انواع سنگ ساختمانی نما

تاریخ انتشار: 1 مهر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 110

چکیده : شناخت مراکز عرضه مستقیم انواع سنگ ساختمانی نما می تواند برای خریداران عمده بسیار حائز اهمیت باشد چون قیمت و کیفیت برای مشتریان ثابت در اولویت می باشد.

شناخت مراکز عرضه مستقیم انواع سنگ ساختمانی نما می تواند برای خریداران عمده بسیار حائز اهمیت باشد چون قیمت و کیفیت برای مشتریان ثابت در اولویت می باشد.

ما در این مقاله با معرفی انواع سنگ ساختمانی و معرفی مراکز فروش معتبر شما را در این مسیر راهنمایی خواهیم کرد.

نمای سنگ ساختمانی جذابیت های زیبایی شناختی را به یک ساختمان معمولی اضافه می کند . اما زیبایی شناسی تنها یک مزیت در میان لیستی از پیشرفت های کاربردی است که نماها و روکش های سنگی می توانند ارائه دهند، مانند محافظت از ساختمان در برابر عناصر و بهبود مقاومت آن می شود.

با انواع مختلف سنگ های موجود، خط افق شهرهای سراسر جهان اغلب تحت تسلط طرح های سنگی شگفت انگیز و منحصر به فرد می شود. چالش برای بسیاری از صاحبان ساختمان به یکی از انتخاب ها برمی گردد: سنگ طبیعی یا مصنوعی؟ سنگ مرمر یا گرانیت؟ خرید ارزان یا نگهداری ارزان؟

انواع سنگ نما ساختمان

استفاده از سنگ طبیعی به عنوان روکش نما در طول سال ها پیشرفت فنی زیادی را نشان داده است . امروزه سیستم های جدید ساخت و ساز نصب آن را تسهیل کرده و عملکرد آن را افزایش می دهد . 3 نوع سیستم نمای سنگی که در حال حاضر در معماری استفاده می شود را بررسی کنید.

سنگ طبیعی یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین سنگ ساختمانی مورد استفاده در دیوارهای خارجی به دلیل دوام است . عملکرد نمای سنگ توسط فرآیند به دست آوردن ساختمان تعیین می شود که شامل مراحل طراحی، ساخت و عمر مفید می باشد . به این 3 نوع سیستم نمای سنگی نگاهی بیندازید :

دیوار سنگی به عنوان نما ساختمان

دیوار سنگی به عنوان قدیمی ترین ابزار سنگ ساختمانی است . از آن برای ساختمان ها، بناهای تاریخی، شهرها و مجسمه ها در سراسر جهان استفاده شده است . سازه های با دیوارهای سنگی از دوام ذاتی و خواص مقاوم این ماده بهره می برند .

بسیاری از انواع سنگ تراشی با استفاده از اشکال و اندازه های نامنظم توسعه یافته اند . سنگ تراشی سنتی دیوارهای باربر بود، اما سنگ طبیعی نیز می تواند به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از آجر یا انواع دیگر دیوارها استفاده شود .

سنگ مرمر مصنوعی

سنگ مرمر مصنوعی از ریختن بتن مایع در قالب هایی که برای ریخته گری استفاده می شود، تشکیل می شود . به گونه ای ساخته شده است که ظاهری شبیه به مرمر طبیعی به آن بدهد . این نوع سنگ مرمر از نظر ظاهر، بافت و رنگ تقریباً از مرمر طبیعی قابل تشخیص نیست و به همین دلیل است که معماران و سازندگان از آن برای ارائه توهم سنگ طبیعی در پروژه های خود استفاده می کنند .

استفاده از روکش سنگ مصنوعی بر روی سنگ طبیعی مزایای متعددی دارد، از جمله :

ظاهر طبیعی : در حالی که سنگ طبیعی زیبا است، نگهداری از آن دشوار است . سنگ مصنوعی را می توان به هر رنگی رنگ آمیزی یا رنگ آمیزی کرد که باعث جذابیت و نگهداری آسان تر از سطوح سنگ طبیعی می شود .

نگهداری آسان : مراقبت و نگهداری از بسیاری از انواع سنگ مصنوعی نسبتاً آسان است، و برای صاحبان املاکی که می خواهند از کار نامرتب رنگ آمیزی یا رنگ آمیزی سطوح سنگ طبیعی برای افزایش عمر خود اجتناب کنند، آنها را به انتخابی عالی تبدیل می کند .

هزینه : هزینه روکش سنگ مصنوعی به طور قابل توجهی کمتر از سنگ طبیعی است . این امر آن را به گزینه ای جذاب برای صاحبان املاک تبدیل می کند که می خواهند ملکشان شیک یا امروزی به نظر برسد بدون اینکه مجبور به شکستن بانک شوند . صرفه جویی در هزینه به ویژه در کاربردهای بیرونی که بر خلاف سنگ طبیعی هزینه های تعمیر و نگهداری کمتری دارند، مشهود است .

دوام : روکش سنگ ساختمانی مصنوعی به دلیل ماهیت مصنوعی و روش های ساخت برتر که در طول تولید استفاده می شود، در طول زمان در بسیاری از کاربردها بسیار بادوام است . توانایی مقاومت فوق العاده در برابر هوا و همچنین مقاومت قابل توجه در برابر آتش سوزی، بلایای طبیعی، حشرات و کپک را دارد .

روکش سنگ برای نمای ساختمان

با اختراع بتن مسلح، دیوارهای بیرونی سنگ ساختمانی نما نازک تر شدند . بنابراین سنگ طبیعی به دلیل دوام و نیاز به نگهداری کم به عنوان یک ماده روکش نما برای دیوار پشتیبان استفاده شد . در این نوع نماها سنگ طبیعی با ملات یا با تثبیت مکانیکی نصب می شود .

روکش آجری از بلوک‌های بنایی یا بتن ساخته می‌شود که با لایه‌های نازک گچ (ماده ساختمانی ساخته شده از سنگ‌دانه، چسب و آب) پوشانده شده‌اند . این نوع روکش بسته به بودجه و نیاز پروژه، هم برای دیوارهای داخلی و هم برای دیوارهای خارجی استفاده می‌شود، اما اغلب جای خود را در نماهای سنگی مدرن پیدا می‌کند .

نمای سنگی تهویه شده

دیوارهای سنگی تهویه ‌شده برای غلبه بر مضرات عدم تهویه مواد متراکم از یک دیوار بدون عایق ساخته شدند . این سیستم نما باعث عایق کاری و تهویه ساختمان می شود .

در این حالت بین بیرون نما و دیوار داخلی ساختمان جدایی فیزیکی وجود دارد . این یک حفره باز ایجاد می کند که امکان تبادل هوای موجود بین دیوار و روکش خارجی را فراهم می کند .

مرکز خرید سنگ ساختمانی نما

مجموعه رادیان استون با سابقه چندین ساله در زمینه استخراج و فراوری انواع سنگ ساختمانی داخلی و نما، توانسته است به عنوان مرکز فروشی معتبر در این حوزه معرفی شود و به عنوان اصلی ترین بازار خریداران عمده معرفی گردد.

شما می توانید ضمن دریافت مشاوره های تخصصی در خصوص انتخاب نوع محصول، به کیفیت و قیمت رقابتی نیز دسترسی داشته باشید.

برچسب ها : سنگ ساختمانی,سنگ نما,سنگ نما ساختمانی,انواع سنگ نما,انواع سنگ ساختمانی,مرکز سنگ ساختمانی

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃