رکورد عمل های زیبایی در سال 1402 شکسته شد

تاریخ انتشار: 21 خرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 258

در فطرت تمامی ما انسان ها تمایل به زیبایی و زیباتر به نظر آمدن نهادینه شده است و نمیتوان در این دنیا کسی را پیدا کرد که با این نظر مخالف باشد و تمایلی به این امر نداشته باشد به نحوی که این خواسته در فرهنگ ها و طبقات اجتماعی مختلف خود نمایی کرده است. ممکن است شما نیز زمانی که به وضعیت اقتصادی کشور نگاه می کنید و در رابطه با آن می اندیشید با خود بگوید با توجه به بالا رفتن هزینه ها و گران تر شدن قیمت های جراحی ، افراد برای انجام عمل های غیر ضروری مانند عمل پروتز سینه یا دیگر عمل های زیبایی که مربوط به لاغری و تناسب اندام اعم از ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک اقدام نمی کنند. اما حتما موهای تنتان از تعجب سیخ می شود و به قول قدیمی ترها شاخ در می آورید وقتی بفهمید که ایران با توجه به رکود اقتصادی که دارد باز هم رکورد دار عمل های زیبایی است.

رکورد عمل های زیبایی در سال 1402 شکسته شد

با توجه به آمارهای به دست آمده می توانیم بگویم علاوه بر اینکه استفاده از لوازم آرایشی در ایران رکورد شکسته است ، جراحی های زیبایی صورت و بدن رتبه نخستی را در حوزه پزشکی در این منطقه به خود اختصاص داده است. اگر شما نیز کنجکاو شده اید که دلیل این مسئله را بدانید با ما همراه باشید تا راز این رکورد را برای شما آشکار سازیم.

بیشترین تقاضای عمل زیبایی در میان مردان و زنان

ممکن است برایتان این سوال به وجود آید که بیشترین تقاضا برای انجام جراحی های زیبایی در ایران از سوی چه کسانی است؟ خب پاسخ این سوال تا حدودی روشن است چرا که هر چیزی که باعث زیبایی شود زنان اولین متقاضیان آن هستند. به عبارتی دیگر شما نمی توانید پروسه ای را پیدا کنید باعث افزایش زیبایی ظاهری و اعتماد به نفس شود و زنان اولین متقاضیان آن نباشند چرا که میل به زیبایی و زیبا ماندن در فطرت خانم ها شدید تر می باشد. این موضوع طبیعی است چرا که روح آنان از ظرافت و لطافت خاصی برخوردار است. اما در کنار این موارد باید بگویم امروزه تنها خانم ها نیستند که به دنبال راهکارهای برای ارضا این خواسته هستند و از همین رو نمی توان تعداد متقاضیان مرد را نیز در آمار به دست آمده نادیده گرفت ، چرا که با تغییر فرهنگ و معیار های زیبایی از نظر افراد جامعه دیگر داشتن اندامی چاق و شکمی بزرگ نشان دهنده مردانگی نیست.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته و توضیحات دکتر احمدعلی رجب پور محبوب ترین عمل های زیبایی در سال های 2016 تا 2022 ، عمل های همچون افزایش سایز سینه ، لیپوماتیک یا کوچک کردن شکم و پهلو و جراحی پلک می باشد. با توجه به این توضیحات بهتر است کمی با میزان محبوبیت عمل های زیبایی در تمامی کشور ها آشنا شویم.

افزایش حجم سینه (15.8 درصد)

لاغری شکم و پهلو (15.8 درصد)

جراحی پلک (12.9 درصد)

جراحی زیبایی بینی (7.6 درصد)

دلیل این آمار و ارقام چه چیزی می تواند باشد؟

خب همانطور که قول دادیم قصد داریم در این بخش پرده از این راز بزرگ برداریم و به شما بگویم که چه چیزی باعث می شود تا افراد بدون توجه به هزینه به سراغ این نوع عمل های زیبایی بروند. فکرش را بکنید ، با وجود نابسامان بودن شرایط اقتصادی عمل های زیبایی به این مقدار متقاضی دارند، حال اگر شرایط کمی بهبود پیدا کند یا هزینه های جراحی های زیبایی کاهش پیدا کند چند درصد از افراد به این نوع پروسه ها روی می آورند؟ بگذارید بریم سر اصل مطلب ؛ یعنی دلیل افزایش آمار و ارقام متقاضیان عمل های زیبایی و دلیل شکسته شدن رکورد این نوع پروسه ها در ایران.

دلیل اول بهبود کیفیت عمل های جراحی به لطف پزشکان و جراحان پلاستیک مجرب و متبحر

در گذشته افراد در رابطه با این نوع پروسه ها به خصوص جراحی های زیبایی شکم مانند ابدومینوپلاستی اقدام به انجام آن نمی کردند و افرادی که آن ها را انجام می دادند بنا بر دلایلی از قبیل نداشتن آگاهی کافی در رابطه با مراقبت های قبل و بعد و همچنین نداشتن تخصص کافی پزشک با نتیجه های مطلوب رو به رو نمی شدند و همین مسئله باعث شد تا این باور در میان مردم به وجود اید که عمل های زیبایی و لاغری تنها سلامتی افراد را به خطر می اندازد. در حالی که به واقع چنین نیست و با افزایش اعتماد به نفس و تغییر روحیه متقاضی مسلما نتایج بر روی سلامتی افراد نیز تاثیر می گذارد و باعث می شود تا آنان نسبت به بدن جدید خود احساس مسئولیت بیشتری کنند. تنها کافی است که از پس بایدها و نبایدهای تعیین شده به خوبی بر بیایند.

دلیل دوم تغییر باورها و معیارهای زیبایی در میان افراد جامعه

دلیل دیگری که می توان برای افزایش آمار و رواج پیدا کردن پروسه های زیبایی مانند پروتز سینه و لیفت سینه در تهران یا سایر شهرها در میان زنان آورد تغییر فرهنگ و جامعه است. به عنوان مثال افرادی که در کشوری مانند برزیل و آمریکا زندگی می کنند ، بیشتر به اهداف افزایش جذابیت های جنسی به آن روی می آورند. با وجود اینکه این گرایش ها در کشور ما به اندازه سایر کشور ها وجود ندارد اما باز هم تاثیرات آن بر روی جامعه وجود دارد چرا که افراد با مشاهده بازیگران و افراد مشهور در فضاهای مجازی و متوجه شدن معیار های زیبایی آن ها به این نوع عمل ها روی می آورند و همین مسئله باعث می شود تا داشتن برجستگی های خاص در اندام به یکی از بزرگ ترین خواسته های آن ها تبدیل شود و به دست آوردن آن ، به آن ها اعتماد به نفس بالایی دهد.

سومین دلیل عدم اعتماد به نفس کافی

حتما تا کنون افراد موفق بسیار زیادی را دیده اید که با بینی بزرگ خود مشهور و قابل شناسایی هستند. این افراد با داشتن اعتماد به نفس کافی کوچک ترین اهمیتی به سایز بینی خود نمی دهند و آن قدر از عزت نفس برخوردار هستند که با وجود داشتن قدرت ، ثروت و شهرت دست به چنین اقداماتی نمی زنند. در واقع این دسته از افراد ارزش های خود را بر ستون دیگری بنا نهاده اند و بر این باور هستند که توانایی های خودشان باعث رسیدن به موفقیت ها می شود و ایجاد تغییرات ظاهری بر روی بدن تنها می تواند روح آن ها را خوشحال سازد. اما افراد دیگری هستند که زیبایی ظاهر به دلیل خواسته خودشان برایشان اهمیت دارد ، پس اگر جز افرادی هستید که به علت نظر دیگران نمی خواهید به پروسیجرهای زیبایی ظاهر روی بیاورید ، با یافتن پزشک حاذق در این زمینه می توانید با آرامش خیال پروسه زیبایی مورد نظر خود را انجام دهید. چرا که نتایج فوق العاده زیبا آن ها غیرقابل چشم پوشی است.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃