کاشت مو به روش Super FUE چیست و چقدر هزینه دارد ؟

تاریخ انتشار: 11 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 1
تعداد بازدید: 185
کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی به عنوان یکی از متداول‌ترین جراحی‌های زیبایی شناخته می‌شود که برای درمان کم پشتی مو به کار می‌رود. روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هر یک از آنها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. کاشت مو به روش Super FUE یکی از جدیدترین تکنیک‌های کاشت مو است که کم تهاجمی بوده و در فرایند آن احتیاجی به ایجاد زخم و بخیه نیست. این تکنیک به عنوان روش ارتقا یافته FUE محسوب می‌شود که مزایای بیشتری دارد.

کاشت مو به روش Super FUE چیست؟

کاشت مو به روش Super FUE تکنیکی کاربردی و نوین است که به منظور ارائه نتایج بهتر نسبت به روش FUE تغییراتی داشته است. این روش نیز مثل سایر روش‌های مدرن توسعه یافته با تکنیک برداشت و کاشت مجزای واحدهای فولیکول است. این روش شبیه به همان روش معروف FUE است با این تفاوت که با استفاده از تکنولوژی کاملا هوشمند و تکنیک‌های بهینه سازی شده انجام می‌شود؛ بنابراین دقت، ظرافت و بازدهی آن افزایش یافته است.

در تکنیک FUE با چالش زمانی مواجه هستیم؛ یعنی اینکه به دلیل تعداد بالای تارهای مو فرایند کاشت طولانی بوده و زمان زیادی را می گیرد. کاشت مو به روش Super FUE با استفاده از تجهیزات هوشمند و نوین توانسته عملیات کاشت مو را تسریع کرده و حتی نتایج آن را نیز بهینه کند.

نحوه انجام کاشت مو SFUE

کاشت مو به روش Super FUE در چند مرحله انجام می‌شود و تنها تفاوت آن با روش FUE استفاده از تجهیزات هوشمند و قوی‌تر است. مراحل کاشت مو با این روش شامل:

معاینه، اسکن و آنالیز پوست سر و طراحی اتوماتیک خط رویش مو

در این مرحله با استفاده از دستگاه اسکن وضعیت بانک مو،‌ کیفیت پوست، تعداد گرافت‌های مورد نیاز و ... بررسی می‌شود. سپس خط رویش طبیعی بر اساس شرایط خود فرد طراحی می‌شود تا نتیجه کاشت مو کاملا مطلوب باشد.

ضد عفونی و بی‌حسی

ابتدا نواحی که تحت درمان قرار می‌گیرد مثل بانک مو و ناحیه گیرنده با استفاده از ماده ضد عفونی کننده تمیز می‌شود. استفاده از داروی بی حسی موضعی بر روی پوست سر به منظور پیشگیری از درد انجام می‌شود. در این روش از دستگاه مخصوصی استفاده می‌شود که با روش‌های بی حسی قدیمی متفاوت است.

استخراج فولیکول‌ها از ناحیه بانک مو

در این مرحله فولیکول‌های ضخیم و باکیفیت شناسایی شده در مراحل قبل با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک برداشت می‌شوند. از آنجایی که هر فولیکول متناسب با اندازه و عمق ریشه خود استخراج می‌شود، در روش Super FUE فولیکول‌ها سالم‌تر هستند و سرعت برداشت تا 5 برابر بیشتر از FUE است.

نگهداری و آماده سازی فولیکول‌ها

در فاصله بین استخراج فولیکول تا پیوند آن،‌ کیفیت آنها مورد ارزیابی قرار گرفته و در یک فضای استریل و شرایط مناسب نگهداری می‌شود. در این روش فولیکول‌ها با دستگاه داخل محلول تقویت فولیکول قرار می‌گیرند تا آسیب به آنها به حداقل برسد.

کاشت گرافت‌ها در نواحی گیرنده مو

در کاشت مو به روش Super FUE از ایمپلنترهای خاصی برای کاشت مجزای گرافت‌ها استفاده می‌شود و ظرافت و دقت بالایی در این فرایند دیده می‌شود. حفره ایجاد شده در پوست متناسب با ضخامت فولیکول‌ها بوده و تراکم مو بسیار بالاتر است. مرحله کاشت در روش‌های قبلی تا حد زیادی به تبحر پزشک بستگی داشت اما در این روش به دلیل استفاده از دستگاه‌های جدید خط رویش طبیعی تضمین می‌شود.

این مراحل با نظارت پزشک متخصص و با همکاری تیم درمان انجام می‌شود تا بهترین نتیجه را داشته باشد. توجه داشته باشید که کاشت مو با این روش با استفاده از تجهیزات متعددی انجام می‌شود که کار با آنها نیازمند تجربه و تبحر است. علاوه بر این رعایت مراقبت‌های بهداشتی حین جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاشت مو به روش SFUE

کاندید مناسب کاشت مو

قبل از کاشت مو باید در نظر داشته باشید که روش‌های مختلف کاشت مو لزوما برای هم افراد مناسب نیستند. انتخاب روش مناسب کاشت مو برای حصول بهترین نتایج از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی می‌توان گفت که افراد زیر کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش Super FUE هستند:

 • افرادی که دچار بیماری آلوپسی آندروژنی هستند و به صورت ارثی با ریزش مو مواجه شده‌اند.
 • افرادی که به علت شیمی درمانی دچار ریزش مو شده‌اند.
 • افرادی که بانک موی کافی برای این روش را دارند.
 • افرادی که در اثر ضربه شدید یا سوختگی دچار ریزش مو شده‌اند.
 • افرادی که به دلیل بیماری‌های درمان شده دچار ریزش مو شده‌اند.
 • افرادی که نمی‌توانند برای کاشت مو از روش‌های تهاجمی مثل کاشت مو نواری استفاده کنند.
 • افرادی که بیماری درمان نشده نداشته باشند و در سلامت عمومی کامل باشند.

مزایای کاشت مو

همانطور که گفتیم در کاشت مو به روش Super FUE مداخله دستگاه‌های پیشرفته، باعث بهینه سازی فرایند، کاهش عوارض و بهبود نتایج می‌شود. مهم‌ترین مزایای این روش عبارتند است:

 • مرحله بی حسی بدون استفاده از سوزن و تزریق و با دستگاه‌های ویژه انجام می‌شود تا از بروز حساسیت و نقص در بی حسی جلوگیری شود.
 • امکان ایجاد تراکم بالا در فولیکول‌ها وجود داشته و می‌توان تا 5 برابر بیشتر از روش‌های قدیمی‌تر تراکم مو ایجاد نمود.
 • عوارض کاشت مو به حداقل رسیدی و دیگر خبری از خونریزی، باقی ماندن جای زخم و تحمل درد نیست. به همین دلیل دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تر و آسان‌تر است و زیباجویان کاملا احساس راحتی نسبت به این روش دارند.
 • با استفاده از تجهیزات جدید مورد استفاده در Super FUE می‌توان خط رویش کاملا طبیعی و متناسب با حالت سر فرد ایجاد کرد؛ زاویه کاشت موها دقیق بوده و نهایتا ظاهر آنها کاملا یکدست و طبیعی خواهد بود.
 • رسیدن به تراکم مطلوب و اثربخشی کاشت مو در این روش کوتاه‌تر شده و به حداکثر 9 ماه رسیده است.
 • امکان کاشت ابرو، ریش و سبیل نیز با این روش وجود دارد.
 • قسمت‌هایی از دستگاه که با زیباجو در تماس است یکبار مصرف بوده و استانداردهای بهداشتی به حداکثر خود می‌رسد.
قبل و بعد از کاشت مو به روش SUPER FUE

توصیه‌های قبل از کاشت مو

رعایت توصیه‌های قبل از کاشت مو تاثیر قابل توجهی در کاهش خطرات و عوارض این عمل دارد. برخی از مهم‌ترین توصیه‌های متخصصان قبل از کاشت مو شامل:

 • مصرف تمام داروها حتی مکمل‌ها با پزشک هماهنگ شود و داروهایی که ضد انعقاد خون هستند (مثل آسپرین و وارفارین) حداقل 10 روز قبل از عمل قطع شوند؛ همچنین حساسیت‌های دارویی به اطلاع پزشک برسد.
 • قبل از رفتن به کلینیک زیبایی و کاشت مو موها شسته شده و از هیچگونه ماده آرایشی مثل ژل و نرم کننده استفاده نشود
 • بهتر است لباس‌های راحتی را برای روز عمل انتخاب کنید
 • به میزان کافی آب بنوشید، غذای سبک مصرف کنید و از مصرف کافئین خودداری کنید
 • مصرف سیگار و الکل حداقل دو هفته قبل از عمل ممنوع است

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

رعایت مراقبت‌های بعد از عمل نقش مهمی در کاهش عوارض کاشت مو، تسریع بهبودی در دوره نقاهت و بهبود نتایج دریافت شده دارد. مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از عمل که توسط متخصصان توصیه می‌شود شامل:

 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک به صورت منظم
 • مراجعه به پزشک متخصص به صورت مرتب
 • 3 روز بعد از عمل فرد می‌تواند به کارهای روزمره خود رسیده و حتی به محل کار برود
 • بهتر است بعد از عمل یک همراه داشته باشید تا مسیر برگشت از شما مراقبت کند
 • شستشوی موها بعد از عمل تا 72 ساعت ممنوع بوده و بعد از آن باید مطابق با دستور العمل پزشک انجام شود
 • ورزش و فعالیت‌های سنگین حداقل تا دو ماه بعد از کاشت مو ممنوع است
 • برای کاهش تورم و درد احتمالی می‌توانید از کمپرس سرد به صورت روزانه استفاده کنید

مهم‌ترین نکته‌ای که برای کاشت مو به روش Super FUE باید مورد توجه قرار دهید این است که کلینیک زیبایی و پزشک متخصص خوبی را برای این کار انتخاب کنید. اعتبار و تخصص کلینیک تاثیر زیادی در نتایج بعد از عمل دارد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
دیدگاه کاربران
 • اسماعیل 23 مرداد 1402

  سلام واقعا روش SUPER FUE تفاوت زیادی با بقیه روش ها داره. منم پیشنهاد میکنم حتما از این روش استفاده کنین.

  ارسال دیدگاه
  امتیاز شما:
  🔃
  تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف