بهترین کفپوش برای اتاق کودک

تاریخ انتشار: 25 شهریور 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 121

کفپوش کودک با ظاهر شاد و پر انرژی خود نه فقط به عنوان نوعی کفپوش بلکه به دلیل امنیت و ضد ضربه بودن نسبت به فرش و موکت ارجحیت دارد. این متریال بدون پرز گزینه سالمتری برای اتاق کودک می باشد و سازگار با روحیه و نیاز کودک است. همچنین، حالت نرمی و انعطاف خود را در طولانی مدت حفظ کرده و همیشه محافظ سلامت جسم کودک است. از همه مهمتر، با حداقل هزینه ها می توانید بهترین نوع کفپوش کودک را در اتاق دلبند خود اجرا نمایید.

بهترین کفپوش برای اتاق کودک

خصوصیات بهترین کفپوش بازی کودک

کودکان به عنوان قشری که همواره در حال شیطنت و جست و خیز می باشند، در محیط اتاق و بازی خود به نوعی متفاوت از کفپوش نیاز دارند. کفپوش بازی کودک نرم و منعطف بوده و راحتی کافی دارد. از این رو، در مواقع زمین خوردن کودک به عنوان ضربه گیر عمل می نماید و از آسیب رساندن به جسم جلوگیری می کند. از طرفی، بحث نظافت سریع و راحت نیز مطرح است و کفپوش کودک این قابلیت را به خوبی دارد. این کفپوش‌ ها از نوعی فوم مخصوص تولید می‌ شوند که صاف و بدون پرز بوده و همین خصوصیت منجر گشته بهداشت اتاق کودک بهتر رعایت گردد. همین امر سبب شده تا در محیط‌ های عمومی از جمله باشگاه و کودکستان نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

مسئله دیگر به خصوصیات ظاهری آنها مربوط است. برای ایجاد جذابیت کافی در ظاهر انواع کفپوش بازی کودک، نه تنها از رنگ بندی‌ های شاد و متنوع استفاده می‌ گردد، بلکه اشکال هندسی مختلفی برای آنها در نظر گرفته می‌ شود و کفپوش پازلی اتاق کودک نمونه ای خاص از آنها است.

از مزایای قابل توجه کفپوش پازلی اتاق کودک به اجرای سریع و راحت آنها می توان اشاره نمود. همچنین، با جابجایی رنگ بندی های آنها می توان طرح و نقش های مختلف در محیط اتاق ایجاد نمود. به علاوه، با توجه به تکه ای بودن این کفپوش ها، در صورت لزوم می توان یک یا چند عدد از آنها را برای شستشو از مکان مربوطه خارج نمود. مساله بعد به ضد رطوبت بودن کفپوش کودک مربوط است. بنابراین، در صورت ریخته شدن مایعات از نفوذ آن در بافت داخلی کفپوش جلوگیری می‌ شود. همین مسئله منجر شده تا استفاده از آنها در اماکن همکف گزینه مناسب تری باشد؛ زیرا از نفوذ سرما و رطوبت زمین جلوگیری می کنند.

مواد استفاده شده در ساختار انواع کفپوش کودک نیز از سلامت کامل برخوردار بوده و عاری از هر نوع ماده خطرناک و بیماری زا هستند. با توجه به ساختار مربعی و یکسانی که این کفپوش ها دارند، دارای قابلیت سرگرمی نیز می‌ باشند و در هر صورت گزینه‌ های مناسبی برای اتاق کودک شما هستند.

انواع کفپوش کودک

انواع کفپوش کودک

انواع کفپوش کودک را بر اساس شکل ظاهری به انواع کفپوش مستطیلی، مربعی و شکل های خاص در دو نوع معمولی و پازلی می‌ توان دسته‌ بندی نمود. معمولاً کفپوش‌ های مربعی با نسبت بیشتری تولید می‌ شوند و محبوبیت بیشتری هم دارند. البته این متریال‌ ها با توجه به سلیقه تولید کننده می‌ توانند ابعاد و اندازه های متفاوتی داشته باشند. طراحی و رنگ بندی آنها نیز کاملاً سلیقه‌ ای می‌ باشد و به صورت تک رنگ و یا چند رنگ تولید می‌ شوند.

دسته‌ بندی دیگر انواع کفپوش کودک بر اساس کاربرد آنها می‌ باشد و موارد زیر نمونه‌ هایی از آنها هستند:

  • کفپوش پازلی اتاق کودک: این پازل های فومی جذاب برای پوشش دهی کف اتاق خواب کودک کارایی دارند و با وجود آنها به فرش و موکت دیگر نیازی نیست.
  • کفپوش مهد کودک : این مدل مختص محیط مهد کودک و پیش دبستانی می باشد و معمولا دارای رنگ بندی های شاد و جذاب و جنس نرم هستند.
  • کفپوش باشگاه کودک: نوعی نرم، منعطف و ضخیم از کفپوش است که به عنوان ضد ضربه هم عمل می کند و مختص محیط های ورزشی است. این مدل با نام "کفپوش رزمی" هم شناخته می شود.
  • کفپوش بازی کودک : این متریال ضمن آنکه نوعی کفپوش است، دارای جنبه سرگرمی نیز می باشد و معمولا دارای مدل پازل است. قطعات آن نسبتا کوچک و دارای قابلیت اتصال به یکدیگر هستند. در تصویر یک نمونه از این مدل را ملاحظه می کنید:
معیارهای انتخاب کفپوش کودک

معیارهای انتخاب کفپوش کودک

  • انتخاب بر اساس کاربرد: برای آنکه کفپوش کودک منتخب از جذابیت کافی برخوردار بوده و پاسخگوی نیاز کودک باشد، لازم است انتخاب آن بر اساس کاربردش باشد. بنابراین، بهتر است کفپوش ها به جای خود مورد استفاده قرار بگیرند.
  • انتخاب بر اساس جنسیت کودک: با توجه به اینکه نیاز و علایق کودکان دختر و پسر با یکدیگر فرق می‌ کند، بهتر است انتخاب کفپوش مورد نظر بر اساس جنسیت باشد. در این صورت امکان ست کردن آن با سایر وسایل اتاق کودک نیز بهتر مهیا است. به این منظور، در انتخاب رنگ و طرح کفپوش باید دقت کرد. همچنین، کفپوش مورد نظر بهتر است حاوی طرح های کودکانه باشد.
  • انتخاب بر اساس کیفیت: با توجه به اینکه انواع کفپوش کودک به لحاظ کیفی نیز متنوع هستند، با خرید نوع مرغوب آنها در ضخامت استاندارد نه تنها مدت بیشتری می‌ توانید از کفپوش استفاده نمایید، بلکه کیفیت کفپوش در طولانی مدت نیز حفظ خواهد شد.
  • انتخاب بر اساس علاقمندی کودک: در انتخاب کفپوش اتاق کودک علایق و سلایق کودک خود را نیز دخالت دهید. قطعاً در این صورت فضای اتاق برای او دلنشین تر خواهد شد و اوقات خود را در اتاق بهتر سپری خواهد کرد. در صورتی که کودکان شما دارای اتاق مشترک هستند نیز می‌ توانید از سلایق مشترک آنها برای انتخاب رنگ، مدل و طرح کفپوش استفاده نمایید.

انتخاب و خرید آسان کفپوش کودک

حال که می دانید وجود کفپوش کودک برای اتاق دلبندتان ضروری است، برای خرید آسان این محصول به صورت اینترنتی می توانید اقدام نمایید. با خرید اینترنتی می توانید تمامی مدلهای کفپوش ها را بررسی کرده و بهترین نوع آنها را با حداقل قیمت ها تهیه کنید.

در این مجموعه به عنوان یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر، بهترین و جدیدترین کفپوش ها با قیمت های استثنایی عرضه می شوند. جهت انتخاب و خرید فوری آنها و بهره مندی از مشاوره های پیش از فروش می توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃