تاثیر آرایش چشم بر چهره

تاریخ انتشار: 1 آبان 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 203

معمولاً چشمان زیبا مهم ترین رکن زیبایی چهره به حساب می آیند. در واقع زیبایی چشم ها باعث می شود تا در نگاه اول کمتر کسی به دیگر اعضای چهره شما توجه داشته باشد! به همین دلیل است که اکثر خانم ها زمان زیادی را صرف آرایش چشم های خود می کنند.

اما به نظرتان تاثیر آرایش چشم بر چهره چقدر است؟ آیا با استفاده از لوازم آرایش چشم می توان باعث تغییر حالت چشم ها و زیبایی بیشتر چهره خود شد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم و زیباترین مدل آرایش چشم را معرفی می کنیم.

آرایش چشم چه تاثیری بر چهره دارد؟

به نظرتان آرایش چشم چه تاثیری بر چهره دارد ؟ آیا با آرایش کردن چشم ها می توان زیبایی چهره خود را افزایش داد؟ در صورتی که اصول آرایش چشم را بلد باشید و بتوانید به درستی از لوازم آرایش چشم استفاده کنید، می توانید باعث گیرایی بیشتر چشم های خود شوید.

در واقع با استفاده از بهترین ریمل یا بهترین سایه چشم نمی توان از زیبایی چهره بعد از آرایش اطمینان پیدا کرد و در صورتی که اصول آرایش چشم را رعایت نکنید، ممکن است زیبایی طبیعی چهره تان نیز از بین برود!

بنابراین اینکه آرایش چشم چه تاثیری بر چهره دارد به این مسئله بر می گردد که آیا حالت چشم های خود را به درستی می شناسید و در رابطه با نحوه آرایش چشم هایتان اطلاعات کاملی دارید یا خیر؟!

برای مثال افرادی که چشم های فاصله دار دارند بهتر است از خط چشم در گوشه داخلی چشم های خود استفاده کنند و به این صورت حالت چشم هایشان را تغییر دهند.

یا افرادی که چشم های بسیار درشتی دارند با انتخاب درست رنگ سایه و مدل خط چشم می تواند باعث کشیده تر به نظر رسیدن چشم های خود شوند.

بنابراین می توان با استفاده از چند لوازم آرایشی به راحتی حالت چشم های خود را تغییر داد که این تغییر در تمام چهره نمود پیدا می کند. به عبارت دیگر تاثیر آرایش چشم بر چهره کاملاً مشهود است و به این صورت می توان حتی باعث درشت تر یا کوچکتر به نظر رسیدن سایر اجزای چهره شد!

تاثیر خط چشم در چهره

تاثیر خط چشم در چهره نسبت به دیگر لوازم آرایشی چشم بیشتر است. به همین دلیل بسیاری از خانم ها به صورت روزانه از خط چشم استفاده می کنند؛ اما ممکن است استفاده از دیگر لوازم آرایشی چشم مانند سایه چشم را محدود به میهمانی های خاص کنند.

در ادامه برخی از مدل های خط چشم کشیدن را آموزش می دهیم که می توانید با توجه به حالت چشم های خود یکی را انتخاب کنید.

خط چشم دوبل

یکی از جدیدترین مدل های خط چشم که باعث کشیده تر به نظر رسیدن چشم های شما می شود مدل خط چشم دوبل است. این مدل خط چشم به افرادی که چشمانی گرد دارند توصیه می شود؛ چرا که حالت چشم ها را کشیده تر می کند.

برای کشیدن خط چشم دوبل ابتدا خط چشم دنباله داری را بکشید و سپس از انتهای دنباله یک منحنی تا قسمت میانی چشمتان رسم کنید. شما می توانید با ترکیب خط چشم مشکی و رنگی باعث زیبایی بیشتر آرایش چشم های خود شوید.

خط چشم دو رنگ

با استفاده از خط چشم دو رنگ مطمئناً متوجه تاثیر خط چشم در چهره خواهید شد. اگر چشمان درشتی دارید می توانید با استفاده از خط چشم دو رنگ باعث کوچک تر و کشیده تر به نظر رسیدن چشم هایتان شوید.

برای این کار ابتدا از خط چشم مشکی استفاده کنید و خط چشم نسبتاً پهنی بکشید. سپس یک خط چشم رنگی را با توجه به رنگ پوست و رنگ لباس هایتان انتخاب کنید و بالای خط چشم مشکی بکشید. بهتر است خط چشم رنگی نازک باشد تا زیبایی آن چند برابر شود.

خط چشم نازک

اگر چشم های ریزی دارید حتماً مدل خط چشم نازک دنباله دار را امتحان کنید. برای این کار کشیدن خط چشم را از قسمت میانی پلک آغاز کرده و به مرور خط چشم خود را ضخیم تر بکشید.

در انتها دنباله نسبتاً بلندی را برای چشم های خود رسم کنید تا به این صورت چشم هایتان درشت تر از قبل به نظر برسند.

زیباترین آرایش چشم برای مهمانی ها

بسیاری از خانم ها پیش از شرکت در مهمانی های مهم به دنبال زیباترین آرایش چشم می گردند تا به این صورت بتوانند زیبایی چهره خود را چند برابر کنند.

اما اگر به دنبال زیباترین مدل آرایش چشم می گردید ابتدا باید حالت چشم های خود را در نظر بگیرید، سبک های آرایشی مورد علاقه تان را مشخص کنید و به عیوب چشم های خود واقف شوید.

برای مثال برخی از خانم ها دچار مشکلاتی مانند پف، گودی یا سیاهی پوست اطراف چشم هستند. از طرف دیگر برخی از خانم ها پلک هایی افتاده دارند و به دنبال راهی برای رفع این عیب می گردند.

خوشبختانه با استفاده از لوازم آرایشی می توانید تمام عیوب چشم های خود را به صورت موقت برطرف کرده و با ظاهری آراسته در مهمانی های مختلف شرکت کنید.

در ادامه به معرفی چند مدل آرایش چشم می پردازیم که می توانید از این مدل ها برای آرایش چشم های خود الهام بگیرید.

آرایش اسموکی چشم

آرایش اسموکی چشم برای مهمانی هایی که در هنگام شب برگزار می شوند انتخاب بسیار مناسبی است. برای آرایش دودی چشم ها ابتدا پوست اطراف چشمتان را زیرسازی کرده و از پرایمر استفاده کنید.

سپس با استفاده از یک مداد مشکی خطی دور تا دور چشم های خود بکشید. به پوست اطراف دور چشمتان سایه ای به رنگ قهوه ای نسبتاً کمرنگ بزنید و حتماً از سایه در زیر چشم های خود نیز استفاده کنید.

سپس به سراغ سایه مشکی بروید و اطراف چشم خود را سیاه کنید. با استفاده از یک براش مناسب سایه خود را کمی محو کنید و در انتها برای بلندتر کردن مژه های خود از یک ریمل با کیفیت کمک بگیرید.

آرایش دخترانه چشم

اگر به دنبال زیباترین آرایش چشم دخترانه می گردید حتماً رنگ های صورتی را در نظر داشته باشید. برای آرایش دخترانه چشم ها ابتدا پوست اطراف چشم را زیرسازی کنید که برای این کار به پرایمر نیاز خواهید داشت.

سپس از سایه صورتی یا گلبهی در اطراف چشم خود استفاده کنید. داخل پلک پایینی خود نیز کمی مداد صورتی رنگ بکشید. اگر قصد شرکت در مراسم خاصی را دارید می توانید از سایه شاین دار صورتی نیز در پشت پلک خود استفاده کرده و سپس خط چشم دنباله داری را در گوشه خارجی چشمتان بکشید. در انتها به مژه های خود ریمل بزنید تا آرایش دخترانه چشمتان کامل شود.

آرایش ساده روزانه چشم

برای آرایش ساده روزانه چشم از سایه های ملایم به رنگ هلویی، صورتی یا گلبهی در پشت پلک خود استفاده کنید. شما می توانید در بالای پلک خود کمی سایه قهوه ای یا سیاه بزنید تا پشت پلکتان برجسته تر به نظر برسد.

سپس با استفاده از براش مناسب سایه ها را کاملاً با یکدیگر ترکیب کنید. در نهایت می توانید کمی مداد به پشت چشم های خود بزنید و از ریمل استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تاثیر آرایش چشم بر چهره پرداختیم و برخی از مدل های خط چشم و آرایش چشم را شرح دادیم. در انتها توصیه می کنیم بعد از شرکت در میهمانی، آرایش چشم خود را با استفاده از شامپو چشم مخصوص بشویید و از محصولات مراقبتی پوست دور چشم استفاده کنید.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃