ویژگی های 20 مدل بهترین برس مو چوبی و معمولی + خرید آنلاین

تاریخ انتشار: 13 شهریور 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 2112

بسیاری از افراد هنگام انتخاب شانه مویی که می خواهند از آن استفاده کنند گیج و مضطرب هستند و دلیل این امر تعداد زیاد انواع شانه مو است ، زیرا هر نوع مو شانه مخصوص خود را دارد ، بنابراین اکنون یاد خواهیم گرفت در مورد انواع شانه مو و اهمیت استفاده از آن و بهترین روش استفاده از آن و همچنین نکات مهمی که باید هنگام شانه زدن به آنها عمل کرد.

تفاوت شانه و برس چیست؟

 1. هدف :

باید توجه داشته باشید که شانه برای دستیابی به هدفی متفاوت از برس استفاده شده طراحی شده است. در ابتدا از یک شانهبرای رفع گرفتگی موها استفاده میشود، سپس از برس استفاد نمایید.

 1. آرایشگری:

هنگام فرم دادن به موها از شانه و برس متفاوت استفاده می شودهنگام استفاده از محصولات حالت دهنده مانند کرم یا ژل ، باید از شانه مو استفاده شود ، زیرا محصولات را در سراسر مو پخش می کند. سپس از برس هنگام خشک کردن و ایجاد مدل مو استفاده می شود.

آیا شانه بهتر است ، برس؟ خوب ، هر دو برای داشتن موهای سالم و براق برای مو لازم هستند ، با این حال باید توجه داشته باشید و از هر یک به طور صحیح و مناسب استفاده کنید.

برای اینکه مطمئن شوید از ابزار مناسب در زمان مناسب استفاده می کنید ، اطلاعات ذکر شده در زیر را مرور کنید:

چه موقع باید از شانه استفاده کرد؟

 • وقتی موها مرطوب است.
 • توزیع محصولات یک ظاهر طراحی شده
 • برای اطمینان از پایان صاف و ابریشمی صاف.
 • برای از بین بردن گره های مو.
 • برای تقسیم مو.
 • موها را تحریک کنید.

شکی نیست که مهمترین زمان استفاده از شانه همیشه هنگام مرطوب بودن مو است . زیرا هنگام استفاده از برس روی موهای مرطوب باعث آسیب به موها شده و قسمت های انتهایی آن را می شکند. این شانه همچنین از بین بردن گره ها را تسهیل می کند تا حداقل آسیب برسد. سعی کنید یک شانه با دندانه های پهن و بلندتر انتخاب کنید و از انتها شروع کنید تا به آرامی به ریشه برسید.

از آنجا که شانه دارای یک ردیف دندان است ، برای توزیع محصولات یک ظاهر طراحی شده و سایر عملکردهای حالت دهنده مو ، عملکردی ایده آل است زیرا به طور کامل کنترل بهتر مو را به دست می آورد.

چه موقع باید از برس استفاده کرد؟

 • مدل موهای مختلف ایجاد کنید.
 • برای اطمینان از صاف بودن موها.
 • هنگام استفاده از سشوار.
 • هنگام حالت دادن به موهای پیشانی (کوتاهی مو).
 • برای توزیع روغن های طبیعی.

اگرچه افرادی که موهای کوتاه و درشت دارند بهتر است از شانه استفاده کنند ، اما افرادی که موهای بلند و موج دار دارند می توانند از استفاده از برس بهره مند شوند.

برس به شما کمک می کند تا موها را شانه کرده و روغنهای طبیعی را از ریشه تا نوک آن پخش کنید ، بنابراین به شما کمک می کند تا زیبایی زیبایی به موهای خود برسید.

اهمیت استفاده از شانه مو

 • هنگامی که مو خیس است ، از شانه مو استفاده می شود ، زیرا روغن یا کرم در حالی که مرطوب است روی مو پخش می شود ، برای شانه زدن آسان و اطمینان از پایان صاف و صاف.
 • شانه به از بین بردن گره ها و حلق آویزها کمک می کند ، و آسیب یا آسیب را کاهش می دهد.
 • شانه مو دارای دندانهای پهن است که به توزیع نرم محصولات مو به تمام ریشه و انتهای آن کمک می کند و در نتیجه موها جذب ، تغذیه و سود می برند.

نکات مهمی که باید هنگام شانه زدن مو رعایت شود

چند نکته سریع وجود دارد که باید هنگام شروع شانه زدن به آنها توجه کنید و این نکات به شرح زیر است:

 • اطمینان حاصل کنید که نوع شانه مورد استفاده برای شانه زدن مو با نوع مو بسیار مناسب است ، به طوری که باعث آسیب ، شکستگی و ضعف مو نشود.
 • ترجیح داده می شود از شانه چوبی استفاده کنید و از شانه پلاستیکی دوری کنید تا دندانهای شانه تیز نباشند ، تا باعث آسیب به پوست سر نشوند.
 • قبل از شروع شانه زدن مو باید از تمیز بودن شانه اطمینان حاصل کنید.
 • از مخلوط شدن پوست سر با شانه خودداری کنید ، زیرا این امر باعث التهاب و تحریک پوست سر و ایجاد شوره می شود.
 • ابتدا باید انتهای آن شانه شود ، به این ترتیب که با در نظر گرفتن عدم سفت شدن مو در هنگام شانه زدن ، شانه زدن مو آسان باشد ، تا باعث ریزش و تقسیم انتهای مو نشود.
 • هنگام شانه زدن موها باید به آرامی و ملایم شانه شوند ، تا از ریشه زدن موها جلوگیری شود.
 • توصیه می شود هر فرد ابزارهای مخصوص آرایش مو خود را داشته باشد ، به طوری که عفونت از یک سر به سر دیگر منتقل نشود.
 • ترجیح داده می شود که روزانه زیاد مسواک نزنید ، به این ترتیب که موها نمی ریزند ، شکسته نمی شوند و به آنها آسیب نمی رسانند ، بنابراین حالت دهی روزانه مو نباید بیش از سه برابر باشد.

انواع شانه مو

انواع مختلفی از شانه های مو وجود دارد که برای شانه زدن و حالت دادن به آنها استفاده می شود و قبل از استفاده حتماً باید این نوع ها را بشناسید و شانه مناسب را برای نوع موها انتخاب کنید ، موها خوب ، خشک یا درشت باشند و موارد زیر برجسته ترین انواع شانه مو که عبارتند از:

 1. شانه دندانه دار پهن

شانه یکی از محبوب ترین انواع شانه مو است که بسیار مورد توجه و استفاده همه است و در هر خانه ای ضروری است ، زیرا برای موهای فر و درشت بسیار مناسب است ، زیرا حاوی دندانهای با فاصله زیاد است که به کاهش درد ناشی از شانه زدن موهای فر و کمک به شل شدن گره ها و گره خوردن به طور قابل توجهی کمک میکند.

 1. شانه موی چوبی

شانه چوبی یکی از مهمترین و بهترین نوع شانه های مو است که بیشتر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا برای انواع مختلف مو مناسب است و به لطف موهای زخیم موجود در آن ، به ریزش موها و گره زدن آنها کمک می کند. شانه چوبی بزرگ یک شانه با دندانه های پهن است که سلامت مو را حفظ می کند ، این شانه به شانه زدن مو و حالت دادن به آن متمایز می شود که از ریزش و بریدن آن جلوگیری می کند .

شانه چوبی یکی از شانه های نرم و سبک است ، بنابراین شانه زدن مو با برس چوبی به ماساژ پوست سر کمک می کند ، که منجر به تحریک گردش خون و تقویت مو می شود ، بنابراین اگر از التهاب و حساسیت پوست سر رنج می برید ،این نوع شانه مو بهترین انتخاب شماست ، به همین دلیل از هرگونه التهاب پوست سر جلوگیری می کند ، و شانه های چوبی به توزیع کرم ها و روغن های مو به خوبی در پوست سر کمک می کنند که منجر به جذب کامل مو توسط آن می شود .

 1. برس موی سرامیکی دایره ای

برس موی سرامیکی مدور برای موهای فر مناسب است ، زیرا به شانه زدن مو کمک می کند و آن را صاف می کند ، با تشکیل تراکم و گردی در انتهای آن ، با خشک کن برقی برای صاف کردن مو استفاده می شود ، همانطور که موهای مقاوم در برابر حرارت ، همراه با یک دسته ثابت که از دست نمی لغزد.

 1. برس موی چوبی گرد

برس موی چوبی گرد ، یک برس گرد است ، با موهای نایلون سفید بلند که به ریشه مو می رسد و موهای سیاه نیز کوتاه و متراکم است ، در کشیدن مو و نرم و صاف بودن آن ، در کنار دسته چوبی نقش دارد استفاده از آن آسان است ، بنابراین این شانه یکی از بهترین انواع شانه مو است که به نرم ، صاف و یکدست شدن مو کمک می کند.

 1. برس بیضی شکل

اگر شما یکی از افرادی هستید که بیش از یک بار در روز موهای خود را شانه می کنند ، شانه موی بیضی شکل یکی از بهترین انواع شانه مو مناسب شماست که یک شانه با یک سر بیضی شکل است که با موهای نایلونی روی پایه لاستیکی پراکنده شده است ، و از آن برای شل شدن گره ها و پیچ خوردگی های مو استفاده می شود ، زیرا هنگام شانه زدن بعد از دوش گرفتن ، پوست سر را ماساژ می دهد ، این امر به استراحت و آرامش شما کمک می کند.

 1. برس موی نیمه گرد

برس موی نیم دایره یکی از انواع شانه های مو است که بیشتر مورد استفاده آرایشگران قرار می گیرد ، زیرا این برس حاوی یک پایه و موی لاستیکی است که به یکدست شدن مو کمک می کند و این برس برای موهای کوتاه و متوسط مناسب است و صاحبان سالن های زیبایی ممکن است از آن برای افزایش حجم و تراکم مو در هنگام آرایش مو استفاده کنند.

 1. برس مو برای موهای فر

کسانی که موهای فر دارند بیشتر از بقیه با دردسرهای برس کشیدن مو روبرو هستند و حتی این باور میان مردم به وجود آمده است که برس کشیدن موهای فر کار نادرستی است. شاید برس کشیدن موهای فر با برس‌های مویی و پلاستیکی معمولی کار درستی نباشد اما اگر برس مناسب این کار را انتخاب کنید قطعا می‌توانید به سادگی موهای فر خود را برس کشیده و حالت دهید. اگر می‌خواهید هم موها را برس بکشید و هم حالت طبیعی موهای فر خود را حفظ کنید باید از برس‌هایی استفاده کنید که دندانه‌های درشت چوبی و با فاصله دارند. استفاده از برس با دندانه چوبی بهترین ابزار برای حالت دادن به موهای فر خشک است چون باعث ایجاد الکتریسیته ساکن در موها نمی‌شود و مهم‌تر از آن، فرهای شما را از هم باز و جدا نمی‌کند.

نحوه انتخاب شانه های مو با توجه به نوع مو

بعد از اینکه با انواع شانه مو آشنا شدیم ، با روش های صحیح استفاده از شانه مو با توجه به نوع مو آشنا خواهیم شد ، یعنی:

 • در مورد موهای ریز و سبک: ترجیح داده می شود یک برس موی نیم دایره انتخاب شود ، زیرا از طریق ورم هایی که هنگام شانه زدن به تشدید مو کمک می کند.
 • در مورد موهای درشت: شما باید یک شانه دندانه پهن انتخاب کنید ، زیرا به شانه زدن مو کمک می کند و باعث از بین رفتن مو می شود.
 • در مورد موهای ضخیم: استفاده از برس بیضی شکل با موهای متراکم ترجیح داده می شود و هنگام پخش روغن یا کرم روی مو استفاده می شود و به از بین بردن آلودگی های داخل مو و پوست سر کمک می کند.
 • در مورد صاف كردن موهای فر: استفاده از برس سرامیكی دایره ای ترجیح داده می شود ، برای صاف كردن موهای فر بسیار مناسب است و برای موهای بلند نیز مناسب است.

شانه زدن صحیح موها برای خلاص شدن از شر گرفتگی ها :

انتخاب برس مناسب مو :

انتخاب برس مناسب مو واقعاً می تواند به شما در تغییر زندگی کمک کند. زیرا انتخاب برس درست به شما کمک نمی کند موها را تمیز کنید. بنابراین ، شما باید برس مناسب و متناسب با نیاز و نوع مو خود را انتخاب کنید.

موها را مرتباً تمیز کنید :

شما باید مرتباً برس مو را تمیز کنید تا از شر روغن ، پوست مرده جمع شده و میکروب ها خلاص شوید. شما می توانید هر 2-3 هفته شانه را تمیز نمایید.

مرتباً موها را شانه کنید :

برای اینکه موها صاف و بدون گرفتگی باشد. می توانید صبح و قبل از خواب موها را شانه کنید. اینکه چند مرتبه موها را شانه می کنید به نوع موهای شما بستگی دارد شانه زدن منظم به شما کمک می کند از گره زدن جلوگیری کنید.

تقسیم مو :

اگر موهای ضخیمی دارید ، هنگام شانه زدن می توانید مو را به دو قسمت تقسیم کنید ، این یک راه آسان برای از بین بردن گره است.

سعی نکنید مو را خیس کنید :

و دوباره ، سعی نکنید موها را خیس کنید ، زیرا منجر به شکستن مو می شود. باید کمی صبر کرد.

موها را از سر خود دور کنید :

ممکن است ترفندهای عجیبی به نظر برسد ، اما هنگام شانه زدن موها ، می توانید موها را در دم اسبی با انگشتان خود ببندید و سپس شروع به شانهزدن مو از پایین به بالا کنید. این روش به شما امکان می دهد از کشیدن مو از ریشه و جلوگیری از ریزش مو جلوگیری کنید.

:به جای استفاده از خشک کن اجازه دهید موها به تنهایی خشک شوند

زیرا استفاده مکرر از خشک کن باعث آسیب به مو می شود و هر نوع گرما به مو آسیب می رساند. طبق مرکز بهداشت زنان ، حدود 50٪ از زنان اجازه می دهند که موهایشان به طور طبیعی خشک شود و سپس با دقت با یک شانه دندانه پهن شانه می شوند. مراقبت صحیح از مو به شما کمک می کند تا خود را از بین ببرید.

در پایان ، بعد از اینکه ما در مورد برجسته ترین انواع شانه مو و بهترین روش های استفاده از هر نوع آن آشنا شدیم ، باید یک برس مو را که حاوی نایلون است و نه دندان پلاستیکی دارد ، انتخاب کنید تا از مو در برابر آسیب و خرد شدن محافظت کنید.

فن‌آوری برسیونی
سر سرامیکیبله
سایز سری100 میلی متر
سایر توضیحاتطرح گربه
ضد آب
کفی نرم و انعطاف پذیر

فن‌آوری برسیونی
سر سرامیکیبله
سایز سری100 میلی متر
سایر توضیحاتبرس دکتر مورنینگ

سر سرامیکیخیر
سایز سری100 میلی متر

نوعبرس
فن‌آوری برسیونی
سر سرامیکیبله
سایز سری100 میلی متر
سایر توضیحاتبا بسته بندی مناسب و مدرن

سر سرامیکیخیر
محدوده سری20 تا 40 میلی متر
سایز سری50 میلی متر
کشور مبدا برندایران

فن‌آوری برسیونی
سر سرامیکیبله
سایز سری100 میلی متر

فن‌آوری برسفریز کننده
سر سرامیکیخیر
محدوده سری20 تا 40 میلی متر
سایز سری3.7 میلی متر
کشور مبدا برندایران
سایر توضیحاتبرس گرد مو
دارای بدنه و دانه هایپلاستیکی
طول برس‏:‏ 20.7 سانتیمتر
قطر برس‏:‏ 3.7 سانتیمتر

سر سرامیکیخیر
سایز سری20 میلی متر

سر سرامیکیخیر
سایز سری20 میلی متر

سر سرامیکیخیر
محدوده سری40 تا 55 میلی متر
سایز سری50 میلی متر
کشور مبدا برندچین
سایر توضیحاتکفه پلاستیکی نرم
مدل تخت بیضی شکل
پین های فلزی سرگرد

سر سرامیکیخیر
محدوده سری20 تا 40 میلی متر
سایز سری20 میلی متر

سر سرامیکیخیر
سایز سری80 میلی متر

سر سرامیکیخیر
سایز سری20 میلی متر

سر سرامیکیخیر
محدوده سریزیر 20 میلی متر
سایز سری20 میلی متر

سر سرامیکیخیر
محدوده سریزیر 20 میلی متر , 20 تا 40 میلی متر
سایز سری20 میلی متر

سر سرامیکیخیر
سایز سری100 میلی متر

فن‌آوری برسیونی
سر سرامیکیبله
سایز سری100 میلی متر

نوعبرس
سر سرامیکیخیر
محدوده سری20 تا 40 میلی متر
سایز سری40 میلی متر
کشور مبدا برندچین

فن‌آوری برسیونی
سر سرامیکیبله
سایز سری120 میلی متر
سایر توضیحاتبرس مو
برند : دکتر مورنینگ

نوعبرس
سر سرامیکیخیر
سایز سری110 میلی متر
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃