رنگ تتو گیاهی در تتو بومرنگ

تاریخ انتشار: 21 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 225

چکیده : اکثر مردم از زیبایی و جذابیت تتو لذت می برند، اما تعداد کمی از مردم از خطرات بالقوه آن آگاه هستند. اگرچه ایده تتو می تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، اما هر روش بالینی نوعی خطر را به همراه دارد، بنابراین به حداقل رساندن هر گونه عوامل خطر و ایمن سازی تا حد امکان این روش از اهمیت بالایی برخوردار است.

اکثر مردم از زیبایی و جذابیت تتو لذت می برند، اما تعداد کمی از مردم از خطرات بالقوه آن آگاه هستند. اگرچه ایده تتو می تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، اما هر روش بالینی نوعی خطر را به همراه دارد، بنابراین به حداقل رساندن هر گونه عوامل خطر و ایمن سازی تا حد امکان این روش از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیار مهم است که به یک هنرمند تتو معتبر مراجعه کنید که رفاه مشتری خود را در اولویت قرار می دهد و از رنگ تتو گیاهی و دستگاه تاتو ایمن استفاده می کند، همچنین به روش های آلودگی متقابل و بهداشت و ایمنی اشراف دارد .

سوزن تاتو که جوهر بین آنها گیر کرده است حدود 50 تا 3000 بار در دقیقه پوست را سوراخ می کند. این سوزن ها از اپیدرم ( لایه بیرونی پوست) و تا درم ( لایه دوم پوست) عبور می کنند. درم حاوی مویرگ های خونی، غدد عرق و انتهای عصبی است، به همین دلیل است که تتو گاهی اوقات دردناک است.

پس از ایجاد سوراخ توسط سوزن ها، عمل مویرگی جوهر را به داخل درم می کشد. عمل مویرگی توانایی هر مایعی برای حرکت در فضاهای باریک بدون هیچ کمک خارجی است. مولکول های جوهر دوست دارند به یکدیگر ( پیوستگی) و همچنین به مواد دیگر ( چسبندگی) بچسبند. هنگامی که چسبندگی مولکول‌های جوهر به دیواره‌های سوراخ‌ها قوی‌تر از چسبندگی بین مولکول‌های جوهر باشد، جوهر به سمت پایین سوراخ‌ها حرکت می‌کند.

هنگامی که جوهر به درم می رسد، سیستم ایمنی بدن نگران می شود. ماکروفاژها ( سلول های ایمنی) را برای کمک به بستن سوراخ های سوراخ شده مستقر می کند.

از آنجایی که جوهر تتو یک جسم خارجی است، ماکروفاژها شروع به بلعیدن آنها می کنند و سعی می کنند آنها را از بین ببرند اما در ماتریکس ژل درم گیر کرده و برای همیشه در آنجا می مانند. از بهترین فروشندگان تجهیزات تاتو میتوان به mrtattoo ، تتو تجهیز و تتو بومرنگ اشاره نمود.

رنگ تتو گیاهی در تتو بومرنگ

آیا جوهرهای رنگی مختلف دارای اجزای مختلفی هستند؟

حدود 9 رنگ تتو وجود دارد که بیشتر در تتو استفاده می شود ، آنها حاوی مواد مختلفی هستند.

رنگ مشکی پرکاربردترین جوهر تتو است. رنگدانه سیاه طبیعی از کریستال های مگنتیت، جت پودری، ووستیت، زغال سنگ استخوان و کربن آمورف حاصل از احتراق ( دوده) ساخته می شود. مواد تشکیل دهنده جوهر سیاه عبارتند از اکسید آهن، کربن و چوب درخت.

جوهر قهوه ای از ( اکسیدهای آهن مخلوط با خاک رس) ساخته شده است، آبی حاوی سیلیکات آلومینیوم سدیم ( لاپیس لازولی) و سیلیکات مس ( آبی مصری) است. جوهر قرمز خطر ابتلا به آلرژی را افزایش می دهد و حاوی سینابار ( یک ماده معدنی سمی) و رنگدانه های نفتول است.

رنگ های دیگر که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند، سفید، بنفش، زرد، سبز و نارنجی هستند، همه آنها حاوی ترکیب متفاوتی از مواد شیمیایی هستند. بهتر است قبل از رفتن به استودیوی تتو تحقیقات خود را انجام دهید.

چگونه تتو می تواند خطرناک باشد؟

مواد سمی جوهر تتو و اقدامات غیربهداشتی دلایل اصلی خطرات قابل توجه سلامتی مرتبط با تتو هستند. در حالت ایده آل، درد و قرمزی نباید بعد از هفته اول تتو وجود داشته باشد و تا هفته پنجم یا ششم بهبودی کامل شود.

واکنش های آلرژیک : خارش و قرمزی خفیف در بهبود تتو طبیعی است، اما اگر علائم به سمت تخلیه چرک و بوی بد پیش رفت، باید فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید.

جای زخم : زمانی که هنرمند تتو سوزن‌ها را در بافت عمیق‌تر زیر پوست فشار می‌دهد، جای زخم ایجاد می‌شود. از آنجایی که آسیب بسیار زیاد است، بدن نمی تواند خود را التیام بخشد و بنابراین بدن شروع به ترمیم و جایگزینی بافت آسیب دیده با کلاژن می کند. این کلاژن باعث می شود پوست متورم و برآمده به نظر برسد و همچنین می تواند باعث تغییر رنگ شود.

واکنش‌های فوتوتوکسیک : ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض نور، واکنش‌های آلرژیک مانند قرمزی شدید و تورم ناحیه تتو داشته باشید. تتو‌های قرمز، آبی و سیاه عمدتاً باعث واکنش‌های آلرژیک مرتبط با نور خورشید و سپس رنگ‌های باقی‌مانده می‌شوند.

رنگ تتو گیاهی

استفاده از رنگ تتو گیاهی

پزشکان به افراد توصیه می کنند جوهرهای گیاهی یا رنگ تتو گیاهی را انتخاب کنند که خطر کمتری برای ایجاد هر نوع آسیبی دارند.

جوهر سیاه عموماً از دوده استخوان‌های زغال‌شده حیوانات به دست می‌آید، به طور مشابه، محلول های حامل رنگدانه به طور سنتی از چربی حیوانی ( گلیسیرین) ساخته می شدند، اما اکنون آنها از چربی های گیاهی ( گلیسرول) نیز به دست می آیند.

همیشه هنرمندان تتو وجود دارند که مایلند سلامت و ایمنی مشتریان خود را به خطر بیاندازند و کسانی که از روش های صحیح پیروی نمی کنند. به عنوان مثال، استفاده از محصولات استریل نشده باعث انتقال عفونت هایی مانند HIV و هپاتیت به مشتریان می شود. همچنین خطر واکنش های آلرژیک و عوارض ناشی از جوهر تتو مورد استفاده ( به خصوص اگر رنگی باشد) وجود دارد.

برخی از عوارض عبارتند از گرانولوما، بیماری لیکنوئید، درماتیت سیمانی، رسوبات کلاژن و کارسینوم. به همین دلیل بسیار مهم است که به سراغ هنرمند شایسته ای بروید که از مارک های معتبر رنگ تتو استفاده می کند. اگر در مورد عوارض بالقوه ای که می تواند توسط تتو ایجاد شود تحقیق و مطالعه کنید، مطمئناً می خواهید مطمئن شوید که به یک مرکز تتو با لوازم تاتو معتبر مراجعه می کنید!

جدای از این مواد، جوهرهای غیر سمی نیز شامل آب تصفیه شده، گلیسیرین گیاهی و اتانول است. ما طیف گسترده‌ای از رنگ های تتو غیرسمی با کیفیت بالا را در اختیار شما قرار می‌دهیم، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که بهترین رنگ تتو را دریافت می‌کنید. همواره تحقیق کنید و به دنبال هنرمندانی بگردید که از رنگ تتو گیاهی استفاده می‌کنند. هنرمند خود را عاقلانه انتخاب کنید و از پرسیدن سوال نترسید.

برای هنرمندان تتو و کسانی که صاحب یک مرکز تتو هستند، در نظر گرفتن بهترین چیز برای مشتریان شما برای حفظ شهرت ضروری است، بنابراین از مارک های مورد استفاده کنید. علاوه بر استفاده از مواد غیر سمی و ارگانیک، رنگ تتو نیز با دقت بسته بندی می شود تا کیفیت خود را حفظ کرده و عمر مفید آن را افزایش دهد.

برچسب ها : رنگ تتو,رنگ تتو گیاهی,رنگ تاتو,خرید کارتریج تاتو,بهترین رنگ تاتو,بهترین رنگ تتو,رنگ تاتو گیاهی

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃