آیا زیبایی بینی بدون جراحی ممکن است؟

تاریخ انتشار: 28 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 142

رینوپلاستی بدون جراحی پروسیجری است که در آن از فیلرهای پوستی برای تغییر موقتی در شکل بینی استفاده می شود. این روش جایگزینی برای افرادی است که نمی خواهند تحت جراحی پلاستیک قرار بگیریند. با این تفاوت که نتیجه به دست آمده از این روش تنها شش ماه ماندگار بوده و روش مایع یا بدون جراحی در مقایسه با روش جراحی بینی دارای محدودیت هایی می باشد. برای مثال، در روش بدون جراحی، اندازه بینی را نمی توان کوچک تر کرد و نتیجه به دست آمده از تزریق فیلر تنها در حدود شش ماه ماندگاری خود را حفظ می کند و اینکه فیلرها تنها به طور موقتی می توانند ناهمواری های روی پوست بینی را پوشش دهند. اگر شما به دنبال تغییرات چشمگیر و ماندگار در بینی هستید و دوست دارید این تغییرات با سایر مولفه های صورت تان در تناسب کامل باشند، بدون شک روش بدون جراحی نمی تواند خواسته ها و توقعات شما را برآورده کند و جراحی بینی تنها راه چاره برای دستیابی به یک نتیجه ماندگار و دائمی و در عین حال زیبا و متناسب با سایر بخش های صورت است.

آیا روش های بدون جراحی باعث کوچک شدن بینی تان می شود؟

همانطور که قبلاً هم ذکر شد، روش های بدون جراحی نمی توانند باعث کوچک و باریک شدن بینی شوند و بیشتر در صاف کردن ناهمواری های روی سطح بینی به طور موقتی کاربرد دارند تا به این ترتیب، بینی متقارن تر به نظر برسد. اما چرا روش های بدون جراحی نمی تواند تاثیری در تغییر اندازه و کوچک کردن بینی بر جای گذارد؟ پاسخ به این سوال کاملاً واضح است. فیلرهای بینی تنها مواد تزریقی هستند که می توانند ناهمواری های سطح بینی را پر کنند و هیچ نقشی در تغییر دادن چارچوب داخلی بینی ندارند. برای اینکه اندازه بینی تغییر داده شده و کوچک تر شود لازم است مانورهایی روی چارچوب آن انجام شود و بافت استخوانی و غضروفی آن دستکاری شود و انجام این کار جز از طریق جراحی به هیچ روش دیگری امکان پذیر نمی باشد. بنابراین اگر خواهان داشتن بینی با اندازه کوچک تر و باریک تر هستید، تنها چاره کار شما جراحی رینوپلاستی است.

رینوپلاستی بدون جراحی چگونه انجام می شود؟

در پروسیجر بدون جراحی ، فیلرهای پوستی برای شکل دهی به بینی مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلرها حاوی محتویات ژل مانند تحت عنوان هیالورونیک اسید اسید هستند که در زمان تزریق به پوست باعث افزایش حجم زیر پوست می شود. کل فرایند 45 دقیقه یا کمتر طول می کشد. بعد از پروسیجر بیشتر داوطلبین عوارض جانبی جزئی از قبیل قرمزی و حساسیت را در ناحیه درمان تجربه می کنند. این علائم معمولاً تنها یک الی دو روز طول می کشند.

عوارض جانبی فرایند بدون جراحی بینی چیست؟

  • ورم
  • کبودی
  • حالت تهوع
  • انتقال فیلر از نقطه تزریق به سایر نقاط

آیا روش های بدون جراحی بینی نیز خطراتی را به دنبال دارند؟

هر پروسیجری خطراتی را به همراه دارد. ولی با توجه به اینکه بینی پر از رگ های خونی است و نزدیک به چشم ها واقع شده است اجرای رینوپلاستی بدون جراحی در این نقطه، بسیار فنی تر و پیچیده تر از سایر پروسیجرهای تزریق فیلر است و در صورتی که به دست یک فرد حرفه ای انجام نشود می تواند عوارض بالقوه ای از قبیل تب، تار شدن بینایی، افزایش قرمزی و تورم، عوارضی در رگ ها، نکروز بافت و سایر مشکلات را به همراه داشته باشد.

مدرن ترین تکنیک های جراحی بینی

مدرن ترین تکنیک های عمل دماغ که تحت عنوان روش های عمل بینی پرزرویشن نیز شناخته می شوند می توانند به تغییرات دائمی و چشم نوازی در بینی بدون روبرو شدن با نقاط ضعف دست پیدا کنند. بیشتر بیمارانی که تحت این فرایند جراحی قرار می گیرند دچار حداقل کبودی می شوند و می توانند بر حسب نوع کاری که به آن مشغول هستند ظرف یک هفته به محل کار باز گردند.

چه کسانی داوطلبین ایده آل برای روش های بدون جراحی عمل بینی به شمار نمی آیند؟

اگر فردی به دنبال نتایج قابل ملاحظه و تغییرات چشمگیر در بینی است و برای مثال دچار انحراف بینی یا شکستگی بینی بوده یا قصد دارد مشکلات تنفسی خود را که گزینه های بدون جراحی قادر به درمان آنها نیست رفع کند طبیعتاً باید عمل بینی را برای رفع مشکلات خود برگزیند. همچنین افرادی که فیلر قرار است در پل بینی آنها تزریق شود و از طرفی عینک می زنند نیز نمی توانند از این فرایند بدون جراحی استفاده کنند چون استفاده از عینک باعث جابجا شدن فیلر می شود.

چگونه یک جراح بینی خوب پیدا کنیم؟

در صورتی که روش بدون جراحی راهکار حل مشکلات ما نبود و تصمیم بر آن گرفتیم که برای درمان مشکلات بینی خود تحت جراحی بینی قرار بگیریم، مهمترین فاز انتخاب جراح است که قرار است روند عمل بینی مان را به دست او بسپاریم. این پزشک بالقوه باید با دقت وضعیت سلامت ما را ارزیابی کرده و تعیین کند که آیا داوطلب خوبی برای این پروسیجر جراحی محسوب می شویم یا خیر. یک جراح با درک روشن خود از آناتومی پایه بینی و نیز مشاهده کانتورهای سه بعدی این اندام می تواند تمام ایرادات آن را شناسایی کرده و در طول جراحی، به رفع آنها بپردازد و مشکلاتی را که با روش های غیر جراحی مثل تزریق فیلر قابل درمان نبوده است، رفع نموده و یک بینی زیبا با نتیجه ای دائمی را خلق نماید به طوری که فرد دیگر به عمل ترمیمی بینی نیاز پیدا نکند. امروزه تکنولوژی تا جایی پیشرفت کرده است که به جرات می توان گفت روش های جراحی نیز با حداقل تهاجم قادرند نتایجی مطلوب را به دست دهند و تنها مسئولیتی که برای بیمار باقی می ماند دقت عمل به خرج دادن در فاز انتخاب جراح بینی با تجربه و ماهر است.

منبع : وب سایت دکتر جاودانی

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف