کارتن پستی را چگونه بسته بندی کنیم - زودپک

تاریخ انتشار: 25 تیر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 242
کارتن پستی

کارتن پستی را چگونه بسته بندی کنیم تا در زمان ارسال با مشکلی مواجه نشود . نحوه بسته بندی مرسولات پستی به نوع محتوای کارتن بستگی دارد . در واقع ابتدا اندازه کارتن و سپس نوع قرار دادن کالا در داخل کارتن و پر کردن فضاهای خالی از نکات ابتدایی برای بسته بندی مرسولات پستی در کارتن است .

اگر پیش از این بسته بندی مرسوله پستی نداشته اید ممکن است در انجام این کار با کمی مشکل مواجه شوید . اما ما در مقاله از زودپک به شما خواهیم گفت کارتن پستی را چگونه بسته بندی کنید تا هم سلامت محصول تان حفظ شود و هم در مسیر پستی به مشکلی برنخورید .

راهنمای بسته بندی کارتن پستی در چند گام

کارتن های پستی به سادگی بسته و برای ارسال آماده می شوند | زودپک

ارسال محصول به هر نقطه و به هر شکلی نیاز به بسته بندی دارد . این قانونی است رعایت آن می تواند به صاحبان کالا کمک کند تا مطمئن شوند که کالایشان امن به مشتری یا به مقصد خود می رسد . بسته بندی به عنوان اصلی مهم پذیرفته شده و در همه صنایع از آن استفاده می شود .

البته این موضوع صرفا در حوزه تولید و عرضه کالا به بازار مصرف نیست . در حوزه ارسال مرسولات پستی هم استفاده از بسته بندی مناسب به شدت مورد توجه است . به همین دلیل باید از اقلام بسته بندی ای که برای ارسال مرسولات وجود دارد؛ استفاده کرد . برخی از این اقلام عبارتند از :

 • پاکت فلایر

 • کارتن پستی

 • پاکت متالایز

 • پاکت حبابدار

 • پاکت نایلون مشکی

مرسوله هایی که حجم دارند باید در کارتن بسته بندی شده و برای ارسال آماده شوند . اما ممکن است برخی درباره نحوه استفاده از کارتن های پستی و بسته بندی آنها اطلاعات زیادی نداشته باشند . اما باید بدانند که بسته بندی کارتن پستی کار سختی نیست و کافی است راهنمای زیر را دنبال کنند . در یک بسته بندی مناسب چندین قدم را باید طی کرد که عبارتند از :

 1. تعیین نوع وسایل و محاسبه وزن آنها

 2. تهیه کارتن متناسب با سایز و وزن مرسوله

 3. پیش بسته بندی محصولات حساس نظیر شکستنی ها

 4. پرکردن فضاهای خالی بین محصولات

 5. با کاغذ یا نایلون حبابدار

 6. استفاده از چسب برای بستن درب کارتن

 7. نوشتن آدرس فرستند و گیرنده بر روی کارتن

 8. استفاده از برچسب ها برای کمک به حمل صحیح

نکته مهم بستن محکم درب کارتن است . درب کارتن باید با استفاه از چسب پهن به گونه ای بسته شود که در طول مسیر باز نشود و بتواند از ایمنی محتویات درون کارتن حفاظت کند . بنابراین در استفاده از چسب برای سفت کردن درب کارتن کوتاهی نکنید .

ویژگی های کارتن پستی چیست؟

کارتن های پستی یکی از انواع بسته بندی‌های ویژه ارسال مرسولات است که با دارا بودن نشان پست، محل الصاق تمبر، محل نوشتن آدرس گیرنده و فرستنده کار ارسال مرسولات را راحت تر کرده است .

دفاتر پیشخوان دولت، انواع فروشگاه های اینترنتی و شرکت ها برای ارسال مرسولات پستی که دارای حجم هستند معمولا از کارتن پستی استفاده می کنند . از طرفی با توجه به کیفیت بالا و همچنین استحکام بدنه این نوع کارتن ها استفاده از آنها هر روز بیشتر می شود . از این رو تولید و عرضه این کارتن ها با توجه به گسترده تنوع محصولات؛ نیز با تنوع مواجه شد . انواع کارتن های بسته بندی پستی شامل موارد زیر است :

 • کارتن اسباب کشی

 • کارتن آماده و بدون چاپ

 • کارتن با چاپ اختصاصی

کارتن پستی برای ارسال انواع کالا می تواند مورد استفاده قرار بگیرد . به همین دلیل هم دایره استفاده از این کارتن ها در حال افزایش است . برخی از کاربردهای کارتن پستی عبارت است از :

 • اداره پست ایران

 • دفترهای پیشخوان دولت

 • شرکت های دولتی و خصوصی

 • جابجایی کالا های بزرگ پستی

 • استفاده در فروشگاه های آنلاین و آفلاین

یکی از ویژگی های مهم کارتن پستی این است که این کارتن ها مقاومت خوبی در برابر ضربه دارند و می توانند از درصد زیادی از آسیب های احتمالی بویژه در زمان حمل و ارسال مرسوله جلوگیری کنند .

کارتن های پستی زودپک مقاومت خوبی در برابر آسیب دارند

یکی از انواع خدمات زودپک ارائه انواع بسته بندی های پستی است که کمک می کنند مرسولات پستی خود را با اطمینان از سلامت آن به مقاصدی که دارند بفرستند . برخی از ویژگی های کارتن های پستی زودپک عبارتند از :

 • کیفیت و مقاومت بالا ورق استفاده شده در تولید محصول

 • ارائه شده با چاپ ویژه و اختصاصی شرکت پست

 • سایز بندی استاندارد انواع کارتن پستی

در کنار کیفیت؛ قیمت مناسب کارتن های پستی در زودپک و امکان مقایسه و بررسی محصولات به شما فرصت خرید دلپذیر و آگاهانه را می دهد .

ابعاد این کارتن ها متنوع است و هم اکنون به صورت کارتن های پستی با چاپ قدیم و کارتن های پستی با طرح جدید ایران پست ارائه می شوند . کارتن های سایز قدیم پستی در دو اندازه نیم و دو تولید و عرضه می شوند .

کارتن های طرح جدید ایران پست هم با از سایز شماره 1 تا 9 پستی را شامل می شوند . علاوه بر این با گسترش استفاده از این کارتن های پستی و نیاز روزافزون به ابعاد مختلف، محصولات جدید کارتن پستی شامل کارتن های کیبوردی که برای ارسال مرسولاتی با ارتفاع کم مثل انواع کاتالوگ،آلبوم کتابچه و ... می‌توانند استفاده شوند، به مجموعه محصولات ما اضافه شده اند .

یادداشت پایانی؛ کارتن پستی را چگونه بسته بندی کنیم

کارتن های پستی انتخاب مناسبی برای ارسال هر نوع محصول هستند آن هم با توجه به افزایش نیاز به ارسال مرسوله با بسته بندی مناسب . حفظ امنیت کالا وظیفه ای است که برعهده کارتن پستی گذاشته شده است و مصرف کنندگان از این کالا بسیار رضایت دارند .

زودپک به عنوان بزرگترین ارائه دهنده کارتن های پستی توانسته با حفظ و حتی ارتقای کیفیت محصول؛ با تنوع بخشیدن به سایز کارتن پستی نیازهای مختلف برای ارسال کالا را پاسخ دهد .

سوالات متداول

از کارتن پستی برای ارسال چه کالایی می توان استفاده کرد؟

به طور کلی از کارتن های پستی با سایزهای مختلف برای ارسال هر نوع کالایی استفاده می شود .

کارتن پستی از کیفیت و استحکام کافی برخوردار است؟

بله؛ کارتن های پستی به دلیل ماهیت کاربردی ای که دارند؛ از کیفیت بالایی برخوردارند .

از چه محلی می تواند کارتن پستی با کیفیت تامین کرد؟

زودپک عرضه کننده بزرگ کارتن پستی است و به صورت آنلاین فرصت سفارش را فراهم کرده است .بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃