رپورتاژ هایفوتراپی صورت چند جلسه است و ماندگاری آن چقدر است؟

تاریخ انتشار: 19 تیر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 232

تمامی افراد به مرور زمان با افزایش سن دچار پیری شده و پوستشان آن حالت ارتجاعی خود را تا حدودی از دست‌‌ می‌دهد. این پروسه موجب افتادگی پوست و ایجاد چین وچروک بر روی آن‌‌ می‌شود. ازاین‌رو امروزه روش‌‌های پزشکی زیبایی مختلفی برای جوان‌سازی پوست مورد استفاده قرار‌‌ می‌گیرد. یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن شلی و افتادگی پوست‌‌ می‌توان به هایفوتراپی اشاره نمود که ماندگاری بالایی دارد.

اگر‌‌ می‌خواهید در مورد تعداد جلسات هایفوتراپی و میزان ماندگاری آن اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد‌‌ می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

عکس های قبل و بعد از هایفوتراپی ✔️کِلینیک42

هایفوتراپی چند جلسه است؟

در روش هایفوتراپی اشعه دستگاه هایفو با نفوذ در عمق پوست موجب تحریک آن به کلاژن سازی‌‌ می‌شود. این فرآیند تقریبا 3 ماه طول‌‌ می‌کشد و پس از آن ماندگاری هایفو بین 12 الی 18 ماه است. به همین دلیل هایفوتراپی تنها در یک جلسه انجام‌‌ می‌شود و همانند سایر روش‌‌های زیبایی احتیاجی به تمدید ماهانه نخواهد داشت. البته گاهی اوقات ممکن است که فرد نتواند نتایج خوبی دریافت کند. در چنین شرایطی‌‌ می‌تواند جلسات هایفو را مجددا تکرار کند.

فاصله بین جلسات هایفوتراپی

تعداد جلسات هایفوتراپی معمولا یک مرتبه در سال است. اما در مواردی که افتادگی پوست زیاد باشد برخی از پزشکان دو جلسه در سال را توصیه‌‌ می‌کنند. در صورتی که فرد ماندگاری نتایج هایفو را بیش از یک سال حس کند‌‌ می‌تواند جلسات بعدی برای تمدید را به یک ونیم الی دو سال بعد موکول کند.

بهتر است که برای تعیین فاصله زمانی میان دو جلسه هایفو به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پس از معاینه بهترین زمان را مشخص کند. لازم است که اشاره کنیم هایفو یک روش درمانی غیر تهاجمی است و فقط موجب‌‌ می‌شود بدن برای کلاژن سازی تحریک گردد. تغییراتی که پس از این درمان ایجاد‌‌ می‌شود کاملا طبیعی و محدود است. ازاین‌رو تعیین فاصله میان جلسات هایفوتراپی دشوار است.

اکثر پزشکان معتقد هستند پس از آنکه فرد به نتایج مثبتی از این روش درمانی دست یافت با در نظر گرفتن وضعیت پوست فرد باید 12 الی 18 ماه بعد برای درمان اقدام کند. برای دریافت بهترین نتایج پیشنهاد‌‌ می‌کنیم که هایفوتراپی را حتما در کلینیک‌‌های تخصصی پوست و مو و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید.

عکس های قبل و بعد از هایفوتراپی ✔️کِلینیک42

چگونه‌‌ می‌توان از هایفوتراپی بهترین نتایج را دریافت نمود؟

برای دریافت بهترین نتایج از هایفوتراپی صورت باید به نکاتی توجه نمود تا بتوان میزان اثر بخشی آن رابیشتر کرد و فاصله بین جلسات را افزایش داد. از جمله نکاتی که برای دریافت بهترین نتایج هایفوتراپی باید به آن توجه نمود‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

پیش از جلسه هایفو حتما با پزشک مشورت کنید

در انتخاب دستگاه و تعداد جلسات هایفوتراپی موارد مختلفی نقش دارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها میزان شلی و افتادگی پوست و شدت آن است. بنابراین بهتر است که یک جلسه مشاوره با پزشک معالج خود داشته باشید.

تحقیق و جمع آوری اطلاعات در مورد دستگاه هایفو

برندهای مختلفی از کشورهای متفاوت به تولید دستگاه‌‌های هایفوتراپی پرداخته اند. ازاین‌رو کارایی و کیفیت این دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است و پزشک متخصص پس از بررسی پوست بیمار باید تجویز کند که کدام دستگاه‌‌ می‌تواند نتایج بهتری داشته باشد.

توجه به توصیه‌‌های بعد از هایفو

از آنجایی که هایفوتراپی روشی ساده و غیر تهاجمی است، فرد‌‌ می‌تواند بلافاصله پس از آن فعالیت‌‌های روزانه خود را از سر بگیرد. اما با مصرف آب کافی و سبک زندگی سالم‌‌ می‌توان پروسه کلاژن سازی و دریافت نتایج بهتر از هایفو را سرعت بخشید.

برای مشاهده نتایج هایفو صبور باشید

پس از انجام تعداد جلسات هایفوتراپی نیاز است که حداقل 3 ماه صبر کنید تا بتوانید بهترین نتایج را دریافت نمایید. اما در صورتی که اولین بار است که‌‌ می‌خواهید از این روش درمانی استفاده کنید نیاز است که برای دریافت نتایج مطلوب صبور باشید. به طوری که حتی ممکن است در روزها و هفته‌‌های اول از دریافت نتایج کاملا ناامید شوید اما اگر صبر کنید تا پروسه تولید کلاژن به خوبی انجام شود‌‌ می‌تواند نتایج فوقالعاده‌ای داشته باشد.

چند بار میتوان هایفو انجام داد | هزینه هایفوتراپی غبغب

دوام و ماندگاری هایفو چقدر است ؟

اکنون که متوجه شدید هایفوتراپی صورت چند جلسه است ‌‌ می‌توانیم در مورد ماندگاری آن نیز صحبت کنیم. دوام و ماندگاری هایفوتراپی صورت در مقایسه با سایر روش‌‌های زیبایی بیشتر بوده و حدود یک و نیم الی دو سال است. این مدت زمان با توجه به نوع پوست، مهارت و تجربه پزشک، نوع مشکل پوستی،استفاده از دستگاه‌‌های پیشرفته و مدرن متفاوت است. در صورتی که تمامی این موارد به صورت صحیح و اصولی رعایت شود‌‌ می‌تواند ماندگاری این روش را خیلی افزایش دهد.

این روش کاملا غیر تهاجمی و بدون درد و خونریزی است و همانند سایر روش‌‌های استفاده از مواد شیمیایی عوارض جانبی ندارد. این روش بدون دوره نقاهت و بهبود است و فرد‌‌ می‌تواند بلافاصلهفعالیت‌‌های خود را ادامه دهد. نتایج این روش تقریبا 3 الی 4 هفته پس از انجام به خوبی قابل مشاهده است.

با توجه به اینکه هایفوتراپی صورت در مقایسه با سایر روش‌ها ماندگاری بیشتری دارد خیلی مقرون به صرفه است و مدت زمان ماندگاری و اثرات درمانی آن از حداقل 6 ماه تا حداکثر 3 سال خواهد بود. البته این مدت ماندگاری در افراد مختلف با توجه به عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی، سبک زندگی، روش اعمال شده و میزان موفقیت عمل و عمق چین وچروک‌ها متفاوت است. پس از گذشت این مدت زمان و از بین رفتن آثار ماندگاری هایفو باید برای ترمیم آن اقدام نمود. لازم است که اشاره کنیم مدت زمان ماندگاری هایفو در تمامی قسمت‌‌های بدن یکسان نیست.

ماندگاری هایفوتراپی بیشتر است یا جراحی لیفت صورت؟

هایفوتراپی یک روش درمانی بدون جراحی جهت از بین بردن افتادگی و شلی طبیعی پوست صورت و بدن است، بدون آنکه کوچک‌ترین عارضه‌ای از کبودی، خونریزی، جای زخم و بخیه، درد و عوارض پس از بیهوشی را بر جای بگذارد. ازاین‌رو نسبت به روش‌‌های جراحی طرفداران بیشتری دارد. زیرا امروزه اکثر افراد روش‌هایی را‌‌ می‌پسندند که سرپایی و بدون عارضه و با بهترین نتایج ممکن باشد. با توجه به این موضوع‌‌ می‌توان گفت که هایفوتراپی دارای تاثیرات چشمگیرتر و ماندگاری بیشتر بدون عوارض مختلف است. به طوری که افراد‌‌ می‌توانند از 4 هفته الی 6 ماه شاهد نتایج عالی هایفو باشند بدون آنکه دوره نقاهتی را طی کنند. از سویی دیگر هزینه هایفوتراپی نسبت به جراحی لیفت صورت خیلی مقرون به صرفه‌تر است.

برای هایفوتراپی صورت به کجا مراجعه کنیم؟

امروزه روش لیفت و جوانسازی هایفوتراپی خیلی مورد توجه قرار گرفته است و طرفداران بسیاری دارد. این روش مدرن پزشکی زیبایی در اکثر کلینیک‌‌های تخصصی پوست و مو مورد استفاده قرار‌‌ می‌گیرد و پزشکان با استفاده از آن خدمات بی‌نظیری در زمینه جوانسازی پوست ارائه‌‌ می‌دهند. یکی از بهترین مراکزی که‌‌ می‌توانید برای انجام هایفوتراپی به آن مراجعه کنید مطب دکتر رفیعی است. این مجموعه با بهره‌گیری از پرسنل و پزشکان زیبایی متخصص و با تجربه بهترین خدمات را در زمینه زیبایی ارائه‌‌ می‌دهد. برای دریافت مشاوره‌‌های لازم در مورد هایفوتراپی صورت و رزرو نوبت جهت ویزیت کافی است به وب‌سایت این مجموعه مراجعه کنید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃