برای تبلیغات تماس بگیرید

7 اصل برای مراقبت پوست در فصل پاییز و زمستان

تاریخ انتشار: 3 مهر 1400
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 527

با تغییر فصل ، پوست در معرض بسیاری از تأثیرات خارجی قرار می گیرد که تأثیر مستقیم بر آن می گذارد ، به ویژه در فصل پاییز و زمستان که هوای سرد باعث خشکی پوست و لایه برداری پوست می شود.

و متخصصان زیبایی توصیه می کنند که برای مراقبت از پوست روزانه و با توجه به تغییر فصل ، پوست سالم را حفظ کرده و از خشک شدن پوست محافظت کنید.


7 توصیه طلایی برای مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان

1. شستشوی صورت بدون صابون:

با افزایش احتمال خشکی و ترک خوردن پوست ، ترجیح داده میشود از لوسیون پوست بدون صابون استفاده کنید.

لوسیون ها بر اساس رایحه و مواد تشکیل دهنده انواع گوناگونی دارند.

2. از اسکراب پوست با روغن های مرطوب کننده استفاده کنید:

لایه برداری پوست یک شمشیر دو لبه است ، با استفاده بیش از حد ، می تواند باعث خشکی پوست و ظهور چین و چروک های اولیه شود.

توصیه کارشناسان انتخاب اسکراب پوست با روغن های مرطوب کننده در پاییز و زمستان یا تهیه اسکراب خانگی با افزودن 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا روغن زیتون یا روغن بادام به 1/2 فنجان شکر و قطره آب لیمو و استفاده از این ترکیب برای ماساژ مرطوب پوست را به مدت 3 دقیقه بشویید. سپس با آب ولرم ، سپس آب سرد بشویید و ماسک را چین و چروک های تکرار کنید.

3. روزانه پوست را مرطوب کنید:

روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید و لوسیون مرطوب کننده را با کرم مرطوب کننده جایگزین کنید ، که مانعی مضاعف برای حفظ رطوبت در پوست ایجاد می کند.

اگر پوست شما خشک است ، ترجیحاً کرم های مرطوب کننده با روغن کاکائو یا عصاره کره شیا را انتخاب کنید تا بتوانند در لایه های پوست نفوذ کرده و پوست را از داخل مرطوب کنند. همچنین توصیه می شود از کپسول ویتامین E به صورت موضعی برای آبرسانی مضاعف استفاده کنید و از پوست در برابر چین و چروک های اولیه محافظت کنید.

برای به دست آوردن نتایج عالی ، ترجیحاً مرطوب کردن پوست بلافاصله پس از دوش گرفتن توصیه می شود و همچنین توصیه می شود قبل از خواب از مرطوب کننده برای حداکثر سود استفاده کنید.

4. بالم لب:

بالم لب
بالم لب

خود را برای تأثیر زمستان بر روی لب های خود آماده کنید و در پاییز به صورت روزانه از بالم لب استفاده کنید. توصیه می شود هفته ای دو بار با استفاده از مسواک ، یا کمی شکر با وازلین لایه برداری کنید و با آب ولرم بشویید ، سپس از بالم لب استفاده کنید

همچنین توصیه می شود از وازلین یا بالم لب حاوی وازلین استفاده کنید ، که رطوبت داخل پوست را حفظ می کند تا برای مدت طولانی تری هیدراته بماند.

5. مراقبت و مرطوب کننده دست:

مراقبت و مرطوب کننده دست
مراقبت و مرطوب کننده دست

دستها یکی از قسمتهای بدن هستند که در معرض بسیاری از عوامل خارجی هستند که معمولاً باعث خشکی و زبری آنها می شود. مطمئن شوید که روزانه از کرم مرطوب کننده استفاده می کنید و توصیه می شود از کمی روغن گلیسیرین که به آن قطره آب لیمو اضافه شده یا گلیسیرین رقیق شده با آب استفاده کنید. .

6. ضد آفتاب:

ممکن است اشعه خورشید در زمستان و پاییز به این شدت نباشد ، اما این بدان معنا نیست که در طول روز بدون کرم ضد آفتاب بیرون بروید. به طور روزانه از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و همچنین می توانید از کرم روز با فاکتور محافظ استفاده کنید.

7. مراقبت از پاها:

مراقبت از پاها
مراقبت از پاها

ترک پاشنه پا و ناهمواری آنها بزرگترین مشکل در پاییز و زمستان است که می توان با استفاده از یک مرطوب کننده قوی و پوشیدن جوراب نخی قبل از خواب ، با لایه برداری پاشنه پا با استفاده از یک اسکراب قوی یا استفاده از سنگ طبی دوبار در هفته آن را تهیه و از آن جلوگیری کرد. راه مناسب برای جلوگیری و درمان ترک پا استفاده از کرم ترک پا می باشد.

دوستان عزیز، مقاله معرفی 7 اصل طلایی برای مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان همیشه بروزرسانی خواهد شد.مجددا به ما سر بزنید .خوشحال خواهیم شد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
آبی بیوتی
لوازم آرایشی لوازم بهداشتی
لوازم شخصی برقی عطر و ادکلن