جراحی گوش با بی حسی و قیمت مناسب

تاریخ انتشار: 23 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 156

متن ادامه به نقل از یکی از بیماران دکتر راضیه یابری یکی از جراحان مطرح گوش تهران است که از زندگی خود با گوش های نامتقارن و برجسته می گوید ، در ادامه همراه باشید تا نظر این زیباجو را از زبان خودشان بخوانید. از زمانی که یادم میاد از رفتن جلوی آیینه متنفر بودم ، اگر قرار بود عکسی از من گرفته بشه سریع اون محیط رو ترک می کردم ، زیاد اهل عکس گرفتن نبودم چون آزارم می داد. کل روز های مدرسه هدبند یا کلاه سرم بود زمستون ها خوب بود چون بهونه ام این بود که هوا سرده و گوشام یخ می زنه ، اما تابستون ها واقعا اذیت میشدم چون بچه ها همیشه گوشام رو مسخره میکردن.

تا 10 الی 12 سالگی که بچه بودم و چیزی حالیم نبود بعد از اونم روش های مختلفی رو امتحان کردم تا این مشکل رو برطرف کنم اما نشد ، چسب گوش استفاده کردم اما بی اثر بود ، در مورد جراحی از دوستام زیاد شنیده بودم و تو سایت ها هم دیده بودم اما خب من هنوز 15 سالم بود و فکر می کردم کسی من رو عمل نکنه چون زیر سن قانونی هستم و برای بیهوشی کامل هم باید به 18 سالگی برسم و به همین خاطر باید با این مشکل تا 18 سالگی بسازم. پزشکای گوش و حلق و بینی مختلفی رو تو اینستاگرام دنبال می کردم تا وقتی که به سن 18 سالگی رسیدم سریع یکی رو انتخاب کنم و گوش هام رو عمل کنم.

اگر به فالورای اون موقع ام کسی دقت می کرد ، حتما می گفت که من تبلیغ کننده پزشکام یا مشکلم خیلی حاد و اساسی هست. در حالی که اینطور نبود من داشتم نمونه کار های پزشک ها رو بررسی می کردم و می گفتم اگه عمل کنم منم حالت گوش هام به این خوبی میشه ، کی میشه که زمان منم برسه و گوشام عمل کنم. تابستون شده بود و همینجور که سایت ها و اینستاگرام رو میچرخیدم یک تبلیغ دیدم برای جراحی گوش ، نوشته بود بدون بیهوشی و درد و خونریزی اتوپلاستی انجام دهید.

عکس نمونه کاری که گذاشته بودن برای ی بچه بود ، تعجب کردم یکم ؛ بهشون پیام دادم گفتم برای این کار باید سنمون چقدر باشه گفت این عمل برای سنین 5 سال به بالا قابل انجامه باورم نمیشد یعنی من این همه مدت الکی صبر کرده باشم. به هیچی فکر نکردم فقط گفتم یک نوبت بده و آدرس رو بفرست از مامانم کمی پول گرفتم و با پول تو جیبی های خودم رفتم پیش دکتر ، یک ساعت بیشتر زمان نبرد که عملم تموم شد و بعد از یک ساعت برگشتم خونه عالی بود واقعا دردی رو احساس نکردم و دوره نقاهتم تا اخر تابستون تموم شد. بعد از عملم هر روز از خودم عکس می گرفتم اینقدر که حالم بهتر شده بود. واقعا اگه اون روز پیام دکتر یابری رو نمی دیدم که جراحی بدون بیهوشی و تو سنین کم انجام میشه اصلا معلوم نبود چیکار می کردم آیا می تونستم سال تحصیلی جدید رو شروع کنم یا نه.

جراحی گوش با بی حسی و قیمت مناسب - دکتر یابری

متن فوق خاطره یکی از زیباجویان دکتر راضیه یابری بود که با هم خواندیم. این فرد به دلیل تحقیقات کم ، از سن مناسب برای جراحی اتوپلاستی اطلاع نداشت و همین موضوع باعث شده بود تا سن 15 سالگی تمسخر دوستان و آشنایان را تحمل کند و پا به دنیای افسردگی بگذارد. نا متقارن بودن ، برجسته بودن یا هر مشکل ظاهری در گوش می تواند بر روی اعتماد به نفس و شادی و رضایت افراد از زندگی تاثیر بگذارد به خصوص پسر ها که نمی توانند گوش های خود را از دوستان و آشنایان خود مخفی نگهدارند. امروزه با توجه به پیشرفت چشم گیر تکنولوژی و علم پزشکی ، در زمینه زیبایی به راحتی می توان تمامی این نوع مشکلات را برطرف کرد. دیگر نیازی به بیهوشی کامل نیست چرا که می توان با تزریق ماده بی حسی در عرض چند ساعت این پروسه را انجام داد و به نتیجه ایده آل رسید.

نحوه انجام جراحی گوش با بی حسی موضعی

روند عمل جراحی زیبایی گوش برای بیمارانی که به صورت ژنتیکی از مشکلاتی نظیر گوش های بزرگ یا فاصله دار از سر هستند بسیار مفید می باشد. چرا که عمل زیبایی گوش می تواند به طور همزمان هم اندازه گوش ها را تحت تاثیر بگذارد و هم زاویه آن ها را نسبت به سر اصلاح کند. پیش از انجام عمل زیبایی گوش باید تمیز شود و تحت بی حسی موضعی قرار گیرد. در این فرایند بیمار نه قرار است به خواب برود و نه دردی را تجربه کند. بر حسب دامنه روند ، ناحیه مورد نظر تحت بی حسی قرار می گیرد. برشی در پشت گوش برای دسترسی به غضروف گوش ایجاد می گردد. پس از آن نیز غضروف بداشته شده و برای ایجاد اندازه کوچک تر شکل داده می شود. اگر مقدار قابل ملاحظه ای غضروف برداشته شود ، دکتر شما پوست اضافه را نیز بر میدارد. زمانی که اندازه ایده آل به دست آمد ، زاویه گوش نسبت به سر ، در موقعیت نزدیک تر به آن اصلاح می شود. برش های بسته شده و ناحیه تحت درمان بسته شده و پانسمان می شود.

هدف از انجام این پروسه شکل دادن مجدد و دائمی به گوش ها با دستکاری غضروف پشت گوش به منظور عقب کشیدن این اندام و همچنین کاهش برجستگی آن می باشد.

سخن پایانی

اگر فکر می کنید که انجام عمل گوش و نتیجه دریافتی از آن می تواند به شما کمک کند ، یک جلسه ملاقات و مشاوره با جراح گوش داشته باشید و اجازه دهید او شرایط شما را بررسی کند. در طول مشاوره جراح از الزامات لازم برای داوطلب بودن شما اطمینان حاصل کرده و گوش های شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. اگر بهترین دکتر گوش انتخابی شما تشخیص دهد که این پروسه می تواند نتیجه مطلوبی را به شما ارائه دهد ، می توانید اقدامات اولیه قبل از عمل جراحی گوش را انجام دهید و برای انجام جراحی حاضر شوید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف