هزینه عمل بینی در سال 1402 در کرج

تاریخ انتشار: 11 شهریور 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 34

وضعیت اقتصادی این روزها و سر به فلک کشیدن قیمت دلار ، باعث شده هزینه های زندگی بیش از اندازه بالا رفته و خیلی ها به چیزی جز افزایش درآمد فکر نکنند تا هر طور شده از پس این هزینه ها بر آیند. شاید فکر کنید که در این شرایط انجام عمل هایی مثل جراحی بینی ، جراحی گوش ، تزریق فیلر و دیگر روش های جوانسازی مسخره به نظر برسد و درک نکنید که چرا برخی افراد به سراغ آن می روند! اما چیزی که معمولا به آن فکر نمی کنید بعدهای دیگر این مسئله می باشد. اجازه دهید عمل بینی یا همان رینوپلاستی را در نظر بگیریم ، همیشه ایجاد تغییر در این عضو به خاطر زیبا شدن و یا از سر دلخوشی نیست ؛ گاهی اوقات وجود پولیپ یا شکستن بینی باعث شده بخشی از راه های هوایی یا تمام آن بسته شود و فرد با مشکلات تنفسی شدیدی دست و پنجه نرم کند. برای دانستن مطالب بیشتر در مورد جراحی بینی آن هم توسط بهترین جراح بینی کرج ، به این لینک رجوع کنید.

با این توضیحات ، باز هم یک عده فکر می کنند این دلیل کافی برای انجام جراحی زیبایی بینی نیست و افراد مبتلا به این مشکل می توانند به جای خرج کردن پول خود در این راه ، خیلی ساده از دهان نفس بکشند! بله ، این راه حل موقتی خیلی خوبی است ؛ ولی چیزی که اشخاص غیر متخصص از آن خبر ندارند این است که این دست از مشکلات تنفسی و نرسیدن اکسیژن کافی به مغز می تواند منجر به بروز عوارض بسیار جدی تری شده و حتی جان بیمار را نیز به خطر بیاندازد! برای مثال اخیرا مردی حدودا 35 ساله ، متوجه می شود که چند روز است بیشتر از همیشه احساس خستگی و خواب آلودگی می کند. این فرد این خستگی را نادیده می گیرد و درمان آن را پشت گوش می اندازد ؛ اما تنها چند روز بعد از ناگهان از حال می رود!

پس از مراجعه به اورژانس ، پزشکان دلیل این اتفاق را تنفس از دهان بیان می کنند ، این مرد به علت یک بیماری مجبور به مسدود کردن سوراخ های بینی خود گردیده بود و به همین علت ، تنفس از راه بینی به صورت کامل برای او غیر ممکن شده بوده است. بله باور پذیر به نظر نمی رسد ؛ اما نفس کشیدن فقط راه دهان همینقدر خطرناک است و کسی چه می داند ، شاید در هنگام خواب تنگی نفس گریبان شما را بگیرد! بنابراین حدس می زنیم بار دیگر که کسی خواست در این وضعیت بینی خود را عمل کند ، خیلی متعجب نشوید. خب تا به حال فکر کرده اید که دقیقا چه چیزی هزینه این عمل را بالا می برد؟ چرا این قیمت یکسان نیست و هر پزشک تعرفه متفاوتی دارد؟ ما در ادامه به این سوالات پاسخ دادیم تا تمام شک و شبهه های درون ذهن تان برطرف گردد.

هزینه جراحی زیبایی بینی شامل چه چیزهایی می شود؟

خب ، الان می رسیم به باز کردن این مبحث که چه عاملی هزینه این فرآیند را تعیین می کند. اولین چیزی که به ذهن تقریبا تمامی افراد می رسد ، شهری است که در آن این پروسه را به انجام می رسانید. طبیعتا در شهرهای بزرگ مثل تهران ، کرج ، تبریز ، مشهد و اصفهان کمی بیشتر باید هزینه کنید. برای مثال ، تصور کنید که می خواهید عمل بینی را در کرج به انجام رسانید ؛ طبیعتا در این شهر به نسبت پایتخت کمتر هزینه خواهید کرد ، اما باز هم ممکن است نسبت به شهرهای دیگر قیمت رینوپلاستی بالاتر باشد. عامل دومی که می توان نام برد ، میزان تخصص جراح بینی خوب در کرج می باشد. منطقی است پزشکی که سال ها در این زمینه فعالیت داشته و از دانشگاه های معتبر و درجه یک مدرک خود را دریافت کرده است ، هزینه بیشتری را برای این عمل دریافت کند. دقت کنید که هیچکدام از این ها به ضرر بیمار نیستند ، چون بالا بودن تجربه مساوی است با دستیابی به نتیجه بهتر.

مثلا دکتر سیما ندافی مدرک خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران دریافت کرده اند و تخصص ویژه ای در زمینه گوش و حلق و بینی دارند. نتیجه نهایی اینکه وقتی خواستید این پروسیجر را به انجام رسانید ، یک جراح بینی با تجربه را در کرج برگزینید. اما این دو مورد تنها گزینه های موثر در قیمت عمل جراحی بینی در شهر کرج نیستند ، مولفه های دیگری مثل مشکلات بینی شما و میزان کاری که باید روی آن انجام شود ، هزینه های بیمارستان مثل بیهوشی و تجهیزات استفاده شده ، موقعیت مکانی مطب و بیمارستان و غیره نیز روی این موضوع اثر می گذارند. البته خیلی نگران نباشید معمولا شرکت های بیمه بخشی از این هزینه ها را متقبل می شوند. امیدواریم با خواندن مطلب بالا کامل متوجه شده باشید که چرا برخی از افراد به سراغ رینوپلاستی می روند و چقدر برای آن هزینه می کنند.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃