نکات طلایی در هنگام خرید طلا چیست؟

تاریخ انتشار: 30 مرداد 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 269

چکیده : هنگامی که قصد خرید طلا را دارید، لازم است بدانید که چه مواردی را در هنگام خرید باید مورد توجه قرار دهید تا بتوانید یک خرید درست و حرفه ای داشته باشید.

هنگامی که قصد خرید طلا را دارید، لازم است بدانید که چه مواردی را در هنگام خرید باید مورد توجه قرار دهید تا بتوانید یک خرید درست و حرفه ای داشته باشید. توجه به تمام نکات به شما کمک میکند تا سالیان سال از خرید خود رضایت کامل داشته باشید.

1- شناسایی اصل بودن طلا

اولین نکته ای که هنگام خرید طلا باید به آن توجه داشته باشید، شناسایی اصل بودن آن است و عیار طلا 18 یا 24 باشد. هم چنین علاوه بر اطمینان از اصل بودن طلا، نسبت به دست اول بودن آن اطمینان حاصل کنید. زیرا در صورتی که طلا دست دوم باشد، قیمت آن هنگام خرید متفاوت خواهد بود.

2- نحوه محاسبه طلا هنگام خرید

نحوه محاسبه قیمت طلا یکی از اصلی ترین دغدغه های هر خریدار است. هنگام خرید باید به این نکات توجه داشته باشید:

قیمت طلای خام همان روز چقدر است؟ اجرت کار مورد پسند چند درصد محاسبه شده است؟ میزان سودی که برای طلا فروشی محاسبه شده است را سوال کنید. این عدد میبایست 7 درصد باشد.

هم چنین در صورتی که طلای شما دارای سنگ است، باید بدانید که آیا وزن سنگ از وزن کل طلای شما کسر شده است یا خیر و در صورتی که جداگانه محاسبه میشود، حتما این مورد در فاکتور قید شود.

3- توجه به موارد زیبایی شناسی

اینکه قصد خرید دستبند طلا ، گردنبند طلا یا انگشتر طلا را داشته باشید، در هر کدام باید به یک سری موارد زیبایی شناسی دقت شود.

برای مثال در هنگام خرید انگشتر طلا باید به نکاتی از جمله، تناسب میان انگشت و انگشتر دقت کنید و در نظر داشته باشید که انگشتر مناسب برای فرم انگشتان شما کدام است.

هم چنین در صورتی که قصد خرید دستبند طلا را دارید، توجه به نکاتی مثل سایز مچ دستان شما و نوع دستبندی که قصد خرید آن را دارید، باید مورد توجه قرار گیرد.

برای خرید گردنبند طلا اولین نکته ای که باید به آن دقت کرد زنجیر گردنبند است. معمولا زنجیرهای بسیار نازک امکان گره خوردن و یا پاره شدن را میتوانند داشته باشند. بنابراین اگر انتخاب شما یک زنجیر نازک برای گردنبند است، حتما از میزان انعطاف و استقامت زنجیر اطمینان حاصل کنید.

هم چنین در نظر داشته باشید، طلای متناسب با رنگ پوست شما، چیست؟

در صورتی که پوست شما گندمی یا سبزه است و به اصطلاح رنگ آن گرم است، طلای زرد یا رزگلد گزینه مناسب تری است و برای پوست سفید یا به اصطلاح سرد، طلای سفید یا رزگلد گزینه مناسب تری خواهد بود.

منبع: سایت کیان گالری

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف