بهترین روش‌ها برای زاویه سازی فک که باید بشناسید

تاریخ انتشار: 15 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 241

یکی از مهم­ترین مواردی که در زیبایی و جوانسازی ظاهر افراد تاثیر زیادی دارد، زاویه سازی خط فک است. اصلاح خط فک از طریق روش‌های مختلف انجام می‌شود که برخی از آن­ها مزیت‌های بیشتری دارد و نتیجه نهایی کار مطلوب‌تر است. این روش‌ها به طرق مختلف در ایجاد خط فک استفاده می‌شوند و تاثیر بسیار مثبتی در چهره افراد دارند. افرادی که قصد انجام این کار را دارند، ابتدا باید با بهترین روش‌های زاویه سازی فک آشنا شوند و بر اساس شرایط خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کند. در هنگام انجام هر نوع فعالیت زیبایی در صورت و سایر نقاط بدن باید از پزشک متخصص زیبایی کمک بگیرید و نسبت به عملکرد او اطمینان پیدا کنید. بهتر است در هنگام انتخاب هر یک از این روش‌ها، بیشترین میزان تاثیرگذاری روش درمانی را با کمترین عوارض در نظر بگیرید.

آشنایی با زاویه سازی فک

یکی از روش‌های بسیار کاربردی در بهبود فرم صورت و جوانسازی آن، زاویه سازی فک است. از این طریق می‌توان در فک و چانه زاویه مشخصی ایجاد کرد یا قسمت‌های مختلف پوست را کشید و به‌صورت دلخواه درآورد؛ علاوه‌براین، افرادی که در ناحیه غبغب یا فک افتادگی پوستی دارند، می‌توانند از این طریق به رفع آن اقدام کنند. در هنگام انجام زاویه سازی باید نسبت اجزا مختلف صورت بررسی ‌شده و کشیدن پوست آن با دقت تمام انجام شود. عدم توجه به این نسبت‌ها می‌تواند نتیجه نهایی کار را نامطلوب کرده و تاثیر منفی بر ظاهر صورت بگذارد. افراد مختلف برای ایجاد خط فک ایده­آل خود از رژیم غذایی یا ورزش‌های خاص استفاده می‌کنند؛ اما اگر هر یک این راه‌ها جواب ندهد، می‌توان از روش‌های دیگری استفاده کرد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

انواع روش‌های زاویه سازی فک

با گذشت زمان و پیشرفت‌های علم متدهای زیبایی دچار تغییرات مختلفی شدند و در کنار روش‌های پرتهاجم مثل جراحی‌های زیبایی، روش‌های بدون جراحی که دوره نقاهت و درد بسیار کمی دارند، پیدا شدند. افرادی که از نظر چربی بدنی در سطح متوسط یا خفیف هستند، به­راحتی می‌توانند از روش‌های زاویه سازی بدون جراحی بهره بگیرند و به نتیجه موردنظر خود دست پیدا کنند.

زاویه‌دار کردن فک از طریق تزریق ژل

ژل‌ها به­عنوان فیلرهای مصنوعی شناخته می‌شوند که در عین حال طبیعی نیز هستند؛ در واقع، به­دلیل ساخته‌شدن در آزمایشگاه، در زمره مواد مصنوعی قرارگرفته و به­دلیل اینکه عناصر موجود در این ژل‌ها در پوست انسان نیز وجود دارد، طبیعی به شمار می‌روند. کلاژن موجود در فیلر ژل برای آبرسانی به پوست استفاده می‌شود که این ماده در بدن نیز وجود دارد. این روش زاویه سازی فک ژل در جلسات مختلف، به صورت تزریق‌ شده و و پس از ۹ تا ۱۲ ماه ماندگاری، جذب می‌شود. پس از گذشت این زمان باید اقدام به تمدید تزریق ژل نمایید.

انجام زاویه سازی فک با استفاده از نخ

در این روش زاویه سازی فک نخ‌های مخصوصی استفاده می‌شوند که پوست را بالا کشیده و افتادگی آن را برطرف می‌کنند. این نوع نخ‌های جراحی در قسمت اطراف چانه قرار می‌گیرند و پوست را به سمت بالا می‌کشند. در حالت کلی ۴ تا ۸ نخ برای کشیدن پوست این ناحیه به ‌کار می‌رود و ماندگاری آن ۶ تا ۱۲ ماه است. پس ‌از اینکه نخ‌ها، به­طور کامل جذب شدند، این روش درمانی نیاز به تمدید خواهد داشت.

زاویه دار کردن فک از طریق ترمیتایت

یکی دیگر از روش‌های کم تهاجمی برای لیفت پوست گردن یا فک، ترمیتایت است. از امواج رادیو فرکانسی جهت جابجایی گرما در بافت‌های عمقی پوست استفاده‌شده و به مرور زمان پوست فک سفت و زیباتر می‌شود. انجام این درمان از طریق تزریق داروی بی‌حسی انجام می‌شود و یک دستگاه کوچک گرمای لازم برای انتقال به بافت‌های پوست را تامین می‌کند. نتیجه نهایی زاویه سازی فک از این طریق پس از سه ماه حاصل می‌شود و در صورت عدم برگشت چربی، نیازی به تمدید ندارد. همچنین یکی از روش‌هایی که همراه با لیپوساکشن و به­صورت ترکیبی در اصلاح خط فک استفاده می‌شود، رادیو فرکانسی است.

اصلاح خط فک از طریق لیپوساکشن

یکی از انواع روش‌های پر تهاجم برای زاویه سازی فک، لیپوساکشن است. در این روش فرد تحت بیهوشی موضعی قرار می‌گیرد و پزشک چند برش در زیر پوست چانه یا پشت گوش ایجاد می‌کند تا از این طریق چربی اضافه زیر چانه را تخلیه کند. در کنار تخلیه چربی، پوست گرم و سفت‌تر می‌شود. ابن روش درمانی برای بیماران جوانی که سطح الاستیسیته پوست مطلوبی دارند، مناسب‌تر است. پس از انجام این روش به مدت ۳ تا ۴ روز یک وسیله مخصوص برای بستن چانه استفاده‌شده و پس از 2 هفته فرد می‌تواند به دوره نقاهت خود پایان دهد.

زاویه دار کردن خط فک از طریق کول مینی

کسانی که در کنار رعایت رژیم‌های غذایی و انجام ورزش‌های متناسب برای کاهش چربی زیر چانه، همچنان از وجود چربی در قسمت فک و گردن دچار مشکل هستند، می­توانند از این روش استفاده کنند. این روش مدرن کول مینی نام دارد که از طریق وکیوم ساکشن و مقداری سرمای کنترل، چربی‌های زیر چانه منجمد می‌شوند. برای انجام این کار دستگاه اپلیکاتور در زیر چانه قرار گرفته و 2 صفحه خنک‌کننده بدون کوچک‌ترین آسیبی به بافت‌های مجاور پوست، سلول‌های چربی زیر فک را منجمد می‌کنند.

پس از گذشت چند هفته سلول‌های آسیب‌دیده چربی به­طور طبیعی حذف ‌شده و ظاهر فک زیباتر می‌شود. افراد با یک جلسه درمان از این روش نتیجه مطلوب خود را به دست می‌آورند؛ اما برای‌اینکه نتیجه نهایی را ببینید، باید ۳ الی ۴ ماه صبر کنید. به­دلیل نابودی سلول‌های چربی از طریق منجمد شدن بدن دیگر نمی‌تواند آن­ها را تولید کند و به همین دلیل، این روش زاویه سازی فک، دائمی است.

انجام زاویه سازی فک با کمک پزشکان متخصص زیبایی معتبر

زاویه سازی فک یکی از مدرن‌ترین روش‌ها برای اصلاح فرم صورت و افزایش زیبایی آن است. روش‌های پرتهاجم مورداستفاده برای اصلاح خط فک در کنار مزیت‌های مثبت، عوارض خاصی نیز دارند. به همین دلیل، بهتر است در هنگام انتخاب پزشک متخصص دقت زیادی داشته باشید و از افراد ماهر در این حوزه کمک بگیرید. شناخت نسبت اعضای صورت و آناتومی آن نیازمند آشنایی دقیق با روش‌های جراحی و اطلاعات بدن افراد است. بر همین اساس شما می‌توانید در تمام نقاط ایران از سایت دکترتو کمک بگیرید و با کمک پزشکان معتمد، اقدام به انجام درمان‌های زیبایی اصلاح خط فک کنید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف