7 اصل برای مراقبت پوست در فصل پاییز و زمستان

تاریخ انتشار: 27 شهریور 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 655

با تغییر فصل ، پوست در معرض بسیاری از تأثیرات خارجی قرار می گیرد که تأثیر مستقیم بر آن می گذارد ، به ویژه در فصل پاییز و زمستان که هوای سرد باعث خشکی پوست و لایه برداری پوست می شود.

و متخصصان زیبایی توصیه می کنند که برای مراقبت از پوست روزانه و با توجه به تغییر فصل ، پوست سالم را حفظ کرده و از خشک شدن پوست محافظت کنید.


7 توصیه طلایی برای مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان

1.شستشوی صورت بدون صابون:

با افزایش احتمالخشکی و ترک خوردن پوست، ترجیح داده میشود ازلوسیون پوستبدون صابوناستفاده کنید.

لوسیون ها بر اساس رایحه و مواد تشکیل دهنده انواع گوناگونی دارند.

2. از اسکراب پوست با روغن های مرطوب کننده استفاده کنید:

لایه برداری پوستیک شمشیر دو لبه است ، با استفاده بیش از حد ، می تواند باعث خشکی پوست و ظهورچین و چروک هایاولیه شود.

توصیه کارشناسان انتخاباسکراب پوستباروغن های مرطوب کنندهدر پاییز و زمستان یا تهیه اسکراب خانگی با افزودن 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل یاروغن زیتونیاروغن بادامبه 1/2 فنجان شکر وقطره آب لیمو و استفاده از این ترکیب برای ماساژ مرطوب پوست را به مدت 3 دقیقه بشویید.سپس با آب ولرم ، سپس آب سرد بشویید و ماسک راچین و چروک هایتکرار کنید.

3. روزانه پوست را مرطوب کنید:

روزانه ازمرطوب کنندهاستفاده کنید و لوسیون مرطوب کننده را باکرم مرطوب کنندهجایگزین کنید ،که مانعی مضاعف برای حفظ رطوبت در پوست ایجاد می کند.

اگر پوست شما خشک است ، ترجیحاًکرم های مرطوب کنندهباروغن کاکائو یا عصاره کره شیارا انتخاب کنیدتا بتوانند در لایه های پوست نفوذ کرده و پوست را از داخل مرطوب کنند. همچنین توصیه می شود ازکپسول ویتامین Eبه صورت موضعی برای آبرسانی مضاعف استفاده کنیدو از پوست در برابر چین و چروک های اولیه محافظت کنید.

برای به دست آوردن نتایج عالی ، ترجیحاًمرطوب کردن پوستبلافاصلهپس از دوش گرفتنتوصیه می شود و همچنین توصیه می شود قبل از خواب از مرطوب کننده برای حداکثر سود استفاده کنید.

4.بالم لب:

بالم لب
بالم لب

خود را برای تأثیرزمستانبر رویلب هایخود آماده کنید ودر پاییز به صورت روزانه ازبالم لباستفاده کنید. توصیه می شودهفته ای دو باربا استفاده از مسواک ،یاکمی شکر با وازلینلایه برداری کنید و با آب ولرم بشویید ، سپس ازبالم لباستفاده کنید

همچنین توصیه می شود ازوازلینیابالم لب حاوی وازلیناستفاده کنید ، که رطوبت داخل پوست را حفظ می کند تا برای مدت طولانی تری هیدراته بماند.

5. مراقبت و مرطوب کننده دست:

مراقبت و مرطوب کننده دست
مراقبت و مرطوب کننده دست

دستهایکی از قسمتهای بدن هستند که در معرض بسیاری از عوامل خارجی هستند که معمولاً باعثخشکی و زبریآنها می شود. مطمئن شوید که روزانه از کرم مرطوب کننده استفاده می کنید وتوصیه می شود از کمیروغن گلیسیرینکه به آن قطرهآب لیمواضافه شدهیاگلیسیرین رقیق شده با آباستفاده کنید. .

6. ضد آفتاب:

ممکن استاشعه خورشیددر زمستان و پاییز به این شدت نباشد ، اما این بدان معنا نیست که در طول روز بدون کرم ضد آفتاب بیرون بروید.به طور روزانه ازکرم های ضد آفتاباستفاده کنید و همچنین می توانید از کرم روز با فاکتور محافظ استفاده کنید.

7. مراقبت از پاها:

مراقبت از پاها
مراقبت از پاها

ترک پاشنه پاو ناهمواری آنها بزرگترین مشکل در پاییز و زمستان است که می توان با استفاده ازیک مرطوب کننده قویوپوشیدن جوراب نخی قبل از خواب،با لایه برداری پاشنه پا با استفاده ازیک اسکراب قوییا استفاده ازسنگ طبیدوبار در هفته آن را تهیه و از آن جلوگیری کرد.راه مناسب برای جلوگیری و درمان ترک پا استفاده ازکرم ترک پامی باشد.

دوستان عزیز، مقاله معرفی 7 اصل طلایی برای مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان همیشه بروزرسانی خواهد شد.مجددا به ما سر بزنید .خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃