با روش های زیبایی ابرو دائمی و موقت آشنا شوید

تاریخ انتشار: 4 مهر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 120

ابرو قالب صورت و یکی از ارکان مهم صورت است؛ که تاثیر زیادی در زیبایی چهره شما دارد. اما متاسفانه گاهی به دلیل فرم نامناسب ابرو یا کم پوشت بودن آن، از زیبایی آن کاسته می شود. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید که به دلایل مختلف قصد زیبایی هر چه بیشتر ابروها و چهره خود را دارید باید با روش های زیبایی ابرو دائمی و موقت آشنا شوید.

روش های زیبایی ابرو را بشناسید

به طور کلی روش های زیبایی ابرو به دو دسته دائمی و موقت تقسیم می شوند. از جمله روش های ساده، کم ریسک و کم هزینه زیبایی صورت روش های موقت هستند که به راحتی و در منزل نیز قابل انجامند. روش های دائمی زیبایی ابرو معمولا نیمه دائم هستند نه دائمی کامل و از نظر ریسک، هزینه نسبت به روش های موقتی بیشتر هزینه و ریسک دارند.

۵ روش بی نظیر برای زیبایی موقتی ابرو در خانه

روش های موقتی زیبایی ابرو با لوازم ساده و بدون نیاز به تخصص خاصی در منزل قابل اجرا است. البته مدت زمانی که برای آرایش باید بگذارید بیشتر است و ماندگاری این روش ها قطعا کمتر است. در واقع شما هر لحظه نیاز به زیبایی بیشتر ابروهایتان داشته باشید از این ابزار و روش ها می توانید استفاده کنید و بعد به راحتی و با شستشو می توانید آن ها را پاک کنید.

از جمله روش های زیبایی موقتی ابرو به شرح زیر هستند که می توانید متناسب با نوع ابرو و نیاز خود هر یک را انتخاب نمایید:

 1. مداد ابرو

  از قدیمی ترین روش های ارایش ابرو می توان به مداد ابرو اشاره کرد. کار با مداد ابرو راحت است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. البته یکی از معایب استفاده از مداد ابرو این است که معمولا باعث ریزش ابروهای شما می شود. این روش برای افرادی که نمی خواهند هزینه و زمان زیادی صرف آرایش ابرو کنند مناسب است و البته اگر ابرو های کم پشتی دارید یا قسمتی از ابروی شما به هر دلیلی مثل بخیه خالی است با این روش می توانید خیلی سریع و راحت این مشکل را رفع کنید.

 2. ژل ابرو

  یکی از روش های مدرن حالت دادن به ابرو ها استفاده از ژل ابرو است. این روش برای افرادی که ابروهای پر پشتی دارند مناسب است و تنها برای حالت دادن ابرو به کار می رود نه برای رفع کم پشتی یا عیوب ظاهری ابرو. در استفاده از ژل ابرو ها به کیفیت ژل ابرو و کیفلیت آن توجه زیادی داشته باشید تا استفاده از یک محصول ارایش نامرغوب موجب ریزش ابروهای شما نشود.

  یکی از بهترین ژل ابرو های موجود در بازار ژل ابرو بریستون است. این ژل ابرو بسیار سبک است و بر پایه آب است. ژل های ابرو به دو دسته رنگی و بی رنگ تقسیم می شوند که انتخاب هر یک از آن ها با توجه به سلیقه و نیاز متفاوت است.

 3. ماژیک ابرو

  ماژیک های ابرو بیشتر برای افرادی که ابروهای پر پشت ولی کم رنگ دارند مناسب است. ماژیک ها دو مزیت دارند ۱- ماندگاری بالایی دارند و اینکه در فصول گرم ریزش ندارند. ۲- جلوه طبیعی تری دارند نسبت به مداد ابرو برخی از این ماژیک های ابرو ضد اب هستند و به خوبی می توانید تا چند روز ماندگار یخود را داشته باشند.

 4. پماد ابرو

  ابروی های مشکی یا تیره بهتر است از این محصول استفاده کنند. با استفاده از یک برس کوچک زاویه دار به راحتی می توانید پماد را به ابروهای خود بزنید.

 5. سایه ابرو

  یکی از بهترین گزینه ها برای ابروهای خالی و کم پشت استفاده از سایه ابرو است. با استفاده از این وسیله ارایشی می توانید به راحتی قسمت های خالی ابروهای خود را پر نمایید.

روش های دائمی زیبایی ابرو کدامند؟

 • تاتو ابرو

  یکی از روش های قدیمی و دائمی برای زیبایی ابرو، تاتو و هاشور ابرو است. البته این روش این روزها طرفداران خاص خود را از دست داده است. ماندگاری همیشگی و تقریبا طولانی مدت این روش یکی از معایب مهم این روش است از سویی دیگر این روش ظرافت و جلوه طبیعی خوبی ندارد. از جمله معایب دیگر این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد: درد و خونریزی – کادر مصنوعی ابرو- رنگ های غیر طبیعی و تکراری و یکنواخت و ...

 • فیبروز ابرو

  انواع اقسام ارایش های دائمی ابرو در این دسته قرار می گیرند که تفاوت در سبک اجرا و ماندگاری آن ها است. مثلا میکروبلیدینگ و ... . در روش فیبروز از رنگ های طبیعی تر وسازگار با پوست استفاده می شود. یکی دیگر از مزایای این روش جدید نسبت به تاتو که قدیمی تر است داشتن کادر طبیعی و ظرافت طراحی و ... می توان اشاره کرد.

  نکته: در فیبروز از سوزن یکبار مصرف استفاده می شود که از لحاظ بهداشتی نسبت به روش تاتو مهمترین فاکتور است.

 • کاشت ابرو

  کاشت ابرو برای افرادی که ریزش ابرو را تجربه کرده اند و یا به صورت طبیعی ابروهای کم پشتی دارند بهترین راهکار است. البته این روش نسبت به دو روش قبلی هزینه، درد و صرف زمان بیشتری نیاز دارد اما قطعا نسبت به دو روش قبلی طبیعی تر و ماندگاری بیشتری دارد.

  نکته: البته توصیه می شود افرادی که مشکل انعقاد خون دارند و یا اختلال موکنی دارند و یا به واسطه جراحی های زیبایی دچار عوارض شدیدی شدند از این روش استفاده نکنند.

انتخاب بهترین گزینه ...

اکنون که با انواع روش های زیبایی ابرو دائمی و موقت آشنا شدید بد نیست بدانید انتخاب هر یک از روش های فوق بسته به نظر و شرایط ابرو و فیزیکی شما می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی می توان گفت از میان روش های موقتی زیبایی ابرو استفاده از ژل ابرو یکی از بهترین گزینه ها می تواند باشد در صورتی که ابروهایی پرپشت دارید و در میان روش های دائمی، کاشت ابرو یکی از بهترین گزینه ها می تواند باشد که در دراز مدت هم کیفیت خود را حفظ می کند و با مشکلاتی مثل تغییر رنگ یا تغییر مدل ابرو مواجه نمی شوید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃