رازهای شکار: چگونه بهترین چرخ ماهیگیری را انتخاب کنیم؟

تاریخ انتشار: 12 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 967

بهترین چرخ ماهیگیری (best fishing reel): ماهیگیری یکی از فعالیت هایی است که اکثرا در فصول تابستان و بیشتر در شهرهای ساحلی تا حد زیادی مورد توجه افراد قرار می گیرد، اما عوامل زیادی در موفقیت ماهیگیران دخیل هستند، این عوامل شامل فصل ماهیگیری ، توانایی و استعداد فرد ماهیگیر در این زمینه و ابزار و تجهیزات مورد استفاده می باشد.

اما مهم ترین عامل در میان عوامل تأثیر گذار در موفقیت در این زمینه داشتن ابزار و تجهیزات مناسب است، همانطور که می‌دانید این ابزار بر اساس روش ماهیگیری افراد با یک دیگر تفاوت هایی دارند، یعنی وقتی فردی قصد دارد به کمک تور به ماهیگیری بپردازد؛ ابزار مورد نیاز او کاملاً با کسی که به کمک چوب ماهیگیری این کار را انجام می دهد، متفاوت هستند؛ ولی اگر شما در دسته ی افرادی قرار دارید که می خواهند به کمک چوب ماهیگیری این فعالیت را انجام دهید در ادامه این مقاله همراه ما باشید، زیرا سایت آبی بیوتی قصد دارد در این جا به ذکر اطلاعاتی بپردازد، که به شما کمک میکند بهترین چرخ ماهیگیری را انتخاب کنید و بتوانید خاطره خوبی از ماهیگیری به کمک چوب برای خودتان بسازید، پس در این مقاله همراه ما باشید، امید است این مطالب برای شما مفید باشند.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین چوب ماهیگیری را مطالعه کنید.

پیشنهاد 50 مدل بهترین چرخ ماهیگیری

کلاچجلو

چرخ کوچک و ساده و سبک WS200 نخ دار . درای طراحی سیستم بلبرینگ جهت کارکرد روان، دسته تاشو دکمه دار با قابلیت انتقال دسته به طرف چپ و راست (برای استفاده چپ دست و راست دست)، دارای چرخ دنده فلزی، موتور با طراحی بالانس به منظور کاهش لرزش دارای ضامن جهت جلوگیری از برگشت چرخ (ترمز) میباشد

ابعاد15x10x10 سانتی‌متر
وزن200 گرم
جنسآلومینیوم
طول چوب در حالت بسته1 31295
جنس اسپولآلومینیوم
مناسب برای محیطآبهای گرم آبهای سرد /آب شیرین /آب شور
ظرفیت نخنخ گیری برای نخ سایز 2.5 برابر 120متر ، نخ سایز 3 برابر 110 متر همچنین برای نخ 3.5 برابر 100 متر می باشد

چرخ بیت کستینگ با دستگیره سمت راست در این محصول تولید گردیده است.مناسب برای درگ 8 کیلوگرم می باشد.این چرخ کنترل بسیار عالی و راحت برای لانسه کشی در اختیار ماهیگیر قرار می دهد .انتخاب حرفه ای ها می باشد.دارای گیربکس کستینگ می باشد. نسبت دنده ها گیر بکس 8.1:1 می باشد. مناسب برای دریا ، رود خانه ، سد و دریا می باشد.

ابعاد17x15x10 سانتی‌متر
وزن384 گرم
جنسفلزی و گرافیت
طول چوب در حالت بسته1 31295
جنس اسپولفلزی
مناسب برای محیطآب شیرین آب شور
کلاچجلو
کلاچجلو

چرخ کوچک و ساده و سبک DH200x نخ دار . درای طراحی سیستم بلبرینگ جهت کارکرد روان، دسته تاشو دکمه دار با قابلیت انتقال دسته به طرف چپ و راست (برای استفاده چپ دست و راست دست)، دارای چرخ دنده فلزی، موتور با طراحی بالانس به منظور کاهش لرزش دارای ضامن جهت جلوگیری از برگشت چرخ (ترمز) میباشد

کلاچجلو

چرخ ماهیگیری کایدا ADNBLACK 8000 از جمله بهترین چرخهای موجود در بازار است.کایدا 8000 یک ابر چرخ غول پیکر با کیفیت،پرقدرت و بسیار روان است.این چرخ دارای 7+1بلبرینگ است که راحتی کار با این چرخ را دوچندان میکند.نخ گیری این چرخ 560متر برای نخ سایز 0.30 و 410متر برای نخ سایز 0.35 میباشد.ضریب چرخش دسته 4.1:1 میباشد به این معنی که با 4.1مرتبه چرخش دسته ،1 متر نخ جمع میشود.از دیگر خصوصیات این چرخ میتوان به اسپول بلند و فلزی،تابگیر نخ،شافت تقویت شده،بالانس کامپیوتری،سهولت تعویض قطعات و ارگونومیک بودن این چرخ اشاره کرد.همچنین این چرخ دارای یک اسپول اضافه گرافیتی است.

کلاچعقب
کلاچعقب

«چرخ ماهیگیری مدل SL500 » از چرخهای خوش دست و بسیار روان می باشد. دارای کلاج عقب و سیستم بالانس روتور جهت به حداقل رساندن لرزش چرخ نیز می باشد. همچنین از بلبرینگ های قوی و با دوام ، کمان ضخیم پرتاب و دارای اسپول گرافیتی با روکش آلومینیوم با ظرفیت بالا برخوردار می باشد. این چرخ قابلیت جابه جایی دسته در سمت راست یا چپ را نیز دارا می باشد. این چرخ برای چوبهای 2.70 متر به بالا را مناسب می باشد.

کلاچجلو

چرخ ضد آب هونژیان مدل اچ اچ ۷۰۰۰ دارای ۱۶ بلبرینگ با جنس بدنه گرافیت میباشد . اسپول این چرخ فلزی است . از ویژگی های این چرخ میتوان به کیفیت ساخت بالا ؛ رنگ زیبا و مقاومت این چرخ نسبت به آب اشاره کرد.

کلاچعقب

چرخ ماهیگیری سمس از جمله بهترین مدل های ترولینگ و وینچ است که با قدرت بسیار بالایی قادر است با کمک بدنه تمام فلزی ضد زنگ خود تا وزن بالایی را اسپین کند و بر روی انواع چوب های سازگار با وینچ سوار شود.جزئیات نخ گیری و کشش به صورت کامل در توضیحات درج شده است.

کلاچجلو

چرخ ماهیگیری sg-6000 یک چرخ با کیفیت،پرقدرت و بسیار روان است.این چرخ دارای 6 بلبرینگ است که راحتی کار با اینچرخ را دوچندان میکند.نخ گیری این چرخ 170متر برای نخ سایز 0.45 میباشد.ضریب چرخش دسته 5.1:1 میباشد به این معنی که با 5.1مرتبه چرخش دسته ،1 متر نخ جمع میشود.از دیگر خصوصیات این چرخ میتوان به اسپول فلزی،شافت تقویت شده،بالانس کامپیوتری،سهولت تعویض قطعات و ارگونومیک بودن این چرخ وقابلیت تعویض دسته به سمت دیگر اشاره کرد.

ابعاد15*17*9 سانتی‌متر
وزن248 گرم
جنسپلاستیک
مناسب برای محیطآب شیرین
کلاچجلو

چرخ ماهیگیری آلبا استار مدل XY 7000 یک چرخ اسپول فلزی با کیفیت، بسیار پر قدرت و روان که دارای 16+1 بلبرینگ است که راحتی کار با این چرخ را دو چندان میکند. نخ گیری این چرخ بسیار مناسب و ضریب چرخش دسته 5.1:1 می باشد.

کلاچعقب

چرخ ماهیگیری مدل DF2000L با قدرت 2 هزار و یک بلبرینگ بزرگ و قوی می باشد. ظرفیت چرخش و نخ گیری یا همان Gear Ratio 3.4:1 متر است. یعنی در هر دور چرخش 3.4 متر نخ جمع آوری میکند. دارای کلاج مخصوص است و بسته به سایز نخ، از 80 تا 170 متر ظرفیت نگهداری از نخ را دارد. بدنه نیز از کیفیت و مقاومت خوبی برخوردار است و بست ها و پیچ های مخصوص، در جای خود محکم شده اند.

کلاچجلو

چرخ کوچک و ساده و سبک DH200 . درای طراحی سیستم بلبرینگ جهت کارکرد روان، دسته تاشو دکمه دار با قابلیت انتقال دسته به طرف چپ و راست (برای استفاده چپ دست و راست دست)، دارای چرخ دنده فلزی، موتور با طراحی بالانس به منظور کاهش لرزش دارای ضامن جهت جلوگیری از برگشت چرخ (ترمز) میباشد

کلاچجلو
ابعاد14*13*10 سانتی‌متر
وزن13 گرم
جنسپلاستیک فشرده
جنس اسپولفلزی
مناسب برای محیطآب شور آب شیرین
تعداد بلبرینگ2 عدد
ظرفیت نخنخ سایز 0.40 - 170متر ، نخ سایز 0.35- 220 متر، نخ سایز 0.50 -120 متر
سایر توضیحاتدارای سیستم بالانس روتور و به حداقل رساندن لرزشدارای چرخ دنده محرک برای قدرت بالاتردارای بلبرینگ های قوی و با دوامدارای کمان ضخیم پرتابدارای دسته تاشوسبکروان و خوشدستقابلیت جابجایی دسته (قرارگرفتن در سمت راست یا چپ)
کلاچجلو
کلاچعقب

چرخ برند البااستار دارای 20+1 بلبرینگ که این چرخ را به یک چرخ قدرتی تبدیل کرده که مناسب انواع ماهیگیری ساحلی و انتظاری و جهت صید انواع ماهیان قابل استفاده میباشد همچنین دسته سی ان سی کاری شده و فلزی و اسپول فلزی و بدنه تمام گرافیت این چرخ رو از رقبای خود متمایز میکند

کلاچعقب
کلاچجلو
کلاچجلو

چرخ ماهیگیری یاموشی مدل بی کا ۶۰۰۰ دارای بدنه ای از جنس گرافیت مستحکم میباشد . اسپول این چرخ فلزی است و ۱۳ بلبرینگ دارد . محل قرارگیری کلاچ این چرخ در جلو میباشد.

کلاچجلو

چرخ بیت کستینگ برای درگ 8 کیلوگرم می باشدکنترل بسیار عالی و راحت برای لانسه کشی در اختیار ماهیگیر قرار می دهدانتخاب حرفه ای می باشدگیر بکس 7:2.1 مناسب دریا ، رود خانه و سد قطعا یک ماهیگیری لذت بخش هدیه می دهداستفاده از این چرخ با چوب بیت کستینگ پیشنهاد می گردد.دستگیره سمت راست

کلاچجلو

چرخ کوچک و ساده و سبک WS200 نخ دار . درای طراحی سیستم بلبرینگ جهت کارکرد روان، دسته تاشو دکمه دار با قابلیت انتقال دسته به طرف چپ و راست (برای استفاده چپ دست و راست دست)، دارای چرخ دنده فلزی، موتور با طراحی بالانس به منظور کاهش لرزش دارای ضامن جهت جلوگیری از برگشت چرخ (ترمز) میباشد

کلاچجلو
ابعاد17x16x11 سانتی‌متر
وزن200 گرم
جنسفلزی

چرخ ماهیگیری YUMOSHI-7000یک چرخ با کیفیت،پرقدرت و بسیار روان است.این چرخ دارای 13 بلبرینگ است که راحتی کار با اینچرخ را دوچندان میکند.نخ گیری این چرخ 195متر برای نخ سایز 0.45 میباشد.ضریب چرخش دسته 4.7:1 میباشد به این معنی که با 4.7مرتبه چرخش دسته ،1 متر نخ جمع میشود.از دیگر خصوصیات این چرخ میتوان به اسپول فلزی،شافت تقویت شده،بالانس کامپیوتری،سهولت تعویض قطعات و ارگونومیک بودن این چرخ اشاره کرد.

ابعاد15x10x10 سانتی‌متر
وزن500 گرم
جنسآلومینیوم
طول چوب در حالت بسته1 31295
جنس اسپولآلومینیوم
مناسب برای محیطآبهای گرم آبهای سرد /آب شیرین /آب شور
تعداد بلبرینگ14 عدد
ظرفیت نخنخ گیری برای نخ سایز 2.5 برابر 140 متر ، نخ سایز 3 برابر 120متر همچنین برای نخ 3.5 برابر 110متر می باشد.
ضریب چرخش7.2:1

دستگیره سمت راست می باشد.چرخ بیت کستینگ با دستگیره سمت راست در این محصول تولید گردیده است.مناسب برای درگ 8 کیلوگرم می باشد.این چرخ کنترل بسیار عالی و راحت برای لانسه کشی در اختیار ماهیگیر قرار می دهد .انتخاب حرفه ای ها می باشد.دارای گیربکس کستینگ می باشد. نسبت دنده ها گیر بکس 7:2.1 می باشد. مناسب برای دریا ، رود خانه و سد می باشد.

کلاچجلو
کلاچجلو

چرخ کوچک و ساده و سبک SY200 درای طراحی سیستم بلبرینگ جهت کارکرد روان، دسته تاشو دکمه داربا قابلیت انتقال دسته به طرف چپ و راست (برای استفاده چپ دست و راست دست)،دارای چرخ دنده فلزی، موتور با طراحی بالانس به منظور کاهش لرزشدارای ضامن جهت جلوگیری از برگشت چرخ (ترمز) میباشد

کلاچعقب

چرخ ماهیگیری یاموشی 3000 زرد و قابلیت اتصال به انواع چوب ها دارای دوام و کیفیت ساخت و مشخصات فنی بسیار خوبی میباشد. از جمله :سرعت چرخش اسپول و متراژ جمع کردن نخ نسبت به چرخش اهرم، یعنی همان Gear Ratio معادل 1:5.5 است یعنی در هر دور چرخش اسپول، 5.5 متر نخ جمع میشود.

ابعاد17×15×13 سانتی‌متر
وزن410 گرم
جنسفلزی و گرافیت
طول چوب در حالت بسته16 31295
جنس دستهفلزی
جنس اسپولفلزی
مناسب برای محیطآب شور آب شیرین /آبهای سرد /آبهای گرم
تعداد بلبرینگ5+1 عدد
ظرفیت نخنخ سایز 0.30 میلیمتر 340 متر - نخ سایز 0.35 میلیمتر 250 متر - نخ سای 0.40 میلیمتر 190 متر
ضریب چرخش1:4.4

چرخ ماهیگیری کایدا ADVANCE 6000 یک چرخ فلزی لاند کست ، با کیفیت ، بسیار پرقدرت و بسیار روان است.این چرخ دارای 5+1 بلبرینگ واقعی است که راحتی کار با این چرخ را دوچندان میکند. این چرخ به همراه اسپول یدک ارائه شده و نخ گیری این چرخ 190متر برای نخ سایز 0.40 و 250 متر برای نخ سایز 0.35 و 340 متر برای نخ سایز 0.30 میباشد. ضریب چرخش دسته 4.4:1 میباشد.

کلاچجلو
ابعاد17x16x11 سانتی‌متر
وزن200 گرم
جنسفلزی

چرخ ماهیگیری FISHMAX-6000 یک چرخ با کیفیت،پرقدرت و بسیار روان است.این چرخ دارای 12 بلبرینگ است که راحتی کار با اینچرخ را دوچندان میکند.نخ گیری این چرخ 170متر برای نخ سایز 0.45 میباشد.ضریب چرخش دسته 5.2:1 میباشد به این معنی که با 5.2مرتبه چرخش دسته ،1 متر نخ جمع میشود.از دیگر خصوصیات این چرخ میتوان به اسپول فلزی،شافت تقویت شده،بالانس کامپیوتری،سهولت تعویض قطعات و ارگونومیک بودن این چرخ اشاره کرد.

ابعاد12x12x10 سانتی‌متر
وزن300 گرم
جنسگرافیت
کلاچعقب

چرخ ماهیگیری اسپول بلند REELSKONG دارای 14+1 بلبرینگ میباشد که این چرخ را به چرخی قدرتی جهت ماهیگیری در ساحل سد و دریا تبدیل کرده است همچنین دسته و اسپول فلزی این چرخ استحکام را برای ماهیگیر تضمین میکنداسپول بلند (لانگ کست) این مدل چرخ جهت نخگیری بالا و پرتاب های بلند میباشداین چرخ دارای سیستم AVS میباشد که ضد خلاصی و لغزش میباشد همچنین دارای بالانس کامپیوتری میباشد که نخ پیچی روی اسپول را به طور منظم انجام میدهد

ابعاد17x15x11 سانتی‌متر
وزن200 گرم
جنسفلزی

چرخ ماهیگیری DARCY-6000 یک چرخ با کیفیت،پرقدرت و بسیار روان است.این چرخ دارای 12 بلبرینگ است که راحتی کار با اینچرخ را دوچندان میکند.نخ گیری این چرخ 180متر برای نخ سایز 0.45 میباشد.ضریب چرخش دسته 5.5:1 میباشد به این معنی که با 5.5مرتبه چرخش دسته ،1 متر نخ جمع میشود.از دیگر خصوصیات این چرخ میتوان به اسپول فلزی،شافت تقویت شده،بالانس کامپیوتری،سهولت تعویض قطعات و ارگونومیک بودن این چرخ اشاره کرد.

ابعاد18×17×13 سانتی‌متر
وزن690 گرم
جنسدسته و اسپول فلزی و بدنه گرافیت
طول دسته14 سانتی‌متر
طول چوب در حالت بسته18 31295
ظرفیت نخنخ سایز 0.40 متراژ 360 متر
ضریب چرخش4:9.1

چرخ ماهیگیری اسپول بلند برند دایوا دارای 20+1 بلبرینگ میباشد که این چرخ را به چرخی قدرتی جهت ماهیگیری در ساحل سد و دریا تبدیل کرده است همچنین دسته و اسپول فلزی این چرخ استحکام را برای ماهیگیر تضمین میکنداسپول بلند (لانگ کست) این مدل چرخ جهت نخگیری بالا و پرتاب های بلند میباشداین چرخ دارای سیستم AVS میباشد که ضد خلاصی و لغزش میباشد همچنین دارای بالانس کامپیوتری میباشد که نخ پیچی روی اسپول را به طور منظم انجام میدهد

کلاچجلو

چرخ سورف کستینگ ؛ چرخی با اسپول کشیده و نخگیری بالا جهت استفاده در ساحل و دریا و روخانه میباشد ؛ از مزیت‌های این چرخ اسپول کشیده و بلند ان است که جهت پرتاب بلند طراحی شده است . دسته تمام فلزی سی ان سی کاری شده زیبایی خاصی به این چرخ داده است همچنین با داشتن 17+1 بلبرینگ یکی از روانترین و قدرتی ترین چرخ های موجود در مارکت داخل کشور میباشد

ابعاد15x10x10 سانتی‌متر
وزن207 گرم
جنسآلومینیوم
طول چوب در حالت بسته1 31295
جنس دستهفلزی با روکش ضد تعریق
جنس اسپولآلومینیوم
مناسب برای محیطآب شور آب شیرین /آبهای گرم /آبهای سرد
تعداد بلبرینگ19 عدد
ظرفیت نخنخ گیری برای نخ سایز 2.5 برابر 210 متر ، نخ سایز 3 برابر 180 متر همچنین برای نخ 3.5 برابر 100 متر می باشد
ضریب چرخش7.2:1
سایر توضیحاتطراحی 2023 می باشد

دستگیره سمت چپ می باشد. چرخ بیت کستینگ با دستگیره سمت چپ در این محصول تولید گردیده است. مناسب برای درگ 10 کیلوگرم می باشد. این چرخ کنترل بسیار عالی و راحت برای لانسه کشی در اختیار ماهیگیر قرار می دهد . انتخاب حرفه ای ها می باشد. دارای گیربکس کستینگ می باشد.

کلاچجلو
ابعاد12x12x10 سانتی‌متر
وزن120 گرم
جنسفلزی

چرخ HK-2000 ازجمله چرخهای مناسب صید ماهی ها مانند قزل میباشد.این چرخ دارای 5 بلبرینگ است.اسپول چرخ فلز و کپ دسته نیز فلزی میباشد.دارای دسته 13 بولبرینگ و بالانس کامپیوتری است.کمان و بیل کمان فلزی است. میباشد.نخ گیری 150 متر برای سایز نخ 0.20 است.نخ گیری 215 متر برای نخ سایز 0.18 است.

کلاچجلو
کلاچجلو

چرخ MF3000 یکی از محصولات محبوب برند yumoshi می باشد که دارای اسپول فلزی از جنس آلومنیوم روکش دار بوده و بدنه محکم از جنس گرافیت فشرده دارد. قطعات اصلی داخل این چرخ فلزی بوده و دارای روتور بالانس شده می باشد به گونه که هنگام کار کمترین ناهمگونی در چرخش روتور را حس خواهید کرد. وزن کم این چرخ (250 گرم) آن را یکی از پرکاربرد ترین چرخ های مناسب ماهیگیری به روش لانسه کشی (اسپینینگ) کرده است. این چرخ دارای بلبرینگ های قوی و روان می باشد.ویژگی های دیگر این چرخ کمان ضخیم و قدرتمند، پایه اتصال به چوب قوی، دسته تا شو ضامن دار و قابل انتقال به چپ و راست و کلاچ و ترمز قوی می باشد.

ابعاد14.5*14*6 سانتی‌متر
وزن365 گرم
جنسپلاستیک و فلز
مناسب برای محیطآب شور آب شیرین
ظرفیت نخ0.35-310 ، 0.4-240 ، 0.45-190
ضریب چرخش5.5:1
کلاچجلو
کلاچجلو

چرخ یوموشی LT7000 با توجه به اسپول فلزی و دسته فلزی و تعداد 14 بلبرینگ یکی از چرخ های بسیار روان جهت صید انواع ماهی های سایز به روش اسپین و انتظاری مناسب است همچنین ظرفیت نخگیری این چرخ برای نخ سایز 40 به متراژ 220 متر میباشد

ابعاد15x15x10 سانتی‌متر
وزن250 گرم
جنسفلزی

چرخ ماهیگیری کوانهای ST-6000یک چرخ با کیفیت،پرقدرت و بسیار روان است.این چرخ دارای 13 بلبرینگ است که راحتی کار با این چرخ را دوچندان میکند.نخ گیری این چرخ 180 متر برای نخ سایز 0.45 میباشد.ضریب چرخش دسته 5.1:1 میباشد به این معنی که با 5.1 مرتبه چرخش دسته ،1 متر نخ جمع میشود.از دیگر خصوصیات این چرخ میتوان به اسپول فلزی،شافت تقویت شده،بالانس کامپیوتری،سهولت تعویض قطعات و ارگونومیک بودن این چرخ اشاره کرد.این چرخ مناسب سیستم انتظاری در دریاچه،سد و رودخانه است و مناسب صید ماهی های متوسط و بزرگ از جمله کپور،آمور،سوف،سونگ و... میباشد.

کلاچجلو
کلاچجلو

چرخ ماهیگیری شکسپیر BITE50یک چرخ اتوماتیک و باکیفیت،پرقدرت و بسیار روان است،این چرخ دارای بازر فابریک و همچنین نخ ماهیگیری با رنگ تخصصی دریاچه میباشد.بازر ماهیگیری یکی از ابزار مهم در صید به روش انتظاری است.این دستگاه در هنگام صید به ماهیگیر کمک میکند تا از به دام افتادن ماهی و همچنین سایز ماهی مطلع شود.این چرخ دارای 2 بلبرینگ است که راحتی کار با اینچرخ را دوچندان میکند.نخ گیری این چرخ 180متر برای نخ سایز 0.45 میباشد.

ابعاد15x10x10 سانتی‌متر
وزن207 گرم
جنسآلومینیوم
طول چوب در حالت بسته1 31295
جنس دستهفلزی با روکش ضد تعریق
جنس اسپولآلومینیوم
مناسب برای محیطآب شور آب شیرین /آبهای گرم /آبهای سرد
ظرفیت نخنخ گیری برای نخ سایز 2.5 برابر 210 متر ، نخ سایز 3 برابر 180 متر همچنین برای نخ 3.5 برابر 100 متر می باشد
ضریب چرخش7.2:1
سایر توضیحاتطراحی 2023 می باشد

دوستان عزیز، مقاله بهترین چرخ ماهیگیری همیشه بروزرسانی خواهد شد. مجددا به ما سر بزنید. خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف