زندگی در کانادا سخت است یا آسان

تاریخ انتشار: 18 تیر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 221
زندگی در کانادا سخت است یا آسان

متقاضیان زیادی در پی رسیدن به شرایط ایده دست به مهاجرت می‌زنند. هدف‌ها از مهاجرت کسب یک زندگی ایده آل می‌باشد، زندگی در کشوری که به طبع با سختی‌ها و آسودگی‌های خاص خود همراه است و افراد با توجه به معیارهای خود سعی در سازگار کردن خود با محیط خواهند داشت. معیارهای زندگی افراد با هم تفاوت دارد، اما به طور کلی می‌توان شرایط زندگی در یک جامعه را به‌واسطه پارامترهای هرچند عمومی برآورد کرد.

وضعیت رفاه اجتماعی، بهداشت، نرخ تورم و بیکاری، معیشت مردم، خدمات عمومی همگی می‌توانند در ارزیابی‌ها مفید واقع شوند و زندگی در کانادا را برای فرد آسان یا سخت نمایند. به طور کلی زندگی در کانادا برای مهاجران سخت نخواهد بود و می‌تواند به مهارت‌ها و تخصص شما بستگی داشته باشد.

طبیعت زیبا و آب و هوا سرد کانادا

کانادا دارای پاک‌ترین هوا و طبیعت بی نظیر است. سواحل خیره کننده، سواحل شنی، قله‌های پوشیده از برف از جاذبه‌های طبیعی کانادا بشمار می‌رود. آب و هوای سرد کانادا برای کسانی که به آب و هوای معتدل عادت دارند می‌تواند طاقت فرسا باشد.

حتی دمای 40- نیز برای این کشور گزارش شده است، به طبع زندگی در کشور کانادا با این شرایط می‌تواند بسیار سخت و دشوار باشد و برای برخی افراد که دچار بیماری‌هایی ناسازگار با سرما هستند مخل حیات محسوب شود. گاهی این آب و هوای سرد تا هشت ماه بر کشور حاکم خواهد بود و این طولانی بودن فصل سرد می‌تواند آزاردهنده باشد.

افرادی که از کشورهای گرمسیری به کانادا مهاجرت می‌کنند، ممکن است در این شرایط آب و هوایی زندگی در کانادا را برایشان سخت کند. البته که به مرور و گذشت زمان، معمولاً فرد به آب و هوای این کشور عادت خواهد کرد.

هزینه بالای زندگی و مسکن در برخی از شهرهای بزرگ کانادا

هرچند که در کانادا میزان دستمزد و حقوق و مزایا متناسب با مهارت، مدرک تحصیلی، سابقه کار و... هر فرد بسیار عادلانه است اما زندگی در مرکز شهرهای اصلی کانادا و به ویژه در دو شهر تورنتو و ونکوور دارای اختلاف قابل توجهی با دیگر شهرهای این کشور می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین مراحل در اقدام به مهاجرت، داشتن اطلاعات کافی از هزینه‌های زندگی در کشور مقصد است. نرخ تورم در کانادا در اولین ماه سال 2023 به 5.9 رسیده است. 

هزینه خورد خوراک، غذا و پوشاک در کانادا بالا است و در شهرهای بزرگ کانادا هزینه اجاره مسکن نیز به نسبت بیشتر است که زندگی در این کشور را کمی سخت نموده است. مهاجرانی که در کشور خودشان نیز با هزینه بالای مسکن روبرو بودند، تحمل این شرایط برای آنها کمی آسان‌تر خواهد بود لذا داشتن یک شغل پردرآمد در کانادا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کیفیت و استاندارد بالای زندگی در کانادا

زندگی شهری مدرن در شهرهای زیبا و تمیز کانادا یک جاذبه بسیار قوی برای مهاجران است. امکانات شهری مدرن، خدمات عمومی منظم و با کیفیت همگی از استاندارهای بالای زندگی در کانادا را خبر می‌دهند و از مهم‌ترین مزایای زندگی در این کشور هستند که زندگی را در این کشور آسان کرده است.

این کشور هر ساله در لیست برترین کشورها در سطح جهان برای زندگی قرار می‌گیرد. شرایط زندگی ایده آل همچون کیفیت بالای آموزشی، کیفیت زندگی، وضعیت سلامت و بهداشت، امنیت شغلی، طبیعت بکر، اقتصاد قوی، تعادل کار و زندگی، ارتباطات اجتماعی و ثروت سبب شده کانادا در رتبه بالایی قرار بگیرد.

به طور کلی از جهات مختلف، کانادا یک گزینه مناسب برای زندگی است. همچنین داشتن بالاترین سطح از استانداردهای کیفیت زندگی در زمینه حقوق بشر، آزادی و دموکراسی، امنیت و آرامش، رفاه، پیشرفت و مدرنیزه بودن، امکان رشد و پیشرفت و رسیدن به رویاها را برای هر شخص و قشری که صلاحیت داشته و تلاش نماید را فراهم می‌کند.

سطح بالای نظام آموزشی

کانادا یک کشور ابر قدرت آموزشی است که امکانات و هزینه‌های زیادی برای تحصیل شهروندان خود در نظر می‌گیرد و امتیاز بالایی برای برابری در موفقیت بر اساس جنسیت، پیشینه اجتماعی دارد.

تحصیلات ابتدایی و متوسطه همراه با تحصیلات تکمیلی در این کشور رایگان است. کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا به دلیل شهرت فوق العاده در سراسر جهان شناخته شده‌اند. این کشور بالاترین نسبت فارغ‌التحصیلی که 51 درصد است را دارد و تحصیل کرده‌ترین کشور جهان می‌باشد. همچنین به دلیل دارا بودن یکی از برترین نظام‌های آموزشی جهان، 4 دانشگاه برتر کانادا جزء 100 دانشگاه برتر جهان هستند.

فرهنگ و تنوع فرهنگی

کانادا یک کشور چند فرهنگی می‌باشد و چند فرهنگی بودن حتی در کانادا به عنوان یک سیاست ملی پذیرفته شده است.

این کشور یک نمونه شگفت انگیز در جهان به عنوان پیشرو در جامعه صلح آمیز، تنوع فرهنگی و امنیت است. مردم کانادا به دوست داشتن، مهربان بودن و استقبال از شهرت جهانی برخوردارند که این نکته می‌تواند بسیار تاثیر مثبتی در امر مهاجرت داشته و باعث زندگی آسان برای مهاجرین شود.

عدم وجود مسائل نژاد پرستی و زندگی آرام و با احترام به هم از ویژگی‌های مردم این کشور می‌باشد که بین همه عقاید، اقلیت‌ها، نژادها، مذاهب و... کانادا رتبه 2 را در رفتار ضد نژاد پرستانه دارد دارد.

این کشور که فرهنگ‌های متنوعی در آن رواج دارد با سهولت بیشتری مهاجران با فرهنگ متفاوت را می‌پذیرد. به طبع تعامل و ادغام در چنین فضای متنوع فرهنگی به مراتب ساده‌تر خواهد بود. مهاجران به راحتی می‌توانند همسو با جامعه و فرهنگ‌های متنوع پیشرفت کنند.

امنیت و نرخ پایین جرم و جنایت در کانادا

نرخ پایین جرم و جنایت در کانادا نسبت به سراسر جهان، به ویژه در میان همسایگان جنوبی آن مورد توجه است. از سال 1991، میزان جرم عمومی کانادا به طور پیوسته رو به کاهش است. جنایت خشونت آمیز در کانادا نادر است و آن را به یکی از امن‌ترین کشورهای جهان تبدیل می‌کند.

مالکیت اسلحه در کانادا تقریباً چهار برابر کمتر از کشوری مانند آمریکا است، این امر شهرت جهانی کانادا را افزایش داده است و در سال 2014، شاخص زندگی بهتر OECD به کانادا امتیاز چشمگیر 9.7 از 10 را برای ایمنی و امنیت اعطا کرد. فرآیند دریافت مجوز و اسلحه گرم نیز طولانی و سخت است، به ویژه در مقایسه با ایالات متحده.

سیستم بهداشت و درمان کانادا

مراقبت‌های بهداشتی در کانادا به عنوان یک حق اساسی برای شهروندان محسوب می‌شود. هزینه درمانی در کانادا برای هر بیماری هرگز نگران کننده نیست و این عامل سبب زندگی آسان در کانادا شده است.

سازماندهی سیستم مراقبت‌های بهداشتی کانادا تا حد زیادی توسط قانون اساسی کانادا تعیین می‌شود که در آن نقش‌ها و مسئولیت‌ها بین دولت فدرال، و دولت‌های استانی و منطقه‌ای تقسیم شده است.

دولت‌های استانی و منطقه‌ای بیشترین مسئولیت ارائه خدمات بهداشتی و سایر خدمات اجتماعی را بر عهده دارند. دولت فدرال همچنین مسئول ارائه برخی خدمات برای گروه‌های خاصی از مردم است.

این مراقبت‌های بهداشتی با بودجه عمومی با درآمد عمومی که از طریق مالیات فدرال، استانی و منطقه‌ای، مانند مالیات شخصی و شرکتی، مالیات فروش، عوارض حقوق و دستمزد و سایر درآمدها به دست می‌آید، تامین می‌شود.

منبع این مقالع وبسایت درنامایگریشن dornamigration.com است که مدت هاست در زیمنه مهاجرت فعالیت دارد برای مطاله کامل این مقاله به این وبسایت مراجعه کنید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف