چرا مهاجرت به یونان انتخاب درستی برای زندگی در اروپا است؟

تاریخ انتشار: 26 مهر 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 78

چکیده : اگر متقاضی مهاجرت به یونان هستید باید از الزامات مختلفی که وجود دارد آگاه باشید. شما بسته به تابعیت، هدف و مدت‌زمان اقامت نیاز به یک ویزا یا کارت اقامت برای ورود و زندگی در این کشور دارید.

یونان کشوری مناسب برای شروع یک زندگی جدید، کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری است. این کشور تاریخچه، فرهنگ و زیبایی‌های منحصربه‌فردی دارد که آن را به یک مقصد مناسب برای مهاجرت به اروپا تبدیل می‌کند.

بیش از 18 مکان یونان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد که شامل آکروپولیس، معبد آپولو، متئورا و شهر قدیمی کورفو می‌شود.

همچنین یونان یک کشور مدرن و توسعه‌یافته و عضوی از اتحادیه اروپا (EU) و منطقه شنگن می‌باشد. این کشور اقتصادی با درآمد بالا بر پایه خدمات، گردشگری، حمل‌ونقل دریایی، صنعت، کشاورزی و انرژی دارد.

قبل از اینکه تصمیم خود را برای سفر و زندگی به این کشور بگیرید باید نکاتی را در مورد مهاجرت به یونان بدانید که در تصمیم‌گیری شما تأثیر بسیار زیادی دارد.

درباره کشور یونان

درباره یونان

هزینه زندگی در یونان

یکی از مزایای اصلی زندگی در یونان هزینه نسبتاً پایین آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است. بر اساس آمارها متوسط هزینه زندگی ماهانه در یونان برای یک نفر حدود 500 یورو و برای یک خانواده چهار نفره حدود 1,800 یورو می‌باشد.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر آتن حدود 300 یورو در ماه است؛ همچنین هزینه خرید ملک در این کشور حدود 1,500 یورو برای هر متر مربع است.

همان‌طور که می‌دانید هزینه زندگی باتوجه‌به مکان، سبک زندگی و عوامل دیگر متغیر است. برخی از مناطق مثل آتن، سالونیک، میکونوس و … هزینه زندگی بالایی دارند درحالی‌که زندگی در برخی مناطق مثل کرت، پلوپونز و اپیروس ارزان‌تر می‌باشد.

برخی هزینه‌های مهم که مهاجران در زمان مهاجرت به یونان باید در نظر داشته باشند عبارت‌اند از:

· خوردوخوراک: خرید مواد غذایی در یونان اگر از محصولات محلی و فصلی استفاده کنید قیمت زیادی ندارد. هزینه ماهانه مواد خوراکی برای یک نفر حدود 200 یورو می‌باشد.

· حمل‌ونقل: بلیط ماهانه قطار و اتوبوس در یونان حدود 30 یورو است و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد. این در حالی است که هزینه تاکسی از 3.50 یورو برای هر کیلومتر می‌باشد.

· قبوض: متوسط هزینه ماهانه برای قبوض برق، آب، گاز و … برای یک آپارتمان 85 متری حدود 140 یورو است.

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

اگر متقاضی مهاجرت به یونان هستید باید از الزامات مختلفی که وجود دارد آگاه باشید. شما بسته به تابعیت، هدف و مدت‌زمان اقامت نیاز به یک ویزا یا کارت اقامت برای ورود و زندگی در این کشور دارید.

یونان عضوی از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است و شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند بدون ویزا به یونان سفر کرده و تا 90 روز در یونان بمانند.

اما اگر خواستار اقامت بیشتر از 90 روز برای یا کار یا تحصیل باشند باید نزد مقامات محلی ثبت نام کرده و درخواست کارت اقامت کنند.

مهاجرت از طریق کار به یونان

ابتدا باید یک پیشنهاد کار از کارفرما یونانی دریافت کنید که مایل به همکاری با شما بوده و قرارداد کار رسمی با شما امضا کند.

سپس کارفرما باید موافقت اداره کار یونان را برای استخدام شما را اخذ کند. اداره کار یونان بررسی کرده که آیا شهروند یونانی یا شهروند اتحادیه اروپا که مناسب برای این کار باشد وجود نداشته باشد؛ همچنین اداره کار یونان مهارت‌ها و سوابق شما را به‌عنوان متقاضی کار در این کشور بررسی می‌کند.

برای درخواست ویزای کار به کنسولگری یونان در کشور مبدأ خود باید گذرنامه، قرارداد کاری، تأییدیه از اداره کار یونان و مدارک دیگر را ارائه دهید.

در آخر با ویزای کار وارد یونان شده و تا 30 روز پس از ورود به اداره مهاجرت مراجعه کرده و کارت اقامت با حق به کار کردن را دریافت کنید.

کارت اقامت شما برای دو سال اعتبار دارد و تا زمانی که در شغل خود مشغول هستید تا سه سال قابل‌تمدید است.

مهاجرت از طریق تحصیل به یونان

ابتدا یک مؤسسه آموزش عالی معتبر در یونان پیدا کنید که رشته موردعلاقه شما را در مقطع تحصیلی موردنظرتان ارائه می‌دهد. برای این کار می‌توانید از وب‌سایت‌هایی مانند Study in Greece یا Study.EU برای جستجوی دوره‌ها و مؤسسات استفاده کنید.

برای پذیرش در دانشگاه انتخاب شده شرایط تحصیلی و زبان موردنیاز را مشاهده و درخواست خود را ارسال کنید. ممکن است دانشگاه موردنظر شما مدرک آزمون‌هایی مانند TOEFL یا IELTS برای تسلط به زبان انگلیسی از شما بخواهد.

در مرحله بعد نامه پذیرش را از دانشگاه موردنظر دریافت کرده و پذیرش و ثبت‌نام خود را تأیید کنید.

برای درخواست ویزای دانشجویی به کنسولگری یونان در کشور خود با مدارک گذرنامه، نامه پذیرش، تمکن مالی، بیمه سلامت و مدارک دیگر مراجعه کنید.

در آخر با ویزای دانشجویی وارد یونان شوید و پس از 30 روز در دفتر مهاجرت کشور برای تحصیل ثبت‌نام کنید.

مهاجرت از طریق خرید ملک به یونان

راه بعدی برای مهاجرت به یونان سرمایه‌گذاری در این کشور است. اگر شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستید و می‌خواهید در یونان ملکی خریداری کنید می‌توانید از برنامه ویزای طلایی این کشور که شما را به اقامت دائم این کشور می‌رساند بهره‌مند شوید. برای اخذ اقامت از این روش باید مراحل زیر را دنبال کنید.

برای اخذ اقامت باید ملکی با ارزش حداقل 250,000 یورو در یونان خریداری کنید. همچنین باید مالیات و هزینه‌های دیگر مانند مالیات انتقال، هزینه وکیل و هزینه ثبت اراضی را پرداخت کنید.

برای درخواست کارت اقامت سرمایه‌گذاری در کنسولگری یونان در کشور خود باید گذرنامه، سند خرید ملک، بیمه سلامت و دیگر مدارک موردنیاز را ارائه کنید.

در آخر با کارت اقامت خود وارد یونان شده و پس از 30 روز نزد مقامات محلی ثبت‌نام خود را تکمیل کنید. کارت اقامت شما برای پنج سال اعتبار داشته و تا زمانی که صاحب ملک هستید به صورت نامحدود قابل‌تمدید می‌باشد.

چرا باید به یونان مهاجرت کنیم؟

چرا به یونان مهاجرت کنیم؟

کیفیت بالای زندگی : زندگی در یونان کیفیت بالایی دارد، شما در این کشور از امکانات و خدمات مدرن در کنار رسوم سنتی و تاریخ این کشور بهره می‌برید. شهروندان یونان از یک زندگی آرام و بی‌هیاهو در کنار زیبایی‌های طبیعی و اماکن تاریخی لذت می‌برند.

انواع فرصت و چالش‌ها : زندگی در یونان فرصت و چالش‌های زیادی را در اختیار شما قرار داده که شما را در مسیر رشد شخصی کمک می‌کند. شما در یونان با زبان جدیدی آشنا می‌شوید و در کنار آن مهارت‌های تازه‌ای به دست می‌آورید که تجارب مفیدی را به شما اضافه می‌کند.

پاسپورت شنگن : ازآنجاکه یونان جزوی از اتحادیه اروپا و عضو منطقه شنگن است شما با اخذ پاسپورت و اقامت این کشور می‌توانید به بسیاری از کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

بهترین شرکت مهاجرت به یونان

اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید باید با مشاورین مجرب و متخصص در زمینه مهاجرت به این کشور همکاری کنید چرا که وجود مشکل در پرونده شما باعث ریجکت شدن شما می‌شود.

برای مشاهده لیست کامل بهترین شرکت‌های مهاجرت به این کشور می‌توانید به وب‌سایت برتر ویزا و مقالهبهترین شرکت مهاجرت به یونان مراجعه کنید.

نتیجه‌گیری

یونان دروازه ورود به اتحادیه اروپا و اخذ ویزا شنگن است که در سال‌های اخیر مناسب‌ترین گزینه برای مهاجرت ایرانیان به اروپا بوده است.

اگر قصد زندگی در یک کشور متمدن با تاریخ غنی، اماکن دیدنی فوق‌العاده، طبیعت بکر و تکنولوژی پیشرفته را دارید باید به شما بگوییم که انتخاب کشور یونان یک انتخاب درست است.

حتماً قبل از تصمیم‌گیری و شروع روند مهاجرت به این کشور با متخصصین برترین شرکت‌های مهاجرتی معرفی شده توسط برتر ویزا مشورت کنید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃