معرفی بهترین مرکز اجاره ونتیلاتور و بای پپ و سی پپ در تهران

تاریخ انتشار: 25 تیر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 186

فرایند تنفس که لازمه ادامه حیات انسان می باشد برای افراد سالم موضوعی است که شاید به آن توجه خاصی را نداشته باشند چرا که به طور طبیعی در بدن صورت می پذیرد اما در این میان، اشخاصی که به بیماری های ریوی، قلبی، آسم و... مبتلا می باشند در عملکرد تنفس با مشکلاتی روبرو می شوند که لازم است برای دم و باز دم از تجهیزات کمک تنفسی استفاده کنند.

دستگاه های ونتیلاتور، بای پپ و سی پپ سه مورد از متداول ترین این تجهیزات پزشکی می باشند که در مراقبت از بیماران تنفسی به صورت گسترده ای کاربرد دارند، بسیاری از بیماران به صورت موقت به استفاده از این دستگاه ها نیاز پیدا می کنند و خریدن دستگاه برای شان مقرون به صرفه نمی باشد که در این شرایط اجاره تجهیزات گزینه مناسبی به شمار می رود.

اجاره ونتیلاتور

دستگاه ونتیلاتور

ونتیلاتور یا همان دستگاه تنفس مصنوعی دستگاهی می باشد که برای وارد کردن هوا با اکسیژن اضافی به داخل ریه های بیمار از فشار استفاده می کند، این فشار با نام فشار مثبت شناخته می شود، این دستگاه را می توان به صورتی تنظیم کرد و به آن دستور داد که در هر دقیقه چند بار این هوا را وارد کند، در برخی از شرایط هم دستگاه به گونه ای تنظیم می شود که تنها در صورت نیاز هوا به درون ریه ها وارد شود.

نحوه ورود اکسیژن به بدن بیمار با ونتیلاتور به نحوی می باشد که لوله ای از یک سر به ونتیلاتور و از سر دیگر از طریق بینی و یا دهان به نای بیمار وارد می شود.

در چه زمانی از ونتیلاتور استفاده می شود؟

در مواقعی که تنفس و وارد کردن اکسیژن به بدن دشوار باشد و شخص دچار نارسایی تنفسی شده باشد، از این دستگاه استفاده می شود.

توجه داشته باشید که نارسایی تنفسی خود می تواند به وجود آورنده وضعیتی بحرانی و اضطراری شود چرا که در این شرایط، بیمار نمی تواند اکسیژن مورد نیاز برای فعالیت سلول ها را تأمین کند و دی اکسید کربن افزایش می یابد.

ونتیلاتور

اجاره ونتیلاتور

در صورتی که بیمار به این دستگاه نیاز داشته باشد، پزشک ونتیلاتور را برای او تجویز می کند، ونتیلاتور در بیمارستان ها وجود دارد اما در مواقعی که روند درمان بسیار طولانی شود و یا دیگر شرایطی که ترجیح دهید از بیمار در منزل خود نگهداری کنید، می توانید از خدمات اجاره ونتیلاتور و دریافت آموزش نحوه کار ونتیلاتور استفاده کنید.

استفاده از ونتیلاتور در منزل

به یاد داشته باشید که پیروی از دستورالعمل های پزشک معالج و تیم مراقبتی حائز اهمیت می باشد و هرگز نباید تنظیمات ونتیلاتور را سرخود تغییر داد، همچنین لازم است تا دستگاه به طور منظم بررسی شود تا از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کرد، برخی از نکات مراقبت از ونتیلاتور عبارت اند از:

 • در زمان استفاده مجدد از لوله های دستگاه، آن را تمیز کرده و مخاط را خارج کنید.
 • لوله یا همان ست ونتیلاتور را در زمان مناسب تعویض کنید.
 • از دستگاه به خوبی مراقبت کنید و در صورت آلارم دادن دستگاه، سریعاً برای بررسی و در صورت لزوم تعمیر دستگاه اقدام کنید.
 • در محیط بیمار و ونتیلاتور متصل به دستگاه از دود سیگار دوری کنید.
 • به یاد داشته باشید همیشه پیش از به کار اندازی دستگاه، دست های خود را بشویید و دیگر اینکه تمامی تجهیزات مورد استفاده را ضد عفونی نمایید.

دستگاه بای پپ

این دستگاه کمک تنفسی در خصوص برخی از بیماران ریوی که دچار نارسایی تنفسی شده اند به کار می رود، دستگاه BiPAP نوعی تهویه مکانیکی به شمار می رود.

نحوه عملکرد بای پپ

یک تنفس عادی به این شکل صورت می گیرد که دیافراگم منقبض شده و با این امر، فشاری منفی در سینه به وجود می آید و همین فشار منفی هوا را به ریه وارد می کند اما در خصوص بیماران تنفسی بای پپ اکسیژن را با فشاری تنظیم شده به ریه های بیمار وارد می کند و شش ها را منبسط کرده و به همین علت هم به این روش اکسیژن رسانی تهویه با فشار مثبت هوایی گفته می شود.

اجاره بای پپ

کدام بیماری ها با بای پپ درمان می شوند؟

دستگاه بای پپ درمانی غیر جراحی برای برخی از بیماری های تنفسی می باشد، البته توجه داشته باشید که در زمانی که تنفس بیش از اندازه ضعیف باشد و یا اینکه شخص دچار کاهش هوشیاری باشد، با احتمال بالا بای پپ گزینه مناسبی نباشد، در این زمان استفاده از ونتیلاتور مکانیکی توصیه می شود، با این وجود از بای پپ در درمان بیماری های زیر مطابق تجویز پزشک استفاده می شود:

 • COPD (بیماری انسدادی مزمن ریه)
 • Asthma (بیماری انسدادی مزمن ریه آسم)
 • Pneumonia (پنومونی)
 • آپنه مرکزی خواب و آپنه انسدادی
 • ادم حاد ریوی
 • ضعف تنفسی پس از اثر بیهوشی عمل جراحی

اجاره بای پپ

بای پپ نیز دستگاهی می باشد که هم در بیمارستان ها و هم در منازل برای کسانی که به آن نیاز دارند قابل استفاده است، خدمات اجاره بای پپ می تواند در مواقعی که برای مدت زمان اندکی به این دستگاه نیاز دارید گزینه بسیار مناسبی باشد.

دستگاه سی پپ

دستگاه CPAP نیز نوعی درمان و دارو غیر جراحی به شمار می رود که فشار هوایی را به راه تنفسی بالایی بیمار هدایت می کند تا به این طریق بیمار راه تنفسی اش باز بماند و گرفتگی تنفسی را رفع نماید، این دستگاه نیز همانند بای پپ در درمان مشکلات تنفسی همچون آپنه انسدادی خواب و خروپف استفاده می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده از سی پپ در درمان نوزادنی ریه آن ها به طور کامل شکل نگرفته نیز استفاده می شود تا اکسیژن راه خود را به ریه آن ها پیدا کند.

اجاره سی پپ

اجاره سی پپ

یکی از مهمترین مزیت های سی پپ بالا بردن کیفیت خواب می باشد، با اجاره سی پپ می توانید روز پر مشغله و پر از خستگی خود را با خوابی آرام رفع نمایید و بیماری های تنفسی تان را درمان کنید.

معرفی بهترین مرکز اجاره ونتیلاتور و بای پپ و سی پپ در تهران

اگر از افرادی هستید که بنابر تجویز پزشک به یکی از دستگاه های ونتیلاتور، بای پپ و یا سی پپ نیاز دارید و تصمیم گرفته اید که این دستگاه را اجاره کنید، ممکن است پیدا کردن مکانی برای اجاره بهترین تجهیزات برای شما به یک چالش تبدیل شده باشد.

توجه داشته باشید که مسئله کرایه تجهیزات پزشکی موضوعی مهم بوده و به طور مستقیم با سلامت بیمار ارتباط دارد، بنابراین باید از کیفیت و سلامت تجهیزات پزشکی اطمینان حاصل کرد.

شرکت خدمات پرستاری سپید گستر ضمن ضمانت کالاهای اجاره داده شده، پیش از اینکه تجهیزات به منزل شما ارسال کند، آن ها را از نظر کیفیت بررسی خواهد کرد و از ایمنی آن ها و صحت عملکرد آن ها مطمئن خواهد شد.

اجاره تجهیزات پزشکی

لازم به ذکر است این مرکز برای اجاره تجهیزات و یا خرید ونتیلاتور، بای پپ و سی پپ آماده ارائه خدمات مشاوره به شما مددجویان گرامی بوده تا بهترین انتخاب را متناسب با شرایط بیمارتان داشته باشید، در ضمن امکان ارسال تجهیزات به صورت فوری و 24 ساعته به سرتاسر کشور وجود دارد.

همچنین در صورت نیاز به آموزش و نصب، کارشناسان سپید گستر در محل حاضر شده و به طور رایگان دستگاه را نصب کرده آموزش های مورد نیاز در حوزه نحوه استفاده از دستگاه را خدمت شما ارائه خواهند کرد.

برچسب ها : ونتیلاتور,بای پپ,سی پپ,اجاره تجهیزات پزشکی,پرستار,بیمارستان,بیمار

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃