تاثیر لابیاپلاستی در رفع تیرگی ناحیه تناسلی

تاریخ انتشار: 8 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 65

بدشکلی در بخش های خصوصی بدن از قبیل اندام تناسلی، برای برخی بانوان یک تصویر ذهنی منفی را به وجود می آورد که معادلات شان را در برخورداری از یک زندگی با کیفیت و رضایت بخش بهم می ریزد ؛ چرا که بین شکل اندام تناسلی خود با آنچه بعنوان یک مفهوم ایده آل از شکل این اندام در ذهن شان ترسیم کرده اند فاصله زیادی می بینند و همین امر آنها را زیر فشار سنگین نارضایتی از شکل ظاهری اندام تناسلی و احساس افت شدید اعتماد به نفس و خجالت در زمان برقراری رابطه جنسی قرار داده و لذتی را که قرار است از این رابطه کسب کنند به کل به مذاق شان تلخ می کند و در پی این سرکوب احساسات ، به مرور زمان صمیمیت عشقی با شریک جنسی شان را در حال کمرنگ شدن می بینند. همه این اتفاقات بسیار نا امید کننده بوده و حتی می تواند یک عامل تهدید کننده در برابر حفظ استحکام ستون های یک رابطه زناشویی سالم تلقی شود ولی زمانی که نگاهی به آن روی دیگر سکه می اندازیم می بینیم که همین اتفاقات ناخوشایند به واسطه بهره مند شدن از مزایای عمل های زیبایی اندام تناسلی، به طور کامل قابل مهار شدن می باشند و فرد را قادر می سازند تا بتواند به واسطه آنها، فانتزی های جنسی خود را در حد کیفیتی که برای او رضایت بخش است، به دست آورد. یکی از این جراحی های زیبایی ، لابیاپلاستی است که در ادامه به شرح تاثیرات مثبت این فرایند زیبایی و قابلیت استفاده از آن در رفع تیرگی آن خواهیم پرداخت.

علت تیرگی پوست ناحیه تناسلی و لابیا چیست؟

تیرگی پوست در لابیا و ناحیه تناسلی را می توان به تغییرات هورمونی یا فاکتورهای ژنتیکی نسبت داد که معمولاً با استفاده از فرایندهای جراحی یا بدون جراحی، قابل درمان می باشد. البته، با توجه به اینکه ناحیه تناسلی بخش بسیار حساسی در بدن می باشد و می تواند به راحتی تحت تاثیر آسیب هایی از قبیل عفونت یا خشکی قرار بگیرد، منطقی ترین و عاقلانه ترین کار، مراجعه به یک جراح و متخصص زنان برای دریافت مناسب ترین راه کار برای بهترین روش درمان و رفع تیرگی در این ناحیه می باشد.

رفع تیرگی لابیا با جراحی لابیاپلاستی

لابیا از دو قسمت مینور و ماژور تشکیل شده است. لابیای مینور به دلایلی که در بالا ذکر شد و برخی علل دیگر در برخی افراد دچار تیرگی می شود. این تیرگی و تغییر رنگ شدید خصوصاً در بخش آویخته و پوست اضافی لابیا بیشتر است. زمانی که لابیاپلاستی برای برداشتن بخش اضافی این دو لوب مورد استفاده قرار می گیرد، بخش تیره در این اندام حذف می شود و طبیعتاً تغییر چشم گیر قابل و ملاحظه ای را در روشن دیده شدن کل اندام تناسلی در پی خواهد داشت. البته، گاهی تیرگی پوست در اندام تناسلی به لابیای ماژور هم پیشرفت می کند که در این شرایط در کنار عمل زیبایی لابیا، روش های دیگر سفید کردن واژن برای رفع تیرگی در این بخش ها به کار گرفته می شود.

آیا بعد از لابیاپلاستی جای اسکار، رد تیره ای از خود بر جای می گذارد؟

با بالا رفتن سن و سایر تاثیرات ناشی از سایش لباس یا تغییرات هورمونی، رنگ لابیای مینور از صورتی به سمت طیف تیره تغییر رنگ می دهد. برای درمان این مشکل در لابیای مینور راهی جز برداشتن پوست و بافت اضافی تیره شده در این بخش، وجود ندارد. با توجه به تهاجمی بودن ماهیت جراحی، بدون شک باید اسکار بعد از عمل را انتظار داشت. اما خوشبختانه، با انجام این پروسه توسط بهترین جراح لابیاپلاستی تهران ، ایشان با ایجاد برش ها در موقعیت های استراتژیک و در چین های طبیعی این ناحیه ، این مزیت را به همراه دارد که هیچ رد اسکاری از برش های ایجاد شده در طول عمل، قابل مشاهده نخواهد بود. در نتیجه حذف بافت تیره در کنار ملموس نبودن اسکار، شکل ظاهری مطلوبی را به وجود خواهد آورد.

آیا روش های خانگی می تواند به اندازه لابیاپلاستی در رفع تیرگی لابیای مینور موثر باشد؟

آب لیمو، جوش شیرین، آلئوورا و بسیاری معجون ها که در زمان سرچ برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی روبرو می شویم عملاً نمی توانند تاثیر مثبتی را در روشن کردن رنگ این ناحیه بر جای گذارند و حتی به دلیل تغییراتی که در Ph ناحیه تناسلی بوجود می آورند می توانند عوارضی از قبیل حساسیت، عفونت و خشکی واژن را نیز به همراه داشته باشند. به همین دلیل توصیه می شود که از این راه حل های خانگی اجتناب کرده و به روش های تائید شده پزشکی برای رفع این ایرادات، متوسل شوید.

منبع : دکتر خلیلی

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃