستگاه ورزشی سبب کاهش وزن در نواحی شکم، پهلو ها و کمر می شود مکانیسم این دستگاه بر اساس خم و راست شدن بدن فرد استفاده کننده است بدون اینکه به ستون فقرات، کمر، مفاصل و ساق پا فشاری وارد شود.دارای سه نوع فنر با ضرایب سختی متفاوت است که برای سه مرحله مقاوم سازی بدن در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته در نظر گرفته شده است. شامل نمایشگر کالری مصرفی، تعداد پله در دقیقه، تعداد کل استپ ها و زمان ​​​​​​.اگر از آن دسته افرادی هستید که با انجام فعالیت های فیزیکی سریعا خسته می شوید و قادر به ادامه ورزش نیستید ، تمرین با انواع دوچرخه ثابت گزینه ای مناسب برای شماست ؛ رکاب زدن بر روی انواع دوچرخه ثابت علاوه براین که بسیار هیجان انگیز بوده و ورزشی مفرح به شمار می آید ، به خوبی موجب فعالیت بدن خواهد شد. اجرای تمرین بر روی انواع دوچرخه ثابت موجب تقویت سیستم قلبی- عروقی خواهد شد ؛


ورزش بروی دوچرخه های ثابت برای افرادی که ممکن است از لحاظ تنفس و یا قوای بدنی در فعالیت های هوازی دچار ضعف باشند بسیار مناسب است . در صورتی که به دنبال ورزش در محل کار یا منزل هستید یکی از مناسبترین وسیله ها دوچرخه ثابت KLS-FITNESS میباشد. این دستگاه با توجه به ابعاد آن توانایی تحمل وزن تا 120 کیلوگرم را دارا میباشد. ازنقاط قوت این دستگاه کیفیت ساخت و رنگ دستگاه است که در کشور چین تولید میشود. این مدل سری جدید این دستگاه می باشد.


دوچرخه ثابت ایستاده EMH FITNESS 6003 از سری دوچرخه ثابت نشسته (پشتی دار)با کاربری خانگی،باشگاهیاست که ابعاد کوچکی دارد و می تواند به شما برای کاهش چربی بدن ، کاهش وزن ، عضله سازی و همین طور بالا بردن سلامت قلبی ، عروقی ، و استخوان بندی کمک کنداین دوچرخه دارای هشت سطح سختی گام می باشد که باعث می شود چربی سوزی و عضله سازی انجام شود و استانداردهای CE/ROHS/EN957 دارامی باشد و تا وزن 140 کیلو گرم تحمل وزن دارد


اگر از آن دسته افرادی هستید که با انجام فعالیت های فیزیکی سریعا خسته می شوید و قادر به ادامه ورزش نیستید ، تمرین با انواع دوچرخه ثابت گزینه ای مناسب برای شماست ؛ رکاب زدن بر روی انواع دوچرخه ثابت علاوه براین که بسیار هیجان انگیز بوده و ورزشی مفرح به شمار می آید ، به خوبی موجب فعالیت بدن خواهد شد. اجرای تمرین بر روی انواع دوچرخه ثابت موجب تقویت سیستم قلبی- عروقی خواهد شد ؛ تمرین بر روی انواع دوچرخه ثابت بدون ایجاد فشار مضاعف بر زانوها و مفاصل ، باعث افزایش گردش خون در بدن شده و همین امر عملکرد ماهیچه قلب را بهبود می بخشد که در نتیجه قلبی سالم را نصیب ورزشکار خواهد کرد.
اگر می خواهید در خانه یا محل کار خود ورزش هوازی انجام دهید دوچرخه ثابت پروتئوس مدل JC-500 گزینه ی بسیار مناسب و اقتصادی می باشد. این محصول دارای وزن 16 کیلوگرم می باشدو در کنار سبکی میتواند بدون اینکه مشکلی برای آن پیش بیاید تا وزن 100 کیلوگرم را به راحتی تحمل کند. سیستم این دوچرخه به صورت مگنتی در 8 حالت مختلف قابل تنظیم می باشد و کاربر میتواند با تنظیم آن دوچرخه را در سطح های متفاوت امتحان کند.


ورزش بروی دوچرخه های ثابت برای افرادی که ممکن است از لحاظ تنفس و یا قوای بدنی در فعالیت های هوازی دچار ضعف باشند بسیار مناسب است . در صورتی که به دنبال ورزش در محل کار یا منزل هستید یکی از مناسبترین وسیله ها دوچرخه ثابت 607B-1 میباشد. این دستگاه با توجه به ابعاد آن توانایی تحمل وزن تا 135 کیلوگرم را دارا میباشد. ازنقاط قوت این دستگاه کیفیت ساخت و رنگ دستگاه است که در کشور چین تولید میشود.


اغلب برند های موجود در بازار ایران به خاطر پائین آوردن قیمت از ساختاری خیلی ضعیف استفاده میشوند که این نکته باعث پائین آمدن 100% کیفیت خواهد شد ؛ساختار مهندسی به روز شده و شاسی ( اسکلت ) مستحکمدستگاه ؛نکته بسیار بسیار مهمی در دستگاه های فوق میباشد ؛ برند  فیول  ( FUEL )  با  قدمتی  خیلی  طولانی  در کشور تایواندر طراحی  و تولید  در عرصه  مدرنترین  تجهیزات  هوازی  خانگی  و  باشگاهی  با کسب  استاندارد های  جهانی  فعالیت  دارد دوچرخه ثابتفیول مدلSU135-40؛ مگنت برقی و برنامه دار ؛اورجینال میباشد


اگر می خواهید در خانه یا محل کار خود ورزش هوازی انجام دهید دوچرخه ثابت پروتئوس مدل JC-500 گزینه ی بسیار مناسب و اقتصادی می باشد. این محصول دارای وزن 16 کیلوگرم می باشدو در کنار سبکی میتواند بدون اینکه مشکلی برای آن پیش بیاید تا وزن 100 کیلوگرم را به راحتی تحمل کند. سیستم این دوچرخه به صورت مگنتی در 8 حالت مختلف قابل تنظیم می باشد و کاربر میتواند با تنظیم آن دوچرخه را در سطح های متفاوت امتحان کند.


ورزش برای کسانی که دچار آسیب شده اند و یا سن بالایی دارند در کنار مزایای فراوان خطراتی نیز بهمراه دارد ، دوچرخه های پشتی دار وسیله ی کارآمدی برای انجام حرکات هوازی برای اینگونه افراد می باشد . اگر به دنبال ورزش در محل کار یا منزل هستید یکی از مناسب ترین وسیله ها دوچرخه ثابت FEDERAL R270 میباشد این دستگاه توانایی تحمل وزن تا 120 کیلوگرم را دارا میباشد.


اغلب برند های موجود در بازار ایران به خاطر پائین آوردن قیمت از ساختاری خیلی ضعیف استفاده میشوند که این نکته باعث پائین آمدن 100% کیفیت خواهد شد ؛ ساختار مهندسی به روز شده و شاسی ( اسکلت ) مستحکم دستگاه ؛ نکته بسیار بسیار مهمی در دستگاه های فوق میباشد ؛ برند فیول ( FUEL ) برنامه دار برقی با قدمتی خیلی طولانی در کشور تایوان در طراحی و تولید در عرصه مدرنترین تجهیزات هوازی خانگی و باشگاهی با کسب استاندارد های جهانی فعالیت دارددوچرخه ثابت ( پشتی دار ) فیول مدل R43 مگنت برقی و برنامه دار ؛.

انواع دوچرخه ثابت

دوچرخه های ثابت خانگی از انوع مختلفی برخوردار هستند که هر خانواده متناسب با نیاز و فضای مورد نظر خود میتوانند از بین آنها بهترین انتخاب را داشته باشند. در ادامه به معرفی انواع دوچرخه ثابت خانگی میپردازیم:

 • دوچرخه ثابت ایستاده: برای استفاده از دوچرخه ها میتوانید به حالت قائم باشید یا بر روی دستگاه کمی خم شوید. این مدل از دوچرخه ها معمولا مرکزگرایی ضعیف تری دارند و در سرعت بالا متوجه ناپایداری آنها خواهید شد. پس اگر ورزشکار حرفه ای هستید بهتر است در سرعت بالا دوچرخه را تست کنید.

 • دوچرخه اسپینیگ: این دوچرخه ها به نسبت مدل ایستاده وزن سنگین تری دارند و اصطلاحا حرفه ای تر هستند. در دوچرخه های اسپینیگ خم شدن رو به جلو بسیار راحت تر است و ورزش حرفه ای تری را بر روی آنها تجربه خواهید کرد.

 • دوچرخه ثابت نشسته: این مدل از دوچرخه ثابت برای افرادی که سابقه کمر درد یا دیسک کمر دارند بسیار مناسب است. این مدل دوچرخه ها دارای یک صندلی با پشتی راحت هستند که میتواند به آسانی لم دهید و پاهایتان را به چالش بکشید.

 • دوچرخه مینی: این دوچرخه ها فقط شامل پدال هستند و از بدنه و دسته خبری نیست. فضای کمتری را اشغال میکنند و برای استفاده از آنها کافیست بر روی مبل یا صندلی بنشینید.

مزایای استفاده از دوچرخه ثابت

از مزایای دوچرخه ثابت خانگی کالری سوزی زیاد، سوزاندن چربی‌های غیرمفید بدن، تقویت قلب و ریه و البته تقویت ماهیچه‌های شکم، لگن و پاها است. استفاده از دوچرخه ثابت نسبت به سایر ورزش‌های هوازی، کمک زیادی به تقویت ماهیچه‌های قلب است. به طور کلی مزایای استفاده از دوچرخه ثابت را میتوانیم در موارد زیر خلاصه کنیم:

 • تقویت ماهیچه قلب

 • کمک به کالری سوزی

 • چربی سوزی بالا

 • تقویت عضلات پا، ران و باسن

 • تقویت لگن

 • جلوگیری از ابتلا به فشارخون و دیابت

 • جلوگیری از حمله های قلبی و سکته

 • افزایش نشاط و شادابی

 • افزایش اعتماد به نفس

 • و...

ویژگی های بهترین دوچرخه های ثابت خانگی

یک دوچرخه ثابت خانگی باید دارای ویژگی های زیر باشد تا بهترین نتایج و راحت ترین نحوه کار را برای ورزشکاران در منزل فراهم کند.

زین قابل تنظیم: از خرید دوچرخه هایی که دارای زین ثابت هستند خودداری کنید. تنظیمات ارتفاع زین باید به گونه ای باشد که در صورت قرار گرفتن پدال در پایین ترین حالت زانو شما کاملا صاف نبوده و کمی خمیدگی داشته باشد.

تنظیم مقاومت: رکاب زدن آسان برای گرم کردن عضلات بدن بسیار مناسب است ولی اگر قصد دارید کمی عضله سازی کنید، لازم است که فشار بیشتری را به ماهیچه خود وارد کنید و مقاومت پدال را افزایش دهید. دوچرخه های ثابت دارای اهرم یا پیچی برای سخت تر کردن چرخش پدال ها هستند.

جابه جایی آسان: بهتر است یک فضای ثابت برای دستگاه ورزشی خود مدنظر بگیرید ولی جابه جایی ساده و آسان جزء ویژگی های مهم یک دوچرخه ثابت است.

نکات مهم هنگام خرید بهترین دوچرخه ثابت

در خرید لوازم ورزشی خانگی باید نکات مهمی را مدنظر داشته باشید تا یک خرید رضایت بخش و مفید انجام شود. در ادامه به بیان چند نکته مهم برای خرید بهترین دوچرخه ثابت میپردازیم:

فضای منزل: قبل از هرچیزی تصمیم بگیرید که با توجه به فضای منزلتان چه نوع دوچرخه ای را میتوانید خریداری کنید. جابه جایی مدام دستگاه میتواند باعث ایجاد مشکلاتی در قطعات شود و ریسک خرابی را نیز به دنبال دارد. اگر فضای بسیار کوچکی دارید، دوچرخه های مینی گزینه خوبی هستند.

انتخاب مدل دوچرخه: اگر دچار مشکلاتی نظیر دیسک کمر یا آرتروز هستید بهتر است از مدل نشسته استفاده کنید. متناسب با وضعیت سلامت بدن خود دوچرخه مناسبتان را خریداری کنید.

صفحه نمایشگر: برخی از دوچرخه های ثابت دارای یک صفحه نمایشگر هستند که میزان کالری سوزانده شده و ضربان قلب را به طور مداوم نشان میدهند. اگر دانستن این اطلاعات برای شما مهم است، حتما در خرید دوچرخه به داشتن صفحه نمایشگر دقت کنید.

مکانیزم دوچرخه: مکانیزم دوچرخه های ثابت به سه صورت: تسمه ای، مگنتی و زنجیری است. بهتر است هنگام خرید از نوع عملکرد دوچرخه تان مطلع باشید.

سوالات متداول در مورد بهترین دوچرخه ثابت خانگی

1.آیا دوچرخه ثابت برای کاهش وزن مناسب است؟

بله، دوچرخه ثابت با افزایش کالری سوزی و متابولیسم بدن به تقویت ماهیچه و از بین رفتن چربی های بدن کمک بسیاری میکند.

2. دوچرخه ثابت برای چه استفاده می شود؟

از دوچرخه ثابت برای کالری سوزی و لاغری، تقویت عضلات پا و شکم، بهبود وضعیت ماهیچه قلب و عروق قلبی، حفظ سلامت جسم و روان استفاده میشود.

3. آیا استفاده روزانه از دوچرخه ثابت مشکلی ندارد؟

خیر، استفاده اصولی از دوچرخه به صورت روزانه مشکلی را برای افراد ایجاد نخواهد کرد.

4. دوچرخه ثابت را در کجای خانه خود قرار دهید؟

در هر قسمت از خانه که مایل باشید میتوانید دوچرخه را قرار دهید و نسبت به ابعاد آن فضایی را به دستگاه ورزشی تان اختصاص دهید. مراقب باشید که دستگاه مدام در معرض تابش مستقیم خورشید نباشد.

5. تردمیل یا دوچرخه ثابت؟ کدام یک بهتر است؟

هر شخص متناسب با نیاز خود میتواند از تردمیل یا دوچرخه استفاده کند. بهتر است هدفتان از ورزش را مشخص کنید و متناسب با بودجه و فضای منزل خود تصمیم گیری کنید.

6. قیمت دوچرخه ثابت چقدر است؟

دوچرخه های موجود در بازار با قیمت های مختلفی عرضه میشوند اما تقریبا بازه قیمتی دوچرخه ثابت بین 18 تا 30 میلیون تومان هستند.

7.بهترین مارک دوچرخه ثابت خانگی

برند های محبوب دوچرخه ثابت به ترتیب الویت عبارتند از بادیگارد,فدرال,مارشال,کراس و ... هستند.

سخن آخر(نتیجه گیری):

بهترین دوچرخه ثابت خانگی ، دوچرخه ای است که متناسب با فضای منزل باشد و امکان تنظیمات زین و مقاومت را داشته باشد. ورزش کردن در زندگی امروزه بسیار کمرنگ شده و عدم تحرک باعث بروز بسیاری از بیماری ها و مشکلات شده است.

دوچرخه ثابت خانگی یکی از بهترین تصمیمات برای حفظ سلامت روان و بدن است. استفاده روزانه از دوچرخه ثابت حتی در زمان کوتاه هم دارای فواید زیادی است که به مرور زمان شاهد آنها خواهید بود. تقویت عضلات بدن و ماهیچه های قلب از مهمترین مزایای دوچرخه ثابت است.

دوستان عزیز، مقاله بهترین دوچرخه ثابت خانگی همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید. خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف