لاغری موضعی با کرایو لیپولیز

تاریخ انتشار: 26 مهر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 104

چکیده : کرایولیپولیز یک روش جدید برای لاغری موضعی است که در آن از تکنیک انجماد سلول های چربی استفاده می شود. این روش کم تهاجمی و کم عارضه است. برای آشنایی با جدیدترین دستگاه های کرایولیپولیز، مقاله زیر را بخوانید.

لاغری موضعی با کرایو لیپولیز

امروزه به دلیل تغییراتی که در سبک زندگی افراد روی داده است، اضافه وزن و چاقی تبدیل به یکی از معضلات رایج شده و بسیاری به دنبال راه حل های مناسبی برای درمان آن هستند.

روش های مختلف جراحی لاغری به دلیل این که درد و عوارض خاصی را به دنبال دارند، برای بسیاری از کسانی که از چاقی رنج می برند، گزینه مناسبی نیستند؛ بنابراین برای رسیدن به هدف خود که همانا کاهش وزن است، از دستگاه های لاغری گوناگون استفاده می کنند. به همین دلیل اغلب کلینیک های زیبایی در پی استفاده از دستگاه های تخصصی لاغری موضعی هستند تا از این طریق بتوانند به مراجعین خود، خدمات مناسبی را ارائه دهند. در بین دستگاه ها و تکنولوژی های مختلفی که برای لاغری موضعی مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه کرایولیپولیز 360 یکی از محبوب ترین دستگاه های موجود در دنیا به شمار می رود و از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در خصوص لاغری موضعی با دستگاه کرایولیپولیز 360 مطالب سودمندی را ارائه کنیم ولی پیش از آن بد نیست که کمی راجع به تکنولوژی کرایولیپولیز بیشتر بدانیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

کرایولیپولیز 360

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز که تحت عنوان انجماد چربی یا CoolSculpting نیز شناخته می شود؛ در واقع، یک متد کم تهاجمی و غیرجراحی است. در این روش، از سرما برای از بین بردن رسوبات چربی در قسمت های خاصی از بدن استفاده می شود.

این روش بیشتر برای لاغری موضعی نواحی از بدن که رسوبات چربی در آن ها با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند، کاربرد دارد ولی برای افراد چاقی که چربی در نواحی مختلف بدن آن ها انباشته شده است، مناسب نیست و کارایی ندارد.

کرایولیپولیز برای چه نواحی از بدن کارایی دارد؟

لاغری موضعی با کرایولیپولیز را می توان برای از بین بردن رسوبات چربی موجود در نواحی زیر چانه یا غبغب، بازوها، شکم و پهلوها، قسمت داخلی و خارجی ران، باسن، زیر شانه ها، قسمت بالا و پشت کمر استفاده کرد.

دستگاه کرایولیپولیز

کار با کرایولیپولیز چگونه است؟

کرایولیپولیز یک روش سرپایی است و در مطب پزشک یا کلینیک زیبایی انجام می شود.

برای شروع، پزشک متخصص میزان و شکل رسوبات چربی را ارزیابی می کند و نواحی تحت درمان با استفاده از یک نشانگر مخصوص پوست مشخص می شود. سپس یک پد ژلی به منظور محافظت از پوست ناحیه تحت درمان روی آن قرار می گیرد و پس از آن، از ابزاری تحت عنوان اپلیکاتور به منظور انجماد لایه سلول های چربی (آدیپوسیت) موجود در زیر پوست استفاده می شود تا به سلول ها سرما داده شود. در مرحله بعد، برآمدگی های مورد نظر به داخل دهانه خالی اپلیکاتور مکیده می شود.

در این مرحله، فرد احساس مکش می کند، هم چنین ممکن است احساسی شبیه سرمای شدید و همین طور گزگز یا گرفتگی و درد هم داشته باشد که 10 این عوارض، دقیقه پس از شروع درمان با کرایولیپولیز کاهش می یابد زیرا ناحیه تحت درمان پس از خنک سازی، بی حس می شود.

لایه چربی در ناحیه تحت درمان، کم کم تا دمای بین 30.2 تا 39.2 درجه فارنهایت سرد می شود و پروسه درمان ممکن است تا یک ساعت هم به طول بینجامد. در انتهای درمان، اپلیکاتور از روی پوست برداشته می شود؛ سپس ناحیه تحت درمان به مدت 2 تا 3 دقیقه ماساژ داده می شود تا تجزیه سلول های چربی بهتر انجام شود.

لاغری موضعی با کرایولیپولیز

سلول های چربی چگونه از بین می روند؟

اکنون که تا حدودی راجع به کرایولیپولیز صحبت کردیم؛ بد نیست بدانید که سلول های چربی با استفاده از دستگاه کرایولیپولیز چگونه از بین می روند. در واقع، سلول های چربی به نسبت دیگر سلول ها، همچون سلول های پوست، به سرما حساس تر هستند و در دمای پایین زودتر آسیب می بینند. این آسیب می تواند یک پاسخ التهابی ایجاد کند و منجر به مرگ سلول های چربی شود. در این پروسه، ماکروفاژها که نوعی گلبول سفید خون هستند برای از بین بردن سلول های چربی مرده و دفع باقی مانده های آن از بدن دست به کار می شوند.

مقدار چربی موضعی از دست رفته با کرایولیپولیز

بر طبق مطالعات انجام شده، تنها چهار ماه پس از شروع درمان با کرایولیپولیز، میانگین کاهش چربی بین 15 تا 28 درصد خواهد بود. با این حال، پس از گذشت 3 هفته پس از درمان متوجه کاهش چربی موضعی خواهید شد ولی تغییرات چشمگیر پس از حدود 2 ماه قابل مشاهده است.

لاغری موضعی شکم

مزایای استفاد از دستگاه کرایولیپولیز

انجام کرایولیپولیز از آن جهت با استقبال بسیاری از متقاضیان لاغری موضعی رو به رو شده است که مزایای زیادی دارد از جمله این که:

  • برای انجام آن نیازی به جراحی نیست.
  • یک روش کم تهاجی و بی خطر برای لاغری موضعی است.
  • به صورت سرپایی انجام می شود.
  • می توان در هر جلسه استفاده از این دستگاه، بیش از یک ناحیه از بدن را تحت درمان قرار داد.
  • غالباً پس از اتمام جلسه درمانی می توان فعالیت های روزانه را از سر گرفت.
  • برای تمام سنین قابل انجام است.
  • در طول پروسه درمان، آسیبی به رگ های خونی، رشته های عصبی، ماهیچه ها یا پوست وارد نمی شود.
  • سلول های چربی آسیب دیده یا مرده، برای همیشه از بدن دفع می شوند.
  • متقاضیان به واسطه بهبود ظاهر خود، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند.
لاغری سریع

دستگاه لاغری موضعی کرایولیپولیز 360

دستگاه لاغری کرایولیپولیز ۳۶۰ یکی از کامل ترین و جدیدترین دستگاه های لاغری است که می تواند طیف ۳۶۰ درجه ای از سرمایش و گرمایش را پوشش دهد و به تنهایی یا در ترکیب با دیگر فناوری های لاغری باعث کاهش سایز و کاهش وزن شود.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه لاغری کرایولیپولیز ۳۶۰، این است که این دستگاه دارای هندل های متعدد در اندازه های متفاوت است که این ویژگی باعث می شود تا این دستگاه بتواند با مکانیسم های مختلف به شکل ترکیبی سلول های چربی را تجزیه کند.

در واقع، این دستگاه ۴ هندل کرایو در ۴ سایز مختلف دارد که هر یک برای یک ناحیه از بدن مناسب است و می تواند درمانی کاملاً موثر و بدون عارضه را در پی داشته باشد.

سخن پایانی

امروزه افراد زیادی از اضافه وزن و چاقی رنج می برند؛ برخی از افراد هم که با استفاده از رژیم های غذایی و ورزش سعی در لاغری و به دست آوردن تناسب اندام دارند؛ همیشه موفق نیستند زیرا برخی چربی های موضعی، صرفاً با رعایت یک سری اصول از بین نمی روند و افراد مجبورند برای لاغری موضعی به روش های دیگر پناه ببرند.

استفاده از انواع دستگاه های لاغری از جمله دستگاه کرایولیپولیز یکی از جدیدترین و محبوب ترین این روش ها است که اساس آن بر انجماد سلول های چربی بنا شده است.

امروزه بسیاری از مراکز زیبایی مجهز، از جمله کلینیک زیبایی لبخند، از این دستگاه برای متقاضیانی که تمایل دارند تا در نواحی خاصی از بدن، چربی های موضعی خود را از دست بدهند؛ استفاده می کنند.شما میتوانید برای خدمات زیبایی ، لاغری و لیزر موهای زائد بدن از مشاوره رایگان با متخصصین کلینیک لبخند استفاده کنید.

دستگاه لاغری کرایولیپولیز 360 درجه، جدیدترین سیستم موجود در دنیا و ایران است.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف