مقایسه پلکسر بینی با فیلر؛ ماندگاری و عوارض آن

تاریخ انتشار: 23 خرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 338

چکیده : یکی از دو روش غیرجراحی تغییر فرم و کوچک کردن بینی تزریق فیلر و پلکسر بینی می‌باشد که در این مقاله در مورد نحوه انجام آن، مقایسه پلکسر بینی با فیلر و عوارض آنها صحبت شده است. دقت کنید که بهترین راه تغییر فرم و کوچک کردن بینی که دائمی باشد جراحی بینی است که باید توسط پزشک باتجربه و حاذق انجام شود.

مقایسه پلکسر بینی و فیلر

فرم دهی بینی با پلکسر

برخی از افراد ممکن است به دلیل ترس از بیهوشی و جراحی، روش عمل بینی را انتخاب نکنند. یکی از روش‌های تغییر شکل بینی بدون جراحی، استفاده از پلکسر بینی می‌باشد، فرم دهی بینی با دستگاه پلکسر مانند کوچک کردن بینی با همین دستگاه است که از تولید پلاسما استفاده می‌شود و تفاوت آن میزان قدرت دستگاه می‌باشد.

تفاوت پلکسر بینی با فیلر

در این اینجا نحوه استفاده از پلکسر بینی و فیلر توضیح داده شده است:

پلکسر بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

پلکسر بینی یکی از روش های غیر جراحی کوچک کردن بینی است که با دستگاه مخصوص انجام می‌شود که بیشتر برای فرم‌دهی بینی های گوشتی قابل استفاده می‌باشد. دستگاه پلکسر با سوزن ظریفی که دارد روی محل مورد نظر بینی سوراخ‌های ریز ایجاد می‌کند که این سوراخ‌ها باعث سفت شدن فیبر پوستی در آن ناحیه می‌شود. همچنین گرمای ایجاد شده توسط دستگاه به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کرده و باعث کلاژن سازی پوست می‌شود. این گرما چربی اضافه بینی را از بین برده و باعث کوچک شدن بینی می‌شود. از پلکسر بینی فقط برای تغییر فرم قسمت‌های خاص بینی استفاده می‌شود و نمی‌تواند فرم بینی را به دلخواه و کامل تغییر دهد. در مقایسه پلکسر بینی با عمل بینی تهران قطعا جراحی بینی نتیجه دلخواه و مطلوب دارد و شما می‌توانید مدل عمل بینی متناسب با فرم صورت خود را با صلاحدید پزشک خود انتخاب کنید.

تزریق فیلر به بینی

فیلر بینی یکی دیگر از روش های تغییر فرم بینی است که با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. در این روش موادی مانند اسید هیالورونیک در قسمت های مورد نیاز بینی تزریق می‌شود. فیلر بینی معمولا برای تغییر فرم بینی در قسمت‌هایی که نیاز به تغییرات کوچک دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیلر بینی (ژل یا چربی) با توجه به نیاز بینی هر فرد به محل مورد نظر توسط پزشک تزریق می‌شود. ژل استفاده شده باید تست شود و با بافت بدن هر فرد سازگار باشد، از طرفی در صورتی که فرد از تغییرات انجام شده رضایت نداشته باشد می‌توان با حلال ژل، تزریق انجام شده را خنثی کرد. به طور کلی تزریق فیلر به بینی موقتی بوده و با توجه به بدن هر فرد به مدت 6 الی 12 ماه ماندگاری دارد و پس از آن نیاز به ترمیم مجدد دارد.

مقایسه پلکسر بینی با فیلر

در اینجا به مقایسه فیلر بینی با پلکسر اشاره کردیم:

مواد استفاده شده

در فیلر بینی، ماده اسید هیالورونیک تزریق می‌شود و در حالی که پلکسر بینی با دستگاه انجام شده و ماده‌ای برای تزریق وجود ندارد.

زمان انجام

فیلر بینی معمولا در یک جلسه انجام می‌شود ولی فرم دهی بینی با پلکسر به چند جلسه نیاز دارد و با توجه به نوع بینی و میزان تغییرات مورد نیاز تعداد دقیق جلسات آن با هر فرد مشخص می‌شود.

نتایج

به طور کلی نتایج پلکسر و تزریق فیلر به صورت موقت بوده و پس از مدتی نتیجه آن از بین می‌رود. ولی به طور کلی نتیجه فیلر بینی نسبت به پلکسر بینی بیشتر مشخص است ولی هیچ کدام از این دو روش برای ایجاد تغییرات گسترده مناسب نیست.

ماندگاری پلکسر بینی

ماندگاری پلکسر بینی و فیلر

این روش ماندگاری دائمی ندارد و ممکن است عوارض غیر قابل جبرانی برای بینی داشته باشد. از طرفی با فیلر بینی همه نواقص و ایرادات بینی قابل رفع شدن نیست و فقط می‌توان تغییرات موقت خیلی محدودی روی بینی انجام داد. در برخی موارد با تزریق فیلر اندازه بینی از حالت اولیه خود بزرگ‌تر می‌شود که برای فرد ممکن است اصلا خوشایند نباشد.

همچنین ماندگاری روش پلکسر بینی دائمی نمی‌باشد و ممکن است عوارض پوستی برای فرد روی بینی ایجاد کند. برای افرادی که بینی بزرگ و یا کج دارند به هیچ عنوان مناسب نیست زیرا هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود. همچنین این روش باعث سوختگی و آسیب جدی به پوست می‌شود که اکثر پزشکان متخصص آن را توصیه نمی‌کنند.

عوارض پلکسر بینی و فیلر چیست؟

یکی از روش های فرم دهی بینی بدون جراحی استفاده از پلکسر بینی و تزریق فیلر می‌باشد ولی باید به این نکته توجه کنید که هر دو روش عوارض بلندمدت و جبران‌ناپذیر ممکن است داشته باشد. در اینجا به برخی از عوارض پلکسر بینی اشاره شده است:

• تورم بینی و کبودی

• سوزش پوست و آسیب به آن

• خشکی و باقی ماندن جای زخم روی پوست

• احساس گرگرفتگی و گرما

•عدم ایجاد تغییرات مورد انتظار

•کوچک نشدن و عدم تغییر شکل بینی

قرمز شدن بینی یکی از بزرگ‌ترین معایب تزریق فیلر می‌باشد که در اینجا به بقیه عوارض آن اشاره شده است:

• قرمز شدن پوست بینی

•عدم ایجاد تقارن روی بینی

• خون مردگی روی بینی

• آسیب زدن به پوست

• عفونت بینی

• استفاده از ژل نامرغوب

• عدم ایجاد تغییرات مورد انتظار روی بینی

• بزرگ شدن بینی با تزریق ژل

تکنیک های جراحی بینی

تکنیک‌های جراحی بینی به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

تکنیک بسته در عمل بینی

یکی از روش‌های جراحی بینی، استفاده از تکنیک بسته می‌باشد که نیاز به ایجاد برش‌های کمتری برای آن وجود دارد. همچنین هیچ گونه برش خارجی در این نوع از جراحی اعمال نمی‌گردد و تمامی برش‌های لازم از داخل سوراخ‌های بینی زده می‌شود. از آنجایی که این نوع جراحی باعث ایجاد کبودی و تورم کمتری پس از عمل بینی می‌شود و همچنین نیاز به بخیه‌های کمتری هم دارند خیلی از افراد تمایل دارند تا عمل خود را با کمک این روش انجام بدهند.

تکنیک باز در عمل بینی

در جراحی بینی به روش باز علاوه بر اینکه بایستی یکسری برش‌های کوچک در داخل سوراخ بینی زده شود، نیازمند اعمال برش‌هایی در ناحیه کلوملای بینی است تا پوست بینی از ساختار آن جدا گردد و پزشک با دید مستقیم بر روی اجزای داخلی بینی تمامی تغییرات را اعمال نماید.

جراحی بینی

پلکسر بینی بهتر است یا عمل بینی؟

انتخاب روش فرم دهی به بینی و کوچک کردن آن با سلیقه و صلاحدید جراح انجام می‌شود. باید به این نکته دقت داشته باشید که یک پزشک جراح و متخصص گوش، حلق وبینی با توجه به تجربه‌ای که دارد به هیچ عنوان روش‌های غیر جراحی بینی از جمله پلکسر بینی و تزریق فیلر (ژل) را پیشنهاد نمی‌کند.

در نهایت، باید توجه داشت که هر یک از روش‌های فرم دهی بینی بدون جراحی مانند پلکسر یا فیلر، دارای محدودیت‌هایی است. اگر شما به دنبال تغییر فرم بینی خود هستید، بهتر است با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بهترین روش را برای شما انتخاب کنید. به طور کلی بهترین و ایمن‌ترین روش برای فرم دهی بینی و کوچک کردن آن، عمل جراحی بینی است که باید برای انجام موفق آن و نتیجه مثبت به بهترین جراح بینی تهران مراجعه کنید.

برچسب ها : مقایسه پلکسر بینی با فیلر

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃